İçeriğe Yönlendir

Getz 1.5 Vgt 110Ps. Hk.

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

Peugeot 207 HDI'dan istediğimiz verimi alamayınca hafta başı sattım..

Satmamdaki en büyük nedenlerden biri çekişinin çok zayıf olmasından ve arabadaki bazı kronik arızalarından dolayı ben ve Ailem tarafından veto yedi.. Bir daha mı asla..

Şimdi ise yerine maksimum 18.500TL bütçe ile özellikle Performansı çok iyi olan neredeyse 2.0 diesel D segmenti arabalar ile çok rahat yürüyen bir şaka makinesi Hyundai'nin yeni nesil VGT 110ps. 240 Tork. 1137kg. Sunroof, ESP, 4 disk fren, ABS donanımıyla beni etkileyen bir araç oldu.. Bu paraya alınabilecek en iyi araba olduğunu düşünüyorum..

Sizlerinde fikirlerini almak istedim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

direksiyon hassasiyeti dışında iyi bir araba bence. Geniş lastiklerle telafi edilebilir biraz. 195-50-15 gibi.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

pejolarla sorunu var o modelin.

Çok sıkıntı çektik.. Özellikle nedenini anlamadığım şekilde hergün girdiğim, çıktığım bildiğim virajda 3 tur spin atınca benim için o gün bitti.. Arkada 2 kişi oturunca uzun bir rampada sırtında 30 Ton Yüklü Ford Cargo 3030'lar ile aynı hızda çıkmışlığım çok vardır..Hiçbir neden yokken vites halatı koptu yolda kaldık..

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
(düzenlendi)

Abi esp yok bildiğim bunlarda sağlam tok bir araç hissi veriyor bir yazılımla neler olur kim bilir

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

esp yok evet. EPS var. Kasa sağlam aslında ama yol tutuş ve direksiyon çok iyi değil(güce göre) Spor kullanıma biraz zor gelir.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Kasa sağlam aslında ama yol tutuş ve direksiyon çok iyi değil(güce göre) Spor kullanıma biraz zor gelir.

Pug 207 70ps. ile bırakın viraj da güven vermeyi, düz yolda bile stabil değildi.. Bu sabah yaklaşık 45km. Performanslı bir kullanım yaptım.. İnanın pug'dan daha iyi.. Kullanımı çok keyifli bir motora sahip, 140km. Hızda gaza dokunduğunuzda bile ivmelenmesi çok iyiydi.. Kendimde olan Focus ile kıyas kabul etmez ama çok daha performanslı olduğu çok net.. Direksiyonu çok yumuşak. Focus'un hisli direksiyonuna alıştıktan sonra bir çok arabada tad alamıyorum.. Fluence direksiyonuna çok benzettim..hava tüzgarli idi sabah 150km.den sonra rüzgar direncine mağruz kaldım, sallamaya başladı.. Ama bazı şeyleride görmezlikten gelmeliyiz diye düşünüyorum..

Aslında sorum şu şekilde olsaydi size ne cevap verirdiniz..

Aynı segment ve bu fiyatlarda süper yol tutan, 100ps uzeri diesel araç önerin deseydim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

ilteber kazada hic guvenli degiller :/

Naylon değil en azından :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

2.0 d segmenti derken:) 1.6 d segmentiyle yerim onu, Abi seri bir araç sürücü kursunda kullandım 200bindeydi ama çok iyi gidiyordu,mantıklı bencede.

Yazılım olmadan imkansız yiyemezsin Bahtiyar.. Bu motora yazılım yapılırsa, kopuk uçurtma gibi gider bu alet.. Suanki Stock hali ile 2.0 mondeo, 407 laditude ki kullandığım arabalar.. Hiçbir şansları yok.. Ama ASD :)

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

bir zamanlar 2 gün kadar kullanmışlığı oldu bunlardan. yola sığmayan küçücük bir arabaydı :) ama dediğin gibi İlteber abi ASD :D

Yorum bağlantısı
Yıldırım Özsevgeç

110ps olması ilginç geldi, var mı ilan bakabileceğimiz?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

110ps olmadı ilginç geldi, var mı ilan bakabileceğimiz?

Sahibinden.com'da kategoriyi 100-125 ps arası yaparsanız bir çok ilanı mevcut..

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir tanesi ben fiesta ile giderken içimden geçti o derece iyi gidiyorlar:) Ama ASD işte :)

fiesta frenlerinden daha iyi gibi geliyor bana, :)

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Güney kore arabalarına nedense ısınamıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

110ps. Olanlar Yeni nesil Era motorudur..

Hem Getz hem de Eralarda 88'lik ve 110'luk motorlar vardır. 4 yıl Getz 1 yıl Era kullanmış ve Hyundai forumlarında paylaşımlarda bulunmuş biri olarak belirtmek istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

başlığınızı görmeden öönce sahibindende dolanırken çıktı bir tane karşıma, balıkesir'de 18.500 fiyatlı km sanırım 80.000'lerdeydı linki ekleyecektim ama şimdi yok :) en son dün baktım baktım yoktu ilk kez az once görmüştüm. "onay sürecindedir" yazıyordu sanırım onaylanmadı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Kardeşim aynısının benzinlisini kardeşime aldık. Ama dizelini de çok iyi biliyorum. O fiyatlara tavsiye ederim. Ama kaporta çok iyi değil, zaten biliyorsundur. Par.ça konusunda parçası da gayet mantıklı fiyatlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Babama getz var, kapıyı biraz daha hızlı kapatırsam diğer kapılar düşecek gibi geliyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Babama getz var, kapıyı biraz daha hızlı kapatırsam diğer kapılar düşecek gibi geliyor :D

ama yolda giderken zaten rüzgarla kapanıyordur kendiliğinden açılsa da kapılar :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...