İçeriğe Yönlendir

2.0 Zetec 16V Turbo Mondeo

Fırat Toptaş

Recommended Posts

Fırat Toptaş

umarım bu uğraşların karşılığını alırsın çok emek ve para harcadın.

alt yapı hazır abi önemli olanı yaptık gerisi cok problem değil inşallah sıkıntısız yürüycez:)

yataklar değişik gelecek yazılmıştı? standart pompa ile bu kadar ani devir değişimide yağlama zor

var mı bildiğin pompa abi alalım o zaman ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tunink parçaları bana uzak, özel ithalat yapanlarda bulunabiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Araçtaki gücü arttırmak Bağımlılık gibi bir şey sanki. Yada insan nefsi ile birlikte yaratılırmış denir ya. Nefis tatmin olana yada bıkana kadar devam :) Ben 26 yaşında olsam arabaya harcanan para ile huyu güzel bir eş bulur evlenip vaktimi onunla geçirirdim...

Cenabı Hak herkesin gönlüne göre versin, Amin.

ohooo abi ölmeden mezara attın sen bizi  :) daha var evlenmeye acıkcası pek düşünmüyorum hayat böyle güzel relax mode on :)

ama kısmet bu işler bilirsin hiç belli olmaz :) araba ile uğrasmak benim en büyük zevkim hobim abi evlensekte bırakmam bu işleri :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

ohooo abi ölmeden mezara attın sen bizi  :) daha var evlenmeye acıkcası pek düşünmüyorum hayat böyle güzel relax mode on :)

ama kısmet bu işler bilirsin hiç belli olmaz :) araba ile uğrasmak benim en büyük zevkim hobim abi evlensekte bırakmam bu işleri :)

2009 da "en az 4 sene evlenmeyeceğim" hedefim üzerine 2009 nisan ayında sırf modifiye amaçlı tek kapı Stilo aldım. 2009 haziran ayında evlilik masrafları için aracı sattım  :biggrin: Harbiden büyük konuşmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

2009 da "en az 4 sene evlenmeyeceğim" hedefim üzerine 2009 nisan ayında sırf modifiye amaçlı tek kapı Stilo aldım. 2009 haziran ayında evlilik masrafları için aracı sattım  :biggrin: Harbiden büyük konuşmamak lazım.

öyle tabii konusmamak lazım :) bizde hedef yok abi ama cıkarsada bu işten vazgecmem  ;)

Yorum bağlantısı

öyle tabii konusmamak lazım :) bizde hedef yok abi ama cıkarsada bu işten vazgecmem  ;)

Tabi bu işin ucu tamamen duygusal  :) Bizde ozamanlar duygu olsun diye Stilo yu sattık. :D Hayırlısı kardeşim.. Bu arada daha Total de göremedim seni ;)

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Tabi bu işin ucu tamamen duygusal  :) Bizde ozamanlar duygu olsun diye Stilo yu sattık. :D Hayırlısı kardeşim.. Bu arada daha Total de göremedim seni ;)

abi gecen gece arkadaslarımız kaza yaptı cevre yolunda roll yaparken haberin varmı bilmiyorum polis işi sıkı tutuyor o yüzden arabayı çıkarmıyorum kapı önunden :)

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Duymuştum bir kaza olayı ama tam detay bilmiyorum. Geçmiş olsun. Var mı birşey?

cok önemli bişey yok abi verilmiş sadakaları vardı kurtuldular cok şükür

Yorum bağlantısı

Mete 400 küsür avro artı kargo verirsen seninde olur. :p Mk1 farına mercek takılabiliyorken ne yapcan bu farı. :tongue: Yakın sürede karar verilirse çalışmam olacak.Kayseri ahalisinden farlar alındı karar bekleniyor. :D

Şu Mk2 farından bulamadım ki bu farın kopyasını yapayım. :(

Abi bende eski farlar duruyor,işine yararsa göndereyim?

nikelajı kalmadığı için değiştirmiştim farları

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fırat Toptaş

öncelikle uzun zamandan beri işlerimin yogunluguna doğru düzgün foruma girip sizi bilgilendiremedim... sunu bilmenizi isterim araba suan günlük olarak kullanılıyor. ufak tefek mekanik problemlerle karsılastık bir daha karsılasmamak adına bütün motoru a dan z ye gırtlak olarak doldurma kararı aldık.az öncede dediğim gibi işlerimin yogunluguna araba ilede fazla ilgilenemedim bugün itibari ile turbomuzu aldık ve diğer motor ekipmanları bugün yarın elimizde olur eli kulagındadır yani araç hakında yapılacak olanları söylüyorum sizlere teknik olarak veri aktaramayabilirim sorulursa cevap veremezsen af ola :)

-motor hacmi büyüterek strocer kit yapılarak motor hacmi 2300 cc çıkarılacak

-wösnerr piston segman

-eagle kollar

-acl kızıl ana yataklar

-ferrera yay şapkalar

-greedy oil cooler

-76mm hks carbon egzoz downpipe paslanmaz araborular

-cometic conta takımı

-focus st170 fren sistemi (300 mm brembo)

-mondeo mk3 kasa kaliperler

-ön takım coil-over sistem

-yağ pompası değişimi (orjinal pompa 7200 devir sıkıntısız cevirebiliyor)

-radyatör değiştirilerek daha büyük bir radyatör koyulacak

-bujiler ve ateşleme kabloları değişecek...

