İçeriğe Yönlendir

Tofaş'a Şimdilik (!) Xenon Uygulaması

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Malumunuz bizim dandik Tofaş'a abilerin destekleri ile xenon yapılmasına karar verilmişti. Ben vermedim kararı, onlar verdi, onlar uyguladı. Yanlış olmasın :)

Yine her şeyin başlangıcı olan konuyu paylaşalım ki, ne nereden nasıl olmuş bilinsin :)http://www.fordclubt...y-bayur-etkisi/

Daha sonrasındaki aşama, aslında konuyla pek bir ilgisi yok gibi ancak gidişat için lazım http://www.fordclubt...r-servet-aydin/

Servet abi ile montaj için muhabbetten vakit bulamadık demiştim. Ben bi elektrikçiye veririm bağlar abi dedim, Servet abi "zor bağlar" dedi :D Mahmut Akbulut 'un montaj şerefine nail olmak istediği geldi aklımıza. :p Dedik ki bu şerefi ona verelim :p Telefonla kendisine ulaştık, sağolsun kırmadı, seve seve montajı yapabileceğini söyledi. Pazartesi günü için kısaca sözleştik.

11/03/2013 Pazartesi günü öğlene doğru aradı Mahmut abim, "farları teslim almaya geleceğim, ön çalışma yapayım sen de akşam çıkışta gelirsin montajı yaparız" dedi. Geldi ve teslim tesellüm tutanağı düzenleyerek, teslimatı yaptık :p

4uWtkY4.jpg

Dairede bir bardak çayımı içti ve gitti. Tabi benim için akşam olmak bilmedi. :D

Sonrasında, her zaman desteğini yanımda hissettiğim kardeşlerimi aradım, Mustafa ve Burak. Yalnız bırakmayız dediler, geldiler. Akşam işten çıkar çıkmaz, eve köye uğramadan doğruca Karabük Üniversitesi Stadının şantiyesine, Mahmut abinin mekana gittik. Bizi şantiye girişinde, yağmur altında karşıladı :D

http://www.youtube.com/watch?v=YEJ-FUT31no

Bu etkileyici girişin :p ardından, yağan yağmurun dinmesi için ve biraz laflamak için içeri girdik, çaylarımızı içtik. Bekledik, bekledik ama yağmur dinmedi, baktık olacak gibi değil, biz başlayalım dedik çıktık. Mustafa ve Burak 'ın daha iyi bir fikri vardı, hemen yakındaki otopark alanında, işimizi görecek kadar tente ile kapnmış alan mevcuttu. Montaj için yeri burası olarak belirledik ve Mahmut abi işe koyuldu. Ben mi?? Sadece izledim :blush: Anlamayınca tabi. Karışmasam daha iyi diye düşündüm. Arabayı ileri al, geri al falan felan işte :D Mustafa ve Burak çırak pozisyonunda görev aldılar.

Eskilere son bakış... :p

B9TTl9b.jpg

İlk ışık.

u76s3Qt.jpg

İlk montaj denemeleri

DqebgwF.jpg

İlk bakış :p

0d3NUyt.jpg

PAOLsIN.jpg

vGJBk40.jpg

Montaj sonrası ilk hali.

36Ugs2b.jpg

Son hali. Daha iyi olacak. Bunca uğraş sonrasında yağmur altında çok ince ayar çok zordu. Bence başka ayara bile gerek yok. Dört dörtlük oldu.

wytWl8D.jpg

pbpXmYn.jpg

Montaj böyle fotoğraflar gibi, tık tık tık olmadı tabi. Tam hatırlayamasam da sanıyorum 4-4,5 saat kadar uğraştı Mahmut abi, Mustafa ve Burak. Soğukta, yağmurda. Bir kere bile öff demediler. Sanki kendi işleriymiş gibi yaptılar. Karabük'te bu işi yapması için parasıyla usta tutsan kaçar giderdi, o kadar eminim. :D Allah razı olsun, ince ince çalıştılar. Mustafa kardeşim 2 kez çay almaya gitti Üniversite kantinine, elleriyle çay getirdi içtik. Arabanın ve yapılan işin sahibi ben olmama rağmen, ortamdaki tek "hazır yiyici" yine bendim :blush: :blush: Cahillik ne kötü şey...

