İçeriğe Yönlendir

2013 Model Fiesta

Murat Tunç

Recommended Posts

Sadık Doğan

Aracımı 10 gün içinde teslim aldım... 2013 Fiesta 1.25i Trend Aytozu Gri 30.000 TL... Sizce fiyat İyi mi??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Fiestayla arkadan kayma yaşayacak kadar nasıl sürüyorlarmış merak ettim. Benim araçta hiç öyle bir durum görmedim. :) Artık onların fiesta kaç yapıyorsa onu sormak lazım ilk. İlginç.

Fiestanın keyifli sürüşü dışında bilmeniz gereken tek şey 30-50 km/s hızlarla ilerlerken panik frende ilginç bir şekilde duramaması. (ki bu problemde çok çok nadir yaşanıyor ancak bu şekilde kazaya karışmış üyelerde yok değil.) ( Bu bahsettiğim problemi de deneyerek yaşayan, tetikleyebilen yok. İstemsiz olarak o seni buluyor.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Mert bey fiestanın yol tutuşuyla birlikte inanın 120 ile viraja giren arkadaşı da sorgulamak gerek. Umarım kendisinde ciddi bir yaralanma yoktur. Kuvvetle muhtemel altında clio da olsa o kazayı yapabilirdi.

Tüm bunların yanında fiesta b segmenti bir şehir içi otomobili. Yüksek performans beklememek gerek. Sonuçta focustaki gibi tam bağımsız arka süspansiyon filanda yok.

Yani büyük yol tutuş beklentileri ile fiesta almamak gerek. Ne kadar test sürüşü yaparsanız yapın o arkadaşın yaşadığı sıkıntıyı yaşamazsınız. :) (yaşamayında zaten)

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Kesinlikle test sürüşü yapın. Eminim memnun kalacaksınız.

Aslında anlatmak istediğim sadece şu, bahsedildiği gibi fiesta "sınıfının en iyi yol tutan arabası" olabilir. Ancak sınıf B sınıfı. B sınıfından beklenecek kadar performans beklerseniz kesinlikle memnun eder. Yok ekstra isterseniz bilemem. :)

Ben çok memnunum. Umarım sizde beğenirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Öylesine bakarken tam yerine düştüm ben de yaklaşık 2 hafta önce aldım dizel yakıt şu an 6.3 bilgisayarla aynı.ilk heyecan alışma evresi derken sürüş zevki felan biraz agresif kullandım ama fulledim ve ekonomik kullanmaya başladım bakalım sonuç ne olur ama 6.3 çok fazla motor açılmamıştır diye düşünüyorum.Ben başta benzinli bakıyordum fatih bey gibi düşünmeye başladım :) :)))

Aracım sonunda 5.000 km ye ulaştı aslında çok zor olmadı iş dolayısıyla birkaç şehre gitmem gerekti ve oldu :) Çok yakıt tüketiminden şikayet ederken bir anda noluyor yav diyerek aracımda bir değişiklik farkettim aracın yaklaşık 4.000-4.500km civarındayken çekişi biraz rahatladı ve otobanda gördüğüm fakat o hızla elimi direksiyondan çekip fotoğrafını çekme cesaretinde bulunamadığım 203km hıza rağmen yakıt tüketimi gerçekten gözle görülür şekilde düştü yaklaşık 3 gün önce mazot almama rağmen ibre hala oynamadı. normalde çeyrek depo çoktan bitmiş olması lazımdı ve kabusum son buldu :)

Yorum bağlantısı
Hami Yakın

Aracım sonunda 5.000 km ye ulaştı aslında çok zor olmadı iş dolayısıyla birkaç şehre gitmem gerekti ve oldu :) Çok yakıt tüketiminden şikayet ederken bir anda noluyor yav diyerek aracımda bir değişiklik farkettim aracın yaklaşık 4.000-4.500km civarındayken çekişi biraz rahatladı ve otobanda gördüğüm fakat o hızla elimi direksiyondan çekip fotoğrafını çekme cesaretinde bulunamadığım 203km hıza rağmen yakıt tüketimi gerçekten gözle görülür şekilde düştü yaklaşık 3 gün önce mazot almama rağmen ibre hala oynamadı. normalde çeyrek depo çoktan bitmiş olması lazımdı ve kabusum son buldu :)

sevindim adiniza acaba ne kadar fark etti benim arac şuan 8.4 ortalamada arac 350 km de daha

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Çağlar

valla benimde ortalama o civarda geziyordu şu anda 5.6 şehiriçi bakalım dahada azalır mı yoksa artar mı bilmiyorum :) Zaten artarsa tekrardan satar benzinli alırım nasılsa aynı yakıyor diye hiç olmazsa sessiz çalışır :)

Yorum bağlantısı
Soner İsrafiloğlu

Selam arkadaşlar bende 2013 1.25 trend fiesta aldım. Yarın teslim alıcam inş. 32000 TL,gümüş gri.

