İçeriğe Yönlendir

2005 Dizel Mondeo Genel Sorunlar Hk.

Akan Belen

Recommended Posts

Deli olacağım :D ebay dahil altüst etmediğim yer kalmadı şu direksiyondaki tuşlar için yok hiçbiryerde.Direk forddan istesek göndermezlermi bir güzellik yapıp acaba

Mustafa parça kataloğundan bakımış, tek vermiyormuş.

şansın yok :)

Yorum bağlantısı

Akan abi bak mesela Civicten örnek vereyim.

Civicte bu tuşlar ayrı gelir.

Ama direksiyondaki H amblemi için,airbag istenir :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan abi bak mesela Civicten örnek vereyim.

Civicte bu tuşlar ayrı gelir.

Ama direksiyondaki H amblemi için,airbag istenir :D

O da iyiymiş.Yapacak bişi yok birşekilde çözeceğim bu işi.Ha nasıl olur onu bende bilmiyorum ama.Bu şekilde çok gözüme batıyor rahatsız ediyor beni.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Akan abi,

Senin yerinde olsam;

1- İstanbul'a sabah 9'da gelecek biçimde ayarlanırım.

2- Çağlar abi'ye giderim.

3- EGR iptali ardından manifold temizliğini yaptırırım.

4- İstediğin tüm parçaları Çağlar abi'ye temin ettirip sonrasında orada montajını yaptırırım (tampon altını ben olsam almazdım. Nası olsa sürekli vurulan bir bölge)

5- CC yaptırırım.

6- Genel bakımı, şanzıman yağ değişimini yaptırırım.

7- Eve mutlu mutlu dönerim

Çağlar abi, sence yazdıklarım mantıklı değil mi?

:good1:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çıkma falan baktınmı abi?

Boyanabilirde...

Her türlü bakıyorum ama yok.En son çare boyanacak artık gerçi ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama.Yada ince bir işçilikle folyo kaplanabilir ama kime yaptıracağım o da ayrı bir dert

Yorum bağlantısı

Yunus bey direksiyon simidinin derisini nasıl boyuyorsunuz tarif edebilirmisiniz?Bir de aynı şekilde vites körüğünü de boyayabilirmiyiz?

Ben henüz boyamadım. Başka bir forumdan yapanlardan gördüm.

Link vermek sıkıntı oluşturmayacaksa

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=89161

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1704903#post1704903

İkisinde de mevcut. Ben biraz havaların ısınmasını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yok zaten yaptırmayacağım burda.Ben şöyle bir fiyat alayım diye bakınmıştım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Akan Bey geçen cumartesi günü yağ 6 lt (castrol magnatech 5w-30),yağ filtresi,hava filtresi değişimini 115 tl yaptırdım.Mazot filtresini de değiştirecektim ancak onu tamirciler yapıyorlarmış.Yani anlayacağınız 325 tl astronomik bence.Şehrinizde real ve ya metro market varsa yağı kendiniz alın son çare bence...

sadece hava filtresi 40 TL , 75 TL ye yağ+yağ filtresi + işçilik kalıyor?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hava filtresinde orjinal dışına çıkmayın, motora yazık. Toptancı rakamı altında yağları nasıl satabliyorlar, ben anlamaz :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

emme manifoldu ve hortumların komple iç temizliği ve conta (ne contası ise) değişimi için verilen rakam normal de, yapayım diye bir yerleri bozmasınlar da.

Abi emmemanifoltunda motorla birleşme yerlerinde conta var ondan bahsetmiştir. Benzinli için o conta takımına 30 tl vermiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Akan Bey geçen cumartesi günü yağ 6 lt (castrol magnatech 5w-30),yağ filtresi,hava filtresi değişimini 115 tl yaptırdım.Mazot filtresini de değiştirecektim ancak onu tamirciler yapıyorlarmış.Yani anlayacağınız 325 tl astronomik bence.Şehrinizde real ve ya metro market varsa yağı kendiniz alın son çare bence...

hava filitresi 35 lira

yağ filitresi 10 lira

hesaba göre 6 litre yağı 70 liraya almışsınız...çok ciddi güzel rakam...

