İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Port Bagaj Montajı (Resimli Anlatım) - Do It Yourself (D.I.Y.)

Metin Mustafa Oral

Recommended Posts

İbrahim Akasoy

merhaba arkadaşlar, bende 2012 fiesta var. fiestalarda montaj yeri yok gördüğüm kadarıyla. acaba bizim araçlarada "portbag" monte edilebilir mi? nerden öğrenebilirim/bulabilirim/alabilirim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aydın Perçem

Brahim kardeş burası C-Max bölümü..

merhaba arkadaşlar, bende 2012 fiesta var. fiestalarda montaj yeri yok gördüğüm kadarıyla. acaba bizim araçlarada "portbag" monte edilebilir mi? nerden öğrenebilirim/bulabilirim/alabilirim.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-c-max-2004-2010-tavan-citasi-95620964

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hayırlı olsun, güle güle kullan. ben 100 tl. ye almıştım zamanında. direk vidaladım, slikon filan yoktu.

Maşallah :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Hayırlı olsun, güle güle kullan. ben 100 tl. ye almıştım zamanında. direk vidaladım, slikon filan yoktu.

Maşallah :nazar:

İki ayaktan mı bağlanıyordu seninkisi Lokman abi? Benim kullandığım üç ayaklı, ön ve ortadakiler orijinal deliklere bağlanıyor, arka delikler mecburen yapıştırma oluyor..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Aynen abim. Arkalar boştu. Ön ve ortalar vidalıydı.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Taktak

Merhabalar;

Aranıza yeni katıldım aracım 2008 C-Max Titanium X dizel cam tavanlı.

Port bagaj için bugün servisi aradım ancak cam tavanlara takılamayacağını söylediler. ama aracın üstünde montaj

yerleri var. Aranıza cam tavana bu işlemi yapan yada gören var mı ?

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Merhabalar;

Aranıza yeni katıldım aracım 2008 C-Max Titanium X dizel cam tavanlı.

Port bagaj için bugün servisi aradım ancak cam tavanlara takılamayacağını söylediler. ama aracın üstünde montaj

yerleri var. Aranıza cam tavana bu işlemi yapan yada gören var mı ?

Hoşgeldiniz..

Bağlantı yerleri var ise takmakta sakınca göremiyorum.

Yeni kasaya uygun mu bunlar acaba ? 

Aldığım ürün, modele özeldi.. Satıcıya ulaşabilirseniz bir sorun isterseniz..

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Yeni kasaya uygun mu bunlar acaba ? 

http://www.hepsiburada.com/liste/transformacion-oluksuz-araclara-kayak-esya-bagaji-07a011/productDetails.aspx?productId=otm07a011&categoryId=20024983&SKU=OTM07A011&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotm07a011%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253doluksuz%26fh_refview%3dsearch

Linkteki ürünü aldım ben. Fakat portbagajım olmadığı için kullanmadım henüz.portbagajı daha sonra alacağım.oto aksesuar kategorisinden hediye çekim vardı. boşa gideceğine bunu aldım.Deneme amaçlı taktım geri söktüm. Genişliği ayarlanabiliyor.C-maxa uydu.Kapı içlerine gelen kısımdaki plastik parça biraz sert.Boyayı çizmesin diye onun altına iç lastik(şamyel) kestim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sabri Dükan
(düzenlendi)

bende taktım aynından ama sağ arka yapışmadı galiba belediyenin tümseklerinden geçerken sağdan bir tıkırtı yapıyor

tarihinde Sabri Dükan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

bende taktım aynından ama sağ arka yapışmadı galiba belediyenin tümseklerinden geçerken sağdan bir tıkırtı yapıyor

Boşluğu uygun şekilde siyah silikonla kapatabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Yusuf Bayraktar2

focus ıcın olanı varmıdır bunun acaba bende ıstıyorum focusuma 

Yorum bağlantısı
Misafir

focus ıcın olanı varmıdır bunun acaba bende ıstıyorum focusuma 

Yanlız fiziken kullanmayacak iseniz, sedan yada hatcback lerde güzel durmuyor. 

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Sağlamlığı hakkında ;

Geçenlerde ozonlama ve genel iç-dış temizlik için gittiğim Autowax 'da, araç yüksek olduğundan çalışan personel tavana yetişemedi ve arka tekere ayağını basıp elini de arka taraftaki tam yapışma noktasından (orta ve önden civata ile sabitleniyor bu arada) tuttu. Kendini yukarı doğru çekerken gözümü kapattım.  :shok:  Ama kendime gelip baktığımda hiç bir sorun yoktu, esneme bile olmamıştı..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Halil Gülyağcı

:fiuw: öyle demeyelim de , daha az gösterişli duruyor diyelim mi? (ipimizi çekerle burada :D )

nereden aldınız

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Kemal Arslan

Delikler mevcut. Fakat her iki kenarda ikeşer adet var. 3. delik yok. O kısma silikon uygulanarak yapıştırılıyor.

