İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 - Termostat Değişti Ama...

Kaan Volkan Dagdelen

Recommended Posts

Sani Gerşon

tamam senin dediğin gibi yanlış oldugunu farz edersek su an çalışma ısısı ortalara hiç çıktıgını görmedim önceki termostada araç ısınınca sürekli ortada duruyordu bu nasıl oluyo o zaman? :rolleyes:

Yanlış dereceli termostat vermişlerdir, şimdiki doğrudur ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Yanlış dereceli termostat vermişlerdir, şimdiki doğrudur ;)

önceki aracın üstünde gelen termos du şimdiki yeni aldım ve araç şu sıralar uzun mesafeli yola gidince düşüyor 60 lı derecelere.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

önceki aracın üstünde gelen termos du şimdiki yeni aldım ve araç şu sıralar uzun mesafeli yola gidince düşüyor 60 lı derecelere.

Demek ki bu termostat ta yanlış. Önceki bozulmuş ve kapanmıyor olabilir. Şimdiki doğru ama şansa bu da arızalı olabilir. Zira Mehmet Özyürek 3 set arızalı buji kablosunu ard arda satın almıştır :)

Şase numaranıza göre onlinefordyedekparca ya sormanızda fayda var ;)

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Demek ki bu termostat ta yanlış. Önceki bozulmuş ve kapanmıyor olabilir. Şimdiki doğru ama şansa bu da arızalı olabilir. Zira Mehmet Özyürek 3 set arızalı buji kablosunu ard arda satın almıştır :)

Şase numaranıza göre onlinefordyedekparca ya sormanızda fayda var ;)

bakalım görüştüm arkadaşla bu aralar kış oldugu için düşük seyredebilir dediler havalar ısınınca bir daha bakacam olmaz sa değiştirecem .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bakalım görüştüm arkadaşla bu aralar kış oldugu için düşük seyredebilir dediler havalar ısınınca bir daha bakacam olmaz sa değiştirecem .

Yaz kış kesinlikle farketmemeli. Şu halde aracınız çok yakmaya başlayacak.

İlla fark eder derse, yukarıda Yusuf bey yazmış, 5-10 derece oynar. 60'a kadar düşmemesi gerekiyor.

Gauge menüden de derecenizi dijital olarak takip ediyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Yaz kış kesinlikle farketmemeli. Şu halde aracınız çok yakmaya başlayacak.

İlla fark eder derse, yukarıda Yusuf bey yazmış, 5-10 derece oynar. 60'a kadar düşmemesi gerekiyor.

Gauge menüden de derecenizi dijital olarak takip ediyor musunuz?

öncekinde ortalama 100 derecelerde fan açmıştı bunda fan açmıyor ama 80 i de yukarı çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

öncekinde ortalama 100 derecelerde fan açmıştı bunda fan açmıyor ama 80 i de yukarı çıkmıyor.

Ya derecesi çok düşük, ya da arızalı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akgün

hüseyin bey parçayı almadan bende yag sogutucu termostata bir bakın çabuk sökülen bişeydir zaten devirdaimin üzerindedir çok usta bilmiyor sökün ve hava üfleyin hava geçiyorsa bozuktur. ayrıca çogu parçacıda yoktur aracınızın rusatına göre şase numarasından bakıp getirttirin.transitlerin var aynısı orjinal diye satıyorlar dikkatli olun

Yağ termostatı geldi,Bugün değiştirdik.Motor sıcaklığı hemen yükseldi seyir halinde kaloriferi son kademe açınca  ibre doksandan aşağı biraz düşüyor ama eskisi gibi 60-70 ler yok ısıtmada performans kaybı yok.En önemlisi sanırım yakıt tüketimi 20 km de 1/10 düşme gösterdi zamanla daha düşecek sanırım.Motor sesinde bir yumuşama var, sesi tam tarif edemesemde çalışmada bir rahatlama oldu gibi.Termostatı kontrol ettik yenisinde üfleme yaptığımda hiç hava geçmiyor eskisi ise kaçırma yapıyordu.Paylaşım ve destekler için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

aynı sorun benim aracımdada oldu.Uzun araştırmalarım sonucu termostat değişimi ve en önemlisi yağ sogutucusu diye bişey var,aynı termostat gibi motor kısmına giriyor onun ikisini değiştirdim ve sorun ortadan kalktı dediğim gibi termostata benzer yağ soğutma termostatımı ne deniyor o parçayı muhakkak değiştirin sorununuz ortadan kalkıcaktır.

