İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Port Bagaj Montajı (Resimli Anlatım) - Do It Yourself (D.I.Y.)

Metin Mustafa Oral

Recommended Posts

Aydın Perçem
(düzenlendi)

Ürünü sipariş verdim, gelince göreceğiz...

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ürünü sipariş verdim, gelince göreceğiz...

Hayırlı olsun şimdiden...

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Teşekkürler..

Çok absürt bir şey çıkarsa (ki internetten yaptığım alışverişlerde bazen böyle oluyor ! :shok: ) iade edeceğim tabi ki,

Öyle bir durum olmaz ise sanırım bir çok arkadaş buradan alacak..

Küçük çaplı bir "port bagaj sevdalıları topluluğu" olarak indirim istenebilir belki? :good1:

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Merhaba,

Port bagaj montajımı resimlemeye çalıştım.. Faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Yılların ustası Servet ustaya bu vesile ile teşekkür ediyorum..

Kutu İçinden Çıkan Montaj Klavuzu

00cmaxportbagajbarimont.jpg

Ambalaj

01img3802.jpg

Ambalaj İçeriği

02img3803.jpg

1 - Port Bagaj Vida Kapakları Söküldü ve Mecut delikler mastikle kapatıldığından (?) deliklere diş çekildi

03img3806.jpg

04img3810.jpg

05img3811.jpg

2 - Port Bagaj Vida Kapakları Resimde Gösterildiği Gibi 65mm den Ø6 Matkap Ucu ile Delindi

06img3807.jpg

3 - Plastik Ayakların Altına Gelecek Olan, Bir Tarafı Yapışkanlı, Ara Tamponlar Yerlerine Yapıştırıldı ve Barlar, Delikler Denk Gelecek Şekilde Yerine Yerleştirildi

07img3805.jpg

08img3827.jpg

4 - Tüm Vidalar Yerlerine Tutturuldu, Delik Kapakları ve Ön - Arka Ayak Kapakları Kapatıldı

09img3825.jpg

10img3828.jpg

5 - Ön Arka Ayak Kapakları Kolay Bir Müdehale İle Çıkıyordu, Engellemek İçin Uç Kısımlarına İçerden Siyah Mastik Sürülerek Hafif Yapıştırıldı ve Kuruyuncaya Kadar Geçici Bir Bant İle Sıkıştırıldı

11img3832800x598.jpg

Not ; Vida Takılmayan Ayak Mastik veya Başka Bir Şeyle Yapıştırılmadı, Bu Ayakların Ara Tamponları Ters Olarak Yapıştırıldı

Püf Noktaları ;

1 - Delikler tam merkezlenerek delinmeli

2 - Ayaklar tavandaki delik şeridinin tam ortasına ama metal tavan yüzeyine ortalanmalı.

3 - Tüm vidalar; önce boşlukları alınıp sonra tam sıkılmalı.

4 - Ayak kapakları (kolay çıkmaması için) içerden hafif mastiklenmeli.

Aşağıda uzaktan son halini gösterir bir foto var.. Yakın fotoğrafları daha sonra eklenecektir..

12img3842.jpg

Kolay gelsin..

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

O delikler kullanılmıyor.. Bir işe de yaramıyor..
Tabandaki M6 delik kullanılıyor.. tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Güle güle kullanın,

Şimdiye kadar gördüğüm tavan çıtalarından farklı bir şeye benziyor, son halinden daha detaylı fotoğraflar ve maliyet tutarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Güle güle kullanın,

Şimdiye kadar gördüğüm tavan çıtalarından farklı bir şeye benziyor, son halinden daha detaylı fotoğraflar ve maliyet tutarını bekliyorum.

Maliyet ;

Malzeme ; 70 TL

Kargo ; 7 TL

Kısa gelen civata ; 0,5TL

İşçilik ; babam sağolsun.. :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Detaylı son görünüm hali istenmişti..

Yeni fotoğrafları beğenilerinize sunuyorum..

img3862800.jpg

img3864800.jpg

img3863800.jpg

img3865800.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

daha önce dikkat etmemiştim ghia larda opsiyonel olarak var biliyordum port bagaji dikkatli ce bakınca gialarda yokmuş benim aracada eski sahipleri takmış :)allah razı olsun :)

JEcC558.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

daha önce dikkat etmemiştim ghia larda opsiyonel olarak var biliyordum port bagaji dikkatli ce bakınca gialarda yokmuş benim aracada eski sahipleri takmış :)allah razı olsun :)

İyi ki takmış.. Güzel olmuş.. :good1: Sanırım benimki ile aynı marka..

Bence araca ayrı bir hava veriyor..

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

İyi ki takmış.. Güzel olmuş.. :good1: Sanırım benimki ile aynı marka..

Bence araca ayrı bir hava veriyor..

evet az önce port bagajsız arabalara baktımda cok sade gösterişsiz duruyor

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

evet az önce port bagajsız arabalara baktımda cok sade gösterişsiz duruyor

:fiuw: öyle demeyelim de , daha az gösterişli duruyor diyelim mi? (ipimizi çekerle burada :D )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nefiss, silikon çekildiğine göre, daha önce burdan su alma şüphesi olmuş olabilir ? ki burdan su alma ihtimali yok gibi, demek ki sunroof kanalları dolmuş taşmış olabilir, bunlara bir baktırın

70 TL ye mi aldınız orjinal portbagajı, nerden?????

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Hayırlı olsun.. çok güzel görünüyor. bende alacağım. sormak istediğim. aracın üzerine deliği matkapla siz mi deldiniz yoksa orada zaten bir delik varda içini mi temizlediniz. eğer matkapla deldiyseniz ne kadar delineceği bir yerde yazıyor mu?

bir de ben bu iki çubuğu bir birine bağlayan çubuktan almak istiyorum. pg.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Hayırlı olsun.. çok güzel görünüyor. bende alacağım. sormak istediğim. aracın üzerine deliği matkapla siz mi deldiniz yoksa orada zaten bir delik varda içini mi temizlediniz. eğer matkapla deldiyseniz ne kadar delineceği bir yerde yazıyor mu?

bir de ben bu iki çubuğu bir birine bağlayan çubuktan almak istiyorum.

Delikler mevcut. Fakat her iki kenarda ikeşer adet var. 3. delik yok. O kısma silikon uygulanarak yapıştırılıyor.

Aradaki iki atkı hakkında bir araştırmam olmadı. Benim amacım görsellik idi. O atkıların amacı yük taşımak ise direkt mevcut deliklere bağlanan atkılar var.. Onlardan tavsiye ederim.. Daha sağlam olur.. Bendekinin o civatayla bağlanmayan 3. bağlantısına güvenmem açıkçası..

Yan çıtasız atkılı bagaj..

Port-Bagaj-Ford-Focus-Tavan-Bagaji__29282663_0.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Musa Özondel

bende tavan cıtası almak istiyorum ve 70 lira maliyet güzelmiş ama malesef gittigidiyor da ki satış sona ermiş. nerden bulabilirim acaba . yardımcı olur musunuz lütfen

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...