İçeriğe Yönlendir

2013 Model Fiesta

Murat Tunç

Recommended Posts

MİRAÇ ALTINTAŞ

Evet katılıyorum bende 0 fiesta aldım dizel ve başlarda yakıt tüketimi gerçekten yüksek Denizli den Çeşme ye 1 depo ile gidip gelemedim mesela :) umarım düşer diye umut ediyorum düşmezse kendi arabamdan soğurum :) Az yaksın diye dizel aldım bileydim benzinli alırdım diye :))

Öylesine bakarken tam yerine düştüm ben de yaklaşık 2 hafta önce aldım dizel yakıt şu an 6.3 bilgisayarla aynı.ilk heyecan alışma evresi derken sürüş zevki felan biraz agresif kullandım ama fulledim ve ekonomik kullanmaya başladım bakalım sonuç ne olur ama 6.3 çok fazla motor açılmamıştır diye düşünüyorum.Ben başta benzinli bakıyordum fatih bey gibi düşünmeye başladım :) :)))

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Bende clio düşünrken fiesta da karar kıldım..Yazılanlara bakınca sorunların fazlamı bu arabanın oldum açıkcası :) yaşıyıp görücez sanırım:)

Yorum bağlantısı
Murat Ayan

Düzeltme: Ben opet dedim ama siz aracı nereden alıyorsunuz bilmiyorum.Ben otokoçtan almıştım. otokoç yakıt güvence sistemi diye birşeyden bahsetmişti ve bana da yakıtı oradan almam gerektiği söylenmişti. otokoç dışında satan temsilcilerde yakıt güvence sistemi var mı yok mu onu da bilmiyorum. kendi deneyimim sebebiyle opet yazdım. yoksa opet kesinlikle babamın oğlu değil. keşke olsa ama değil. :D

Şimdi aracı aldık diyelim ve şehirlerarası yolculuğa çıktık. İlla Opet mi arıycaz. Önüme gelen ilk istasyondan aldım araç garanti dışı mı kalır?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yeri gelmişken, görüyorumki opet konusunda tuzağa düşmüşsünüz bile :) Opet ygs nin Ford un araç garantisiyle alakası yoktur, başka yerden yakıt alsanızda garanti bozlulmaz, ayrıca yakıt kaynaklı hasarlar zaten garanti dışıdır, yakıt kaynaklı hasardan yakıtı aldığınız firma sorumludur, Ford değil.

Dolayısı ile her yakıt firmasından yakıt alabilirsiniz, önemli olan yakıtı aldığınızı fişle ispatlamak (bu ispatı yakıt firmasına yapacaksınızki zararı ödesin, bu konu Ford u bağlamaz), gerisi hikayedir, Opet ygs olayı tüm firmalarda zaten vardır, opet mazotuda da tırttır (güçsüz-sesli-sarfiyatlı ve kokulu), aracınıza eziyet çektirmeyin :)

Eğer bayi "opet dışından yakıt alırsanız garanti gider" derse, yazılı evrak isteyin, bakalım verebileceklermi, bu numaraya kanmayın uyanık olun :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ayan
(düzenlendi)

Yeri gelmişken, görüyorumki opet konusunda tuzağa düşmüşsünüz bile :) Opet ygs nin Ford un araç garantisiyle alakası yoktur, başka yerden yakıt alsanızda garanti bozlulmaz, ayrıca yakıt kaynaklı hasarlar zaten garanti dışıdır, yakıt kaynaklı hasardan yakıtı aldığınız firma sorumludur, Ford değil.

Dolayısı ile her yakıt frmasından yakıt alabilirsiniz, önemli olan yakıtı aldığınızı fişle ispatlamak, gerisi hikayedir, Opet ygs olayı tüm firmalarda zaten vardır, opet mzotuda da tırttır, aracınıza eziyet çektirmeyin :)

Eğer bayi opet dışından yakıt alırsanız garanti gider derse, yazılı evrak isteyin, bakalım verebileceklermi, bu numaraya kanmayın uyanık olun :D

Teşekkürler bilgi için daha aracı almadım. 1-2 aya alıcaz inş.. :)

tarihinde Murat Ayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Opet ygs nin işlemesi için son 10 depo yakıtı opetten aldığınız ispatı gerekir, tekrar yazayım, bu tür arızalar Ford u bağlamaz ve garanti dışıdır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Şimdi aracı aldık diyelim ve şehirlerarası yolculuğa çıktık. İlla Opet mi arıycaz. Önüme gelen ilk istasyondan aldım araç garanti dışı mı kalır?

