İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Direksiyon Plastiği Boyama

Misafir

Recommended Posts

Sefa Sezgin

Güzel olmuş elinize sağlık. Bende yapacağım galiba.... :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Takarken nasıl taktınız.Yine kızaktan kaydırarak mı.Bende kurumasını bekliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

En son mat vernik atıp kurutup yerine taktım.Takmak çıkarmaktan kolaydı hata çok basit oldu pis kirli görüntü gitti..

2013_03_12_14_12_19_265.jpg

Çok güzel olmuş elinize sağlık.

Bunu da yaptınız ya daha ne diyim.. :)

Ama benimki sökülmez... :(

Emmi seninkine hiç el atma tertemiz seninki.

Yorum bağlantısı
Serdar Taş
(düzenlendi)

Takarken nasıl taktınız.Yine kızaktan kaydırarak mı.Bende kurumasını bekliyorum

Kızaktan takıyoruz ama mesafe olmadığı için tabi ilk önce kızak tam oturmuyor bir taraf kızaktan çıkık kalıyor.Sonra elimizle iki kapağı birbirine bastırıp yuvaya oturtuyoruz..

Teşekkürler Mehmet bey...

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

En son mat vernik atıp kurutup yerine taktım.Takmak çıkarmaktan kolaydı hata çok basit oldu pis kirli görüntü gitti..

2013_03_12_14_12_19_265.jpg

çok güzel olmuş, ellerinize sağlık Serdar bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

İşte orası mesele Mehmet hocam. Ben de aynı şeyden muzdaribim. Ben yaparsam ya nikelaj, ya da alüminyum folyo kaplayacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İşte orası mesele Mehmet hocam. Ben de aynı şeyden muzdaribim. Ben yaparsam ya nikelaj, ya da alüminyum folyo kaplayacağım.

Ben yaparsam orjinalliğini bozmayacağım hocam :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benimkinin sol üsttekinde 1 santim yerinde aşınma var..

Sökülmez diyordum ama, iki gündür birleşim yerleri elime takılıyor.. Galiba benimki de sökülebilecek.. Ancak yedek bulmadan risk almak istemiyorum.. içime sinmez ise daha kötü olurum..

Siz bi kullanın bakalım.. soyulacak mı deforme olacak mı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Ben yaparsam orjinalliğini bozmayacağım hocam :)

:biggrin: Siz orijinalliğine sadık kalmaya devam ede durun Mehmet hocam, ben de bununla ilgili bir yaşanmışlık anlatayım. Zamanın birinde abimin bir meslektaşı evine pedallı klasik bir dikiş makinası alıyor. Abimin de bir süre terzilikle iştigal etmiş birisi olarak dikiş makinalarından anlıyor olması münasebetiyle abimi çağırıp yeni almış olduğu ürünü incelemesini, eksiği gediği varsa düzeltmesini istiyor. Abim de davete icabet edip gidiyor, makinayı inceliyor. O da nesi? Dakika 1, gol 1. Dikiş makinasının kayışı kendisi için ayrılan delikten değil de onun kenarındaki boşluktan takılmış, pedalı çevirdikçe sürtüyor. Abim de kendisine verilen görevi yerine getirip o hatayı düzeltmek istiyor. Bir tornavida ya da bıcak var mı? diyor. (dikiş makinası kayışının iki ucunu birleştiren teli açmak için) Yoook, ne yapacaksın diye soruyor arkadaşı. Abim hatayı tarif edip düzelteceğini bildiriyor. Bu esnada heyecanlanan arkadaşından gelen cevap şu oluyor : "aman abi, elleme, orijinalliği bozulur soona ! " Kıssadan hisse sevgili hocam :biggrin: :biggrin: :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bir sökmeyi girişebilsem. :(

Tembel :p Eve çıkarken girişsen 5 dakika sürer

Ben bu sefer boyadım illaki kararacak zamanla yine.Dayanım süresine göre bir sonrakinde kaplama deneyeceğim.Tabi bende ki tuşlar nasıl kaplanır oda ayrı bir durum

