İçeriğe Yönlendir

C - Max Aldım Özelliklerini Bilmiyorum :)

Misafir

Recommended Posts

Ufuk İnan

Ufuk akşamdan beri düşünüyorum ne demek istediğini anlamadım. Zaten araca da yeniyim, o yüzden hiç anlamadım :D

konuyu izah edemiyorum sanırım ben arabada müzik dinlerken arabaya bluetooth ile bağlı olan telefonu iptal edemeden müziği geçici nasıl kapatacağım aracım trend c max . ses kapatma tuşunu kullanıyorum telefonun da sesi kesiliyor, off yapıyorum hepsi kapanıyor. anlatabildimmi şimdi acaba

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ufuk Bey telefondan telefona değişir mi bilmiyorum ama ben telefonum üzerinden kontrol ediyorum çalan parçaları falan.Şöyle izah edeyim:

telefonumu bluetoothla bağlıyorum aux tuşuna usb,aux ve bluetooth arasında hangi kaynağı istiyorsam ona gelene kadar basıyorum. Sonra alltaki resimdeki gibi telefon üzerinden media playerde play e basıyorum. durdurmak için pause ye basıyorum; kapatmak için media playerden çıkıyorum. Sizin bağlantıda sanırım telefonu flash bellek gibi kaynak görüyor.

Media player UI-210-100.jpg

Yorum bağlantısı

Telefonu bluetooth ile eşleştirmek işini manuel yapıyorum. Eskiden araca girince hemen bağlanıyordu nedeni ne olabilir acaba. Silip tekrar tanıttım ama yine aynı ?

Yorum bağlantısı

Telefondan izin vermek gerekir diye biliyorum, otomatik bağlan diye...

Abi aceleci davranıyorum herhalde, bugün girdim arabaya 30 sn. sonra bağlandı. :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Ufuk İnan

ben halen 

Ufuk Bey telefondan telefona değişir mi bilmiyorum ama ben telefonum üzerinden kontrol ediyorum çalan parçaları falan.Şöyle izah edeyim:

telefonumu bluetoothla bağlıyorum aux tuşuna usb,aux ve bluetooth arasında hangi kaynağı istiyorsam ona gelene kadar basıyorum. Sonra alltaki resimdeki gibi telefon üzerinden media playerde play e basıyorum. durdurmak için pause ye basıyorum; kapatmak için media playerden çıkıyorum. Sizin bağlantıda sanırım telefonu flash bellek gibi kaynak görüyor.
Media%20player%20UI-210-100.jpg

ben durumumu halen izah edemedim. aracta seyir halindesiniz ve radyoda müzik dinliyorsunuz. telefonu sadece gelen çağrılara cevap vermek ve arama yapmak için (telefondan müzik dinlemiyorum) arabaya bağlı. seyir halindeyken öğlen vakti ve ezan okunmaya başladı. radyonun sesini kısma düğmesiyle kısmadan aniden hani tv kumandalarında olurya hoparlör resmi ve üzerinde( / )işareti ve sesi ani kapatır(mute tuşu da denir). ha işte öyle kapatmak istiyorum. bunu nasıl yapacağım analatabildimmi bilemiyorum. gögüsteki ses açma kapatma dügmesinin üzerine bas kapansın diyeceksiniz o zaman da telefonun bağlantısı kesiliyor yani tüm sistem kapanıyor. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

ben halen 

ben durumumu halen izah edemedim. aracta seyir halindesiniz ve radyoda müzik dinliyorsunuz. telefonu sadece gelen çağrılara cevap vermek ve arama yapmak için (telefondan müzik dinlemiyorum) arabaya bağlı. seyir halindeyken öğlen vakti ve ezan okunmaya başladı. radyonun sesini kısma düğmesiyle kısmadan aniden hani tv kumandalarında olurya hoparlör resmi ve üzerinde( / )işareti ve sesi ani kapatır(mute tuşu da denir). ha işte öyle kapatmak istiyorum. bunu nasıl yapacağım analatabildimmi bilemiyorum. gögüsteki ses açma kapatma dügmesinin üzerine bas kapansın diyeceksiniz o zaman da telefonun bağlantısı kesiliyor yani tüm sistem kapanıyor. teşekkürler

Ses sisteminde mute yani geçici ses kesme tuşu yok. Ya sesi tam kısacaksınız ya da kapatacaksınız.

Yorum bağlantısı
Ufuk İnan

Ses sisteminde mute yani geçici ses kesme tuşu yok. Ya sesi tam kısacaksınız ya da kapatacaksınız.

çok teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Karaçor

merhabalar,

öncelikle yeni bir ford üyesi olduğumu belirtmek isterim.yaklaşık bir hafta önce aracımı aldım.aklıma takılan birkaç soru var.belki diğer konular arasında cevaplanmıştır bilemiyorum ama ben bulamadım.

-araçla birlikte bize verilen kullanıcı kılavuzunda bazı özellikler var gibi görünüyorken ben araçta bulamadım.

