İçeriğe Yönlendir

Astra J H7 Bi-Xenon Modifiyesi

Turkay Enez

Recommended Posts

Mehmet Demirci

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-mercedes-nissan-hella-d1s-bi-xenon-mercek-plus-gen-5-balast-plus-ampul-124799493/detay/

Şöyle bir alternatifim de var . Benim gönlümde d1s ten yana . Satıcıya mesaj attım , bakalım biraz daha indirim yaparsa almayı düşünüyorum .

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Hocam çıkma c4 farı buldum , siparişini cumartesi günü verdim . Bu gün farlar gelecek . Aynı güne Hella d1s mercek , bosch gen5 balast , osram d1s ampul ve mercek kapaklarını da sipariş verdim . Saolsun kiti aldığım arkadaş kırıkta olsa bir far gönderecek ; deneme yaparsın demişti . Dün birde arabamın elektrik tesisatında test yaptım . İki adet ge marka h7 ampulu paralel olarak sol far soketine bağladım . Yani sistem normalden fazla akım çeksin , aynı zamanda arıza lambası takibi yapmak açısından . Yaklaşık beş dakika aracı çalışır tuttum , sellektör yaptım . Çok şükür herhangi bir arıza lambası yanmadı . Bu hafta içide araştırmalara hız verip yavaş yavaş montaja başlıyacağım . Takıldığım yerler olursa buradan sizden yardım isteyebilirim hocam sakıncası yoksa tabiki .

İyi forumlar . . .

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Arkadaşlar iyi akşamlar . Sol far elime ulaştı . 1 saat lik uğraş sonunda far ı camdan ayırdım . Şimdi eski farı masaya sabitleyip orjinal halinin kesilme çizgisini alacağım . Bu durumda far ile duvar arası mesafe ne kadar olmalı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

5 mt. de çok net çizgi alınıyor

Abi çok teşekkür ederim . Evi dağıttım resmen . Hızlı cevabın için teşekkür ederim . İyi akşamlar .

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Turkay bey astranin far cizgisini hala merak ediyoruz. Nasil oldu acep ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılıdırım

Tuncay hocameline sağlık.fakat bir sorum olacak halojen ampül takıldığında dedin.Ama araç muayeneden geçiyor mu.Zorluk çıkartıyorlarmı mesala far yıkama-

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Turkay bey astranin far cizgisini hala merak ediyoruz. Nasil oldu acep ?

Ben de merak ediyorum. Şu kadarını söyleyim. Kardeşim sadece farları yerine monte etmiş ve o şekilde kullanıyor. 6000k ampul alacaktı, sonra ayar yaptırıp foto çekecekti, herşey için beni bekliyor. Hatta farlar yanmazken bir foto gönder dedim onu bile yapmadı. Foto çekmek aklıma gelmiyor diyor. Fotolar yaz tatiline kalmış gibi görünüyor...

Tuncay hocameline sağlık.fakat bir sorum olacak halojen ampül takıldığında dedin.Ama araç muayeneden geçiyor mu.Zorluk çıkartıyorlarmı mesala far yıkama-

Merceklere halojen takıldığında muayeneden geçemeyen şimdiye kadar duymadım. Far yıkama ve oto yükseklik ayarı sadece xenon ampul varsa soruluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Arkadaşlar merhaba . Bu gün hella d1s merceklerim , osram d1s ampullerim ve gen5 balat ım geldi . Bu merceklerin sağ ve sol farkı varmı acaba . Birde merceklerimin bosch olması gerekiyordu , ama AL diye bir marka yazıyor buda bosch mu oluyor acaba .

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Hızlı cevap için teşekkür ederim üstadım . Güç kaynağına bağladım az önce harika bir ışık akısı var abi , kesilme çizgiside çok tatlı .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Arkadaşlar merhaba . Az önce deneme amaçlı c4 ümün sağ kısa far soketine bosch gen5 balast ve hella mereğimi taktım . ( dışarıdan ) Kontağı açtım , farları açtım iki saniye yandı daha sonra iki kez flaş yapıp kapandı . Sonrasında servis lambasını yaktı tabi . İki gün önce deneme amaçlı iki adet halojen h7 ampulu paralel bağlayıp ( sistemden fazla akım çeksin diye ) Herhangi bir arıza vermemişti . Şimdi balastlı sisteme geçince böyle bir durum oluştu . Bir yerde okumuştum ; aracın yazılımında bir bölümde far seçeneği olup , halojen veya xenon diye bir seçenek varmış . Acaba benim aracımda da böyle bir seçenekten dolayı servis lambasını yakmış olabilir mi ? Ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pug grubunda, yazılımdan müdahele hiç duymadım. Fransızlarda değişik mantıkta bir sigorta kutusu dizaynı var, genelde dışardan tesisat çekmek gerekebiliyor. Veya taktığınız balast arızalı bu da ihtimal dahilinde bunu da denemeli

