İçeriğe Yönlendir

Astra J H7 Bi-Xenon Modifiyesi

Turkay Enez

Recommended Posts

Mehmet Demirci
(düzenlendi)

H veya D kodları sadece soket tipidir. kullanılan ampulün kalitesi ve atesleyicinin kalitesi ıyi ise farkı anlamak imkansız kadar zordur.

Konu kalabalığı olmasın diye sakıncası yoksa buradan bir soru sormak istiyorum . Abi gece uçuşundada sen koito yu çok önermiştin . Linkteki ürün hakkında ki düşüncelerini alabilirmiyim ayıp olmazsa . Teşekkürler . :blush:

http://www.ebay.com/itm/DENSO-KOITO-D1R-D1S-D2R-D2S-OEM-XENON-HEADLIGHT-BALLAST-CONTROL-UNIT-/281000995539?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item416cf6ead3

tarihinde Mehmet Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci
Denso firmasının Koito için ürettiği balast bunlar. Hiç görmedim, deneyen de görmedim. Benim kullandığım, bir çok arkadaşımın kullandığı,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-d2s-koito-sag-sol-orjinal-zenon-beyin..balans-122702208/detay

Abi ikinci el için pahalı değil mi biraz . Gerçi türkiye şartlarında fazla seçenekte yok galiba .

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Denso firmasının Koito için ürettiği balast bunlar. Hiç görmedim, deneyen de görmedim. Benim kullandığım, bir çok arkadaşımın kullandığı,

http://www.sahibinde...122702208/detay

Linkteki ürüne 300 TL istiyor ama iyi bir alışveriş yapmış olmak için en fazla kaç lira verilir bu balastlara? Kablosu da üstünde...

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Linkteki ürüne 300 TL istiyor ama iyi bir alışveriş yapmış olma

k için en fazla kaç lira verilir bu balastlara? Kablosu da üstünde...

Abi sanırım senin ürünleri aldığın kişi bu linkteki satan arkadaş .

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Evet, ben sabah bi arayayım onu. Sıkı pazarlıkla bakalım kaça bırakacak.

Aslında ürün dıştan temiz görünüyor ama, fiyatı fazla yüksek bence de...

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Bi dene bakalım abi . Banada biraz yüksek gibi geldi . Birde sanırım d2s duya sahip . Ben d1s istiyorum .sıkıntı olur mu acaba ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Balans ta yapıyormuş. Rot'u nasıl acaba :rofl:

Yarın görecem kendisini, senin için sorayım bakalım ne diyecek

Linkteki ürüne 300 TL istiyor ama iyi bir alışveriş yapmış olmak için en fazla kaç lira verilir bu balastlara? Kablosu da üstünde...

Rakam uygun daha ne olsun ki hocam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yarın görecem kendisini, senin için sorayım bakalım ne diyecek

50bin'de 1 değişim, kışları kışlık ta isterim ama?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

50bin'de 1 değişim, kışları kışlık ta isterim ama?

SEninle onun arasında beni bağlamaz. ARtık bu şekilde mi algılar kulakların mı çınlar bilemem

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Arkadaşlar bilmiyorum neye göre fiyatına uygun diyorsunuz . Ürün ikinci el olup , çıkma olup , çıktığı araçta ne kadar kullanıldığı bilinmiyor . Ben bu doğrultuda biraz pahalı diyorum . Ha şunu derseniz anlarım ; Kardeş bu işin bir piyasası var o ayrı .

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Koito'un sıfırı 600 usd civarında. Elektronik ekpmanlarda mekanik ömür olmaz, sağlamdır, bozuktur. Piyasadaki 100 tl lik dandik balasta göre bunlar bedava.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Rakam uygun daha ne olsun ki hocam.

Mesela 200 TL olsun. Olmaz mı?

Yeni hella mercekler+tutucular 150 TL, koito balastlar 300 TL, philips ampuller 200 TL. Toplamda 650 TL oluyor. İşçiliği hesaba katmıyorum bile.

