İçeriğe Yönlendir

2013 Model Fiesta

Murat Tunç

Recommended Posts

Murat Tunç

Arkadaşlar 2013 model fiesta aldım ve henüz teslim almadım. Teslim alırken nelere dikkat etmek lazım, şimdiden teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Kullanıcı el kitabı eksik oluyor bazen, onu isteyin, ayrıca paspas, trafik seti vs de isteyin. İsteyenin bir yüzü kara, vermeyenin iki yüzü demişler :D isteyebileceğiniz ne varsa isteyin. Tabi aracın sağına soluna dikkatlice bakmak lazım ne kadar sıfır olsada, Sevkiyat ve gümrük sürecinde kaportada bir sıkıntı olmaz diye birşey yok, kilometresine mutlaka bakın, 10-15 km ye kadar normaldir diye düşünüyorum, ama daha fazlası az da olsa bir kullanım olduğu izlenimi veriyor bana. İlk etapta aklıma gelenler bunlar.

Yorum bağlantısı
Emre Aktas

Ford aşkı gerçekten başka insanı saat 6:02 geçe bile foruma girdirip yorum yazdırtabildiriyor..Allah hepimize otomobillerimizi güle güle kullandırmayı nasip etsin

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu kadar sıfır araç ile ilgili duyduklarımızdan sonra ben olsam expertiz yaptırırdım kaporta konusunda

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

Ben aracımı geçen kurban bayramı arefesinde teslim almıştım daha doğrusu ben değil babam telim almıştı. Ancak sol arka kapı ön tarafında (bilirsiniz keskin hat var) tam onun ucunda mercimek tanesi kadar bir zede var babamda alırken hiç dikkat etmemiş tabi bizde bir hak idaa edemedik. Öyle kaldı anlayacağınız gözle iyice kapıları özellikle keskin hatlı kısımları kontrol edin derim ben, şöylr bi etrafında dolaşın aracım yeter. Hayırlı uğurlu olsun, Güle güle binin aracınıza

Yorum bağlantısı
Samet Daş
(düzenlendi)

Bu kadar sıfır araç ile ilgili duyduklarımızdan sonra ben olsam expertiz yaptırırdım kaporta konusunda

+1milyon. Hem ne malum yolda geliyor dedikleri sürede aşağıda kaportayı çekiçliyorlarsa?

tarihinde Samet Daş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Taban

motor ve şasi numaralarına bakın derim ben. 2010 yılında bende fiesta almıştım araç başkasının çıktı. aynı gün alınan diğer fiestayla benim plakaları ters takmışlar. allahtan kısa sürede farkedildi durum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cenk Yıldız

güle güle kullanın allah kaza bela vermesin. yukarıdaki önerilerin hepsine katılıyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya
(düzenlendi)

Murat Bey arkadaşların söyledikleri sonuna kadar doğru ancak kuvvetle muhtemel bunların hiç birisini yapamayacaksınız. Ne yeterli zaman olacak ne de siz hepsini takip edebileceksiniz. Zaten etseniz de birsürü laf salatası yapıp kafanızı şişirecekler. Aracın çevresinde sakin sakin bir kaç tur atın. Gözünüze takılan yerlere iyice bir bakın. Sonra paspas vermişler mi, trafik seti bagajda mı onları kontrol edin. Aracınızla ilgili teknik bilgileri dinleyin. Servis ve garantiyle ilgili aklınıza takılan yerleri sorun. ruhsat ve gerekli belgeleri kontrol edin. Onun dışında zaten bu işler birazda şans. Kafaya takmamak lazım. Şahsen ben en çok km sini merak ediyordum. Şayet 30 40 çıksaydı arıza çıkaracaktım. Fiat'tan araç aldığımda 2 km de Ford tan aldığımda 5 km de teslim ettiler.

Unutmadan son olarak en yakın opet istasyonunu ve istasyona gidecek kadar yakıtınızın olup olmadığını sorun. Çünkü depo bomboş geliyor.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Şayet sakıncası yoksa benimde size bir sorum olacaktı. Aracınızı kaça aldınız ve aracın modeli nedir? :)

Düzeltme: Ben opet dedim ama siz aracı nereden alıyorsunuz bilmiyorum.Ben otokoçtan almıştım. otokoç yakıt güvence sistemi diye birşeyden bahsetmişti ve bana da yakıtı oradan almam gerektiği söylenmişti. otokoç dışında satan temsilcilerde yakıt güvence sistemi var mı yok mu onu da bilmiyorum. kendi deneyimim sebebiyle opet yazdım. yoksa opet kesinlikle babamın oğlu değil. keşke olsa ama değil. :D

tarihinde Mehmet Özkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Tunç

Murat Bey arkadaşların söyledikleri sonuna kadar doğru ancak kuvvetle muhtemel bunların hiç birisini yapamayacaksınız. Ne yeterli zaman olacak ne de siz hepsini takip edebileceksiniz. Zaten etseniz de birsürü laf salatası yapıp kafanızı şişirecekler. Aracın çevresinde sakin sakin bir kaç tur atın. Gözünüze takılan yerlere iyice bir bakın. Sonra paspas vermişler mi, trafik seti bagajda mı onları kontrol edin. Aracınızla ilgili teknik bilgileri dinleyin. Servis ve garantiyle ilgili aklınıza takılan yerleri sorun. ruhsat ve gerekli belgeleri kontrol edin. Onun dışında zaten bu işler birazda şans. Kafaya takmamak lazım. Şahsen ben en çok km sini merak ediyordum. Şayet 30 40 çıksaydı arıza çıkaracaktım. Fiat'tan araç aldığımda 2 km de Ford tan aldığımda 5 km de teslim ettiler.

