İçeriğe Yönlendir

Turbo Puf Oldu

Akan Belen

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Birkaç gündür bir sıkıntım var.Gerçi sıkıntımı tam olarak bilmiyorum ama.Yolda gaza yüklenip bıraktığım zaman turbodan hafif bir civv sesi geliyor.Gaza basarken yada yolda bu ses yok sadece gazı bıraktığım zaman oluyor hafifçe.Turboyu yaptırdığım yerle iletişime geçmem gerekirmi yada sıkıntılı bir durum mudur bu

wastgate sesi olmasın ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hortumda kaçak var bence..

Hangisinde hava filtresinden gelende mi.Aslında kontrol ettim ama onda bir sıkıntı yoktu.Alt kısımlarda olan bir durumsa bilemem.

wastgate sesi olmasın ?

Af buyur :D:unsure2:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hangisinde hava filtresinden gelende mi.Aslında kontrol ettim ama onda bir sıkıntı yoktu.Alt kısımlarda olan bir durumsa bilemem.

Turbodan çıkış hortumudur sanki :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Blow off wastgate aynı mantıkla çalışıyor sanki. Gazdan çekince bi miktar ses gelmesi normal. Ama nasıl bir ses

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Blow off wastgate aynı mantıkla çalışıyor sanki. Gazdan çekince bi miktar ses gelmesi normal. Ama nasıl bir ses

Ne sesi blow ile wastgate in ne alakası var la atmosferikçi :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dediğim gibi civv diye bir ses.Tarih etmek zor tabiki.Sadece gazdan çekince ayağımı geliyor.Yavaş yavaş çekersem devirir düşürerek gelmiyor.Yüklenip bırakınca çıkıyor bu ses.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ne sesi blow ile wastgate in ne alakası var la atmosferikçi :D

ikiside tahliye işine yaramıyor mu biri direk atıyor biri orantılı salıyor egsoza
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ikiside tahliye işine yaramıyor mu biri direk atıyor biri orantılı salıyor egsoza

wastgate kanatçıkları hareket ettirir

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yani turbonun içinden kaynaklanan bir sesmidir diyorsun

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yani turbonun içinden kaynaklanan bir sesmidir diyorsun

dinlemek lazım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

e tamam işte :p. Gazı bırakınca basıncı tahliye ediyor
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

e tamam işte :p. Gazı bırakınca basıncı tahliye ediyor

ya kardeşim bunun ses çıkarması ile ne alakası var ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benim turbo değişken geometrili değil, kanatçık açıları değişmiyor yani, bu durumda ne olur? :seytan:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Basit olarak wastgate turbonun üreteceği basıncı kanatçıkların konumu ile ayarlar diyebilirmiyiz.. Yani fazlasını dışarı atmaktansa ürettiği basıncı ayarlıyoruz doğrumudur?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

WÜRTH yada başka marka,Asla katkı kullanmayınız, motora zarar, turboya zarar...

50 000 km dir her 4-5 bin km de bir würth kullanıyorum neden hala zarar görmedim aracım 180 bin kmde şu an..Zarar gören varsa nedenini başka yerde arasın..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Turboda basınç 2 yolla dengeleniyor artıyor yada azaltılıyor

1- Wastegate denilen egsoz gazı kaçış kapakçığı ile

2-Vnt denilen turbonun içindeki hareketli kanatçıklar ile

Her iki mekanizmada aktüatör denilen sistemle harekete geçiyor ,aktüatörde hareketini selenoid valfinden alıyor..

Bu videoda wastegateli bir turbo var. 18. saniye devamında vatandaş aktüatörü hareket ettirerek wastegate kapakçığını açıp kapatıyor

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan abi boşda ayağını çekip bırakırsan bir emiş sesi gelir normal aracın devirlendikçe ötüyorsa sorun var..

Gaza basarken sıkıntım yok.Ses seda yok.Sadece bırakınca oluyor o ses

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sesi duydum ama benimki böyle değil.Sadece gazı bıraktığımda ince bir ses geliyor o kadar. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sesi duydum ama benimki böyle değil.Sadece gazı bıraktığımda ince bir ses geliyor o kadar. :biggrin:

İnce bir sesmiş. Bana diyordunuz psikopat diye :D Ben hiç birşey değilmişim.

1-Yunus Emre Çırak

1-Akan Belen

2. Sırayada beni alın artık :D

Geçen sene şenliğin geyik mondeosu bendim. Bu senin geyik mondeosu belli oldu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bırak gazı, bıraaaakkk!!! sal gitsin.

Benzet, neye benziyor? gazı bıraktığımda deyince insanın aklına bir sürü şey geliyor. :sandalye:

kedi miyavlaması, sığırcık feryadı, kapı gıcırdaması, kuru fasulye+soğan ifrazatı, aslan kükremesi...... neye benziyor?

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bırak gazı, bıraaaakkk!!! sal gitsin.

Benzet, neye benziyor? gazı bıraktığımda deyince insanın aklına bir sürü şey geliyor. :sandalye:

kedi miyavlaması, sığırcık feryadı, kapı gıcırdaması, kuru fasulye+soğan ifrazatı, aslan kükremesi...... neye benziyor?

:D

Nasıl anlatsam bilemiyorum,içim içime sığmıyor diye bir şarkı vardı :D

Sen bilirsin eskiden çocukların oynadığı kızkaçıran diye torpil gibi bişiler vardı.Ucunu yakınca fırlayıp giderdi.Öyle bir ses işte :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Köksal Yılmaz

Konunun üstünden bayaa zaman geçmiş, Akan abi son durumlar nasıl? Olumsuz bir durum var mı? Memnun musun revizyondan?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...