Aracımı teslim alırken yanında birde Opet kart verdiler. Benimde aklıma ilk sizin sorunuz geldi. Ben her yerde Opet mi arıyacağım. :) Onlarda bana istediğiniz yerden alabilirsiniz ama biz size Opetten almanızı tavsiye ediyoruz dediler. Bende tavsiylerine uyuyorum. Opetten de memnunum. Her yakıt alırken km bilgisini giriyorsunuz bu şekilde bir nevi seceresini tutuyorlar aracın.

Opet ygs nin işlemesi için son 10 depo yakıtı opetten aldığınız ispatı gerekir, tekrar yazayım, bu tür arızalar Ford u bağlamaz ve garanti dışıdır.

Ali bey burası Türkiye. Gereksiz maceralara girmiyorum. Milletin başına gelmez benim başıma gelir. Hak hukuk arama işlerine girmeye hiç gerek yok. Hiç bir petrol şirketi babamın oğlu değil. Şirket araçlarında hep en ucuz akaryakıt şirketlerini tercih ediyoruz. Ben ayda 1 veya maksimum 2 depo tüketirken şirket araçları sürekli geziyor. Bu güne kadar hiç birisinde en ufak bir arıza da yaşamadık. :) KadOil Moil hepsinden memnunuz..

Kartımı gösteririm depoyu doldurrum gezmeme tozmama bakarım. Bu arada geçen baktım Puan da birikiyor. ;)

Yorum bağlantısı
MİRAÇ ALTINTAŞ

Dolayısı ile her yakıt firmasından yakıt alabilirsiniz, önemli olan yakıtı aldığınızı fişle ispatlamak (bu ispatı yakıt firmasına yapacaksınızki zararı ödesin, bu konu Ford u bağlamaz), gerisi hikayedir, Opet ygs olayı tüm firmalarda zaten vardır, opet mazotuda da tırttır (güçsüz-sesli-sarfiyatlı ve kokulu), aracınıza eziyet çektirmeyin :)

Eğer bayi "opet dışından yakıt alırsanız garanti gider" derse, yazılı evrak isteyin, bakalım verebileceklermi, bu numaraya kanmayın uyanık olun :D

Ali bey ben de bu konuya ayar oldum ne yani tamam opet koç'un adı var diye alt yapısı gelişmiş ve markalaşmış ama Türkiye de...başka yerde kim tanır..Yakıtını ne kadar geliştirebilir ki başkasından alıyordur..Pek çok yerde araca en uygun yakıyın shell olduğu konusunda laflar ediliyor.Ne kadar doğrudur bilemem tabi..Kartı aldık opete devam 14 km yol gidiyorum sırf opetten yakıt almak için..

Yorum bağlantısı
MİRAÇ ALTINTAŞ

opet e falan hiç gerek yok ,yanlış anlaşılmasın ama adamlar yazmış akılı kelden yakıtı shell den alcaksın diye :D shell V-Power'den şaşmayın bencede.

İnanç bey ecoboost a baktınız mı hiç merakımdan soruyorum ellerinde falan mı yoktu yoksa siz mi düşünmediniz ?

ecoboost alınacak en mantıklı araç an

cak ecoboost yıl sonuna gelmesi bekleniyor

Yorum bağlantısı
MİRAÇ ALTINTAŞ

2013 fİesta da Mart ayının son günlerinde piyasaya çıktı ellerindeki önceki kasaları bitirmek için..galerilerde full titaniumlar hala var satılmamış...1.0 ecobosst 100 ps inanılmaz bir şey ama ne olursa olsun ülkemizdeki dizel algısını değiştiremez ve millet dalga geçer motorsiklet motoru diye oysa ki focustaki ecoboost 120 ps...Fiestada sadece dizel motor farkı 9. bin TL daha fazla ...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

opet e falan hiç gerek yok ,yanlış anlaşılmasın ama adamlar yazmış akılı kelden yakıtı shell den alcaksın diye :D shell V-Power'den şaşmayın bencede.

İnanç bey ecoboost a baktınız mı hiç merakımdan soruyorum ellerinde falan mı yoktu yoksa siz mi düşünmediniz ?

O lafın doğrusu, Akılı kelden, benzini shellden olucaktı, dizeli değil :)

2013 fİesta da Mart ayının son günlerinde piyasaya çıktı ellerindeki önceki kasaları bitirmek için..galerilerde full titaniumlar hala var satılmamış...1.0 ecobosst 100 ps inanılmaz bir şey ama ne olursa olsun ülkemizdeki dizel algısını değiştiremez ve millet dalga geçer motorsiklet motoru diye oysa ki focustaki ecoboost 120 ps...Fiestada sadece dizel motor farkı 9. bin TL daha fazla ...

