İçeriğe Yönlendir

Tofaş'a Şimdilik (!) Xenon Uygulaması

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Serkan Toker

Servet ustanın benim arabaya farları monte ettiği gün geldi aklıma. ..ne gündü ya...:p

:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Zafer hayırlı olsun.Güle güle kullan. :nazar: Emeği geçenlerin ellerine kollarına sağlık. :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

:nazar:

Herkesin eline sağlık, güle güle kullan birader..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Zafer hayırlı olsun,güle güle kullan....birde vu tu tu tu tuuuuuuu yapaydın iyi olacaktı :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hayırlı olsun Zafer güzel olmuş bence.Yemişim arabasını bu muhabbetlere vesile olanlara bakmak lazım esasen.

Lastikler erimiş bea :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Zafer hayırlı olsun,çok yakışmış,duvar görüntüsü harika.

emeği geçen herkesin eline sağlık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ooo hayırlı olsun. Mercekli farlar artıyor gün geçtikçe.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Tatar

Abi hayırlı olsun.İyi günlerde kullan :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eee, Zafer? Memnun musun görüşten? Hissettiğin farklar nedir?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

sen yapmadan ben yapmam :aslındayapmasıgerekenfarıbirtürlüyapamayıpköşebucakkaçanüyesimleyi: :biggrin:

:punish:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar :) Sağolun.

Ben teşekkür ederim, kim olsa aynısını yapardı...:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Vaşşşşşşş,,,,,,,,,Vaşşşşş, vıy anaaaammm...Eğer ben o taunusumu alayım, eğer siz o farları benim arabamada yapmayın, hebiciğinizin otopsisinde bir fiil bulunmazsam banada cesetçi şahin demesinler.... :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Vaşşşşşşş,,,,,,,,,Vaşşşşş, vıy anaaaammm...Eğer ben o taunusumu alayım, eğer siz o farları benim arabamada yapmayın, hebiciğinizin otopsisinde bir fiil bulunmazsam banada cesetçi şahin demesinler.... :angry:

Pambık tıkamaya mı neşter sürmeye mi :D

Bu arada Servet abinin ve Mahmut'un ellerine sağlık. Mahmut'u hesap konusunda yenmek imkansız. Sarıgazide de kasiyere kötü kötü bakmıştı :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Valla ne yalan söyleyeyim, doğan L'mi satmadan bunları göreydim dedim...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Herkese teşekkürler arkadaşlar.

Eee, Zafer? Memnun musun görüşten? Hissettiğin farklar nedir?

Sani dün bu durumu yazacaktım ama unuttum. Salı akşamı zifiri karanlık bir yolda deneme yaptım. İyi de yağmur yağıyordu. Görüş çok ama çok zayıftı. Uzunları yakarak ilerlemek zorunda kaldım. Acaba ayarda mı bir sorun var, ampulden mi, yoksa ben mi alışamadım falan diye düşündüm. Soracaktım unuttum.Ancak dün akşam yağmur yoktu, aynı zifiri karanlık yola gittim. Sonuç önceki güne göre %80 daha iyiydi. Çok fark vardı. Kesilme çizgisinin üstü - altı net belirgindi, oldukça da aydınlıktı önüm. Yağmur-açık hava arasında bu kadar fark normal mi acep? Yoksa bir dengesizlik mi var bilemedim.Akşam örnek fotoğraflar da koyayım. Pek anlaşılmasa da fikir verebilir belki.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkese teşekkürler arkadaşlar.

Sani dün bu durumu yazacaktım ama unuttum. Salı akşamı zifiri karanlık bir yolda deneme yaptım. İyi de yağmur yağıyordu. Görüş çok ama çok zayıftı. Uzunları yakarak ilerlemek zorunda kaldım. Acaba ayarda mı bir sorun var, ampulden mi, yoksa ben mi alışamadım falan diye düşündüm. Soracaktım unuttum.Ancak dün akşam yağmur yoktu, aynı zifiri karanlık yola gittim. Sonuç önceki güne göre %80 daha iyiydi. Çok fark vardı. Kesilme çizgisinin üstü - altı net belirgindi, oldukça da aydınlıktı önüm. Yağmur-açık hava arasında bu kadar fark normal mi acep? Yoksa bir dengesizlik mi var bilemedim.Akşam örnek fotoğraflar da koyayım. Pek anlaşılmasa da fikir verebilir belki.

Senin farlar 8000k di di mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bi tarafımızı yırtıyoruz 4300k'dan daha yüksek lümende ampül kullanmayın diye, bu sebepten dolayı. Sendeki ampül 8000k. Işık dalga boyu göz için düşük seviyede, ışk, ıslak yolda kaybolacak renkte. Bu ikisi bir araya gelince yağmurda görüş kalitesi yerlere iniyor :)

Aynı H7 ampül 4300k olsa misler gibi önünü görürsün, ( Arkandan gelen Mahmut'un farları misal ;) )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Beyaz ışığın sarı ışığa göre yağmurda daha çok kırıldığını biliyorum....yanlış biliyorda olabilirim,,,, :unsure2:

Bi tarafımızı yırtıyoruz 4300k'dan daha yüksek lümende ampül kullanmayın diye, bu sebepten dolayı. Sendeki ampül 8000k. Işık dalga boyu göz için düşük seviyede, ışk, ıslak yolda kaybolacak renkte. Bu ikisi bir araya gelince yağmurda görüş kalitesi yerlere iniyor :)

Aynı H7 ampül 4300k olsa misler gibi önünü görürsün, ( Arkandan gelen Mahmut'un farları misal ;) )

Ahanda valla bende böyle diyecektim :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Malesef 8000K :biggrin:

O halde ya gelecek olan farları bekleyecek, ya da h7 4300k xenon gözüküyor tünelin ucunda :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sadece 4300k ampul mü almamız lazım yoksa komple balast falan kit mi almak lazım?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...