İçeriğe Yönlendir

C - Max Aldım Özelliklerini Bilmiyorum :)

Misafir

Recommended Posts

Fikret Özsoy

Follow me home'da süreyi ayarlayabiliyorsunuz (Maksimum 60 saniye diye hatırlıyorum). Focusda olduğu gibi manuel çalıştırmakta mümkün. Hepsi yol bilgisayarından ayarlanıyor.

ESP için kapatma opsiyonu ben de göremedim. Sadece çekiş kontrol ve yokuş kalkış için opsiyon var görünüyor. 

urLm8jc.jpg

Ayarlar - Sürücü yardımı yolunu takip edip, Çekiş denetimi önündeki tiki kaldırırsanız yukarıdaki resimde işaretli lamba yanacaktır. ESP nin devre dışı kaldığını buradan anlayabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Gönderilen Resim

Ayarlar - Sürücü yardımı yolunu takip edip, Çekiş denetimi önündeki tiki kaldırırsanız yukarıdaki resimde işaretli lamba yanacaktır. ESP nin devre dışı kaldığını buradan anlayabilirsiniz.

Abi cok cok sagol :)

Yorum bağlantısı

Cekiyosun kendine dogru. Olm o kadsr soracagina inip baksana :D şaka tabi ki. Yalniz o eskiden onden acilma olayi kaputun, benim gibi giris cikista arabasi arananlar icin ne zordu be ya.

Yorum bağlantısı
Mahmut Guzel
(düzenlendi)

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın :nazar:

tarihinde Mahmut Guzel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Cekiyosun kendine dogru. Olm o kadsr soracagina inip baksana :D şaka tabi ki. Yalniz o eskiden onden acilma olayi kaputun, benim gibi giris cikista arabasi arananlar icin ne zordu be ya.

Babam anahtarı aldı elimden ya :D

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Anladım ama yine de terminolojiye takıldım. Çekiş denetimi, TCS demek değil mi? Herkesin ESP bildiği bir şey için, bu ifade biraz garip geldi bana (ingilizcesine baktım onda da tracking ctrl demiş, esp ya da esc dememiş).

Sesli komutlar için "sonraki klasör" şeklinde bir komut daha olduğunu farkettim. Ama araçtaki ses, "bu komut klasör modunda geçerli değildir" diyor. Demekki klasör modundayız, çıkmanın da bir yolu olmalı.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

"Folder Mode <on/off>" komutu varmış. Türkçesi de "klasör modu aç/kapa" gibi birşey olmalı. Demekki bununla klasör modunu açıp kapayacağız. Sonra da "sonraki/önceki klasör" diyeceğiz. Yalnız bu gidişle dışardan gören bizi deli sanacak.

Yorum bağlantısı

Yardım cantası nerede bilen var mı :)

Canım benim bu aracın kullanma kılavuzu yok mu? Açıp oku önce baştan sona. Daha sağlıklı bilgin olur.. Forumda vardır.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Canım benim bu aracın kullanma kılavuzu yok mu? Açıp oku önce baştan sona. Daha sağlıklı bilgin olur.. Forumda vardır.

Tamam Abi kızma :(

Yorum bağlantısı

Bagajda sağ yada sol çamurluk üzerindeki kutular varsa orada olabilir. Yada eski sahibi yemiş olabilir.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

ford etiketli mavi bir çanta olacak bagajda. içinde  yangın söndürücü, ilkyardım çantası, reflektör vb. olan bir çanta. Yoksa  eski sahibi

el koymuştur.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)

Mesaj geldiği zaman ekranda DINLE'ye karşılık gelen tuşa basarsanız mesajı okuyor.

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Volkan Karaçor

Sizin arabalar mesaj okuyor mu ? Benimki okumuyor sanirim.

Aynen Murat Bey'in dediği gibi :)

Yalnız benim de bi sorum olacak ;

Sync de parçaların geçişini nasıl yapıyorsunuz..Örn; Sonraki parça diyorum tık yok, sanatçının adını söylüyorum tık yok, albüm adı, şarkının adını söylüyorum yine icraat yok..Nasıl olacak ?

Telefon bağlantısında sıkıntı yok. O konuda gayet iyi anlaşıyoruz da müzikte anlaşamıyoruz..

Yorum bağlantısı

Aynen Murat Bey'in dediği gibi :)

Yalnız benim de bi sorum olacak ;

Sync de parçaların geçişini nasıl yapıyorsunuz..Örn; Sonraki parça diyorum tık yok, sanatçının adını söylüyorum tık yok, albüm adı, şarkının adını söylüyorum yine icraat yok..Nasıl olacak ?

Telefon bağlantısında sıkıntı yok. O konuda gayet iyi anlaşıyoruz da müzikte anlaşamıyoruz..