Dizel algım ne zaman değişir, benzinli dizelle aynı yaktığı zaman, yoksa değişmez. :)

Aracımı teslim alırken yanında birde Opet kart verdiler. Benimde aklıma ilk sizin sorunuz geldi. Ben her yerde Opet mi arıyacağım. :) Onlarda bana istediğiniz yerden alabilirsiniz ama biz size Opetten almanızı tavsiye ediyoruz dediler. Bende tavsiylerine uyuyorum. Opetten de memnunum. Her yakıt alırken km bilgisini giriyorsunuz bu şekilde bir nevi seceresini tutuyorlar aracın.

Ali bey burası Türkiye. Gereksiz maceralara girmiyorum. Milletin başına gelmez benim başıma gelir. Hak hukuk arama işlerine girmeye hiç gerek yok. Hiç bir petrol şirketi babamın oğlu değil. Şirket araçlarında hep en ucuz akaryakıt şirketlerini tercih ediyoruz. Ben ayda 1 veya maksimum 2 depo tüketirken şirket araçları sürekli geziyor. Bu güne kadar hiç birisinde en ufak bir arıza da yaşamadık. :) KadOil Moil hepsinden memnunuz..

Kartımı gösteririm depoyu doldurrum gezmeme tozmama bakarım. Bu arada geçen baktım Puan da birikiyor. ;)

İstediğin yerden alabilirsin, zannetmeki opet alınca iş garanti, zart firmasından aldığında sorun çıksa ne kadar uğraşacaksan opette de aynı şekilde uğraşacaksın, aralarında gıdım fark olur ancak, o da kanıtlamada, opetten 10 depo aldığını kanıtladın yırttım sanma, adamlar 10 depoyla gideceğin yolu hesaplar, her depodaki sapmayı bulur ve bu yakıtla bu yol olmaz, arada yakıt almışsınız der ve kıvırır, bildiğiniz gibi burası Türkiye, hiçbirşeyin garantisi yok. :)

Yakıtta bakacağınız en önemli şey, sağlam bir istasyon bulmak ve mümkün olduğunca hep aynı yerden almak ve fişleri saklamaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

shell gtl...sıfır aracım olsa başka yakıt almam... Düzeltme ... :biggrin: sıfır olmasada shell gtl... ;) bariz fark var...en azından benim aracımda...ses..çekiş...akış... ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Önce Bp Sonra Total sonra Shell yalnız :)

shell gtl...sıfır aracım olsa başka yakıt almam... Düzeltme ... :biggrin: sıfır olmasada shell gtl... ;) bariz fark var...en azından benim aracımda...ses..çekiş...akış... ;)

Motorun eskimiş senin :) bende gıdım fark yok, parasal olarak farklı sadece, bu arada diğer yakıtlarda güç kaybı oluyor, sadece gtl ve Bp ultimate te tam istediğim oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gidilen km ye bakacaksan fuel save kullan, gtl ile v-power arasında az bir güç farkı var ve gtl daha az km yapıyor (gtl= bildiğin v-power a çok az miktarda doğal gazdan dönüşüm yakıt katılmış hali), bp ultimate ise gtl ile aynı güçte ve fuel save ile aynı menzilde, sen isterse geçme...

Ultimate gtl gücünde ve fuel save menzilinde olan bir yakıt, para senin karar senin :D

Yorum bağlantısı
Murat Ayan
(düzenlendi)

Full araçlar hala var diyorsunuz ama maalesef yok. Ben güvenlik paket+x paket li titanium dizel istiyorum. Hiç bir bayide yok. Sadece x paketli var diyorlar. Yada var vermek istemiyorlar Mayıs ayında pahalıya satmak mı istiyorlar anlamadım. Bir tane buldum onu da 3 gündür bekliyorum Genel Müdürlükten onay verilcekmiş. Zaten Mayıs itibariyle aracın fiyatı 44.500 e geleceği için fiesta dan vazgeçme aşamasındayım. B segmentinin en dolusuyla eş değer olan Astra ya yönelmek üzereyim. Onun fiyatı 49.000. Araştırmalara devam :))

tarihinde Murat Ayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ayan

bence direk golf 7 alın huzura erin ;):)

Dimi ya :)) Ama astra sport için 53.000 fiyat aldım. Gözümü karartıp alsam mı diyorum :)) 5 senede öderim artık napim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Golf ü bulursa alır. 4 aya yakın sıra var diyor adamlar. Şaka gibi. :) Şayet bütçe azcık daha genişlerse kesinlikle C segmenti alınız. B segmentinden uzak durmak laızm. :)

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Tarık Bey ilk etapta ecoboost bakıyordum fakat sonra 1.6 powershift' e döndüm. Performans değerleri ve fiyatı göz önünde bulundurunca daha mantıklı geldi bana. Ankara trafiğide İstanbul trafiğinden farksız artık. Otomatik ve çift kavrama olması beni bu yüzden cezbetti.

