İçeriğe Yönlendir

Taunus - 74 Taunus Fastback Mk1 Restorasyon

Uğur Yumak

Recommended Posts

Oğuzhan Vural

Hey maşallah kaporta işi bitecek. 

Evet, çok az kaldı :) 

Hani Orucu bütün gün tutarsın ama iftara beş kala o masada oturup beklersin ve o beş dakika bitmek bilmez... 

Ustaların ellerine kollarına sağlık. Az Emek vermiyorlar..

Çok memnunum gerçekten de. Bu arada bazı aksesuar parçalar almaya başladım ama elime geçmediler henüz. 

Bulduklarım: 

Arka stoplar (Komple)

Arka Stop camları (yedek olarak)

Ön farlar 

Ön yuvarlak farlar

Orjinal Kirko (hiç kullanılmamış)

Armalar (GXL, Tanus , 2300 V6 vs. vs.)

Kapı toz lastikleri

Cam oluk fitili, kapı cam çerçevesi

Bagaj toz lastiği

Cam açma kolu krom

Kapı iç açma kolları (krom çerçeveli)

Aynalar dıştan ayarlamalı-krom

Tampon ön krom  

Tampon lastikleri komple

Bagaj kilit mekanizması  

Torpido kapak kilit

Torpido kapak kilit üst lastik

Cam lastiği ön, profil 4m, coupe (nikelajlı tip)

Cam lastiği arka, profil 4m, coupe (nikelajlı tip)

ve Orjinal Radyo (Blaupunk Franfurt)

Arkadaşlar, acil olarak Ön Sinyaller ve Nikelaj çıtalar komple lazım. 

İhtiyaç çok ama bunlar acil, araç boyaya girecek. Lütfen yardım.

Ustaların ellerine kollarına sağlık. Az Emek vermiyorlar..

Mesut bu firmayı duydun mu hiç? Sadece eski model Ford parçaları işindelermiş.

http://www.motomobil.com/ford-spezial,9.html%C2'>

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Abi nasıl söyleyecegimi bilmiyorum ama 1 yada 2 hafta önce orjinal ford logp ve ön sinyal ve far arka stopları annem attı..Keşke konunun başında söyleseydin abi gerçekten sinir oldum :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Abi nasıl söyleyecegimi bilmiyorum ama 1 yada 2 hafta önce orjinal ford logp ve ön sinyal ve far arka stopları annem attı..Keşke konunun başında söyleseydin abi gerçekten sinir oldum :(

Annen 1500 TL atmış çöpe :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Annen 1500 TL atmış çöpe :(

Şaka yapıyorsun abi :(((( Daha neler gitti sinyal kolu vs yemin ederim gittim tekrar baktım ücretsiz verecektim yemin ederim
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Tam olarak anlamadım abi..Hangisi abi adres isim ver..? Blaupunkt Frankfurt mu.?

Link adminler tarafından silindi sanırım. Özelden yazdım bruder.

Şaka yapıyorsun abi :( :(( Daha neler gitti sinyal kolu vs yemin ederim gittim tekrar baktım ücretsiz verecektim yemin ederim

Ben seve seve ücret öderdim Özgür kardeşim. Yazık olmuş o parçalara. Ben neler ödüyorum bir bilsen.

Bu arada istenirse araç bitince konunun sonuna yaptığım harcamaları listeleye bilirim. Hem arşiv hem de restorasyon yapmak isteyen arkadaşlara bir fikir olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

masallah gidip göresin geldi taunusu...

Valla durman hata:)

Ankara'da da bir tane fastback yapılıyor ve ben soluğu orada aldım. 

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
(düzenlendi)

Sol taraf bitmiş hadi hayırlısı sonucu merakla bekliyoruz.

tarihinde Serkan KARADAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Abi bu araba bitince mutlaka canlı canlı görmek istiyorum

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Sol taraf bitmiş hadi hayırlısı sonucu merakla bekliyoruz.

Sağ da bitti, resimleri eklemeye devam edeceğim. Araca son dokunuşlar yapılıyor.

Abi bu araba bitince mutlaka canlı canlı görmek istiyorum

Tabiki, isteyen herkese seve seve gösterebilirim. Ben olmasam bile babam İzmir'de size yardımcı olur :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

+1 :)

Balıkesirliler torpilli olmalılar aslında. Aracımın memleketi orası, plakası hala 10 :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Üstad daha astar atılmış muhtemelen ama arabanın rengi beyaz çok da hoş durur sanki. kalite durur. bir de güzel kalın amerikan jant olursa uf. ön logonun da iptal olması lazım tabi ızgarada :) o kadar işçilikten sonra bi gıdım da modif adı altında küçük estetik dokunuşlar çok farklı gösterir arabayı. mesela beyaz araba üzerine mavi geniş şerit fordlarda çok güzel duruyor. bu işler zevk meselesi tabi :nea:

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Üstad daha astar atılmış muhtemelen ama arabanın rengi beyaz çok da hoş durur sanki. kalite durur. bir de güzel kalın amerikan jant olursa uf. ön logonun da iptal olması lazım tabi ızgarada  :) o kadar işçilikten sonra bi gıdım da modif adı altında küçük estetik dokunuşlar çok farklı gösterir arabayı. mesela beyaz araba üzerine mavi geniş şerit fordlarda çok güzel duruyor. bu işler zevk meselesi tabi :nea:

Amacım fabrikadan çıkmış bir Taunus Fastback yapmak. Orjinal GXL jantlarını buldum diye kalp çarpıntısı yaşadım :) 

Kısmetse Granada Fastback projesinde çok farklı birşeyler yapmak istiyorum. Hatta projeye başlamadan kaporta için çizimler yaptıracağım, burada hep birlikte tartışırız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Amacım fabrikadan çıkmış bir Taunus Fastback yapmak. Orjinal GXL jantlarını buldum diye kalp çarpıntısı yaşadım :)

Kısmetse Granada Fastback projesinde çok farklı birşeyler yapmak istiyorum. Hatta projeye başlamadan kaporta için çizimler yaptıracağım, burada hep birlikte tartışırız.

Bu kalp çarpıntısını iyi bilirim. ;)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Bu kalp çarpıntısını iyi bilirim. ;)

Şimdi de tamamen alüminyum panjur buldum yurt dışından. Sanırım bu gece kavuşurum mevlama :)

Bu araç ne renk olacak?

Tebrik ederim abi, neden kimse sormuyor diye merak ediyordum. En önemli noktalardan biri aslında, görünüm.

Yetmişlerin rengi olmalı. Güncel renkler kesinlikle olmayacak. Madem her ince ayrıntıyı orjinal yapıyorum, rengi de orjinal olsun diye düşünüyorum. Gel gör ki en sevmediğim renk te sarıdır :)

O nedenle tam karar vermedim. 

Tüm arkadaşların teklif ve önerilerine açığım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Abi kafanda umarım bir fikir oluşur, ama bencede sarı çok ama çok iyi olur bu bakımsız hallerinden bir resim..

1998 yılında ki halini bulabilirsem taratıcam koyacagım hasta kalacaksın.

ESpnmrs.jpg?1

Bu resim 2004 den =)

Sanırım bu signal orange (ben açık nar çiçeği diye biliyorum)

DX0q9o.jpg

jJGR1L.jpg

Bizim Ortada GXL yazmıyordu logo vardı,çok güzel bir logo.Kaportada FORD yazıyordu

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

turuncu veya gök mavi

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...