İçeriğe Yönlendir

2.0 Zetec 16V Turbo Mondeo

Fırat Toptaş

Recommended Posts

Devrim Kara

jantlarımızda hazır ;)

hocam bu jantın markası nedir aynısını buldum ama  peugeot jantı olduğundan tornada bilezik yaptırmadan olmayacağı söylendi bende almak istiyorum yardımcı olursan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

hocam bu jantın markası nedir aynısını buldum ama  peugeot jantı olduğundan tornada bilezik yaptırmadan olmayacağı söylendi bende almak istiyorum yardımcı olursan

focus wrx jantı diye geciyor ithalatcı elinde bir tk siyah bir tk sarı wardı biz siyahı aldık istersen senin için sorarım tekrardan

Fırat, ben Ozanın dediği gibi kapağı aldım. Yanlız depozitolu olduğu için şişeyi geri iade ettim. Duyduğuma göre sindirememişler hala ;)

damacanalar hazır abi kapakları sen vermissin şişeleride bana kaldı :)

Bu koltuklar kangoda olsun, pisti 2.5 dakkada dönerim :f1:

bir tk sanada yapalım abi :)

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

focus wrx jantı diye geciyor ithalatcı elinde bir tk siyah bir tk sarı wardı biz siyahı aldık istersen senin için sorarım tekrardan

sağolasın hocam aliminyum veya füme olsaydı düşünürdüm senin arabaya siyah olmuş morette ve panjur siyah olduğu için yakışmış

Yorum bağlantısı
Mehmet Gülle

kardaş masraf konusunda detaylı bir açıklama yazacaktın :) aklıma masraf o kadar çokki yaz yaz bitmiyor pdf olarak atacan heralde en son  :biggrin:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş
(düzenlendi)

kardaş masraf konusunda detaylı bir açıklama yazacaktın :) aklıma masraf o kadar çokki yaz yaz bitmiyor pdf olarak atacan heralde en son  :biggrin:  

Son yapılanlarla birlikte

12.000 TL :)

tarihinde Fırat Toptaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

19 sayfa oldu, hala bize seyir zevki yaşatacak bir tane bile video yok :)

Nazar olur diye çekmiyorsanız yada burada paylaşmak istemiyorsanız söyleyin boşuna beklemeyelim :)

Bu arada yapılan işlere ve harcanan emeğe saygılar.....

Düzenleme: Bu mesajım kızma veya yerme değil, aslında şimdi baktım da hiç gülücük koymamış mesajım çok sert olmuş onuda ekleyeyim :)

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

bereket versin  :nargile:  

teşekkürler

19 sayfa oldu, hala bize seyir zevki yaşatacak bir tane bile video yok.

Nazar olur diye çekmiyorsanız yada burada paylaşmak istemiyorsanız söyleyin boşuna beklemeyelim.

herşey okadar kolay olsaydı da bitirebilseydik konu acdım olanı biteni söylemek için nazarla alakası yok kötü bir gelişmede olsa buraya yazdım ben... 19 sayfa ben anlatmışım gibi yazıyorsun.fikirler yönlendirmeler kötü giden iyi giden hersey yazılıyor buraya konunun amacıda o zaten buraya arkamdan konusanlar için en cok onları susturmak adına buraya video koymak isteyende benim. aksilikler yasandı proje %90 tamam sadece bir parcamda sorun cıktı türkiyeye gelişinde onuda 48 saat içinde cözüyorum cok yakında inşallah biticek bugün biter su gün biter demiyorum herkese tarih vermek istemiyorum ama biticek... bizde çıkıp atarlı video koymk istiyoruz ama dediğim gibi aksilik maddi anlamda değil tamamen kargo parçaların farklı farklı ülkelerde olması v.s v.s çok yakında bitiyor suan aracla alakalı fotoğraflr var elimde son hali ama ne buraya koyuyorum nede anlatıyorum.çünkü hep bişeyler aksi gidiyor sonrasında projenin bitmesini bekleyenler umutlu olanlar var yada umutsuz beklenenlerin üstünde olucagı kesin... !!! nazar veya göz ne derseniz diyin sadece insanların kafasında soru işareti kalmasın diye o gün koltukları koydum ne oldu bitiyormu bitmiyormu diye ince bir mesaj anlamındaydı tam anlamıyla bittiğinde ozaman konusucaz ve adresimiz ankara eskişehir istanbul olucak sırasıyla görmek isteyenlere mondeo yu göstericez ...

saygılarımla

emeğe saygın için teşekkür ederim ...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

19 sayfa oldu, hala bize seyir zevki yaşatacak bir tane bile video yok.