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Pug grubunda, yazılımdan müdahele hiç duymadım. Fransızlarda değişik mantıkta bir sigorta kutusu dizaynı var, genelde dışardan tesisat çekmek gerekebiliyor. Veya taktığınız balast arızalı bu da ihtimal dahilinde bunu da denemeli

Harici güç kaynağıyla çok güzel çalışıyor . Dışardan tesisat çekme derken 50w dirençli , röleli bir tesisat mı bahsettiğiniz üstadım ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ne dersiniz ?

Gen5 ilk kalkınmada 14 amper, bir iki saniye sonra 3,5 ampere iner. Halojen ampül ilk kalkınmada 9 amper, hemen akabinde 5 amper çeker.

1: Xenon tanıtımı oluyor opeller de.

2: Harici xenon için tesisat çekilecek, orjinal halojen ampül uçlarına 6.8 omh 50 watt alüminyum direnç bağlanacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

d1s yerine d2s takılsaydı alengirli işlere gerek kalmazdı. çin malı iki balast iki tane kablo. bitti gitti. c4 lere işlem yapılmadan h7 xenon takılmıyor mu nasılsa. aynı mantıkla d2s kit kullanılmış olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Gen5 ilk kalkınmada 14 amper, bir iki saniye sonra 3,5 ampere iner. Halojen ampül ilk kalkınmada 9 amper, hemen akabinde 5 amper çeker.

1: Xenon tanıtımı oluyor opeller de.

2: Harici xenon için tesisat çekilecek, orjinal halojen ampül uçlarına 6.8 omh 50 watt alüminyum direnç bağlanacak.

Yarın bir kaç çeşit kondansatör ile paralel bağlayıp tekrar deneyeceğim . Olmayacağını biliyorum ama aklımda kalmasın istiyorum . Korkarım direnç ve röleli tesisat şart gibi .

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sizin derdiniz az akım, fazla akım değil. Kondansatör boş iken kısa devre konumundadır. Sisteme fazla yüklenmeyin elinizde kalabilir.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

d1s yerine d2s takılsaydı alengirli işlere gerek kalmazdı. çin malı iki balast iki tane kablo. bitti gitti. c4 lere işlem yapılmadan h7 xenon takılmıyor mu nasılsa. aynı mantıkla d2s kit kullanılmış olurdu.

Katılmamak mümkün değil. Kardeşimin aracında kullandığı xenon kitte ilave sadece kondansatör var. Kitin ne malı olduğunu bilmiyorum ama, Opel Astra J de, arıza falan yakmıyor. Aynı kiti kontrol amaçlı Yeti ye de takmıştım. Yetide de arıza ikazı vermeden gayet güzel çalışmıştı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Yani kondansatöre falan girişmeden direk röleli tesisata mı girmeliyim ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yani kondansatöre falan girişmeden direk röleli tesisata mı girmeliyim ?

bu soruyu görünce, bir elektirkçiye yaptırın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci
(düzenlendi)

bu soruyu görünce, bir elektirkçiye yaptırın derim.

Hocam bazı sitelerde hata giderici diye kondansatör satıyorlar o yüzden deniyeyim dedim . Tesisata derken aracın tesisatına değil , kısa farlardan tetik alarak röle üzerinden balastların direk aküden ( 15a sigorta bağlanarak ) beslenmesini kastettim . Yanlış bir yer varsa söylerseniz sevinirim .

tarihinde Mehmet Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

o ürünlerin amacı beyni yanıltmak , ama onlardaki beyin sistemi farklı,

Hmm . Anladım . O zaman ben ne yapmalıyım ? En son yazdığım tesisat işine mi girmeliyim ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...