İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 - Termostat Değişti Ama...

Kaan Volkan Dagdelen

Recommended Posts

Fatih Öztürk2

Selamlar, dün yağ soğutucu termostatı değiştirdik. Hararet artık 90 da sabit kalıyor. Sorun giderilmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
2 dakika önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

Selamlar, dün yağ soğutucu termostatı değiştirdik. Hararet artık 90 da sabit kalıyor. Sorun giderilmiştir.

Ben de bu hafta değişmeyi düşünüyorum. Siz kendiniz mi alıp değiştirdiniz? 

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
8 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ben de bu hafta değişmeyi düşünüyorum. Siz kendiniz mi alıp değiştirdiniz? 

İnternetten aldım ancak kendim değil ustaya değiştirttim. Parçayı sökmek çok kolay görünmüyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İsmail Avgören

arkadaşlar termostatı mutlaka orjinal alın ben 300 tl ye aldım ankara şaşmaz oto sanayiden .Değiştirmeye gelince kendim değiştirdim ön sağ farı sökünce oradan ulaşa biliyorsunuz. Ancak mutlaka küçük lokma takımı olmalı büyük lokma takımı sığmıyor alan dar olduğundan. 3 adet vida tutuyor vidaları sökmesi o kadar uğraştırmıyor sadece termostata giren iki adet hortum var ,onları takarken zorlanıyorsunuz. Hortumların Kelepçeleri takması zor mutlaka eğri burun kurbağcık anahtar olmalı takmak için. söktük den sonra hemen radyatörün altında antifirz boşaltma tapası var tapayı açın güzelce soğutma suyunu boşaltın.Termostadı takın tapayı tekrar sıkın ve antifiriz yarı yarıya su olmak şartıyla tamamlayın hepsi bu kadar.Benim aracımda sürekli motor arıza lambası yakıyordu termostat ve yokuş aşağı inerken hararet düşüyor.Kalorifer tam anlamıyla soğutmuyordu. En önemlisi termostat  değişince anladım ki motor önceden rolanti de yüksek devirde çalışıyormuş değiştik den sonra inanın trafik de dururken aracın motoru stop mu etti diye terettüt içinde kaldım .Motor rolanti de duyamıyacağınız kadar sessizleşti 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...