Nazar olur diye çekmiyorsanız yada burada paylaşmak istemiyorsanız söyleyin boşuna beklemeyelim.

Abi, Fıratla her zaman, irtibat halindeyiz.. Bazı mekanik ve elektronik parçaların gelmesi, 6 aydan fazla sürüyor. Yapılan alınan herbir parça, Yurdışından geliyor.. Buda ister istemez zamanı uzatıyor. Ayrıca dünyada bile bu motoru, Swaplayan sadece 1 kişi gördüm ben.. Bazı şeylerde deneme, yanılma yöntemiyle yapılıyor.. Bu deneme süresince bu araba Turbo kırdı.. Bunlar kolay işler değil..

Sanayide, Paşaoğlunun garajında 2 yıl duran araçlarıda biliyorum ben..

Bu arabaya emek harcayan inan senden benden çok, Powertune, Bahadır Usta merak ediyor. Herkesin temennesi biran önce olması yönünde.. Bu şekilde yapılan bir çalışma için acele edilmez.. insanlara video çekeyim diye riske girilmez..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

teşekkürler

herşey okadar kolay olsaydı da bitirebilseydik konu acdım olanı biteni söylemek için nazarla alakası yok kötü bir gelişmede olsa buraya yazdım ben... 19 sayfa ben anlatmışım gibi yazıyorsun.fikirler yönlendirmeler kötü giden iyi giden hersey yazılıyor buraya konunun amacıda o zaten buraya arkamdan konusanlar için en cok onları susturmak adına buraya video koymak isteyende benim. aksilikler yasandı proje %90 tamam sadece bir parcamda sorun cıktı türkiyeye gelişinde onuda 48 saat içinde cözüyorum cok yakında inşallah biticek bugün biter su gün biter demiyorum herkese tarih vermek istemiyorum ama biticek... bizde çıkıp atarlı video koymk istiyoruz ama dediğim gibi aksilik maddi anlamda değil tamamen kargo parçaların farklı farklı ülkelerde olması v.s v.s çok yakında bitiyor suan aracla alakalı fotoğraflr var elimde son hali ama ne buraya koyuyorum nede anlatıyorum.çünkü hep bişeyler aksi gidiyor sonrasında projenin bitmesini bekleyenler umutlu olanlar var yada umutsuz beklenenlerin üstünde olucagı kesin... !!! nazar veya göz ne derseniz diyin sadece insanların kafasında soru işareti kalmasın diye o gün koltukları koydum ne oldu bitiyormu bitmiyormu diye ince bir mesaj anlamındaydı tam anlamıyla bittiğinde ozaman konusucaz ve adresimiz ankara eskişehir istanbul olucak sırasıyla görmek isteyenlere mondeo yu göstericez ...

saygılarımla

emeğe saygın için teşekkür ederim ...

Abi, Fıratla her zaman, irtibat halindeyiz.. Bazı mekanik ve elektronik parçaların gelmesi, 6 aydan fazla sürüyor. Yapılan alınan herbir parça, Yurdışından geliyor.. Buda ister istemez zamanı uzatıyor. Ayrıca dünyada bile bu motoru, Swaplayan sadece 1 kişi gördüm ben.. Bazı şeylerde deneme, yanılma yöntemiyle yapılıyor.. Bu deneme süresince bu araba Turbo kırdı.. Bunlar kolay işler değil..

Sanayide, Paşaoğlunun garajında 2 yıl duran araçlarıda biliyorum ben..