Unutmadan son olarak en yakın opet istasyonunu ve istasyona gidecek kadar yakıtınızın olup olmadığını sorun. Çünkü depo bomboş geliyor.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Şayet sakıncası yoksa benimde size bir sorum olacaktı. Aracınızı kaça aldınız ve aracın modeli nedir? :)

Düzeltme: Ben opet dedim ama siz aracı nereden alıyorsunuz bilmiyorum.Ben otokoçtan almıştım. otokoç yakıt güvence sistemi diye birşeyden bahsetmişti ve bana da yakıtı oradan almam gerektiği söylenmişti. otokoç dışında satan temsilcilerde yakıt güvence sistemi var mı yok mu onu da bilmiyorum. kendi deneyimim sebebiyle opet yazdım. yoksa opet kesinlikle babamın oğlu değil. keşke olsa ama değil. :D

Sönmez Koç tan aldım 2013 model : Ford Fiesta 1.25 Trend : 30.200 Peşin fiyatı

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

aracın yakıt tank ağzına uygun huniyi kontrol edin bazılarından çıkmıyor onu ısrarla isteyinnn

ben park sensörü koparmıştım onu da isteyin...

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

han

hangi ford bayisinden alısanız alın bu ford'un verdiği bir güvence, kısaca ford ve opet aynı şirket olduğu için adamlar kendi istasyonlarından yakıt alınsın diye böyle bir uygulama yapıyorlar.ancak öyle kolay değil opet kart veriyorlar onu aktif hale getirip her yakıt alışınızda km bilgisi soruyorlar ve mutlaka karta işletmeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

bence de park sensörü mutlaka isteyin, arabayı aldıktan sonra 150-200 lira vermek adamın zoruna gidiyo...

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

han

hangi ford bayisinden alısanız alın bu ford'un verdiği bir güvence, kısaca ford ve opet aynı şirket olduğu için adamlar kendi istasyonlarından yakıt alınsın diye böyle bir uygulama yapıyorlar.ancak öyle kolay değil opet kart veriyorlar onu aktif hale getirip her yakıt alışınızda km bilgisi soruyorlar ve mutlaka karta işletmeniz lazım.

Doğrudur. Ben otokoçtan aldığım için diğer bayilerin uygulamalarını bilemiyorum. Aracı alırken kartı veriyorlar. aktifleştirme işlemleri kolay. aslında bir taraftan da iyi oluyor bu sistem. Km bilgisine ve aldığınız yakıta bakarak yakıt tüketiminizi kolaylıkla hesaplayabiliyorsunuz. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tufan Kayhan

Ben 2 gün önce teslim aldım çok şükür. Otokoç yetkilileri aracı hazırlarken ben de oradaydım her yerini benim yerime kontrol ettiler. Koltuk naylonlarını dahi çıkarıp itinayla bütün kontrolleri yapıp verdiler. Çok mutlu oldum. 2 aydır gece gündüz uyumuyorum desem abartmış olmam herhalde. O kadar çok araba araştırdım ki en sonunda fiesta ya karar verdim ve 15 günde aracı teslim aldım. Aracı teslim aldığımda km si 2 yi gösteriyordu. Yakıt borusu tanıtım kitapçığı yedek anahtar opet paro kart ilk yardım çantası. Herşey eksiksiz memnun kaldım. İlk yakıt değerlerinin testini bile yaptım. Aracın yol bilgisayarı da tutarlı hoşuma gitti. Allah herkese nasip etsin inşallah. Sıfır araba farklı oluyormuş gerçekten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Tufan bey hayırlı olsun. aldığınız aracın içinize sinmesi gibisi yok.

Yorum bağlantısı
Tufan Kayhan

Teşekkür ederim. Allah razı olsun. Clio4 alıyordum aslında son anda karar değiştirdim. Doğru karar verdiğimi anladım. Ford kalitesi gerçekten bambaşkaymış. Clio4 ü de bir çok kez kullandım. Clio4 le mükayese bile yapamam yani.

Bu arada bişey sorucam arkadaşlar. Hafta sonları uzun yolda sık sık Hız sabitleyiciyi kullanıyorum. yokuş aşağı inerken aracın anlık yakıt tüketimi 0.00 a kadar düşüyor. Yani bu o anda yakmıyor anlamına mı geliyor.

yani hafta sonları derken 2 gündür 400 km falan yaptım da heycandan. :) Onu demeye çalıştım aslında.

Yorum bağlantısı
Tufan Kayhan

Teşekkür ederim kardeşim. Sağol...

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Ben de Clio 4, Polo ( VW' de çalıştığım için ) ve Fiesta arasında kalmıştım. Polo donanımsız ve 1.4 85 ps performans olarak bana yetersiz gelebilirdi. Clio 4 işçilik malzeme kalitesi tam rezaletti. Fiesta powershift aldım. Çok memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Kayhan

İnanç bey aynı düşünmüşüz gerçekten. Ben de Polo ya clio 4 e baktım. Gerçekten sizinle aynı düşünceyle karar verdim. Doğru karar vermişiz açıkcası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Samet Yörük

Tufan Bey hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin inşallah.

Bayilerden baştan ne koparırsanız kardır.

Başlarda biraz fazla yakabilir ama sonrada 3000 5000 km sonra yakıt düşüyor.

ilk başlarda yüksek devirli çalıştırmamaya gayret gösterin.

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Evet katılıyorum bende 0 fiesta aldım dizel ve başlarda yakıt tüketimi gerçekten yüksek Denizli den Çeşme ye 1 depo ile gidip gelemedim mesela :) umarım düşer diye umut ediyorum düşmezse kendi arabamdan soğurum :) Az yaksın diye dizel aldım bileydim benzinli alırdım diye :))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...