Yorum bağlantısı
Hami Yakın

ecoboost alınacak en mantıklı araç an

cak ecoboost yıl sonuna gelmesi bekleniyor

biz ( ben ve arkadaşim) fiesta 1.0 ecoboost titanium x GP aldik cuma günü teslim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

ecoboost un yakıt tüketimi bana şaka gibi geliyo benzinli arabaya biniyosunuz ve şehir içi 5.9 tüketim diyo ,şuan ki aracımın zaten şehir içi tüketimi 5.3 teknik verilerde , tabi otomatik ayrı bi tercih meselesi,otomatik araba hiç kullanmadım ama kullananlar bi kullansan bi daha manuel araca binmezsin diyolar o yüzden yaklaşmıyorum hiç bağımlılık yapar diye ;):)

Bağımlılık kısmına katılıyorum :) Yaklaşık 3-4 ay öncesine kadar Golf 1.4 TSI 160 PS High. Man. aracım vardı. Onu VW bölge müdürüme satınca Scirocco 160 DSG aldım 1 ay boyunca onu kullandım, işe gidip gelmek için 4 kapılı koyu renkli HB küçük bir araç almak istedim ve DSG' ninde verdiği bağımlılıkla Fiesta Powershift' te karar kıldım. Araçtan memnunum fakat yakıt tüketimini istediğim değerlere bir türlü çekemedim. Arabayı hafif kalabalık bir yolda ve aslında sert kullanıyorum ( işe geç kalmamak için :) ) şuan 9 lt yakıyor maalesef. Scirocco ile 8.3 lt yakıyorum :)

Yorum bağlantısı
Barış Yeniçeri
(düzenlendi)

Teşekkür ederim. Allah razı olsun. Clio4 alıyordum aslında son anda karar değiştirdim. Doğru karar verdiğimi anladım. Ford kalitesi gerçekten bambaşkaymış. Clio4 ü de bir çok kez kullandım. Clio4 le mükayese bile yapamam yani.

Bu arada bişey sorucam arkadaşlar. Hafta sonları uzun yolda sık sık Hız sabitleyiciyi kullanıyorum. yokuş aşağı inerken aracın anlık yakıt tüketimi 0.00 a kadar düşüyor. Yani bu o anda yakmıyor anlamına mı geliyor.

yani hafta sonları derken 2 gündür 400 km falan yaptım da heycandan. :) Onu demeye çalıştım aslında.

1.25i Trendde hız sabitleyici mi var diye sormuştum ama sizin araç titaniummuş :)

tarihinde Barış Yeniçeri tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
MİRAÇ ALTINTAŞ

Ecoboost ,alım aşamasında benim de ciddi manada aklıma yattı . yakıt performans v.s. ancak yılsonuna doğru geleceğini söylemişlerdi galerilerden.otomobil dergilerinde tv programlarında da öyle öngörülüyordu..Tabi arabayı alınca o araştırma takip etme işlerini bıraktım:)) son gelişmelerden haberim yok..Size hayırlı uğurlu olsun deneyimlerinizi merakla bekliyorum...

Yorum bağlantısı
MİRAÇ ALTINTAŞ

Full araçlar hala var diyorsunuz ama maalesef yok. Ben güvenlik paket+x paket li titanium dizel istiyorum. Hiç bir bayide yok. Sadece x paketli var diyorlar. Yada var vermek istemiyorlar Mayıs ayında pahalıya satmak mı istiyorlar anlamadım. Bir tane buldum onu da 3 gündür bekliyorum Genel Müdürlükten onay verilcekmiş. Zaten Mayıs itibariyle aracın fiyatı 44.500 e geleceği için fiesta dan vazgeçme aşamasındayım. B segmentinin en dolusuyla eş değer olan Astra ya yönelmek üzereyim. Onun fiyatı 49.000. Araştırmalara devam :))

Valla kardeş mart ayının sonunda Erzurumda bir tane elektrik kırmızı titanium tdci vardı..satıldı mı bilemem güvenlik paketi var mı sormadım ama güvenlik paketini '13 modelinde bile zor bulurken '12 de bulabilirsen git hemen loto oyna :)))

Yorum bağlantısı
Hami Yakın

biz ( ben ve arkadaşim) fiesta 1.0 ecoboost titanium x GP aldik cuma günü teslim

img0251xj.jpg

ilk resimleri

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...