Bu arabaya emek harcayan inan senden benden çok, Powertune, Bahadır Usta merak ediyor. Herkesin temennesi biran önce olması yönünde.. Bu şekilde yapılan bir çalışma için acele edilmez.. insanlara video çekeyim diye riske girilmez..

Ya beni çok ciddiye almışsınız, benim mesajım kinayeliydi, takılma şeklindeydi, yanlış anlaşıldı galiba özür dilerim.

Bir tane devir-daim pompasını 4-5 saatte değiştim, o yüzden çok net tahmin edebiliyorum neler ile uğraştığınızı.

Siz bana bakmayın, inşallah hakkıyla tamamlarsınızı arabayı da bize de seyretmek kalır :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Valla ben İstanbuldayım, video izlemek istemiyorum, direk görmek istiyorum hatta benim benim 1.6 11115 bg Astramla sizin aracınızla roll yapmak istiyorum.Rollde bi şartım var ama, ben 190 ı görünce siz kalkış yapacaksınız. :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Enver Çatak

Son yapılanlarla birlikte

12.000 TL :)

Aracınız gerçekten özel ve güzel olmuş. Acaba 2.5 V6 alıp bu parayla onu elden geçirseydiniz daha zahmetsiz ve kolay olmazmıydı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Valla ben İstanbuldayım, video izlemek istemiyorum, direk görmek istiyorum hatta benim benim 1.6 11115 bg Astramla sizin aracınızla roll yapmak istiyorum.Rollde bi şartım var ama, ben 190 ı görünce siz kalkış yapacaksınız. :)

Aracınız gerçekten özel ve güzel olmuş. Acaba 2.5 V6 alıp bu parayla onu elden geçirseydiniz daha zahmetsiz ve kolay olmazmıydı?

2-2.5 aydan beri ingiltereden sadece bir kol bekliyoruz 2,5 ların parçaların %100 e yakını ingilterede (modlu parçalar) bir kol için bu kadar süre beklerken krank egzantrik piston ateşleme v.s herhalde 2 senede cıkarırım arabayı :) adadan türkiyeye sevkiyat çok zor 2.0 litre herzaman iyidir :)

Bitir de bir köfte yemeğe gelelim...

ayhan abi inşallah abi köfteler benden  :) yeterki bitirelim hayırlısıyla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

''Geç olsun güç olmasın'' demiş atalarımız...

Vardır bunda da bir hayır...

Umarım her şey istediğin gibi olur. Ha bu arada koltuklara hasta oldum...Maşallah 10 numara seçim yapmışsın.

abi çok teşekkür ederim iyi dileklerin için  elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.koltuklar için ayrı teşekkür ederim :);)

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Fırat Toptaş

son hali ne oldu?

aslında çıkarana kadar yazmakta istemiyorum nazar olur göz kalır bir şey olur diye şuan parçalarımız geldi montaj aşamasındayız yakında inşallah çıkıyoruz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

bekliyoruz takipteyiz şöyle azıcık ucundan gösteren videolar atsan :bravo:  :bravo:  :bravo:  fırat iyi olur düşüncesindeyim.

abi bu sefer video yok foto yok hiç bişey yok sadece çıktığında nokta atışı yapıyoruz :) biraz daha sabır 

Yorum bağlantısı

abi bu sefer video yok foto yok hiç bişey yok sadece çıktığında nokta atışı yapıyoruz :) biraz daha sabır 

Coming soon by Oktay Toker konusu gibi oldu  :D

Yorum bağlantısı
Eray Eski

konuyu baştan sona sabırla okudum. emeğine değer umarım. aracın son halini merakla bekliyorum  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Hocam jant lastikte surtme oluyormu bende aynisindan buldum almayi düşünüyorum yardimci olursan sevinirim takipteyiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

konuyu baştan sona sabırla okudum. emeğine değer umarım. aracın son halini merakla bekliyorum  :)

inşallah :)

Hocam jant lastikte surtme oluyormu bende aynisindan buldum almayi düşünüyorum yardimci olursan sevinirim takipteyiz :)

yok olmuyor sıkıntısız alabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...