İçeriğe Yönlendir

Karadeniz Sahil Yoluna Dikkat...

Ruhan Sorgun

Recommended Posts

Korhan Şenörer

internette de var zaten gerekli bilgiler, güncel kullanılan olarak ordu nefise akçelik tüneli halen 3,8 km ile en uzun tünel...yapımı devam eden ovit tüneli bitince 15 km ile birinciliği alacak, ılgaz dağı tüneli de yapım aşamasında şu an, o da 5,35 km ile bitince ikinci sıraya oturup, nefise akçeliki 3. sıraya itecek...

Abi, Hopa - Borçka arası Cankurtaran tüneli yapılıyor, o da 5 küsür km olacak diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Virajları komple kaldırmasınlar yahu.Virajlı yollarda araç kullanmanın keyfi de bir başka oluyor ama :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi, Karadeniz sahil yolu çok güzel oldu ama daha çok virajlı yerler var. Keşke hiç kalmasa. :)

Çok viraj mı ? Ben neden göremedim, onca yıldır :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Çok viraj mı ? Ben neden göremedim, onca yıldır :s

Abi, Yazacağım yolları kullandınmı bilmiyorum ama Hopadan Artvine, Antalyadan Korkuteline, Alanyadan Silifke Taşucuna, Bartından Sinopa, Yüksekovadan Gürpınara giderken, çok yetersiz kalır, baya çok viraj var. Hiçte düz yollar değil bu yazdığım yerler. ''Dikkat, XX Km. Boyunca Tehlikeli Virajlar'' yazan trafik tabelaları da hatırlıyorum, sanırım Denizli Buldan - Manisa Sarıgöl arasındaydı, bir kaç yerde daha görmüştüm. Eminim bu yazdıklarımın dışında da benim kullanmadığım virajlı yollar vardır. Ülkemiz öyle pekte düz bir ülke değil.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

sadece karadeniz anladım :)

Abi, Karadeniz hani derler ya kaymak gibi diye aynen öyle oldu gerçekten, ben de virajlı derken ülke genelini kastetmiştim, :) Bartın - Sinop arasına da kesin bir sahil yolu lazım, 2. vitesten yukarı çıkmak neredeyse imkansız o yolda. :)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

bartın-sinop arasına ş.arası yol denmez, orası bir acayip, eski aracımla ş.içi 6 yakarken o yolda 7 yakardım. nasıl istanbul a ş.içi denmezse, bartın-sinopa da ş.arası denmez. karadeniz sahil yolu ise resmen test güzergahı gibi, cruise control yoksa, sağ ayağın uyuşup karıncalanıyor.

sadece karadeniz anladım :)

+1 :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

bartın-sinop arasına ş.arası yol denmez, orası bir acayip, eski aracımla ş.içi 6 yakarken o yolda 7 yakardım. nasıl istanbul a ş.içi denmezse, bartın-sinopa da ş.arası denmez. karadeniz sahil yolu ise resmen test güzergahı gibi, cruise control yoksa, sağ ayağın uyuşup karıncalanıyor.

+1 :biggrin:

Bu bölgedeki yolların neredeyse hepsi aynı.Servet abi Karabük-Kdz.Ereğli yapmıştı.Az çok bilir.Fena sayılmayacak yerler de var.Ancak genel olarak şehirdışı sayılmaz bu kısım.Ereğli'den Düzce-İstanbul yolu düzgün artık genel olarak duble ve güzel asfalt var.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Bu bölgedeki yolların neredeyse hepsi aynı.Servet abi Karabük-Kdz.Ereğli yapmıştı.Az çok bilir.Fena sayılmayacak yerler de var.Ancak genel olarak şehirdışı sayılmaz bu kısım.Ereğli'den Düzce-İstanbul yolu düzgün artık genel olarak duble ve güzel asfalt var.

akan, shell clubsmartcard extra ile ilgili bir soru sormuştun bir konuda, eğer kartın extra ise puan birikme yok, pompanın ordaki cihaza okutunca direk pompa fiyatı düşüyor, indirimin ise yaptığın alımlara bağlı olarak %1 ile % 3 arasında değişiyor.

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

akan, shell clubsmartcard extra ile ilgili bir soru sormuştun bir konuda, eğer kartın extra ise puan birikme yok, pompanın ordaki cihaza okutunca direk pompa fiyatı düşüyor, indirimin ise yaptığın alımlara bağlı olarak %1 ile % 3 arasında değişiyor.

Benim kartım falan yok hiç :D Birde extrasımı var bunun.Abi kabaca anlatmışsın sen olayı :p Ben şimdi shelle gidip kart alacağım onlar veriyor sanırım.Gerçi o ne öyle % 1 yahu :D

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Benim kartım falan yok hiç :D Birde extrasımı var bunun.Abi kabaca anlatmışsın sen olayı :p Ben şimdi shelle gidip kart alacağım onlar veriyor sanırım.Gerçi o ne öyle % 1 yahu :D

ooooo, seni işin uzun, kartı alıcan, ruhsat ve ehliyetini verdikleri numaraya fakslıycan, bir süre sonra arayıp faksı gönderdim kartımı onaylayın diycen, onlar bakacak tamam diicek. sonra mazot almaya gidip kartı okutucan, pompacı:" -abi kart kullanıma açılmamış" diicek. sonra tekrar arıyacan falan filan :D extra card böyle...normal clubsmart card ise puan biriktirip 1000 puanın olunca 10 liralık mazot alabiliyorsun... :i-ih:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

ooooo, seni işin uzun, kartı alıcan, ruhsat ve ehliyetini verdikleri numaraya fakslıycan, bir süre sonra arayıp faksı gönderdim kartımı onaylayın diycen, onlar bakacak tamam diicek. sonra mazot almaya gidip kartı okutucan, pompacı:" -abi kart kullanıma açılmamış" diicek. sonra tekrar arıyacan falan filan :D extra card böyle...normal clubsmart card ise puan biriktirip 1000 puanın olunca 10 liralık mazot alabiliyorsun... :i-ih:

Ohoooo ölme eşeğim ölme.Hemde bunları %1 için mi yapacağım yahi.Shell tırt çıktı desene :D

Başka markalarda nasıl işliyor bu durum TP de falan yokmu. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ohoooo ölme eşeğim ölme.Hemde bunları %1 için mi yapacağım yahi.Shell tırt çıktı desene :D

Başka markalarda nasıl işliyor bu durum TP de falan yokmu. :D

arada % 3 veriyor canııım... :D diğerlerini bilmiyorum ama opette puan biriktirmeli sistem var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

güncel...samsunlu üyelere uyarı...

1- atakum cağaloğlu caddesinde hız sınırı 50 iken, yaya geçitlerine yaklaşıldığı noktalarda 30 dur, ve bu noktalarda 40 km ile radar cezası kesilmiştir.

2- atakum-samsun yönünde baruthane de bulunan mobesenin olduğu yerde limit 70 tir. ancak devamındaki virajda yerde 50 yazar. bu noktada da bölünmüş yolun karşı tarafına kurulmuş radarla 54 km ye ceza uygulanmıştır, itiraz edip % 10 tolerans ne oldu diyenlere ise, isterseniz yargıya başvurun denmiştir. ptt önünde durdurulup makbuz kesilmektedir.

3- atakum-bafra yolunda ve üniversite ile polis okulu arasında kum gibi radar çalışmakta, o yoldan her geçtiğimde en az 7-8 araç ceza kuyruğunda beklemektedir.

4- kurupelit kampüsü içinde 50 km ortalama hız uygulaması başlamış olup, plaka okuyabilen kameralarla çatır çatır adreslere ceza gönderilmektedir.

duyurulur... :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi sana mı kestiler yoksa.Burda da bir uygulama başladı.Seyyar radar uygulamaya başladılar.Günün 2 saati sabir 8 saat seyyar olarak dolaşıyor araçlar sınır 50 km.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Abi sana mı kestiler yoksa.Burda da bir uygulama başladı.Seyyar radar uygulamaya başladılar.Günün 2 saati sabir 8 saat seyyar olarak dolaşıyor araçlar sınır 50 km.

şükür ben yemedim ama, 54 ile yazılan noktada ben de 70 ile giderim :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

şükür ben yemedim ama, 54 ile yazılan noktada ben de 70 ile giderim :D

O zaman yakında sana da bir :postaci::photo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

O zaman yakında sana da bir :postaci::photo:

maalesef öyle gözüküyor :D o 54 ile ceza yazılan yerde 50 ile gitmemin imkanı yok, zaten ceza yememek için 50 ile gidersem, apaçinin biri arkadan bana kötü yazar cezayı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

1- atakum cağaloğlu caddesinde hız sınırı 50 iken, yaya geçitlerine yaklaşıldığı noktalarda 30 dur, ve bu noktalarda 40 km ile radar cezası kesilmiştir.

2- atakum-samsun yönünde baruthane de bulunan mobesenin olduğu yerde limit 70 tir. ancak devamındaki virajda yerde 50 yazar. bu noktada da bölünmüş yolun karşı tarafına kurulmuş radarla 54 km ye ceza uygulanmıştır, itiraz edip % 10 tolerans ne oldu diyenlere ise, isterseniz yargıya başvurun denmiştir. ptt önünde durdurulup makbuz kesilmektedir.

3- atakum-bafra yolunda ve üniversite ile polis okulu arasında kum gibi radar çalışmakta, o yoldan her geçtiğimde en az 7-8 araç ceza kuyruğunda beklemektedir.

4- kurupelit kampüsü içinde 50 km ortalama hız uygulaması başlamış olup, plaka okuyabilen kameralarla çatır çatır adreslere ceza gönderilmektedir.

helal olsun şehir içinde yazsınlar desteklerim fakat bölünmüş yollarda 50 tabelası yok mu beni benden alıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

arabayla seyahat etmeyi bırakıp toplu taşımayı tercih edin, ya da yürüyün :koskos: hem spor olur. :D

bugün 6 km yürüdüm, 14 km bisiklete bindim, yeter mi? :D yarın 1 mayıs, arabamı da kullanmayacağım, vereceğim bisikletin ve yürüyüşün gözüne :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Akşam akşam iyi sövdürdün ...Ruhan... :biggrin: Ne diyim Allah akıl fikir versin...para lazım olan devlete de insaf...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Akşam akşam iyi sövdürdün ...Ruhan... :biggrin: Ne diyim Allah akıl fikir versin...para lazım olan devlete de insaf...

valla ne yapacağız bilmiyorum, yazılan yerlerde bende o ceza yazılan km lerde giderim, denk gelmemiş. baruthanede 50 ile gidersen hem söverler, hem döverler :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

0,5 motorlu bir araç yokmu piyasada.Bassan da gitmeyecek ama. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğrahan Korkut

Samsun Ladik memleketim ama okul için sık sık o yolu gidip geliyorum.kemerim full takılı düzlerde cc ile sabit 105-110 arası geliyorum radardan dolayı ve çevirmelerde 3 kez durdurdular kontrol amaçlı.

Atakum-Türkiş civarında bende o ışıklarda 1-2 dip gaz yapanlardandım :) ancak geçende bi tanışımız sabit git 50-60 arası yakalanmassın ışıklara dedi ve aynısını yaptım gerçekten de durmadım desem yeridir:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...