İçeriğe Yönlendir

Taunus - 74 Taunus Fastback Mk1 Restorasyon

Uğur Yumak

Recommended Posts

Oğuzhan Vural

4vlczk.jpg

fcpsgg.jpg

4vlczk.jpg

ftga2s.jpg

30w7bs3.jpg

2czrbc0.jpg

yav anlaşılan kaporta işlerinden sıkıldık artık, sessizlik çöktü günlerdir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merakla bitmesini ve sizden sürekli yeni haberlerin gelmesini bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Merakla bitmesini ve sizden sürekli yeni haberlerin gelmesini bekliyoruz :)

Benden haber nasıl gelsin. Parça yok, aksesuar yok, yok oğlu yok  :kafa:

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Benden haber nasıl gelsin. Parça yok, aksesuar yok, yok oğlu yok  :kafa:

Sabır edin, inşallah her şeyi bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

abi alamanda bulamadin mi..? :(

Bazı parçaları buldum ve aldım ama çok değil. En önemlisi ön panjuru buldum hem de tamamen aluminyum. Çok nadirdir. Ama kargo yok ortada. PTT'yi arıyorum henüz yurda giriş yapmamıştır o nedenle kayıt yok diyorlar. Oysa 24 Haziranda gönderildi? Çıldıracağım artık.

Sabır edin, inşallah her şeyi bulursunuz.

Eşeklik bende aslında. Git herkes gibi Amerikan araba yap keyfine bak. Adamın kendi ülkesinde parça bulunmuyor, bizim memlekette zaten yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bazı parçaları buldum ve aldım ama çok değil. En önemlisi ön panjuru buldum hem de tamamen aluminyum. Çok nadirdir. Ama kargo yok ortada. PTT'yi arıyorum henüz yurda giriş yapmamıştır o nedenle kayıt yok diyorlar. Oysa 24 Haziranda gönderildi? Çıldıracağım artık.

Takip numaranız yok mu? Yok ise maalesef postada hak iddia edemiyorsunuz :(

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Adamın kendi ülkesinde parça bulunmuyor, bizim memlekette zaten yok...

Aynı durumu ben Reno için yaşıyorum. Reno'nun Türkiye'de parçası olmaz mı? Ama yok. Mesela ön tampon yok, panjur yok, tampon babaları yok, ön cam su bidonu yok, radyatör taşma kabı cam olarak yok, ... Ben araştırarak ve şansla buldum.  Bu parçaların çoğu bir kaç kişinin elinde. Astronomik rakamlar istiyorlar. Parçaları almak için Ankara'dan Trabzona, İzmit'e ve Aydın'a gittim. Ya bu haftasonu ya da önümüzdeki haftasonu benim araba da sökülmeye başlanacak. :) 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Takip numaranız yok mu? Yok ise maalesef postada hak iddia edemiyorsunuz :(

Takip No var. Almanla genelde düzgün iş yaparlar. DHL ile gönderilmiş ve buradan PTT devralıyor. Yurda giriş yapmamış diyor PTT. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Aynı durumu ben Reno için yaşıyorum. Reno'nun Türkiye'de parçası olmaz mı? Ama yok. Mesela ön tampon yok, panjur yok, tampon babaları yok, ön cam su bidonu yok, radyatör taşma kabı cam olarak yok, ... Ben araştırarak ve şansla buldum.  Bu parçaların çoğu bir kaç kişinin elinde. Astronomik rakamlar istiyorlar. Parçaları almak için Ankara'dan Trabzona, İzmit'e ve Aydın'a gittim. Ya bu haftasonu ya da önümüzdeki haftasonu benim araba da sökülmeye başlanacak. :) 

Hadi hayırlısı. Nerede yapılacak aracın, Ankara'da mı? Ziyaret ederim bol bol :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Oguzhan hocam dönder şunu mustange :) parça da bulursun. Hatta parça seçersin :p bittiğinde de ultimate fiyatlara okutursun :D

Mustang Fastbackler en son 150den aşağı yoktu diye hatırlıyorum :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Takip No var. Almanla genelde düzgün iş yaparlar. DHL ile gönderilmiş ve buradan PTT devralıyor. Yurda giriş yapmamış diyor PTT. 

Takip noyu paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Hadi hayırlısı. Nerede yapılacak aracın, Ankara'da mı? Ziyaret ederim bol bol :)

Teşekkürler. :) Çok sevdiğim bir ağbimin akrabası yapacak.  :blush:  Ancak işyeri İzmit'te. Arabayı İzmit'e götürmem gerekiyor.  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Oguzhan hocam dönder şunu mustange :) parça da bulursun. Hatta parça seçersin :p bittiğinde de ultimate fiyatlara okutursun :D

Mustang Fastbackler en son 150den aşağı yoktu diye hatırlıyorum :)

Kesinlikle haklısın. Parça sorunu sıfır:)

Valla Granada yerine Corvette C3'e dönebilirim. Amerikada çok ucuzlar. Fiyat araştırmalarına başladım bile.

Takip noyu paylaşabilir misiniz?

