İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Direksiyon Plastiği Boyama

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bunu da yaptınız ya.. daha bişey demiyorum... hiç sökülemez gibi duruyordu o parça. :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam sökmüş. Sökmüşte sorun nasıl kaplayacağına karar veremiyor :D

Boyamıştı diye biliyorum :D Kaplama olmaz o yav :nea:

Bunu da yaptınız ya.. daha bişey demiyorum... hiç sökülemez gibi duruyordu o parça. :D

Elebaşı kim yav, kurcalamayın şu arabaları :blush: :blush: :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi sen şimdiye sökmüş olmalıydın :D neyse yarın ben sökeyim :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hepinizden önce resmini çekip ben koyacağım galiba :D

Usta aramış. Hocam ben acıktım gelmiyormusun dedi :D :D :D

Karın tokluğuna yapacaktı :D

Gerçi baya kilolu karın tokluğu bir direksiyon parasına denk gelmez umarım :D :D :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O niye :D

Al gülüm ver gülüm. Yapan memnun Yaptıran Memnun :D Kendim yapmadım diyemi söylüyorsun :D

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Karın tokluğuna çalıştırıyorsun adamları abi :p:D

B5uyTDx.jpg

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hocam sökmüş. Sökmüşte sorun nasıl kaplayacağına karar veremiyor :D

Boyadım valla.Bende yerine oturturken sıkıntı yaşadım hatta tam oturtamadım bile :( Gerçi sonra aklıma geldi dedim kısa vade de yine renk sıkıntı çıkarırsa daha sağlam birşeyler yaparım diye tam oturtmadım yerine.Sadece foto çekemedim ama halledeceğim :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Cillop olmuş cillop ;)

Bu arada benim 13,5 larda gezen yol bilgisayarı gayet normalmiş onu anladım :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İlk defa bu değerlere düştü desem :D

Boyadım valla.Bende yerine oturturken sıkıntı yaşadım hatta tam oturtamadım bile :( Gerçi sonra aklıma geldi dedim kısa vade de yine renk sıkıntı çıkarırsa daha sağlam birşeyler yaparım diye tam oturtmadım yerine.Sadece foto çekemedim ama halledeceğim :biggrin:

Bırakın ya birde bana tembel dersiniz :D

Dün söktüm bugün taktım :D

Tavşan kaplumbağa hikâyesine döndü :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Sanırım kaplumbağa ben oluyorum :) İlk ben söktüm hala vernik bulacağım diye bekliyorum :(

O zaman sürekli yokuş çıktığım yerlerde benim değerler gayet normal :) Normal deyip de sevindiğimiz değere bak :)

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sanırım kaplumbağa ben oluyorum :) İlk ben söktüm hala vernik bulacağım diye bekliyorum :(

O zaman sürekli yokuş çıktığım yerlerde benim değerler gayet normal :) Normal deyip de sevindiğimiz değere bak :)

Ben oluyorum. Hepinizden sonra başladım hemen bitirdim :D

Güzel olmuş be :)

Onay geldiyse sorun yok demektir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Oooo hayırlı olsun güzel olmuş.Yapanın ellerine sağlık :p

Ben bile 13 lt yakıyorum anlamadım gitti :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yaman
(düzenlendi)

Ben dün Balıkesir'den Gönen'e gittim geldim yol bilgisayarını sıfırladım 8 litre gördüm uzun yolda hız 110 u geçmedim genelde cruse control da gittim 100-110 seviyelerinde

valla çok hoşuma gitti yakışı uzun yolda ama benim de Balıkesir içi 13-14 arası yakıyor.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla ve gereksiz kısaltma
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Güzel pek kurcalamayin.

Yol bilgisayarı 8 litre gösterirken 9.5 lt kadar LPG yapması lazım. İşte o zaman dadindan yenmez :D

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yunus hocam boyayı aldığınız yerde aynı tüplerde vernikte olması lazım. :unsure2:

Ayrıca en güzeli sizin ki :good1::bravo: diğerlerinin yaptıklarını beğenmedim ben :nea:

Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim Adnan abi, o senin güzel görmen.

Boyayı sipariş ederken buradaki mobilyacılardan ya da kaportacılardan iki dakikada birvernik attırırım diye düşünmüştüm. O da olmayınca bugün sipariş ettim ve verniğim geldi. Şu anda uyguluyorum hatta :) 2. katı attım kuruyor ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Yunus hocam boyayı aldığınız yerde aynı tüplerde vernikte olması lazım. :unsure2:

Ayrıca en güzeli sizin ki :good1::bravo: diğerlerinin yaptıklarını beğenmedim ben :nea:

Niye niye Niye. :(

Abi sen bizi sevmin mi.

:D :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben boyamayacağım. Orjinal kalsın:) Aracı satarken ilanlarda yazarım, direksiyon nikelajları bile orjinaldir, yerinden sökülmemiştir diye.

Elinize sağlık arkadaşlar. Çok güzel olmuş. Yeni ufuklar açtınız. Yine forum da bir sorun daha aşılmış ve çözümlenmiş oldu sayenizde. Tebrikler.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Yonar

Bende bu işlemi yaptım. Yanlız kızak kısımlarını bantla maskeledim. Tekrardan birbirlerine geçirirken kalınlık oluşturmasın diye. (malesef foto çekmedim.)

Konsolun rengine uygun olması için gidip sprey boya hazırlattım.

Söktükten sonra su zımparası ile çok ince şekilde yüzeyi zımparaladım su ile.

Ardından kuruyan parçalar plastik zemin astarı ile boyadım. Ardından renkli boyayı dikkatlice tatbik ettim.

Kuruduktan sonra da parlak sprey verniğide yaptım. Sonuçtan oldukça tatmin oldum.

Biraz el maharetine güvenenler yapmalı diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...