İçeriğe Yönlendir

Karadeniz Sahil Yoluna Dikkat...

Ruhan Sorgun

Recommended Posts

Ruhan Sorgun

Valla ben poliçe yapmaya korkuyorum artık abi... Helezonu kesen yollarda makasta...

Denetimler artsın, gerekirse araçlara takograf takılsın...

aynen katılıyorum, chip takılsın araçlara, tumanımıza kadar ne renk giydik bilsinler, yarası olan gocunur, yanlamak, drift yapmak, makas atmak isteyen, sürat yapmak isteyen gitsin istanbul park a, kendi kendine kafasını gözünü mü yarıyo, arabasını kafasına mı geçiriyo, camda cılkı mı çıkıyo ne halt ederse etsin, ama, benim önümde arkamda sağımda solumda hakkıma tecavüz etmesin, beni strese sokmasın, araba kullanma keyfimin içine etmesin. resmen araba ile değilde tramway ile okula veya çarşıya gideceğim zaman, ruh halim değişiyor, içim neşe doluyor, araba ile gideceksem diyorum şimdi bakalım kaç manyağın hatasını örtüp arabayı kurtarabilicez mi? hatta mümkünse chipler önemli hata yapan sürücüyü anında kilitleyip ekipler gelene kadar bayıltsın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Sadece Karadeniz değil, Mersin'de aynı. Yaz olimpiyatlarının Mersin'de yapılacak olması sebebiyle şehrin bir çok noktası ve ana arterler gerek seyyar ve gerekse sabit kameralar ile gece-gündüz izlenmeye başlanıyor, tabi radar uygulamaları da cabası. tabi sizin de bahsetttiğiniz Hız kameraları da yerleştiriliyormuş. 2 nokta arasından belirlenen süreden erken geçene Trafik cezası uygulaması başlıyormuş. (bir memur arkadaşımın bana uyarısıdır)

oooooh, sefam olsun... :good1:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben devletin yerine olsam.Her araçta araç kamerasını zorunlu hale getiririm.Kaza ve şikayetleri de bu kameralara göre değerlendiririm.Evet bu insanlara maliyet getirecek.Ama olsun nelere ödeme yapmıyoruz ki zaten.Olmadı yarısını devlet yarısını şahıs karşılasın.Kamera kullanmayanlara da ciddi bir yaptırımı olsun.Sonra kişiler bu kayıtlarla Şikayet de bulunabilsin.Hatta ileri götürüp bu işi online olarak bile kamera görüntüleri yüklenerek de şikayet yapılabilsin.Bakın bakalım kurallara nasıl uyuyor millet.Eminim sigorta şirketlerinin bile işine o kadar çok gelir ki.Bütün olan kazaları direk görebilmek kimde ne hata olduğunu anlayabilmek bundan daha kolay olabilir mi.Eminim sahtekarlığında önüne geçilecektir.Poliçe fiyatları bile düşebilir bu durumda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

biraz evvel dışarı çıkıp geldim, daha demin yazmıştım, samsunda atakumda türk-iş ile çobanlı kavşağı arası hız denemesi, makas denemesi yapıyorlar diye...şimdi kaza olmuş, bölünmüş yolda bir tane gri 55 plaka megan, mercedes 190 a arkadan çemkirmiş. megan çekicide, mercedes geldiği yöne dönüp kaldırıma fırlatılmış. meganın sağ ön iptal, mersonun sol arka... ikisininde çarpışma olan taraflarında aksları kopmuş, tekerler sallanıyor. hasara bakınca megan ile mersonun çarpışma anındaki hız farkları en az 70-80 km varmış. ya merso normal giderken megan 140-150 ile yapıştırdı, ya da merso duruyor veya 1 yada 2 iki ile giderken megan 90-100 ile girdi arkadan...burnuma ışıklardan kalkıp top speed makas kokusu geldi. iki araçta yürümüyor ve hasarları sanki eşit. bu saatte hava soğuk olduğundan trafikte gayet sakin...ama gelin görün ki o boş yolda bile bunu becermişler, kim bilir tatil akşamı alkolde olabilir, samsunda araçta alkol çokça alınır. olayın olduğu yerde büfelerden alkol takviyesi yapmak için çok durulur, bilemiyorum. dedim ya, chip lazım chip, intihar komandosu modunda kullanan çok... :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Samsun da, sağolsun gezindik, ben orada araba kullanmayı tercih etmezdim , mayın gibiler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Samsun da, sağolsun gezindik, ben orada araba kullanmayı tercih etmezdim , mayın gibiler

:D özel bir kurs açmayı planlıyorum...samsunda nasıl kazadan yırtma modunda araç kullanılır :yildizlar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:D özel bir kurs açmayı planlıyorum...samsunda nasıl kazadan yırtma modunda araç kullanılır :yildizlar:

hem tüketmeden, hem de tam gaz yapanlar ile aynı sürede ulaşım dersi :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

hem tüketmeden, hem de tam gaz yapanlar ile aynı sürede ulaşım dersi :rofl:

tam tespit, hastayım tespitlerine...her sabah o top speed modunda gidenlerle 11 km sonra aynı kırmızı ışığa yanaşıyoruz, mor mor bakıyorlar bana :D

arkadaşlar çağlarla canlı test yaptık, millet ışıkta kalkınca top speed uçuyor, ben ise bakın diyorum, aracı cc 60 a sabitliyorum, biraz sonra o uçup gidenler ilerde kırmızıda 20 sn. beklerken biz aynı sabit hızla onlara yanaşırken ışık yeşile dönüyor, aynı kavşaktan beraber geçiyoruz...tabi onlar kalkış yapıp anlık 15-20 lt. yakarken(top speedde yaktıkları hariç) biz cc ile anlık 3 lt. ile devam :D :D :D sonra itiraz ediyorlar ş.içinde nasıl 5,3 yakarsın diye... :unsure2: :unsure2: :unsure2:

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tam tespit, hastayım tespitlerine...her sabah o top speed modunda gidenlerle 11 km sonra aynı kırmızı ışığa yanaşıyoruz, mor mor bakıyorlar bana :D

arabların tavanında lamba olacak, tüketime göre, skalada yeşilden mora kadar rengi dönecek, eğlenceli olurdu sağa sola bakınmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Direk tavanda monitör olsun.Ortalama tüketimi gösteren daha çarpıcı olur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

arabların tavanında lamba olacak, tüketime göre, skalada yeşilden mora kadar rengi dönecek, eğlenceli olurdu sağa sola bakınmaz

şerrrrrrrefsizim aklıma gelmişti :D bi yanar döner olcak, sürücünün katalog değerine göre ne kadar fazla yaktığını gösterecek, fazla yakan mor mor gezecek, bende hacı yeşili ile nirvanaya :D:melek:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

evet, konu açıldı tekrardan, sağolsun tahir konuyu buraya taşımış :biggrin: (ben ne zaman doğru yere konu açmayı öğrencem yav :yildizlar: )

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

yakında bu yola gidersem kendi gözlemlerimi yazarım ama bu sıralar gitme durumum yok, benim ufaklık sbs ye girecek onun için hafta sonları dersane, özel ders, deneme sınavı, çocuğu getir götür derken vakit sıfır...hasan da demiş bu yolda çok bastım diye. tabi yolu bilince iş değişiyor. bende bolamana sararken 180 çakmıştım ama kısa süre...artık herhalde ancak 20-30 saniyelik top speed denemeleri ile yetinilecek.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

konu temizlenip açıldı, kimse girip bir şey yazmıyor, yazamıyor :D konu lanetli, yazarım da üyeliğim falan sona erer diye kimse ellemiyor :D yok daha konu açmayım da forumun nüfusu düşmesin :crazy: tööbe tööbe zaar... :unsure2:

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

3778 m lik Nefise Akçelik tüeni var...buna benzer ama daha kısa en az 10 tünel daha var...

3820 yazılan yerlerde var ama...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

ilk mesajı ben yazayım bari;

Ruhan kardeş, tünel çok mu o yolda, ve varsa uzunlukları nedir? ha de ki niye soruyorum, nedense uzun tünellerde beni kasvet basıyor. çıkana kadar sanki boğulacakmış gibi hissediyorum. adeta nefesim tutuluyor ve ancak çıktığım an nefes alabiliyorum. :elveda:

sadık, samsun rize arası tünel bol, en uzunu ordu-bolamanda nefise akçelik tüneli şu an için ülkemizin en uzun tüneli 3850 m.(git git bitmiyor ama, çok güvenlikli) ovit tüneli bitince yaklaşık 15000 m ile lider o olacak.

3778 m lik Nefise Akçelik tüeni var...buna benzer ama daha kısa en az 10 tünel daha var...

nerdesin sen, hiç görünmüyon...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

nerdesin sen, hiç görünmüyon...

Yağmurdan kafamızı dışarı çıkaramıyoz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

15 km tünel mi? :shok: ben hiç gelemem o yola desene. :(

yok, karadeniz sahil yolu ile ilgisi yok onun, o taaaa rizede :biggrin: bizde ki küççücük, 3,8 km cik... :D

Yağmurdan kafamızı dışarı çıkaramıyoz...

hiç sorma yaa, günlerden beri sağanak yağmur altında araba kullanıyoruz, araba bile bu kadar yağmurda fazla yakıyor. bilmem kaç gün oldu, hala ara vermeden yağıyor. yarın öğlenden önce bitiyormuş yağmur, ondan sonra da 2 hafta yağmur yok diyolaaaa :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ordu, Nefise Akçelik Tüneli 3.8 km ile en uzun tünel Türkiye'de abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ordu, Nefise Akçelik Tüneli 3.8 km ile en uzun tünel Türkiye'de abi.

:good1: Zaten Nefise Akçelik tünelinde kapalı devre radyo yayını var, sürekli güvenlik ile ilgili anonslar yapılıyor ve ''Şu anda Türkiyenin en uzun tünelindesiniz'' gibi bir anons yapılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

birde virajlıdır o tünel. offf off. senin böyle takıntıların yok değil mi Servet.

dümdüz yol abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

iyi bari, en azından düzmüş. :)

Karadeniz de viraj diye bişey kalmadı. Hatta nerede ise Türkiye yollarında abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Karadeniz de viraj diye bişey kalmadı. Hatta nerede ise Türkiye yollarında abi :)

Servet abi, Karadeniz sahil yolu çok güzel oldu ama daha çok virajlı yerler var. Keşke hiç kalmasa. :)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

en güzeli de bolaman çıkış-inişinde çok hafif olmakla beraber eğim yok...

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Gaziantep-Adana/Osmaniye arası Nurdağı Tünelleri. benim araçtan çekimler. Türkiye'nin en uzun tüneli olduğunu duymuştum. bilmeme ne kadar doğru?

internette de var zaten gerekli bilgiler, güncel kullanılan olarak ordu nefise akçelik tüneli halen 3,8 km ile en uzun tünel...yapımı devam eden ovit tüneli bitince 15 km ile birinciliği alacak, ılgaz dağı tüneli de yapım aşamasında şu an, o da 5,35 km ile bitince ikinci sıraya oturup, nefise akçeliki 3. sıraya itecek...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...