DHL Takip No: 858016225798

PTT Barkod No: CL441460395DE

Teşekkürler. :) Çok sevdiğim bir ağbimin akrabası yapacak.  :blush:  Ancak işyeri İzmit'te. Arabayı İzmit'e götürmem gerekiyor.  :rolleyes:

O halde sen de bol bol resim iste benim gibi. Merakta koyma beni sakın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

26 haziran'da Türkiye'ye sevk edilmiş. Daha var gelmesine. Sanıyorum en erken önümüzdeki hafta.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

26 haziran'da Türkiye'ye sevk edilmiş. Daha var gelmesine. Sanıyorum en erken önümüzdeki hafta.

bekleyeceğiz çaresiz  :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bekleyeceğiz çaresiz  :(

Çaresiz değilsiniz yahu :) Tracking number'ınız var. Her türlü size ulaşacak ;)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
Ali Cihangiroğlu
Burak Fidan

üstadım çevirme değildir ama ben sadece nacizane bu kadar çelik işçilikleri yapılıyor kaynak işleri vesair mustang'e çevrilebilir diye düşündüm bu karoser:) malumatınız kaynak ve sac ile yapılabileceklerde sınır yok çünkü :D

Artı olarak mustang'in parça sıkıntısı da olmaz kuvvetle muhtemel. ve eğer olur da biterse fiyatları o civarlarda :) zaten ben öyle bir araba yapcak olsam satmazdım zira klasik mustang GT fastback sahibi olmak büyük bi ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

üstadım çevirme değildir ama ben sadece nacizane bu kadar çelik işçilikleri yapılıyor kaynak işleri vesair mustang'e çevrilebilir diye düşündüm bu karoser:) malumatınız kaynak ve sac ile yapılabileceklerde sınır yok çünkü :D

Artı olarak mustang'in parça sıkıntısı da olmaz kuvvetle muhtemel. ve eğer olur da biterse fiyatları o civarlarda  :) zaten ben öyle bir araba yapcak olsam satmazdım zira klasik mustang GT fastback sahibi olmak büyük bi ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.

Anladım, şahsen benimde böyle bir Mustang im olsun isterdim :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

yani eğer de böyle bir çalışma yapılırsa replica sınıfına girer tabi.

Artık dünyada replica araçlar üretiliyor. amerikada zaten ipi boşalmış gibi bir halde. replica setler falan satılır. bir de TR'de bildiğim kadarıyla 1960 model öncesi araçlarda replica yapılabiliyor diye biliyorum. 1960 bilgisini yanlış biliyor olabilirim. Antalyada replica porsche yapan bir genç biri vardı

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Olaya bak, abd de sektör olmuş gerçekten, bende internetten vs. takip ediyorum, acaşp şeyler var ve çok zevkli gerçekten :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Misal ferrari f355 kiti satıyorlar, toyota bilmemne mk2 modelinin üzerine giydirme yapılıyor orjinal ferrari gibi oluyor. İç döşemeler, aksesuarlar falan orjinal ferrari yedek parça kullanılıyor. Amerika tabi özgürlükler ( günahlar ) ülkesi olduğu için hemen hemen herşey serbest neredeyse. TRde de eski araçlara müsade varmış replica için aklımda 1960 olarak kalmış yıl sınırı.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

Misal ferrari f355 kiti satıyorlar, toyota bilmemne mk2 modelinin üzerine giydirme yapılıyor orjinal ferrari gibi oluyor. İç döşemeler, aksesuarlar falan orjinal ferrari yedek parça kullanılıyor. Amerika tabi özgürlükler ( günahlar ) ülkesi olduğu için hemen hemen herşey serbest neredeyse. TRde de eski araçlara müsade varmış replica için aklımda 1960 olarak kalmış yıl sınırı.

Orası Amerika, istersen Tank ya da Savaş Jeti de alabiliyorsun. Tüket de ne tüketirsen tüket  :)

Sahibinden de ilanlar Amerika'da olan araçlara ait. Uyanıklar oradaki arabaları burada satmaya çalışıyorlar. O arabalar 10-20 bin dolara alınabilir Amerika'dan ve kendin getirirsin. Her ne kadar Fastback'ler orada da pahalı olsa da yine de bu paraların altında maliyete elinde oluyor. Ben de artık bu yolu düşünüyorum. Amerika'dan getirteceğim sanırım bir sonraki aracımı.

Ya W107 mercedelers 1000 Dolara bile var:) Keza normal 60'lı Mustang'ler de öyle. Yedek parça Amerikan araçlarda hiç sorun değil. Hala yedek parça ve aksesuarları üretiliyor. Adamlar restorasyon yaparken sac parçaları bile yapmıyorlar benim gibi, direk satın alıyorlar komple taban sacını vs.

TV programlarında görebilirsiniz. Ondan sonra ustayım diyorlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Vural

ben sana ne diyeyim abi. :( Geleceğimi biliyorsun, sordum sana, abi ya..?ben sana sapasaglam getirirdim.satıcıyla irtibata geç tekrar posta gelmedi, diye ne diyecek bakalım..?

Evet sordun, tekrar çok teşekkür ederim Mesut. Ama söylediğim gibi bunu yaşamam gerekiyordu. Hem karşı tarafı öğrenmiş olmak hem de yurt dışından parça getirtmek ile ilgili tecrübe edinmek istedim. 

Hep diyorum ya hayalimdi diye restorasyon. Her yönüyle anlamak ve öğrenmek istiyorum. 

Hani Almanya'da praktikum yaptırırlar ya öğrencilere. Hayal ettikleri meslekleri tanımalarını sağlamak içindir o. Ben elektronik hastasıydım ve praktikumdan sonra nefret etmiştim.

Ama restorasyondan nefret etmiyorum hala :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...