İçeriğe Yönlendir

2013 Model Fiesta

Murat Tunç

Recommended Posts

Mehmet Özkaya

Biz de araç alırken ESP'li olan Clio'ya çok yaklaşmıştık. (Açıkçası Reno'nun da araç satım tutumu pek farklı değildi.) Ancak geçenlerde bir kaza vardı Ankara'da aydınlatma direği aracı ortadan ikiye katlamıştı. ESP'li de olsa hız limitine uymayınca araç yolda tutunmuyor. Sonuçta bu araçlar B sınıfı şehir içi araçlar ve yasal hız limitlerinde araçlarda herhangi bir sorun yok. Hatta şehirlere arası yolculukta da kurallara uyarsan sıkıntı yok. Ben aracımı kuralsız sürerim diyenler için de ayrıca güvenlik paketinin opsiyonel olması bence doğru bir davranış.

Not: Arkadaşlar şunu da savunacaktır: Sen ben kurallara uyarız da ya karşıdan gelen...?  Kurallar hepimiz için o da uyacak.   

Ben hep bunu söylüyorum. B segmenti 70 75 hp dizel araba alıp sonra esp yok diye yakınmak bence çok mantıklı değil. ESP olsa süper olurmu, kesinlikle olur. Ama zaten bu arabanın gidebileceği sürat belli. Sürat yaptığınız da arabanın konforu da belli. Zaten 5 ileri. Sesten durulmuyor. Şehir içi kullanan sürücüler için elzem olduğunu düşünmüyorum. Ama C segmentinde kesinlikle standart olmalı. Çünkü araçlar daha cüsseli daha süratli.

bu arada Clio ya esp yi standart koyan reno 50binlik megane a koymamış o da ayrı. :)

Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

Ben hep bunu söylüyorum. B segmenti 70 75 hp dizel araba alıp sonra esp yok diye yakınmak bence çok mantıklı değil. ESP olsa süper olurmu, kesinlikle olur. Ama zaten bu arabanın gidebileceği sürat belli. Sürat yaptığınız da arabanın konforu da belli. Zaten 5 ileri. Sesten durulmuyor. Şehir içi kullanan sürücüler için elzem olduğunu düşünmüyorum. Ama C segmentinde kesinlikle standart olmalı. Çünkü araçlar daha cüsseli daha süratli.

bu arada Clio ya esp yi standart koyan reno 50binlik megane a koymamış o da ayrı. :)

O halde bu strateji tamamen B segmentinde çok satacak, rakamlarda birinci olacak bir araç yaratmak içindi. Öyle ki bana göre teneke olan markasının hiç bir anlam ifade etmediği araç Ford Fiestanın iki katı satış rakamına ulaştı. Clio forumları şikayet dolu, ikinci elde erken satışları var. Satarken büyük punto ile yazarlar: ESP var! :D  

Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

Nisan ayi itibari ile total satis rakami clio 6500 fiesta 8500 fiesta hala sinif lideri iki kati sattigi konusunda kaynak neresidir ?

Arabalar gen tr de çok satanlar sekmesinden baktım ben, siz nerden baktınız ? 

Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

Bende meraktan sordum. clio için bakan bir daha dönüp bakıyor diyordu, piyasada çok fazla clio oldu artık kimse dönüp bakmıyor. fiesta az sattı insanlar hala ön ızgaraları garipsiyor dönen bir daha bakıyor.kırmızı ışıkta geçen yayaların bakışları hoşuma gidiyor açıkçası. bu yüzden az satmış ve piyasada az görünen bir araca sahip olmak hoşuma gidiyor. o yüzden satış rakamlarını önemsedim  :rolleyes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ekrem Kaya

Aranıza yeni katilan genc bir fiesta cı olarak herkese selam. 1.5 tdci tit. XP GP ve TP siyah inciyi siparis ettik bakalım. Ailenin.ikinci arabası olacak, 2012 passatdan sonra kucuk geleceksedr tek kullanacagım icin dert edinmiyrm :) Sizlere danismak istedigim konu ise sony muzik sistemi ekletmemem benm icin cok.buyuk bir eksiklik mi?

Herkese saygı ve sevgiler.

Yorum bağlantısı
Fırat Çakıroğlu

Bence Sony müzik sistemi nin panel tasarımı berbat. Sırf o yüzden istemem.

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
bilal taşdemir

2013 Trend fiesta için kışlık lastik tercihim hangi marka olmalı Yük Endeksi, Hız Endeksi oranları hangisi olmalı? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

makyajlı kasada 195 50 15 T veya H olabilir. Eski kasada 175 65 14 82T

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...