İçeriğe Yönlendir

Sunroof Kaskoda Ayrıca Belirtilmeli Mi?

Recommended Posts

Misafir

Kaskonun yenilenme zamanı geldi.Sunroof trend donanımda standart değil.Opsiyonel olarak alınabiliyor ve bizim araçta var.

Geçen sene poliçenin sonuna araç orjinal sunroof ludur şeklinde bir yazı eklettirmiştik.Yine bunu yapmamız yeterli midir?Yoksa ek bir teminat şeklinde mi belirtilmelidir?

uv6tzQq.jpg?1

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim arabada ben Mehmet abi'ye ekletmiştim.

Ancak cam değişimine girmiyor bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sani ben de incelediğim bir kaç poliçede sunroof ve panoramik cam tavanın sigorta kapsamında olmadığına ilişkin not görmüştüm.

Kendi aracımın poliçesinde ise böyle bir not yok, kasko yaptırma aşamasında sigortacıma özellikle bu konuyu sordum, bana sunroof'un sigorta kapsamında olduğunu söyledi. Benim sigorta poliçemde de böyle bir istisna yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ek bir teminat kapsamında değil mi?

Sani ben de incelediğim bir kaç poliçede sunroof ve panoramik cam tavanın sigorta kapsamında olmadığına ilişkin not görmüştüm.

Kendi aracımın poliçesinde ise böyle bir not yok, kasko yaptırma aşamasında sigortacıma özellikle bu konuyu sordum, bana sunroof'un sigorta kapsamında olduğunu söyledi. Benim sigorta poliçemde de böyle bir istisna yok.

Abi senin ghia da standart donanımda sunroof var zaten ayrıca belirtilmesine gerek yok yani.

Bizim poliçede de sunroof kapsam dışıdır ibaresi yok.

Sunroof'un mu var, deridin var yani?

Sunroof olmayanıyla takas yapayım dedim ama kimse yanaşmadı sunroof lu diye :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç orijinal sunroofludur yazmak yanlış

Sunroof bedeli, aksesuar olarak girilecek.. Notlar kısmına aracın sunrooflu olduğu ve bedeli notlar kısmına yazılacak...

Konuyu kısaca şöyle örnekleyeyim..

Araç Ghia X mondeo ise, bu araçta sunroof standarttır, yani bu aracın sunroofu orjinaldir ve sunroofsuzu yoktur...

Araç mondeo ghia ise yani X paket değil ise, sunroof standart değil, opsiyoneldir.. Ayrıca bir bedel ödeyerek alınmıştır, poliçeye ayrıca eklemek gerekir...

Senin aracında da sunroof standart abi.. Herhangi bir ekleme yapmana gerek yok.. Sigorta şirketin sorun çıkarırsa, aracın teknik belgelerine veya faturasına ulaşman sorunu çözer..

Benim arabada ben Mehmet abi'ye ekletmiştim. Ancak cam değişimine girmiyor bildiğim kadarıyla.

Evet, aynı yıl üretilmiş, aynı aracın (paketsiz ve standart) sunroofsuzu da varsa sunroof eklenmelidir..

Dediğin gibi, hasarları cam hasarı gibi değil, kaporta hasarı gibi değerlendirilir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Sunroof bedeli, aksesuar olarak girilecek.. Notlar kısmına aracın sunrooflu olduğu ve bedeli notlar kısmına yazılacak...

Araç Ghia X mondeo ise, bu araçta sunroof standarttır, yani bu aracın sunroofu orjinaldir ve sunroofsuzu yoktur...

Araç mondeo ghia ise yani X paket değil ise, sunroof standart değil, opsiyoneldir.. Ayrıca bir bedel ödeyerek alınmıştır, poliçeye ayrıca eklemek gerekir...

Bu durumda bizimde poliçeye eklememiz gerekir.Bedeli neye göre belirleyebiliriz abi?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim araçta sonradan eklendi sunroof ve esp.Bastırdık parayı eklettik :tongue::p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu durumda bizimde poliçeye eklememiz gerekir.Bedeli neye göre belirleyebiliriz abi?

Araç alırken, sunroof için ne kadar ödendi ise, o bedeli veya o bedele yakın bedeli girmek gerekir..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mehmet abi benim Fiesta nın camlar orjinal karartmalı, aynı zamanda olmayan collectionlar da var. Bu camlar da aksesuar olarak belirtilmelimi ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Mehmet abi benim Fiesta nın camlar orjinal karartmalı, aynı zamanda olmayan collectionlar da var. Bu camlar da aksesuar olarak belirtilmelimi ?

Aha güzel soru.Benim camlarda böyle komplesi hemde ön cam dahil :unsure2:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Araç alırken, sunroof için ne kadar ödendi ise, o bedeli veya o bedele yakın bedeli girmek gerekir..

Tamam abi çok sağol.Aracın faturası yok ama bir şekilde bulmaya çalışayım o bedeli

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tamam abi çok sağol.Aracın faturası yok ama bir şekilde bulmaya çalışayım o bedeli

1500-2000 lira ekleyin.. Yeterli olacaktır..