Sonrasında bu Mahmut adam, gün içinde üşenmemiş konfeti almış :D meşale almış. :D Kutlama yapmak içinmiş :D Kutlama yaptık :p O arada bizi garip garip izleyen, şantiye çalışanlarından bir tanesinin söylediği beni gülmekten öldürdü :D "Yavvv Mahmut abi... siz neyin kafasını yaşıyorsunuz yemin ediyorum anlamıyorum..." :D

Adam haklı, bi tofaş var, fotoğraf makinaları, cep telefonları, videolar, konfeti, meşale, bağırıp çağıran gülüşüne kahkaha atan koca koca adamlar... Garip garpi hareketler :D

Kutlamanın uzunca bir videosu var ama işleyemedim henüz, en kısa sürede ekleyeceğim. Çok uzun çekmişiz de :D

ShWUshE.jpg

Bence gecenin pozu buydu :D

DwcknOU.jpg

WVkEQgH.jpg

6XJ3qXI.jpg

İş bitti... Ben arabamı alıp ortamdan bir an önce uzaklaşmak isterkeneeee :fiuw: Bir elin, Tozko Paran'ın anahtarına doğru uzandığını gördüm, kafamı kaldırdım, gözlerinde TOFAŞ logosu olan Mahmut Akbulut'u gördüm karşımda :D Karşı koyamadım. Anahtar gitti...

Sonuç?

http://www.youtube.com/watch?v=XpfnuDS8w0o

Bu kısa gösteriden sonra, hadi yoruldunuz, acıktınız ama yemeğe gidelim mi yoksa sonraya mı erteleyelim dinlenmek ister misiniz dedim, aradan çıkaralım dediler, hay hay dedim ama bi garip durum vardı, Mahmut abi beni takip edin dedi. Yemek yiyeceğimiz yeri o gösterdi, dedim buranın müdavimi heralde. Güzel de bir yere benziyor. Yiyelim bakalım...

AEL9LTI.jpg

Bursa pidesiymiş. İlk kez yedim, hoşuma da gitti. Arkasından tatlılarımızı da yedik, doyduk zıba gibi. Biliyorum ki, hesap sırasında Mahmut Akbulut arıza çıkaracak, bunu sezdiğim için sigara içeyim bahanesiyle masadan kalktım, kasaya usulca sokulup kasiyer bayana, hesap ne kadar dedim. Tam bu anda lokantanın diğer ucundan koşarak gelen çalışanı gördüm :D "Abiii abiiiiii abii.... Sizin hesap tamam abi" dedi. Çok belliydi, çocuk korkutulmuş, korkmuş :ninja: Ülen nasıl olur dedim, masadan kalkmadılar bile, ödenmemiştir ablacım al şurdan dediysem de, "abi sonra Mahmut abiyle aramız bozulur, hadi git sigaranı iç sen, bu konuyu kapatalım" dedi çocuk :D :D Yani, Mahmut abi hesabı da halletmiş, girişte mi dedi, göz mü kırptı, sms mi attı, naptıysa artık bilemedim. Bir mahcubiyetim de oradan oldu... Gerçi bu konuda öcümü alacağım o ayrı da, neyse artık.

Sonuçta güzel bir akşam geçirdik, abilerim, kardeşlerim el birliğiyle, takaya bir güzellik yaptılar. Bu güzelliği de başka kim yapardı düşünüyorum, bulamıyorum.

Allah hepsinden tek tek razı olsun. Eksikliklerini yaşatmasın. Böyle dostlarım olduğu için kendimi o kadar şanslı hissediyorum ki. Anlatamam.

Herkese böyle güzellikler, böyle dostluklar nasip etsin Allah'ım. Ağzımızın tadı hiç bozulmasın. :bravo::flowers::blush::nazar:

.............

.............

.............

Konu başlığı mı?

Hmmmm.... Şu "şimdilik" kelimesine takıldınız galiba... Açıklayayım tabi.

Servet abinin bu xenonlarla ilgili çok uçuk fikirleri, proceleri vardı. Fakat forumdaki ben hariç :fiuw: diğer üyelerin baskısı nedeniyle işi biraz hızlandırmak istemiş Servet abi. Bu gördüğünüz farlara gitmiş para verip almış... :(:blush: "Bunları şimdilik takıyoruz, esas farların, yani gündüz farlı, encıl aylı, bi-xenonlar daha sonra gelecek, şimdilik takıl işte, idare et" dedi. :shok: Oradan da adı, şimdilik xenon olarak kaldı :D

Abi yapma etme, bu farlarım benim neyime yetmiyor? Hiç uğraşma boşuna, benim için daha iyisi olmaz, dediysem de, "höyytt" dedi. "Karışma la benim işime". Tabi artık susuverdim ben de, hır çıkmasın dedim... :fiuw:

Yani anlayacağınız bunca şey sadece "şimdilik"ti.

Arkası daha sonra. Çok daha acayip işlerle. Henüz ben de tam bilmiyorum ama vakti gelince onu da öğreniriz Allah'ın izniyle.