Alıntı yaptığım sayfayı okuyarak bu yorumu yaptım... Çağlar Beyin yorumlarını ve cevabınızı yeni okudum...Çağlara katılıyorum...hesapta bi gariplik var...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hava filtresinde orjinal dışına çıkmayın, motora yazık. Toptancı rakamı altında yağları nasıl satabliyorlar, ben anlamaz :s

Onu da senin bilmen gerekmez mi :biggrin:

Ben karışmam orcinal morcinal.Sen cumartesi jatkoyla gelde işimize yaracakları sökeriz :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Direksiyondaki nikelajın renk değiştirme problemi bende de mevcut.Araç 110.000km'ye yakın. Sol taraf daha çok kullanıldığı için yıpranma sağ tarafa göre fazla. Deride sorun yok diyebilirim. Ön tampon altındaki "lip" diyeceğim parça maalesef çıkmacıda dahi bulunmayan ve Mondeo gibi bir aracın tüm kaldırımlara yanaşmasını engelleyen, en ufak temasta tırnaklarından atan bir plastik uzuv. Bir kere başıma geldi yerine oturtmak için parmaklarımın hepsi sıra ile sıkıştı ama o parça oturmadı. Sonra sanayide bizimkiler haletti. Bir de bu parçayı makyajdan sonra araç gövde rengine boyadılar. Benimki renksiz olduğu halde önceki sahibinden ve benden kalma çizikleri varken bir de boyasının atmış halde durmasını düşünemiyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu sabah işe gitmek için araca bindim kontağı açtım göstergeler dibe vurdu bir anda.Sanki kontrol yapıyor gibi.Sonra bastım çalışır gibi oldu ve stop etti.Tekrar çalıştırdım yine stop etti.3 de anca aldı.Neyse akşam iş çıkışı yine aynı durum oldu.2. de anca çalıştı.Acaba kızdırma bujilerinde mi sıkıntı var diye düşündüm eve geldiğimde motor sıcakken stop edip 2-3 defa stop edip çalıştırdım hepsinde de tek seferde aldı.Yani sadece soğukken yaptığını anladım.Bu durumda kızdırma bujilerinden başka bir sebeb olabilir mi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bence aküyü ölçtür abi. çünkü ben ilk baktığımda aküden huylanmıştım. airbag lambası da geç sönüyordu.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

bence aküyü ölçtür abi. çünkü ben ilk baktığımda aküden huylanmıştım. airbag lambası da geç sönüyordu.

Akü sağlam mış.Bugün ölçtürdüm ama ne kadar doğru bilmiyorum biraz huylandım adamın tipinden :D İşin kötüsü akü lambası yanıp sönmüştü eve gelirken o yüzden sanayide ölçtürdüm ama adam normal diyince kızdırma bujisidir diye düşünmüştüm ben.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kızdırmaları da beklmeden marşa basmıyorsun değil mi?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

kızdırmaları da beklmeden marşa basmıyorsun değil mi?

Yok basmıyorum söndükten sonra hatta ilkte stop edince 2 kere aç kapa yapıp sonra bastım ama yine de stop etti

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Direksiyon simidi boyanmaz... Boyanırsa da 3 gün sonra üfelenmeye başlar...

Akan senin istediğin gibi bir parça yok.. Bence boyama da..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Direksiyon simidi boyanmaz... Boyanırsa da 3 gün sonra üfelenmeye başlar...

Akan senin istediğin gibi bir parça yok.. Bence boyama da..

Pehhh bu iyi olmadı o zaman.Direksiyon kaplanacak o zaman.Ama o parçalar can sıkıcı olacak.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yurt dışı siteleri biraz kurcala bakalım ne yapıyorlar...

Sürekli bakınıyorum ama birtürlü denk gelemedim gitti.Yabancı dilde sıkıntı olunca :D

Senin durum nasıl seninkilerde yıpranmış durumdamı.Valla en son çare folyo ama nasıl yapılır kim yapar zor iş.Alt kısımlar sıkıntısız yapılır ama üst kısımlar cidden zor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...