İçeriğe Yönlendir

C - Max Aldım Özelliklerini Bilmiyorum :)

Misafir

Recommended Posts

Tus yokta yol bilgisayaranda olabilir hic dikkat etmedim. Yada start tusuna bi kere basinca okeye basinca yada basili tutunca mi ne cikan bi menu varmis orda olabilir.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

ESP yol bilgisayarının içindeki ayarlardan kapatılabiliyor.  Münferit bir tuşu yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

ESP tuşu nerde bu yeni c-maxlerin bi türlü bulamadım 

Yol bilgisayarına girdikten sonra, ayarlar, çekiş denetimini önündeki "tik" i kaldırınca esp devreden çıkar. zaten esp ışığı yanınca devreden çıktığını anlarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Eski arabaların gözünü seveyim. Klima + abs oldu mu gerisi vız gelirdi. Şimdiki arabalarda her şey var kullanmasını bilen yok :)

Gelin İstanbul'da 1 hafta araç kullanın 8.gün satar akbil alırsınız. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Eski arabaların gözünü seveyim. Klima + abs oldu mu gerisi vız gelirdi. Şimdiki arabalarda her şey var kullanmasını bilen yok :)

Gelin İstanbul'da 1 hafta araç kullanın 8.gün satar akbil alırsınız. :D

Fatih Bey, teknolojiyle beraber sürüş güvenliği de artmaktadır. Örneğin ESP (Elektronik Stabilite Programı) araç kaymaya başlayınca sensörler tarafından algılanır ve aracın ana işlemcisine veriler gönderir. Bunun sonucunda ise frenlere sinyal göndererek araç dengede tutmaya çalışılır. İnsan refleksiyle veya sürüş teknikleriyle aracın kayması az da olsa tolare edilse de frenleme birbirlerinden bağımsız olarak yapıldığı için ESP kadar etkili olamaz. Uzun yolda en güvenli özelliklerden biridir. 

İnsanların kullanmasını bilmemesinin asıl sebebi ise kullanıcı kitaplarını maalesef okumamasıdır. 1 saat okunsa en ince ayrıntısına kadar her şey anlatılmıştır.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Fatih Bey, teknolojiyle beraber sürüş güvenliği de artmaktadır. Örneğin ESP (Elektronik Stabilite Programı) araç kaymaya başlayınca sensörler tarafından algılanır ve aracın ana işlemcisine veriler gönderir. Bunun sonucunda ise frenlere sinyal göndererek araç dengede tutmaya çalışılır. İnsan refleksiyle veya sürüş teknikleriyle aracın kayması az da olsa tolare edilse de frenleme birbirlerinden bağımsız olarak yapıldığı için ESP kadar etkili olamaz. Uzun yolda en güvenli özelliklerden biridir. 

İnsanların kullanmasını bilmemesinin asıl sebebi ise kullanıcı kitaplarını maalesef okumamasıdır. 1 saat okunsa en ince ayrıntısına kadar her şey anlatılmıştır.

Saygılarımla...

Ben ESP'ye 2006 yılındaki Türkiye'deki 3-5 tane C-max ' te bulunan ve kimsenin bu kadar farkı veremediği bu sisteme 1880 tl fark ödeyerek aldım.

Dolayısıyla ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Dinimizdeki ilk emir" OKU " olmasına rağmen Okumamak bizim milletimize özgü bir özellik sanırım.

Esas anlamadığım nokta bunu kapatmak üzerine bütün forumlarda bu kadar yazışma neden olduğudur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben ESP'ye 2006 yılındaki Türkiye'deki 3-5 tane C-max ' te bulunan ve kimsenin bu kadar farkı veremediği bu sisteme 1880 tl fark ödeyerek aldım.

Dolayısıyla ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Dinimizdeki ilk emir" OKU " olmasına rağmen Okumamak bizim milletimize özgü bir özellik sanırım.

Esas anlamadığım nokta bunu kapatmak üzerine bütün forumlarda bu kadar yazışma neden olduğudur...

Daha sportif sürüş olabilir..

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Daha sportif sürüş olabilir..

Kerem kardeşim,

Şimdiki arabalarda ruh kalmadı ki sportif sürüş olsun. dizel araç ile spor mpor olmaz zevk vermiyor bir kere. bak satmasaydın sirion u o zaman sana hak verirdim :D . İstanbul parkta kapatsınlar ESP'yi bir tur atsınlarda kaç kişi viraja girip çıkmasını biliyormuş görelim bakalım.

