İçeriğe Yönlendir

Karadeniz Sahil Yoluna Dikkat...

Ruhan Sorgun

Recommended Posts

Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

mesai arkadaşımın 1 hafta önce yaşadığı olay:

samsundan yola çıkıyor, giresunu geçince ekipler durduruyor, evraklarını alıp ekip aracından sorgulamasını yapıyor, evrakları tekrar arkadaşa getirip "teşekkür ederiz ......... bey" diyor. bizim arkadaş pireleniyor, "neden teşekkür ettiniz memur bey" diyor.

işte memurun cevabı:

samsundan yola çıktığınızdan beri emniyet kemeriniz takılı, birde ortalama hızınız 110 km nin altında, kurallara uyduğunuz için teşekkürler.

bilmem anlatabildim mi? :yes:

ben bu uygulamada emeği geçen ve uygulayanlara teşekkür ediyorum... :bravo: :bravo: :bravo:

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence de süper bir uygulama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Kemeri nasıl anlıyor. Foto mu?

:yes: demek ki henüz otomatik ceza yazmaya başlamadılar. alıştırma sürecinde her aracın ortalama hızını ve emniyet kemerini kameralarla tespit edip, rastgele durdurup bakıyor, kural ihlali varsa ceza yazıyorlar. ama sadece samsundan trabzona giderken bile kaç defa sorgulama noktası geçiyorsunuz, önce canını sonra cebini düşünenler, dikkat...

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kemeri nasıl anlıyor. Foto mu?

Online bir sistem ile her geçiş noktasındaki fotoğrafına o an bakmış olabilirler mi?

Ama uygulama iyiymiş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Süper bi uygulama abi, heryerde olmalı....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

:yes: demek ki henüz otomatik ceza yazmaya başlamadılar. alıştırma sürecinde her aracın ortalama hızını ve emniyet kemerini kameralarla tespit edip, rastgele durdurup bakıyor, kural ihlali varsa ceza yazıyorlar. ama sadece samsundan trabzona giderken bile kaç defa sorgulama noktası geçiyorsunuz, önce canını sonra cebini düşünenler, dikkat...

Ruhan Abi cezada yazıyorlar çoğu arkadaşa gelmiş hareketli araç ile foto çekip ruhsat adresine direk yolluyorlar. Güzel uygulama inşallah ülkemizin her yerinde olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Biraz abartmış olacağım ama bence her 100 metreye bu tip radar/kameradan birer tane koymalılar. Belki laftan anlamayanlar cebinden para çıkınca biraz olsun birşeyler anlarlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Hocam güzel ve yerinde bir uyarı, teşekkür ediyorum paylaşım için. O bölgedeki arkadaşlar için çok makbule geçecektir eminim :bravo: :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Ben bu hiz limitlerini ve bu limitlere uyma çağrılarını anlamakta zorluk çekiyorum. Hız limitlerine uyan arkadaşlar acaba hız sınırının 50 veya civarlarda olduğu şehirlerarası yollarda (yaklaşık10km başka tabela yok) uzunca bir müddet bu hızda gidiyor mu? Ayrıca ortalama 110 km hız demek bazı yerlerde hızın 70 gibi rakamlara düştüğünü de göze alırsak, 140 150 gibi hızların yapılması gerekir. peki hani hız sınırı bölünmüş yollarda 110 km idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Taze yolu kat ettim, bizi kimse durduramadı, arkadan gelen siren seslerinin bir önemi var mıydı pilmeyrum , çok düzgün bir yol, köşe başı da kamera döşenmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar,Samsunda bir mobeseden geçtiniz,on dakika sonra Tekeköyde başka bir mobeseden geçtiniz.İkisi arasındaki zaman ve mesafe oranı ile ortalama hızını buluyorlar.Sen o arada ışıktan kalktığın için hızlanma payın var.Başka bir ışıkta durup kaltığında kaybettiğin zaman var.Tabi arada 150 de yapmışsındır.Ama mesafe ve zaman oranı alınınca limitleri aşmadığınız çıkıyor.Anlatılanları yanlış anlattıysam,düzeltirseniz memnun olurum.Durumu öğrenmiş oluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Arkadaşlar,Samsunda bir mobeseden geçtiniz,on dakika sonra Tekeköyde başka bir mobeseden geçtiniz.İkisi arasındaki zaman ve mesafe oranı ile ortalama hızını buluyorlar.Sen o arada ışıktan kalktığın için hızlanma payın var.Başka bir ışıkta durup kaltığında kaybettiğin zaman var.Tabi arada 150 de yapmışsındır.Ama mesafe ve zaman oranı alınınca limitleri aşmadığınız çıkıyor.Anlatılanları yanlış anlattıysam,düzeltirseniz memnun olurum.Durumu öğrenmiş oluruz.

doğru fakat şunu diyorum 150 ile gidilip ortalama hızın 110 altı olduğunda sorun olmuyorsa hız limitlerin kaldırıp mesafe arası hız limitleri koyalım.