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:biggrin: Siz orijinalliğine sadık kalmaya devam ede durun Mehmet hocam, ben de bununla ilgili bir yaşanmışlık anlatayım. Zamanın birinde abimin bir meslektaşı evine pedallı klasik bir dikiş makinası alıyor. Abimin de bir süre terzilikle iştigal etmiş birisi olarak dikiş makinalarından anlıyor olması münasebetiyle abimi çağırıp yeni almış olduğu ürünü incelemesini, eksiği gediği varsa düzeltmesini istiyor. Abim de davete icabet edip gidiyor, makinayı inceliyor. O da nesi? Dakika 1, gol 1. Dikiş makinasının kayışı kendisi için ayrılan delikten değil de onun kenarındaki boşluktan takılmış, pedalı çevirdikçe sürtüyor. Abim de kendisine verilen görevi yerine getirip o hatayı düzeltmek istiyor. Bir tornavida ya da bıcak var mı? diyor. (dikiş makinası kayışının iki ucunu birleştiren teli açmak için) Yoook, ne yapacaksın diye soruyor arkadaşı. Abim hatayı tarif edip düzelteceğini bildiriyor. Bu esnada heyecanlanan arkadaşından gelen cevap şu oluyor : "aman abi, elleme, orijinalliği bozulur soona ! " Kıssadan hisse sevgili hocam :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Orjinali nikalajlı diyorsun yani :D :D :D

Tembel :p Eve çıkarken girişsen 5 dakika sürer

Meslek bölümüne baktın mı :D

Sökülmez diyordum ama, iki gündür birleşim yerleri elime takılıyor.. Galiba benimki de sökülebilecek.. Ancak yedek bulmadan risk almak istemiyorum.. içime sinmez ise daha kötü olurum..

Abi yapılanlar bundan kötü olmaz herhalde :D Olmazsa 6 ayda bir boyarız :D Bende el terlemesi oluyor. Oda sol tarafta baya aşınma olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Meslek bölümüne baktın mı :D

Eşimde öğretmen duymasın sakın :D

Oh iyi valla.Deneme tahtasımıyız biz :biggrin: Kötü olsada söylemeyeceğim.boyayıp boyayıp cirlop gibi diyeceğim :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O bizimki yatan grubundaysa duysun :D Senin kafana çöreklenir :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Bir sökmeyi girişebilsem. :(

Büyüttüğünüz kadar zor ve meşakkatli bir iş yok ortada hocalarım :)

Şu memlekette istediğimi bir bulsam şaşarım zaten :angry: Akını biz başlattık Serdar hocam noktayı koydu :D

Bir türlü vernik veya cila bulamadım. Hala sökük bekliyorum. Bu gidişle 1 aydan önce takamam ben, hazır sökmüşken direksiyona da dalarım gibime geliyor :)

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Yok yahu, kimse bir şeyi büyütmüyor. Üşengeçliğimize bahane uydurmaya çalışıyoruz :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oh iyi valla.Deneme tahtasımıyız biz :biggrin: Kötü olsada söylemeyeceğim.boyayıp boyayıp cirlop gibi diyeceğim :p

Mondeo insanlığı için bir çığır açmış olacaksın :D

Yine de saklayacak mısın bu bilgiyi bizden :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ver gazı.vu tu tu tu :biggrin:

İlk kat vernik attım kuruyor.Büyük sona yaklaşıyorum. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

20130315171254.jpg

Bugün sanayide bir denemek istedim.

Sökmenin bu kadar kolay olduğunu tahmin etmiyordum.10 dakika da söktüm.

Tesadüf Kaportacı yarın gri araba boyayacakmis :)

Sağlam vernik yap dedim :)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ver gazı.vu tu tu tu :biggrin:

İlk kat vernik attım kuruyor.Büyük sona yaklaşıyorum. :good1:

Takta görelim abi sonucu :) Ben yarın veya pazartesi takacağım.

Sanayide 2-3 kişi de Celalettin hocamın önerisini sundular. Reklamcıya gidin orada folyo kaplasınlar dedi. :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Taktım takmasınada resimleyemedim.Tam çekmeye gittim piller bitmiş.Şarja taktım pilleri bu seferde şarj olmamış.Sanırım şarj aleti sizlere ömür olmuş.Yarın yeni birşeyler alacağım mecburen :(

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Beyler sizinkiler kolay tabi, elli defa söker boyarsınız. Bende F1 vites değiştiriciler var, onları nasıl çıkarırım diye kara kara düşünüyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam sökmüş. Sökmüşte sorun nasıl kaplayacağına karar veremiyor :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Yarın hallederim inşallah.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...