İçeriğe Yönlendir

Direksiyon Hareketine Duyarlı Sis Farları

Mustafa Alemdar

Recommended Posts

Servet Aydın

Normalde markalı araçlarda gece gündüz ayırt etmeksizin yanıyor... Biz gece yakalım farklı olsun :)

Orjinal hiç bir araçta gündüz yanmıyorlar gördüğüm ve bildiklerim. Ha bazıları parklar açık gezip şov amaçlı yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ustam bu yazdığın geri vites için mi?

Ben gece gündüz geriye takıldığında yanar diye hep görüyorum.Parklara bağlı bir tesisat diyede bilmiyordum.Sanırım Emmi de buna bina en yazdı.

Akşam daha parklak şekilde geri vites ışığı yakılabilir.Tabi özel çalışma yapılmalı.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Montajını yapalım, çalışmasını video çekip koyalım tekrardan tartışırız. Bence oldu ama değişik fikirler olursa ekleriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Montajını yapalım, çalışmasını video çekip koyalım tekrardan tartışırız. Bence oldu ama değişik fikirler olursa ekleriz.

Zeki Müren'de bizi görsün

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Akşam olması şartı ile ilk başta ne yöne dönülecek ise o uzun far yansın ve açısı iyice kenarlara verilecek şekilde ayarlanmış sizler belirlenmiş bir açıdan sonra far söndürülerek sislere geçiş yapsın.

Başka yapılacak bişi var mıdır bilmiyorum ama geri vites düşünülebilir ama birazda boşuna olur sanki.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Akşam olması şartı ile ilk başta ne yöne dönülecek ise o uzun far yansın ve açısı iyice kenarlara verilecek şekilde ayarlanmış sizler belirlenmiş bir açıdan sonra far söndürülerek sislere geçiş yapsın.

Başka yapılacak bişi var mıdır bilmiyorum ama geri vites düşünülebilir ama birazda boşuna olur sanki.

Far olayına girmeyelim bence :) sisler yeter :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gece yanması kolay yaa.. parklardan tetiklensin tamamdır.. Bunun için sensör koyup, entegre yazmaya uğraşma :D

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Gece yanması kolay yaa.. parklardan tetiklensin tamamdır.. Bunun için sensör koyup, entegre yazmaya uğraşma :D

Şu an öyle zaten, sorun yok.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...

Neye faydası olacak? 

Sollamalarda refüjü aydınlatacak veya dönüşlerde sol ve sağ tarafta ki karanlık alanları aydınlatacak...  :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Adaptif far dedikleri şey değil mi o? Yanlışsam düzeltin. Bunu sis farı yapabilecek mi ve en önemlisi virajda karşıdan geleni rahatsız etmeyecek mi?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

fiat punto larda var bu sistem :)  Ama Adaptif Farın yerını kesinlikle tutmaz. :) Refüjü aydınlatsın istiyorsanız sis farı açık gidin :) Yalnız sağa sola açı yapmadıgı için farın gösterdiği kadar aydınlık olucakdır.

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Adaptif far dedikleri şey değil mi o? Yanlışsam düzeltin. Bunu sis farı yapabilecek mi ve en önemlisi virajda karşıdan geleni rahatsız etmeyecek mi?

Sis farı karşıyı aydınlatmaz. Rahatsız edecek olsa araçlara neden sis farı taksınlar.. :nea:  Aracınızda sis far var mı ?

fiat punto larda var bu sistem :)  Ama Adaptif Farın yerını kesinlikle tutmaz. :) Refüjü aydınlatsın istiyorsanız sis farı açık gidin :) Yalnız sağa sola açı yapmadıgı için farın gösterdiği kadar aydınlık olucakdır.

Sürekli sis farı yakmak istemiyorum. Ayrıca yanlışınız var. Sis farlarının açısı adaptif kadar olmasa da normal farların açısından çok farklı yanmaktadır.  Daha geniş alanı aydınlatabilmektedir.. :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Sis farı karşıyı aydınlatmaz. Rahatsız edecek olsa araçlara neden sis farı taksınlar.. :nea:  Aracınızda sis far var mı ?

Sürekli sis farı yakmak istemiyorum. Ayrıca yanlışınız var. Sis farlarının açısı adaptif kadar olmasa da normal farların açısından çok farklı yanmaktadır.  Daha geniş alanı aydınlatabilmektedir.. :good1:

Ben rahatsız oluyorum açıkçası sislerden. Sisli olmadığı sürece yakmayın dediklerine göre rahatsız edici bir tarafı var.

Aracımda sis farı var ama gerektiğinde kullanıyorum sadece

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Ben rahatsız oluyorum açıkçası sislerden. Sisli olmadığı sürece yakmayın dediklerine göre rahatsız edici bir tarafı var.

Aracımda sis farı var ama gerektiğinde kullanıyorum sadece

Adı üstünde zaten sisli havalarda aracın dikkatini daha çok etrafa dağıtmak için konulmuş. Türkiyede sis az olduğundan araçlarda olması gereksiz bir ayrıntı. Yeni nesil Volvo'ların hiç birine sis farı konulmamaktadır.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Kesinlikle katılıyorum. Bir de çakma xenonla desteklenmiş sisler cidden çok sinir bozucu.

Karadenizde gerekli malesef. Geçen haziranda yaylaya çıktım görüş mesafesi 5m idi. o hafta sis garı taktım aracıma

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...