Aracın kıçını attırmakla spor kullanım olmaz. Bana göre araba pahalı bir oyuncaktır biraz parası olmayan çok fazla oynamamalı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Kerem kardeşim,

Şimdiki arabalarda ruh kalmadı ki sportif sürüş olsun. dizel araç ile spor mpor olmaz zevk vermiyor bir kere. bak satmasaydın sirion u o zaman sana hak verirdim :D . İstanbul parkta kapatsınlar ESP'yi bir tur atsınlarda kaç kişi viraja girip çıkmasını biliyormuş görelim bakalım.

Aracın kıçını attırmakla spor kullanım olmaz. Bana göre araba pahalı bir oyuncaktır biraz parası olmayan çok fazla oynamamalı...

Onda da ESP MSP yoktu Fatih Abicim. Tam gaz devam :biggrin: Şaka bir yana, bende C-Max gibi aile araçlarında ESP yi kapatmayı istemem. Benimkinde yok. Olsaydı iyi olurdu ve kapatmak istemezdim düşüncesindeyim.. Bence arkadaşlar sadece düğmesini merak etmişler. Kapatacaklarını sanmam..

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Onda da ESP MSP yoktu Fatih Abicim. Tam gaz devam :biggrin: Şaka bir yana, bende C-Max gibi aile araçlarında ESP yi kapatmayı istemem. Benimkinde yok. Olsaydı iyi olurdu ve kapatmak istemezdim düşüncesindeyim.. Bence arkadaşlar sadece düğmesini merak etmişler. Kapatacaklarını sanmam..

2004-2007 modellerde tuş vardı ya ondan merak ettim meğersem yol bilgisayarından oluyormus :) ayrıca kim kapatmak istesin ki ESP'yi :)

Yorum bağlantısı

2004-2007 modellerde tuş vardı ya ondan merak ettim meğersem yol bilgisayarından oluyormus :) ayrıca kim kapatmak istesin ki ESP'yi :)

Çok parası olup, benzinli aracı olup, sportif sürüş isteyip, İstanbul Park taki virajları, son sürat ESP siz dönme cesaretine sahip olanlar :p

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Kerem kardeşim,

Herkesin görüşü farklı Abi ama bana göre dediğin yanlış. Belki C-Max'imiz var diye böyle diyor olabilirim ama aniden hızlanma sonra cıkan turbo sesi yok mu işte o ses beni cıldırtıyor bir anda mutlu oluyorum :)

Yorum bağlantısı

Bu c max'lerde viraja duyarlı far sistemi yok değil mi ? Var da yanında ayrı bir lamba var, farlar dönmüyor.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Bu c max'lerde viraja duyarlı far sistemi yok değil mi ? Var da yanında ayrı bir lamba var, farlar dönmüyor.

Adaptip mi deniyordu

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Xenon farlılarda statik dönüş var. Direksiyon belli bir açı yapınca ek bir ampul o tarafı aydınlatıyor. Yani evet, var ama statik. Bir çok araçta artık sis farına koyulan özelliği c-max'da farın içinde koymuşlar.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Bu arabanın teybinde bir sonraki klasör ya da bir sonraki albüm tuşu yok mu? Focus 2,5'da aşağı-yukarı ok tuşundan bu işi yapıyorduk. Bu arabada oklara basınca menü açılıyor. Araba kullanırken de menüyle uğraşmak sıkıntı. Bir türlü tek tuşla bir sonraki klasöre geçiş yapamadım..

deh9.jpg
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Bu arabanın teybinde bir sonraki klasör ya da bir sonraki albüm tuşu yok mu? Focus 2,5'da aşağı-yukarı ok tuşundan bu işi yapıyorduk. Bu arabada oklara basınca menü açılıyor. Araba kullanırken de menüyle uğraşmak sıkıntı. Bir türlü tek tuşla bir sonraki klasöre geçiş yapamadım..

Bir sonraki klasöre tek tuşla geçilemiyor malesef.  Teyp üzerinden yada direksiyondan sol ok tuşuna bastığımda klasörleri görebiliyorum, istediğimi buradan seçiyorum.  Gerçi sizlerin araçlarında bizimkinden farklı olarak Sync mevcut.  Belki farklı bir kontrol durumu olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Sync'de "Play album <album name>" komutu var görünüyor. Hatta "Play folder <folder name>" komutu da varmış. Türkçesini bulup deneyeyim bunu. Bakalım çalışacak mı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...