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar
(düzenlendi)

benzinli aracın keyfi çok başka aslında ama dizel araçta da gaza korkmadan basmanın tadı ve ibreye bakmadan gezmek var ya işte o da çok başka keyif veriyo insana :) ortalamanız bence artmıycaktır tahminim bu civarlarda seyretcek ve hatta düzenli hava filtresi değişimi ve bakımlarıyla daha da aşşalara inebilir ve kendini biraz daha sevdirebilir size , tek sorunumuz şuan biraz düşük beygir yani şöyle bi +25 hp falan olsa işte o zaman tadından yenmezmiş bu fiesta :D

merak ettiğim şey teknik verilerdeki şehir içi 5.9 gibi rakamlar yani bu rakamlar sadece hayal ürünü mü ? yoksa aslı var mı ? aracınız ilerleyen dönemde kaç lt yakcak merak ediyorum, umarım bu şekilde kalmaz çünkü eğer ecoboost şehir içi 8-9 lt yakcaksa bence tam bi hüsran olur.

evet +25 beygir fena olmazdı aslında şu an biraz zayıf geliyor ama çokta hissettirmiyor sadece 100 ve üstü hp lerdeki araçlarla didişirken hissediyorum bu farkı hatta bir ara düşündüm acaba chip tunning nasıl olur diye ama şu an pek kurcalamayı düşünmüyorum. :) Birde hiçbir araç teknik verilerdeki kadar az yakmaz önemli olan o verilere yakınlığı :)

Selam arkadaşlar bende 2013 1.25 trend fiesta aldım. Yarın teslim alıcam inş. 32000 TL,gümüş gri.

Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız ağız tadıyla binmeyi nasip etsin :)

tarihinde Fatih Çağlar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper çelik

Murat Bey arkadaşların söyledikleri sonuna kadar doğru ancak kuvvetle muhtemel bunların hiç birisini yapamayacaksınız. Ne yeterli zaman olacak ne de siz hepsini takip edebileceksiniz. Zaten etseniz de birsürü laf salatası yapıp kafanızı şişirecekler. Aracın çevresinde sakin sakin bir kaç tur atın. Gözünüze takılan yerlere iyice bir bakın. Sonra paspas vermişler mi, trafik seti bagajda mı onları kontrol edin. Aracınızla ilgili teknik bilgileri dinleyin. Servis ve garantiyle ilgili aklınıza takılan yerleri sorun. ruhsat ve gerekli belgeleri kontrol edin. Onun dışında zaten bu işler birazda şans. Kafaya takmamak lazım. Şahsen ben en çok km sini merak ediyordum. Şayet 30 40 çıksaydı arıza çıkaracaktım. Fiat'tan araç aldığımda 2 km de Ford tan aldığımda 5 km de teslim ettiler.

Unutmadan son olarak en yakın opet istasyonunu ve istasyona gidecek kadar yakıtınızın olup olmadığını sorun. Çünkü depo bomboş geliyor.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Şayet sakıncası yoksa benimde size bir sorum olacaktı. Aracınızı kaça aldınız ve aracın modeli nedir? :)

Düzeltme: Ben opet dedim ama siz aracı nereden alıyorsunuz bilmiyorum.Ben otokoçtan almıştım. otokoç yakıt güvence sistemi diye birşeyden bahsetmişti ve bana da yakıtı oradan almam gerektiği söylenmişti. otokoç dışında satan temsilcilerde yakıt güvence sistemi var mı yok mu onu da bilmiyorum. kendi deneyimim sebebiyle opet yazdım. yoksa opet kesinlikle babamın oğlu değil. keşke olsa ama değil. :D

gerçekten güzel gözlem yapmışsınız laf kalabalığı falan filan derken bunların hiçbirine bakma şansımız olmuyor :)

Yorum bağlantısı
Tufan Kayhan

1.5 tdci titanium x paket 7600 km yakıt tüketimi = 4,8 Lt ORTALAMA HIZ 51 KM/S % 80 şehirlerarası %20 şehir içi...

Yorum bağlantısı
Murat Ayan

Güvenlik paketli hala bulamadık :( Astra da karar kıldım 15 güne kalmaz gidip anlaşıcaz inş..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Güngör

arkadaşlar her şeyi  söylemiş güle güle kullanın ALLAH kazasız kullanmak nasip etsin inşallah

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Baysal

selamlar arkadaşlar,

Öyle pek arabadan anlayan biri değilim. forumları araştırdım biraz. 2. el fiestada (2010-2012 arası ) karar kılmıştım. ne hikmetse kendimi bi anda 2013 ford fiesta 1.5 tdci trend modeli almış halde buldum. ( patronunla araba almaya gidersen olacağı bu :)) arkadaşların yorumlarını tek tek okudum. genel kanı alan arkadaşlar pek bi beklenti içinde değilse memnun aracından. bu hafta içinde teslim edeceklerini söylediler. bakalım inş kazasız belasız binmek nasip olur :)