Fp5wLNX.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Fırat Toptaş

Koltuklarda alındıysa sona doğru yaklaşıldığının bir işaretidir. İlteber abimizle gecen gün telefonda konuşduk fordculara proje konusunda laf atanlar varmış ben buradan bittiğini duyururum siz onlara gereken mesajı verirsiniz :) hepinize saygılar selamlar ;)

SUqc2C4.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Yav Fıratcım. Herşeyi geçtik boşver motoru gücü falanda. O koltuklar nedir ya. İlk görüşte Aşk gibi. Mihribah Sultan'dan bile güzel :)

İnşallah Allahın izni ile Mutlu sona yaklaştık.

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Koltuklar çok şık duruyor gerçekten, bitmiş halini  çok merak ediyorum bu canavarın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Insan kıyıpda üzerine oturamazki bunların :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş
(düzenlendi)

Yav Fıratcım. Herşeyi geçtik boşver motoru gücü falanda. O koltuklar nedir ya. İlk görüşte Aşk gibi. Mihribah Sultan'dan bile güzel :)

İnşallah Allahın izni ile Mutlu sona yaklaştık.

Abi Az kaldı inan cok az kaldı zaten bitsin ilk halini muhtemelen sen görüceksin forumdan. :) Valla Sultan Süleymanın hareminde bile bu kadar güzeli yokmus annem ara sıra seyrediyostar tv de gözüm takılıyo recarodan güzeli yok ;)

Koltuklar çok şık duruyor gerçekten, bitmiş halini  çok merak ediyorum bu canavarın.

teşekkürler güzel yorumunuz için ;)

Insan kıyıpda üzerine oturamazki bunların :)

oturuup fotoğraf çekip yolluyım abi istersen :D :D :D

tarihinde Fırat Toptaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yok tşk ederim... makinenin üzerinde görmeyi tercih edetim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi Az kaldı inan cok az kaldı zaten bitsin ilk halini muhtemelen sen görüceksin forumdan. :) Valla Sultan Süleymanın hareminde bile bu kadar güzeli yokmus annem ara sıra seyrediyostar tv de gözüm takılıyo recarodan güzeli yok ;)

teşekkürler güzel yorumunuz için ;)

oturuup fotoğraf çekip yolluyım abi istersen :D :D :D

Bize de söyle Gökselle ben de göreyim, çatlayacam la artık  :blush:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o gırtlak büyüktür kolay dolmaz. 2.3 lt ye çıkarken beyin ne marka alınacak?

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Bize de söyle Gökselle ben de göreyim, çatlayacam la artık  :blush:

haftaya kısmetse gelicem aracın yanına geldiğimde ararım abi seni sende gelirsin :)

o gırtlak büyüktür kolay dolmaz. 2.3 lt ye çıkarken beyin ne marka alınacak?

çağlar abi beyin cokdan takıldı ms2 v3,57 suan sorunsuz ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Hey Maşallah :) en başından beri okuyorum başlığı resmen bir canavar yarattiniz :) çok merak ediyorum en son halini hatta mümkünse bitince Göksel abi bakmaya geldiğinde ben de gelmek, hatta şu gazlandigi an sağ koltukta oturmak istiyorum B)

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Hey Maşallah :) en başından beri okuyorum başlığı resmen bir canavar yarattiniz :) çok merak ediyorum en son halini hatta mümkünse bitince Göksel abi bakmaya geldiğinde ben de gelmek, hatta şu gazlandigi an sağ koltukta oturmak istiyorum B)

teşekkürler güzel yorumların için kardeşim bittiği zaman göksel abiye haber veriririm gelirken senide yanına alır bittikten sonra umarım ki fordculara laf atanlara güzel bi kapak yapmış oluruz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

teşekkürler güzel yorumların için kardeşim bittiği zaman göksel abiye haber veriririm gelirken senide yanına alır bittikten sonra umarım ki fordculara laf atanlara güzel bi kapak yapmış oluruz .

Onlar kapağı bize göndermiş abi de onlara geri kısmı kalmış öyle dedi Göksel abi :) haklı da :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Fırat, ben Ozanın dediği gibi kapağı aldım. Yanlız depozitolu olduğu için şişeyi geri iade ettim. Duyduğuma göre sindirememişler hala ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Koltuklarda alındıysa sona doğru yaklaşıldığının bir işaretidir. İlteber abimizle gecen gün telefonda konuşduk fordculara proje konusunda laf atanlar varmış ben buradan bittiğini duyururum siz onlara gereken mesajı verirsiniz :) hepinize saygılar selamlar ;)

Bu koltuklar kangoda olsun, pisti 2.5 dakkada dönerim :f1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...