Aradaki iki atkı hakkında bir araştırmam olmadı. Benim amacım görsellik idi. O atkıların amacı yük taşımak ise direkt mevcut deliklere bağlanan atkılar var.. Onlardan tavsiye ederim.. Daha sağlam olur.. Bendekinin o civatayla bağlanmayan 3. bağlantısına güvenmem açıkçası..

Yan çıtasız atkılı bagaj..

Port-Bagaj-Ford-Focus-Tavan-Bagaji__2928

Konuyu hortlatayım. Bu yan çıtasız tavan atkısından nereden bulabiliriz. Hep bakıyorum yan çıtaya bağlananlardan veya yağmur kanalına takılanlardan filan var. Bisiklet v.s. taşıyacağım bu tip birşeyle.  Ankarada direk gidip görerek alabileceğimiz bir yer olursa daha makbule geçer olmazsa da netten alırım problem olmaz. 

Yorum bağlantısı
Tevfik Demirdal

Konuyu hortlatayım. Bu yan çıtasız tavan atkısından nereden bulabiliriz. Hep bakıyorum yan çıtaya bağlananlardan veya yağmur kanalına takılanlardan filan var. Bisiklet v.s. taşıyacağım bu tip birşeyle.  Ankarada direk gidip görerek alabileceğimiz bir yer olursa daha makbule geçer olmazsa da netten alırım problem olmaz. 

bu http://www.thule.com.tr/  site belki işini görür, orjinal şeyler var.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Thule den şaşmayın derim.

Biraz pahalıdır ama en güvenli tavan taşıma sistemidir.

2. El bile alıp yıllarca kullanabilirsiniz.

http://imgur.com/delete/dOwmfrmRUP3WW1cV79ollE.jpgWk2ZVDQ.jpghUu7hzr.jpgQQR2C22.jpg0RoZfWj.jpgmerhaba arkadaşlar,kol dayama işini 50 tl ye aldığım geçmeli sistem ile hallettim.şentürk oto aksesuardan aldığım kol dayamayı basit şekilde taktım.geçmeli aslında ama ben yinede 4 adet vida ile sabitledim.iş görüyor...Thule barlarımı da taktım ve güzel durdu. tatile çıkarken bisikleti dik olarak tavana bağlıyorum.

Ben bisikletleri dik konumda taşıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kemal Arslan

thule kaliteli bir markaya benziyor fakat o fiyatlar nedir yahu öyle ?

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Levent Okutan

Merhaba port bagajların aliminyum olanlarından bulabileceğim bir yer varmı ?

Yorum bağlantısı
Levent Okutan
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emrullah Aslan

Arkadaşlar,2011 c-max 1 (makyajlı kasa) için tavan barı düşünüyorum.araca en uygun olabilecek orjinal ya da orjinale en yakın olabilecek modeli bulmam konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlhan Gülcan

Arkadaşlar merhaba biraz araştırma yaptım eskiden açılmış konular var ama güncel olması için tekrar açmak istedim. Malum bizim Grand C-Max larda arka koltuklar açılınca bagaj kalmıyor.Şimdi tatil mevzusu ortaya çıkınca port bagaj ihtiyacı ortaya çıktı ve yaptığım araştırmalara göre 2 ye indirdim seçenekleri:

http://thule.com.tr/urun-detay.asp?katid=44&kateid=31&uid=62  330 lt 

ve

http://thule.com.tr/urun-detay.asp?katid=44&kateid=71&uid=291400 lt

marka olarak başka tavsiye edeceğiniz yoksa sizce kullanım olarak hangisini tercih etmek lazım. Fiyat olarak büyük hacimli olan 1/3 oranında daha pahalı o da bir yekun tutuyor.

Not: Bu konuda aradığım ford yetkili servisi Keleşler'de beyefendi ilk kez siz arıyorsunuz konuyla ilgili pek bilgimiz yok o yüzden bir gün uğrayın açalım katalogu hele ne varmış ne yokmuş cevabı ile fordun satış sonrası desteğinden tamamen ümidimi kesmiş durumdayım.Allah bildiği gibi yapsın ne diyeyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...