Renkli cam ise standart ve orjinaldir.. Bunun dışında bir şey ise 100-200 lira bir bedel ile aksesuar olarak ekleyip, notlara yazmak.. tüm olası sorunları çözer..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

1500-2000 lira ekleyin.. Yeterli olacaktır..

Renkli cam ise standart ve orjinaldir.. Bunun dışında bir şey ise 100-200 lira bir bedel ile aksesuar olarak ekleyip, notlara yazmak.. tüm olası sorunları çözer..

Tey tey tey yine mi para vereceğiz yahu. :D

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Sunroof, lpg, xenon... hepsini aksesuar yazdık, prim 80-100 artmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tey tey tey yine mi para vereceğiz yahu. :D

Seninki de mi karartılmış cam :D Biz standart renkli cam veririz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Seninki de mi karartılmış cam :D Biz standart renkli cam veririz :D

Evet hemide 5 i birden :D

5 tane birden veriyormusun :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Camcı ile görüştüm.. araç ford ise cam yeşildir.. gerisi beni ilgilendirmez diyor :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

emmi yukarıda yazdıklarına göre benim için sorun yok. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Oğuz Yılmaz

Bu konuda yıllar içinde sunroof kasko tecrübesi yaşayan oldu mu? Ya da değişen bir mevzuat var mı? Yoksa yukarıdaki cevapları kabul mü edelim :)

Benim de şu an böyle bir problemim var da. Ayrı aracın sunroofsuzları da var. Proforma Fatura'da extra donanımlar başlığında geçiyor.

Ancak şasi numarasından kontrolde aracın orijinal sunrooflu olduğu görülüyor.

Ekleme yapılması gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu konuda yıllar içinde sunroof kasko tecrübesi yaşayan oldu mu? Ya da değişen bir mevzuat var mı? Yoksa yukarıdaki cevapları kabul mü edelim :)

Benim de şu an böyle bir problemim var da. Ayrı aracın sunroofsuzları da var. Proforma Fatura'da extra donanımlar başlığında geçiyor.

Ancak şasi numarasından kontrolde aracın orijinal sunrooflu olduğu görülüyor.

Ekleme yapılması gerekir mi?

Kasko aracın şasisine filan bakmayabilir. Şuan aldığım araçta stepne bile opsiyon, para isteniyor. Mevcut poliçeme ek ne var ne yok eklettirdim.  ;)

rZ9B1N.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Aciklamaya sunroof mevcut yazdirin. Orjinal ekipmana ek teminat primi odemek gerekmez. Eger aracin tsb'deki sigorta bedeli incelendiginde ayni modelden iki arac varsa donanim farki nedeniyle pahalisini secebilirsiniz. Kismi hasarda sorun olmaz ama pert hasarda eksper o araca gore arastirir piyasasini.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Yasin Akdemir

Merhaba,

Aracınıza opsiyonel olarak sunroof ekleterek aldığınız da şase numarası girildiğinde sunroof'lu olarak görüldüğü için kaskonuza işletmenize gerek yok. Aracın fabrika çıkışı haricinde ki donanımları kaskonuza işletmeniz gerekir. Boşyere teminat altına alarak kasko fiyatınızı yükseltmenize gerek yok diye düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba,

Aracınıza opsiyonel olarak sunroof ekleterek aldığınız da şase numarası girildiğinde sunroof'lu olarak görüldüğü için kaskonuza işletmenize gerek yok. Aracın fabrika çıkışı haricinde ki donanımları kaskonuza işletmeniz gerekir. Boşyere teminat altına alarak kasko fiyatınızı yükseltmenize gerek yok diye düşünüyorum ;)

Yanlış bilgi veriyorsunuz Yasin Bey.. 

Araç standart donanımında olmayan opsiyonlar kaskoya ayrıca eklenmelidir.. 

Kaskonun yenilenme zamanı geldi.Sunroof trend donanımda standart değil.Opsiyonel olarak alınabiliyor ve bizim araçta var.

Geçen sene poliçenin sonuna araç orjinal sunroof ludur şeklinde bir yazı eklettirmiştik.Yine bunu yapmamız yeterli midir?Yoksa ek bir teminat şeklinde mi belirtilmelidir?

uv6tzQq.jpg?1

Bu uygulama yanlış... 

Araçta sunroofun orjinal olması bişey değiştirmez..

Kataloğa bakıldığında Trend modelde Sunroof görünmüyorsa ayrıca eklenmelidir... 

Açıklamışım ya yıllar önce :D

Yorum bağlantısı
Guest Yasin Akdemir
(düzenlendi)

Yanlış bilgi veriyorsunuz Yasin Bey..

Araç standart donanımında olmayan opsiyonlar kaskoya ayrıca eklenmelidir..

Yanlış bilgi olduğunu düşünmüyorum.

Sizin söylemenize göre düşünürsek şayet xenon farları olmayan bir araca araç sahibi opsiyonel olarak xenon far ekletti diyelim. Bu müşterinin kaza yapması durumunda farlarının kırıldığını düşünürsek benim o araca normal far takmam gerekiyor ?? Ben neden xenon far takıyorum çünkü şase numarasını sisteme girdiğim anda aracın farları xenon çıkıyor.

tarihinde Yasin Akdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...