Sen, (foruma özel fiyat 400 TL) hangi balast ve ampulleri kullanıyorsun? Şu anlamda soruyorum, nerdeyse bedava gibi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Ben açıkçası forumdan birinden almayı yeğlerim , isterim .

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Mesela 200 TL olsun. Olmaz mı?

Yeni hella mercekler+tutucular 150 TL, koito balastlar 300 TL, philips ampuller 200 TL. Toplamda 650 TL oluyor. İşçiliği hesaba katmıyorum bile.

Sen, (foruma özel fiyat 400 TL) hangi balast ve ampulleri kullanıyorsun? Şu anlamda soruyorum, nerdeyse bedava gibi...

Bence olmaz hatta daha pahalı olmalı. Servis fiyatını öğrenip sonra çıkma fiyatına göre oran yapmak lazım bence şahsi düşüncem bu yönde direk pahalı demek yanlış diye düşünüyorum. Yapmış olduğunuz kitin içinde, kapak ve silikon bedeli de eksik güzel ve çiziksiz bir kapak mercek kadar rakama ulaşır ;) Ben 400 den başladım ama ufak bir değişiklik nedeni ile rakamı arttırdım ( kapak ) 450tl oldu maliyet, kullandığım ürün ise h7 xenon kit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

300 Lira istenen balastı 200'e indirmezler diye düşünüyorum.. Zaten oem kit istiyorsanız maliyet artıyor. Diğer türlü çok cuzi rakama bi-xenon yapılabiliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Bence olmaz hatta daha pahalı olmalı. Servis fiyatını öğrenip sonra çıkma fiyatına göre oran yapmak lazım bence şahsi düşüncem bu yönde direk pahalı demek yanlış diye düşünüyorum. Yapmış olduğunuz kitin içinde, kapak ve silikon bedeli de eksik güzel ve çiziksiz bir kapak mercek kadar rakama ulaşır ;) Ben 400 den başladım ama ufak bir değişiklik nedeni ile rakamı arttırdım ( kapak ) 450tl oldu maliyet, kullandığım ürün ise h7 xenon kit.

Usta 450 nin içinde ne var sayabilir misin ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

koitoları zamanında 150 liraya sattım alan olmadı forumdan :D ben 300 e almıştım. ankaradan biri telefon etti aldı geçti.

Turkay Bey Siz handi araba için arıyorsunuz. kendi arabanıza h4 ü bi xenona çevirmek için mi? far kapalıyken selektör yapmadıktan sonra xenon kitte pahalıya kaçmak gereksiz. İlla kalite diyorsanız hella eski nesil balastlar var uygun fiyatlı nette. sadece far kapalıyken selektör atmak sakıncalı o kadar o hellalarla.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Evet, kendi aracım (h4) için düşünüyorum. Selektörden çok benim için önemli olan performanslı aydınlatma. Mercek olarak Koito bulmak zor ama, yeni hella bi-xenon var. Xenon kit olarak da çok pahalı olmayan d2s sorun çıkarmayacak ne alınabilir? İnternette Forza diye bişey var. Komple kit 200 TL. Alınır mı? İşe yarar mı? http://urun.gittigidiyor.com/garaj/forza-d2s-tip-xenon-kit-81953992

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Turkay Abi eğer ebayı kullanıyorsan ampul ve d2s kafasını ordan al. buradanda 2 adet senin aracında arıza lambası yakmayan balast al. yarı yarıya fiyatlar düşer. Dersenki garanti şart kitte o zaman başka. ama netten aldığın kitin garantisi ne olursa olsun zaten postası kargosu ile parası çıkıyor. Kendim öyle yapıyorum. ama bizim araçta xenon kitler arıza lambası vs yakmıyor, yada araç ondan etkilenmiyor.

selektör için ise en güzel d1s kit. geri kalan tüm kitler aynı. çinlilerinki eğer aşırı zorlarsan çabuk su koyverir o kadar. koito ise tepkime süresi d1s e en yakın d2s balast. ondada ne kadar iyi olursa olsun ampulü yorarsın.

Maliyet kaygın var ise bence takılacağın tek şey aracına uygun en iyi balastı al. gerisi o kadar önemli değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...