Yorum bağlantısı
Hami Yakın

benim pardon arkadaşimin ve benim ortak sorunumuz var. araç yan rüzgarlardan cok etkileniyor. araçı yolda tutmak biraz zorluyor insani.

ve araçla yolda giderken kendimi güvende hissetmiyorum. leylek misali 

araçlar benim 3200 km arkadaşın 2800 km ye geldi ilk aldigimizdan beri yol tutuş kısmından hiç memnun degiliz.

lastik basınçları 32 ön 28 arka 

daha önce tecrübesi olan veya çözüm yolu üretebilen yarsa yardimlarini bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tasarımda bir sıkıntı var sanırım, genelde bu kasa fiestalar böyle, şahsen bende denedim, fena değil ama eskileri gibide değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Hallaç

Merhabalar, bende birkaç gün önce Adana Otokoç Bayii'den 1.25 Trend için 32500 fiyat aldım ve önden kaporamızı yatırdık. Aslında benimde aklımda üç model vardı (polo,ibiza ve fiesta). Fakat gönlüm fiesta'dan yanaydı 1.0lt lik motor için daha sipariş almadıklarını söylediler ve belirtildiği gibi okadar da makul tüketiminin olmadığını söyledi yetkili kişi (tabi elinde olana yöneltmek istediğine yordum ben ama) bizde 1.25i motora yönelmiş bulunduk. Buz beyazı ellerinde varmış daha doğrusu başka biri adınaymış fakat kredisi çıkmadığından dolayı vazgeçmek durumunda kalmış alan kişi dolayısıyla da araç bana nasip oldu:) Gövde renginde boyalı park sensörü koparabildim (malumunuz normalde o siyah ham noktalar aracın görsellğini bozuyor ve hoş durmuyor) Önceki yazılanları dikkatle okudum aracı teslim almaya giderkende dikkate alacağım. Hayırlı akşamlar

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

hayırlı olsun, turbolular başka güzeldir. Ama 1.25 motor da fena değil. Sorunsuz , çok da yakmıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Hallaç

Teşekkür ediyorum, bende öyle umuyorum bakalım artık ileride izlenimlerimi paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

fakat bu zamanda sadece iki hava yastığı ve esp olmaması büyük eksik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

1.0 ekobuuust tu ne demeye getirmezler yahu, bıktım vallahi bu saçma tutumdan, birdaha Ford almama sebeblerimden biride adam gibi modelleri getirmemeleri zaten  :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

1.0 ekobuuust tu ne demeye getirmezler yahu, bıktım vallahi bu saçma tutumdan, birdaha Ford almama sebeblerimden biride adam gibi modelleri getirmemeleri zaten  :angry:

Saçma tutum istiyorsanız vw e gidin. Paranızla rezil olmak ne demek öğrenirsiniz. Tüm firmalar otomobil satmaya çalışırken vw resmen satmamak için uğraşıyor. :) Otokoç klasik olarak elindekini satmaya çalışmış. Çok sıradan bir tutum bence. :) ecoboost getirmemesinin vardır bir sebebi. kullanıcılar adamların umrunda bile değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Saçma tutum istiyorsanız vw e gidin. Paranızla rezil olmak ne demek öğrenirsiniz. Tüm firmalar otomobil satmaya çalışırken vw resmen satmamak için uğraşıyor. :) Otokoç klasik olarak elindekini satmaya çalışmış. Çok sıradan bir tutum bence. :) ecoboost getirmemesinin vardır bir sebebi. kullanıcılar adamların umrunda bile değil.

Kesin daha az kazanıyorlardır ve ana firmada ellerindeki özürlü araçları bize veriyordur, önce özürlüler bitecek sonra 1.0 ekobuust gelecek, nede olsa 4. sınıf milletiz  :angry:

Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

fakat bu zamanda sadece iki hava yastığı ve esp olmaması büyük eksik.

Biz de araç alırken ESP'li olan Clio'ya çok yaklaşmıştık. (Açıkçası Reno'nun da araç satım tutumu pek farklı değildi.) Ancak geçenlerde bir kaza vardı Ankara'da aydınlatma direği aracı ortadan ikiye katlamıştı. ESP'li de olsa hız limitine uymayınca araç yolda tutunmuyor. Sonuçta bu araçlar B sınıfı şehir içi araçlar ve yasal hız limitlerinde araçlarda herhangi bir sorun yok. Hatta şehirlere arası yolculukta da kurallara uyarsan sıkıntı yok. Ben aracımı kuralsız sürerim diyenler için de ayrıca güvenlik paketinin opsiyonel olması bence doğru bir davranış.

Not: Arkadaşlar şunu da savunacaktır: Sen ben kurallara uyarız da ya karşıdan gelen...?  Kurallar hepimiz için o da uyacak.   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...