Bu arabaların hızlandırılmış dil kursuna gitmeleri lazım :D

Benim araba farklı sanki sesli yanıt sistemi. Sanırım hiç mesaj gelmedi bağlıyken. Bi denemek lazım.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Ben müzik dinlemek için genelde USB kullanıyorum. Şu şekilde yapıyor iseniz sorun olmaması gerekir: Sistem, mp3 dosyalarındaki sanatçı adı, albüm adı, parça adı gibi verileri kullanıyor. Bilgisayardan aktarmadan önce önce bunları ayarlar iseniz sorun olmuyor. Bu özellik aslında çok iyi, bin tane dosya içinde aradığınız bulmayı çok kolaylaştırıyor. Dosyaları farklı klasörlere bile atmanıza gerek yok. Aynı albüm içinde olmasını istediğiniz şarkıları topluca seçip, albümünü ortak atıyorsunuz, benzeri şekilde sanatçı bilgisini de atayabilirsiniz. Bundan sonrası basit. Yolda giderken mesela "boat on the river" adlı şarkıyı dinlemek istediniz. Sync tuşuna basıyorsunuz, hanımefendi sizden komut isteyecek, USB'de değilseniz önce USB'ye geçmeniz gerek, bunun için USB demek yeterli. Hanımefendi, USB komut lütfen dediğinde de "parça boat on the river çal" dediğinizde gidip o parçayı bulup çalıyor. Ya da "sanatçı volkan konak çal" dediğinizde, volkan konak'ın sanatçı olarak tanıtıldığı tüm şarkıları bulup çalıyor.

Bu arabaların hızlandırılmış dil kursuna gitmeleri lazım :D

Benim araba farklı sanki sesli yanıt sistemi. Sanırım hiç mesaj gelmedi bağlıyken. Bi denemek lazım.

Sistemin bazı cep telefonlarını desteklemediği söyleniyor mesaj için. Linkteki mesaj ile ilgili bölümü kontrol edin sizin telefonunuzda. Telefondaki bazı güvenlik ayarlarını değiştirmekte gerekiyor olabilir. Tabi önce başka bir telefondan mesaj gönderip denemeli..

http://www.ford.co.uk/experience-ford/Technology/MobileCompatibility?syncCmd=findMobileDevice

Yorum bağlantısı
Volkan Karaçor

Ben müzik dinlemek için genelde USB kullanıyorum. Şu şekilde yapıyor iseniz sorun olmaması gerekir: Sistem, mp3 dosyalarındaki sanatçı adı, albüm adı, parça adı gibi verileri kullanıyor. Bilgisayardan aktarmadan önce önce bunları ayarlar iseniz sorun olmuyor. Bu özellik aslında çok iyi, bin tane dosya içinde aradığınız bulmayı çok kolaylaştırıyor. Dosyaları farklı klasörlere bile atmanıza gerek yok. Aynı albüm içinde olmasını istediğiniz şarkıları topluca seçip, albümünü ortak atıyorsunuz, benzeri şekilde sanatçı bilgisini de atayabilirsiniz. Bundan sonrası basit. Yolda giderken mesela "boat on the river" adlı şarkıyı dinlemek istediniz. Sync tuşuna basıyorsunuz, hanımefendi sizden komut isteyecek, USB'de değilseniz önce USB'ye geçmeniz gerek, bunun için USB demek yeterli. Hanımefendi, USB komut lütfen dediğinde de "parça boat on the river çal" dediğinizde gidip o parçayı bulup çalıyor. Ya da "sanatçı volkan konak çal" dediğinizde, volkan konak'ın sanatçı olarak tanıtıldığı tüm şarkıları bulup çalıyor.

Teşekkürler Murat Bey...

Yalnız, bende USB den müziği dinlememe rağmen dediğiniz şekilde komutları uyguluyorum ama bir türlü istediğim parça açılmıyor..Sanırım parçaları USB ye atarken ayarları yapmam gerek.Sanatçı adı, parça adı vs...

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Bu araçta anahtardan kilit açma tuşuna uzun basınca camları açmıyor mu?

Açıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Ben niye açamıyorum anlamadım şimdi. Kapatıyor ama açmıyor.

Dün arka koltukta kilitli kalınca dış kapı koluna ulaşmak için bu özelliği kullanayım dedim. Bastım durdum, camlar açılmadı bir türlü (Sonra jeton düştü de uzanıp kontağı açtım arka kapı kildini iptal etmek için :p ) Sonra camı manuel açtıktan sonra, anahtarla kapandı. Ama anahtarla açmaya kalkınca açılmadı.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Ben niye açamıyorum anlamadım şimdi. Kapatıyor ama açmıyor.

Dün arka koltukta kilitli kalınca dış kapı koluna ulaşmak için bu özelliği kullanayım dedim. Bastım durdum, camlar açılmadı bir türlü (Sonra jeton düştü de uzanıp kontağı açtım arka kapı kildini iptal etmek için :p ) Sonra camı manuel açtıktan sonra, anahtarla kapandı. Ama anahtarla açmaya kalkınca açılmadı.

Bende dikiz aynalarını açma kapama tuşunu yeni farkettim. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...