örneğin;arka koltuklarda orta bölümün geriye doğru kaldırılması ile birlikte sağ ve sol koltukların geriye doğru kaydırılması özelliği.(ki bu özellik olsa arka taraf baya ferahlayacak)

-sağ arka paspasın altında saklama bölümünü bulamadım.

bunların dışında aracın tavan ile ön camın birleştiği iç döşeme yeri çok alelade duruyor.sizde de öyle mi?

benim aracım trend X paket bu arada...

Yorum bağlantısı

Aslında özellikler araç modellerine göre değişiklik gösterebilir ibaresini görmeniz gerekirdi.

Benimki Tit. X Arka tarafata iki koltuk altında da saklama gözü var. O Alalade dediğiniz yerin resmini çekip koysanız bi bakmak lazım. Bazen olabiliyo. Belkide tam oturmamıştır.

Yorum bağlantısı
Volkan Karaçor

Aslında özellikler araç modellerine göre değişiklik gösterebilir ibaresini görmeniz gerekirdi.

Benimki Tit. X Arka tarafata iki koltuk altında da saklama gözü var. O Alalade dediğiniz yerin resmini çekip koysanız bi bakmak lazım. Bazen olabiliyo. Belkide tam oturmamıştır.

Doğrudur belki gözümden kaçtı :)

Dediğim yerin en kısa zamanda fotoğrafını çekip koyarım..

Bu arada bugün park halindeki gözüm gibi baktığım 1 haftalık aracıma adamın biri !!! (burda çok fena giydiririmdim ben ona ama neyse!!!) sol arka çamurluktan sürtmüş :( ufak çizik ve boya kalkması var..

Ne diyelim nazar çıktı sanırım...

Yorum bağlantısı
Ufuk İnan

ben ford eco mod bilgilerine ulaşamıyorum. menüde yok kitapçıkta ayarla / sıfırla düğmesine basın diyor tam anlamadım nasıl oldugunu anlayamadım 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abi aceleci davranıyorum herhalde, bugün girdim arabaya 30 sn. sonra bağlandı. :good1:

Sen kaç aylık doğdun çocuğum? :D  :D

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ufuk İnan

ustalar ve bilgisi olan arkadaşlar bende 2011 c-max trend 1,6 benzinli var bu aracımın ön camı çatladı ve kaskodan değiştireceğim ancak malum benimkinde ısıtma ve sensör yok camcı dedi sensörlü ve ısıtmalısını takalım sorun cıkmaz dedi(kasko ücret almayacak). benim sorum şu olacak   sensörün işi biraz zor da ben arka cam ve ayna  ısıtmaları çalıştıran tuştan tetisat çekip aynı düğme ile ön camı ve arka camı ısıtsam ne gibi sorunlar olabilir sensör işini de daha sonra bir teknik araştırma yapacağım sanki fasılalı modda sensörü çalıştırabileceğimi düşünüyorum da ancak biraz araştırma yapmalıyım sistemi tam bilemiyorum. acıl olarak cevap verirse şimdiden çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Arslan

Yeni konu açmak istemedim, en uygun burası gözüktü.

Yaklasık 9 yıldır sıfır aldığım 2005 trend TDCI ye biniyorum.

Cmax'den yeni Cmax'e gecen arkadaşlar varsa görüşlerine ihtiyacım var.

52000 civarı verip yeni Cmax mi

42000 civarı verip 2010 eski kasa cmax mi alınır,  Neden?

Selamlar, teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Tabiki yeni kasa. Cunku daha yeni. :p

Bana göre çok gereksiz oldu ara kasa c-max.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Selamlar, teşekkürler.

Maddi olarak imkanınız varsa tabi ki yeni kasa. Özellikle x paketli ise, daha da güzel olur. Modelini ve hangi paket olduğunu yazsanız daha iyi olurdu. Sırf dış görünüm için bile yeni kasa derim. Hangisi olursa olsun şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Misafir

Selamlar, teşekkürler.

Zevkler çok özneldir ama ben nedense makyajlı cmax'leri çok beğeniyorum. Yeniler biraz basık ve dar gibi duruyor, makyajlılar ise o cmax'lerin kendisini kullanıcısına sevdirdiği heybetli yapısı ve Focus-cmax grubunda gelen en donanımlı versiyon olması dolayısıyla gözümde çok değerli. Özellikle far yıkamalı ve cam tavanlı opsiyonu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Selamlar, teşekkürler.

Zevkler ve renkler tartısılamaz ama 2008-2010 arası cok hosuma gidiyor ne bileyim daha bir asi :)

Yorum bağlantısı
Mustafa SEMİH ÇIRPAR

hayırlı olsun. ESP'yi araç bilgisayarını komuta ettiğiniz düğmelerden kapatıp açabiliyoruz. Buradan sadece ESP'yi değil araç içi kırmızı aydınlatmayı, yokuş kalkış destek sistemini ve birkaç şeyi daha açıp kapatabiliyoruz. Biraz kurcalayın bulacağınıza eminim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmetcan Yiğit

Aldiniz mi arabayi.

Daha gelmedi biraz problem oldu kısmetse gelecek ben ilanlarda baktım da bulamadım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...