Yorum bağlantısı

o yolu çok kullandım 160 dan aşagı düşmedigimde olmustur kimse çevirmedi sormadı sans mı ?

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

Gerçekten çok güzel uygulama ama, şu çakar lambalı araçlara da aynı özeni gösterirler umarım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

o yolu çok kullandım 160 dan aşagı düşmedigimde olmustur kimse çevirmedi sormadı sans mı ?

Ben bir defa Trabzona gittim.

Hız sınırlarını koruyarak gittim. Yanımdan allah ne verdiyse gidenler oldu bir kaçtanesi ilerde durdurulmuştu. Hatta arkamdan çakarlı bir araç bastı geçti (connect) dedim inşallah çeviriler seni dedim. İlerde çevirmişler çakarları söktrürüyorlardı. O yolda aslında sıkı kontroller var size denk gelmemiş :) Çok şanslısınız.

(Sene 2009 Ağustos ayı)

Antep'e o kadar gider gelirim. Hız limitlerim sınırlar dahilinde. Arabayla bir defa bastım test etmek için. Radara girdim :)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Ben bir defa Trabzona gittim.

Hız sınırlarını koruyarak gittim. Yanımdan allah ne verdiyse gidenler oldu bir kaçtanesi ilerde durdurulmuştu. Hatta arkamdan çakarlı bir araç bastı geçti (connect) dedim inşallah çeviriler seni dedim. İlerde çevirmişler çakarları söktrürüyorlardı. O yolda aslında sıkı kontroller var size denk gelmemiş :) Çok şanslısınız.

(Sene 2009 Ağustos ayı)

Antep'e o kadar gider gelirim. Hız limitlerim sınırlar dahilinde. Arabayla bir defa bastım test etmek için. Radara girdim :)

sizdede hiç sans yokmus gercekten:) valla bana hıc denk gelmedı hocte radara gırmedım bılmıyorum benım basım ogs kacak gedcişlerie belada suan :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Büyük konuşmayalım ama bu yolda çok basıp yakalanmamışlığım var...ama bu radar yazısının kaldırılmasından önce idi...şimdi daha temkinliyim...Bu sahil yolu belki de radar uygulaması açısından Türkiyede rekor kırabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Kazancı
(düzenlendi)

Valla arkadaşlar, samsunun tüm arterlerinde mobese devrede , çevre yollarında ise radar , tanılama gibi görevleri yerine getiren kameralar var, Birçok ilin giriş çıkışında var.

Uygulama güzel , ancak çok kontrol ve baskı iyi değil bana göre. Yine de trafik açıısndan iyi.

tarihinde Fırat Kazancı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ben bu hiz limitlerini ve bu limitlere uyma çağrılarını anlamakta zorluk çekiyorum. Hız limitlerine uyan arkadaşlar acaba hız sınırının 50 veya civarlarda olduğu şehirlerarası yollarda (yaklaşık10km başka tabela yok) uzunca bir müddet bu hızda gidiyor mu? Ayrıca ortalama 110 km hız demek bazı yerlerde hızın 70 gibi rakamlara düştüğünü de göze alırsak, 140 150 gibi hızların yapılması gerekir. peki hani hız sınırı bölünmüş yollarda 110 km idi.

50 km tabelasından sonra yasağın bittiğini belirten tabela yoksa, yasağın olduğu yerdeki şartlar bitince normal yol hızına çıkıyorum. ortalama 110 tutturun da ötesi sıkıntı değil, tabi birde radardan 121 den fazla geçmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

olsun, kameralar 100 katına çıksın, herkes kurallara uyup, insan ölümleri azalacaksa, olsun. millet iyice zıvanadan çıktı, arada oluşan olumsuz durumlar yok mu? olabilir, zamanla onlarda hallolur...hatta kameralar iyice gizlensin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ruhan Abi cezada yazıyorlar çoğu arkadaşa gelmiş hareketli araç ile foto çekip ruhsat adresine direk yolluyorlar. Güzel uygulama inşallah ülkemizin her yerinde olur :)

işte bu daha da iyi, çok memnun oldum, ne zaman trabzona orduya gitsem kesin bir kere çeviriyorlar, keşke 10 defa çevirseler, açıklanan istatistik söylüyor, kaza yapan sürücülerin % 15 inin ehliyeti yok. ben 23 yıldan beri ehliyet veriyorum. bazen aday seri kullanınca soruyorum aracınız var mı diye? aday diyor ki "iş yeri aracını kullanıyorum yıllardan beri"... :angry: gerçekten krdz. sahil yolu çok denetimli bir yol, çok hoşuma gidiyor, kenarda duran ekipleri gördükçe inip tebrik edesim geliyor, hepsi bizim için, bizim hayatımız için görev yapıyor...birazda bardağın dolu tarafını görmek lazım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...