Yorum bağlantısı
Onur Yaman

ücreti ne kadar bu termostatların acaba

orjinallerinini soruyorum yağ soğutucu ve normal termostatı

Yorum bağlantısı
Misafir

yağ soğutucuyu ben yaklasık 150-200 tl ye almıştım jaguar kullanıcısıyım ama mk3 motoruna sahip olduğum için mk3 parçası oluyor. normal orjinal termostat ise 300 tl ye almıştım ama dediğim gibi orjinal.

termostatım açık kalmıştı ve orjinaliyle değiştirdim.yağ sogutucusu termostatı değiştirdim sorun anında ortadan kalktı.ama muhakkak her ikisini aynı anda değiştirin

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam ben yağ soğutucuyu değiştirmedim hiç. Ancak normal termostat 250-300 arası. Ancak ithal olup orjinal diye sattıkları 80-120 arası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yaman

yok abi orjinal alıcam 

:D

bıktım artık :D

mehmet hocam 

klaperleri nerden bulup aldın acaba 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

yok abi orjinal alıcam 

:D

bıktım artık :D

mehmet hocam 

klaperleri nerden bulup aldın acaba 

Hocam diğer yere de yazmıştım. Sağlam parçacıdan. Zaten yan sanayisi yok.İllaki orijinal olacak ve otosandan alacaklar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yaman

parçacı ne diye isteyecek otosandan 

biz istesek vermez mi

Yorum bağlantısı
Misafir

parçacı ne diye isteyecek otosandan 

biz istesek vermez mi

Hocam herhangi bir ford servisi arayıp 1317276 parça numarasıyla sor istersen. 

Yorum bağlantısı
Onur Yaman

arkadaşlar bu yağ termostatı 

benzinliler de var mı 

rezil olmayalım sonra parça sorunca :D

benim sorunum 

araç durduğu zaman soğuk üflüyor

yazın da durduğu zaman soğutmuyor 

var bi sorun ama bulacam ...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Akgün

Rezil olacak bir durum yok,parçacının beyanına göre senin motorda yağ termostatı yok diyen üstelik yerini göstermeme ragmen bu motorda yok diye ısrar edeni gördükten sonra biz var yada yok demişiz hiç mühim değil.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sabri Gökçek

merhaba ,

benim aracım da da aynı sorunlar var  kış aylarında biraz hızlanınca hararet   sabah ilk çalışma anındaki gibi  en dibe iniyor. sonrasında araç gaz kesmeye başlıyor  ve titreme yapıyor sanırım hararet düştüğü için lpg akışında sorun oluyor. servisin bahar kampanyasını bekliyorum  bu durumun  motora sıkıntı verir mi  düşük ısıda çalışma  sebebi ile 

Yorum bağlantısı
Misafir

merhaba ,

benim aracım da da aynı sorunlar var  kış aylarında biraz hızlanınca hararet   sabah ilk çalışma anındaki gibi  en dibe iniyor. sonrasında araç gaz kesmeye başlıyor  ve titreme yapıyor sanırım hararet düştüğü için lpg akışında sorun oluyor. servisin bahar kampanyasını bekliyorum  bu durumun  motora sıkıntı verir mi  düşük ısıda çalışma  sebebi ile 

Ben yaklaşık termostat ve yağ termostatı arızalı şekilde 1 sene dolaştım pek zorlamadım aracı açıkçası.Antalya sıcak olduğu için belki problem olmadı ama yinede dikkat etmekte fayda var.

İlk bakılacak yer termostat ve yağ termostatı olsun mutlaka ikisinide değiştirin ki benim gibi ilk önce termostatı değiştirip sorun düzelmedi demeyin.=)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Şengül

I ıh.. mondeo termostatı budur...

termo.jpg

EVET, AHAN DA ORJİNAL TERMOSTAD, BUGÜN 250 TL YE ALDIM. İTHALİ VAR 70 TL AMA GÖZÜM TUTMADI ONU  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

EVET, AHAN DA ORJİNAL TERMOSTAD, BUGÜN 250 TL YE ALDIM. İTHALİ VAR 70 TL AMA GÖZÜM TUTMADI ONU :)

Büyük harfle yazmıyoruz ;) ;)
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Akan Belen

Benimde kafama takıldı bu durum sakin kullanımda benim hararette düşüyor 80 civarına.Acaba benimde mi yağ termostadi arızalı şimdi.Ve değişim yaparsak illaki orjinal mi almak lazım ve ne kadar acaba bu parça.Tabi birde arabanın neresinde ki

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...