İçeriğe Yönlendir

Getz 1.5 Vgt 110Ps. Hk.

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

Sani Gerşon

ama yolda giderken zaten rüzgarla kapanıyordur kendiliğinden açılsa da kapılar :f1:

Yolu ne yapayım, park yerinde elimde kalacak :D

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bazen güç herşey demek değil. Güçle beraber, diğer unsurlar da beraberinde gelmeli. Bu açıdan 110 bg'lik bir Getz dengesiz bir araç. Belki de bu yüzden bu fiyatlara başka seçenek yok.

Eps varsa elektrik destekli direksiyon var demektir.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İlteber çalıştığım şirkette 20 gün civarı kiralık kullandık.

- Çok iyi gidiyor öyle böyle değil. Her devirde sürekli bir gitme isteği var.

- Yol tutuşu çok güzel ama direksiyonu çok berbattı.

- Benim Polo Tdi'dan sessizdi :p

- Gittiği kadar durabilse çok güzel olurdu ama duramıyor hemen abs'ye giriyordu.

- Yakıtı biraz hor kullandığımız için 7 litre oluyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Yakıt tüketimleri nasıl Getz'lerin ?

yan komsuda var sakın kullanımda 5 6 litre arası

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

premıum paketi sattınmı bro... :D

Kurtuldum bro suslü fino'dan :)

Ben Getz hem 97PS benzinlisini hemde 110PS full dizelini 2 şer yıl kullandım.Dizel 110 luğu M.Gazihan 150 ye çekmişti lastikler 205/45/16 olmasına rağmen performansı çok iyiydi.4 disk fren aynı segmentteki araçlara nazaran başarılı ama araç 1280kg bir ağırlığa sahip buda şehir içinde yakıtı artırıyor uzun yolda 4.5/5 lt üstüne çıkmaz.Araç 100.bin km civarında ise mutlaka yetkili serviste motor zincir sesine bakılmalı zira 1000-1500 TL civarı bir fiyatı vardı....

Bunu öğrendiğim çok iyi oldu.. Teşekkürler Abi

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

110luk değil ama bence bu. 110luklar full donanımdı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İlteber çalıştığım şirkette 20 gün civarı kiralık kullandık.

- Yakıtı biraz hor kullandığımız için 7 litre oluyordu.

Hor kullanmaya 7 lt. çok iyi bir değer.. Ben 8.7'leri görüyorum..

Yorum bağlantısı
Misafir

chipli halde geçemez abi:)2.0 geçtiğinde de 407 de teknik arıza vardı....

uçan teneke işte virajda görmek isterim range roverların havasınıda virajda alıyorum 407 ile....

Asd nedir bu arada?

Aşağıdaki linkte Asd ile ilgili detaylı açıklamaları bulabilirsin Bahtiyar.(+18 içerik)

http://www.diyadinnet.com/Fikra-3575&Bul=asd

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

o ufak tefek arabanın neresine sığdırmışlar 110 tane beygiri. :shok: ben de diyorum niye bunlar bana kafa tutuyor. :unsure2::D

Abi bu sabah kullandım.. Bahsedilenin aksine kötü bir yol tutuşu yok.. İddia ediyorum 207'den daha iyi yol tutuyor..

Kullanımı çok keyifli bir makine.. Araç her vites ve devirde okadar güzel ivmeleniyor ki.. Bizim yazılımlı Focus'lara eşdeğer bir hızlanması var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yol tutuş fena değil de direksiyon fıtık ediyor adamı :) En iyi yanı çok az arıza çıkarıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kısaca; hızlı-duramaz-çarparsan hacamat olursun, pilotaj iyiyse şaka makinasıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Yol tutuş fena değil de direksiyon fıtık ediyor adamı :) En iyi yanı çok az arıza çıkarıyor.

Abi aslında benim aradığım cevaplardan biride buydu..Bana sorunsuz, kronikleşmiş arızaları olmayan güçlü diesel lazım.. Direksiyonun hissizliği daha ilk kullandığımda farkına vardığım bir detaydı.. 0

Aslında focus'tan indikten sonra birçok arabada bunu yaşıyorum..Bu paraya bazı şeylerden fedakarlık yapacağımın farkında olduğumdan çok kafaya takılacak bir detay olmadığı düşünüyorum..

100.000km. geçtiğinde Zincir sesi ile alakalı senin bir bilgin var mı Abi ?

Kısaca; hızlı-duramaz-çarparsan hacamat olursun, pilotaj iyiyse şaka makinasıdır.

Abi pilotajdan yana benim sıkıntım yok :) Ama genellikle Babam ve Kardeşim kullanacak..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Babamdaki üç silindir olanlardan onlarda kayış var 60binde bir değişir. Yetkili servis bakımlıysa bence bir sorun yoktur. Bozuk yollarda direskiyon kutusundan ses gelebilir , o kroniktir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Abi pilotajdan yana benim sıkıntım yok :) Ama genellikle Babam ve Kardeşim kullanacak..

40km/h ile 180 derece geri dönen Röno 9 u toplamayı ben başaramamıştım :mamba:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Babamdaki üç silindir olanlardan onlarda kayış var 60binde bir değişir. Yetkili servis bakımlıysa bence bir sorun yoktur. Bozuk yollarda direskiyon kutusundan ses gelebilir , o kroniktir.

Araştırdığım kadarı ile EPS sistemli direksiyonunda, bazı sıkıntıları olduğu, çabuk bozulduğu ve masraflı bir işlem olduğu hakkında birkaç bilgi öğrendim. Konu ile alakalı bir bilgin var mı Abi ?

40km/h ile 180 derece geri dönen Röno 9 u toplamayı ben başaramamıştım :mamba:

70km/h ile 360 derece tam 3 tur spin atan 207'yi toplamış adamım ben :biggrin:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

0-100 :11,1 sn

Tork :235 nm

Son sürat :180 km/s

Nasıl 2000 cc d segmente kafa tutuyormuş anlamadım.Son sürat olması gerekenden düşük geldi birkere.O torka,o kasada o beygir gücüne performansı kötü hatta bana göre.

Yazılım ile ton başına düşen hp oranı hesabı yapıldığında 2.0 dizeller ile belirli bir hıza kadar kafa tutar arabasına göre geçerde. Örneğin benim focusun yazılım ile bu hale gelmesi gibi ;)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

0-100 :11,1 sn

Tork :235 nm

Son sürat :180 km/s

Nasıl 2000 cc d segmente kafa tutuyormuş anlamadım.Son sürat olması gerekenden düşük geldi birkere.O torka,o kasada o beygir gücüne performansı kötü hatta bana göre.

Yanlış değerlendiriyorsunuz..

Kısa şanzuman var araçta ara hızlanmaları çok başarılı.. Son hız km. saatinde 200km/h kalıyor. Fiesta ST'ninde kadranda gördüğün son hızı 210km.dir..Ama bu hızlara çok çabuk ulaşabiliyor.. Getz 110ps. ve Fiesta ST..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...