• Beğen 22
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şahan ya, türkiye otomobili, sıfırını üretseler ya , mercedes motorlu 1.5 dci olsa

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

hadi hayırlısı abi yakışmış artık :D diyecek birşey yok ellerine sağlık yapanların

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Zafer bugün konu açma günün anlaşıldı ; Fctr bahane dostluk şahane :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hayırlı olsun valla ne güzel olmuş. Kesilme çizgileri harika. Güle güle kullan kazasız belasız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

"Şimdilik" zenonlar hayırlı olsun. Esasları da merakla bekliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mahmut, kalıbının Adamı değil, o kalıp onun yüreğine az bile :friends:

Mustafa ve Burak. Tez vakitte sizlerle de tanışacağım inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ooooo, duvarda çok iyi görüntü elde edilmiş. Biz Servet abi'nin orada bi 12v verdik, görüntü aldık orada iyi değildi. Burada muhteşem çıkmış valla.

Güle güle kullan. Bi-xenon projesini de gördüm, harbi el bombası :p

Tekrardan güle güle kullan Zafer'cim :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Ve hala şimdilik mi :shok: Sadece hayırlı olsun diyebiliyorum , gönlü zengin insanlar, ellerinize kollarınıza yüreğinize sağlık :bravo: :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hepiniz sağolun arkadaşlar. Dostlar sağolsun. :flowers:

Zafer gün senin günün olmuş hayırlı olsun.

Sorma abi. Gün de değil, bu hafta benim haftam oldu :p

Zafer bugün konu açma günün anlaşıldı ; Fctr bahane dostluk şahane :nazar:

He valla bu akşam hiç mesai yapamadım amirim. :blush: Sen patronu idare ediver :fiuw:

İyi günlerde kullan kardeşim :bravo: ama " şimdilik " ;)

Tekrardan ellerin dert görmesin abicim.

Eyvallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Züper olmuş, elinize sağlık, tofaş xenon edişin slx :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

En az farların kendisi kadar güzel bir tanıtım olmuş Zafercim. Şimdilik xenonların kalitesi yeni gelecek olanların teminatı gibi zaten. Tekrar hayırlı olsun. Güle güle, ağız adıyla kullan inşallah. Aynı zamanda fikren ve fiilen emeği olan tüm arkadaşlarımızın ellerine, yüreklerine sağlık.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Züper olmuş, elinize sağlık, tofaş xenon edişin slx :)

En az farların kendisi kadar güzel bir tanıtım olmuş Zafercim. Şimdilik xenonların kalitesi yeni gelecek olanların teminatı gibi zaten. Tekrar hayırlı olsun. Güle güle, ağız adıyla kullan inşallah. Aynı zamanda fikren ve fiilen emeği olan tüm arkadaşlarımızın ellerine, yüreklerine sağlık.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim abiler :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

:nazar: Maşallah emeği geçen herkesin eline emeğine yüreğine sağlık :bravo:

:good1::nazar:

DwcknOU.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

zafer hayırlı uğurlu olsun, servet abimin ve emeği geçen bütün herkesin emeklerine sağlık

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Zafer Abi hayırlı uğurlu olsun şimdilikler :nazar: En sonunda Tozko'yu yan yan görmekte nasip oldu. :)

Mahmut Abiye Mustafa'ya ve Burak'a kocaman bir :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben çok beğendim Zafer. Güle güle kullan kardeşim. Servet de önümüzdeki asır içinde 1 ara yapar senin farları artıkın. Aaayhahahaaa, çok komikim yahuu... :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben çok beğendim Zafer. Güle güle kullan kardeşim. Servet de önümüzdeki asır içinde 1 ara yapar senin farları artıkın. Aaayhahahaaa, çok komikim yahuu... :crazy:

sen yapmadan ben yapmam :aslındayapmasıgerekenfarıbirtürlüyapamayıpköşebucakkaçanüyesimleyi: :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Abi hayırlı olsun.. Farın da yolunda daima açık olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Şuraya bir yere nazarlık atayım bari kimse yapmamış... :nazar: Hayırlı olsun Zafer güle güle şimdilik kullan... :D Emeği geçen onca saat uğraşan herkezi tebrik ederim... Allah dostluğunuzu daimi kılsın... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi hayırlı olsun.. Farın da yolunda daima açık olsun :)

Şuraya bir yere nazarlık atayım bari kimse yapmamış... :nazar: Hayırlı olsun Zafer güle güle şimdilik kullan... :D Emeği geçen onca saat uğraşan herkezi tebrik ederim... Allah dostluğunuzu daimi kılsın... :)

Eyvallah :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

yav onu bunu bırakında Tozko ne yanlamış :) Farlar bizim arabalarada oluyor ama bunu yapamıyor işte :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...