İçeriğe Yönlendir

2.0 Zetec 16V Turbo Mondeo

Fırat Toptaş

Recommended Posts

Fırat Toptaş

Emeklerinize sağlık.

Bu arabayı görünüşüne bakıp yorumlayanlar çok pis yanılırlar :D  :D

teşekkürler

video yu gören herkes şaşırıyor :) olmayan yapılmayan bir araç yaptık. zetec gücü sesi herseyi farklı oldu arabanın kaderi değişti :)

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Fırat ; Enjektör ve Methanol kit ne oldu ?

Bekliyorum abi haber ya bitmişdir yada bitmek üzeredir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

:nazar:  Bir Çorlu buluşması yapalım en kısa zamanda, şöyle yakından bir göriyim şu Canafarı, sesini duyayım.. Total da fotoğrafın var. Bende hemen arkada, jandarmanın orada oturuyorum. Hergün oradayım yani. Daha detay, HD kalitesinde fotoğraf çeker, tanıtım videosu yaparız, koyarız buraya babalar gibi  :good1:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Son durum nedir Fırat ? Denemelik bir şeyler yaptın mı ?

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

:nazar: Bir Çorlu buluşması yapalım en kısa zamanda, şöyle yakından bir göriyim şu Canafarı, sesini duyayım.. Total da fotoğrafın var. Bende hemen arkada, jandarmanın orada oturuyorum. Hergün oradayım yani. Daha detay, HD kalitesinde fotoğraf çeker, tanıtım videosu yaparız, koyarız buraya babalar gibi :good1:

Buluşma için daha önce söylemişdim inşallah en kısa zamanda olur havalar iyice soğumadan video yapıcam tamamıyla bittikden sonra sizide cağırırım ben genelde hafta sonları totalde oluyorum akşamları hava güzel olursa oraya cıkıyoruz kafede cay kahve içiyoruz beklerim herzaman :)

Son durum nedir Fırat ? Denemelik bir şeyler yaptın mı ?

Abi normalde bugün piste gelicekdim fakat yetişmediği için gelemedim şuan metanöl kiy bağlı fakat gelen enjektörlerde sıkıntı cıktıgından dolayı işimiz biraz sarktı bu hafta içi komple biticek hayırlısıyla kimseyle denemedim bittikden sonra inşallah tam anlamıyls deniyecem :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Buluşma için daha önce söylemişdim inşallah en kısa zamanda olur havalar iyice soğumadan video yapıcam tamamıyla bittikden sonra sizide cağırırım ben genelde hafta sonları totalde oluyorum akşamları hava güzel olursa oraya cıkıyoruz kafede cay kahve içiyoruz beklerim herzaman :)

Abi normalde bugün piste gelicekdim fakat yetişmediği için gelemedim şuan metanöl kiy bağlı fakat gelen enjektörlerde sıkıntı cıktıgından dolayı işimiz biraz sarktı bu hafta içi komple biticek hayırlısıyla kimseyle denemedim bittikden sonra inşallah tam anlamıyls deniyecem :)

İstanbula geliyorsan haberleşelim mutlaka. Bir mevzuya aracı oldum fakaat son dk yanlış bir hareket olmuş kendimizi affetirelim ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

İstanbula geliyorsan haberleşelim mutlaka. Bir mevzuya aracı oldum fakaat son dk yanlış bir hareket olmuş kendimizi affetirelim ;)

abi yarın akşam gelebilirim gelirsem özelden yazarım burdan hangi mevzu bilmiyorum ama benim acımdan yanlış anlaşılma yanlış hareket yok hepimiz abi kardeşiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

abi yarın akşam gelebilirim gelirsem özelden yazarım burdan hangi mevzu bilmiyorum ama benim acımdan yanlış anlaşılma yanlış hareket yok hepimiz abi kardeşiz :)

Numaram bu 0532 690 98 01 ararsan sevinirim

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Numaram bu 0532 690 98 01 ararsan sevinirim

birazdan mesaj atıyorum sana abi:)

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Kınalı günleri geri dönüyor.  :crazy:

derken ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Geçmiş mesajlarda arkadaşlarda yazmış, bir ara sırf ist'den kınalı'ya doğru sıkmak için buradan oralara kalkar gelirdim. Süha, İlteber ve diğer arkadaşlarla çok güzel geçerdi. Bu mondeo bizim çıtamızı yükseltecek gibi.

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Geçmiş mesajlarda arkadaşlarda yazmış, bir ara sırf ist'den kınalı'ya doğru sıkmak için buradan oralara kalkar gelirdim. Süha, İlteber ve diğer arkadaşlarla çok güzel geçerdi. Bu mondeo bizim çıtamızı yükseltecek gibi.

:) olabilir tekrar yapabiliriz organize olup selimpaşa tarafında metro tesisleri var hatta oturup cay çorba içip sohbet edip gazlamaya devamda edebiliriz :) çıta yüksekte olsa alçakda olsa önemli olan dostluk arkadaşlık kardeşlik baki olmalı her türlü organizasyon olur sıkıntı yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

İçi dışı bir görünmeye başladı. :nazar: güle güle kullan.

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

İçi dışı bir görünmeye başladı. :nazar: güle güle kullan.

eyvallah ayhan abi teşekkür ederim :) senin cuprada iyi hani maşallahı var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fırat Toptaş

öncelikle herkese günaydın :)

biliyorum konuyu yakından uzakdan herkes forumda suanda takipte yapılacaklarla alakalı zaten konu takipci sayısındanda belli :)

gelişmeler hakkında bilgi vermek amaclı suan post atma ihtiyacı duydum.dün öğlen itibari ile aracı gırtlak yükleme kararı aldık ve

-dereceli egzantirik

-forged piston

-eagle kol

-kızıl yatak

-çelik conta takımları

siparişlerini geçtik...anlık hararet yapmam sonucu +300 hp gibi bir güç almayı hedefliyoruz. konu hakkında gelişmeleri tekrar burdan yazıcam keyifli forumlar :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

motor içine girlmesi şart

hayırlısı bakıcaz abi artık neler olucak :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

stnadart pistondaki sıkıştırma oranı ile aşırı besleme olmaz. yağ pompasını da iyi bir markadan seçin çok önemli olacak bundan sonraki rpm lerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

hayırlısı bakıcaz abi artık neler olucak :)

umarım bu uğraşların karşılığını alırsın çok emek ve para harcadın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

stnadart pistondaki sıkıştırma oranı ile aşırı besleme olmaz. yağ pompasını da iyi bir markadan seçin çok önemli olacak bundan sonraki rpm lerde

orjinal yağ pompası 7500 rpme kadar 1,2 bara kadar sıkıntısız çalışıyor. yurt dısında 1-1,1 barlarda sıkıntısız kullanan kişilerle forumlar üzerinden görüşdük.hatta hard yapmak istersek 8000 rpme kadar pompa yetiyor fakat limit oluyor ne olucagı belli değil pompaya :) biz devir bandını o kadar aşırı derecede açmayacağız o yüzden sıkıntı yaşıyacağımızı sanmıyorum. yinede bilgilerin için teşekkür ederim abi  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yataklar değişik gelecek yazılmıştı? standart pompa ile bu kadar ani devir değişimide yağlama zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Araçtaki gücü arttırmak Bağımlılık gibi bir şey sanki. Yada insan nefsi ile birlikte yaratılırmış denir ya. Nefis tatmin olana yada bıkana kadar devam :) Ben 26 yaşında olsam arabaya harcanan para ile huyu güzel bir eş bulur evlenip vaktimi onunla geçirirdim...

Cenabı Hak herkesin gönlüne göre versin, Amin.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...