İçeriğe Yönlendir

Güneş Enerji Paneli Ile Ev Elektriği

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Gün ışığı rengini evde kabul ettiremiyorum.. Ya kendi kafamı yada hanımın kafasını yiyeceğim... Bu renkten gıcık alıyorum ama, Hayır dedi mi, perdeler sallanıyor :D

Hocam verdiğin link muhtemelen işe yarardır ama ben anlamadım... Nevşehir için araştırabilir misin.. ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

nevşehirin koordinatlarını gireceksin gps koordinatlarını. eğim açısını veriyor.

gün ışığı ledler gözü yorar renkleri doğru göstermez. lümwn çok bile olsa gözün kullandığı ışığı yeterince veremez. sarı olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nevşehir Şöyle oluyor... Bunu a4'e basar şablon olarak kullanırım..

alarr.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Panellerin yön ve açı ayarlarını yaptım... 15 Amper aküm var.. Bu aküler ben uyanmadan dolmuş oluyor...

Bana Full Enerji 50-60 amper akü lazım.. Buralarda bulamıyorum, Bulduğum internet sitelerini arıyorum, stokta yok, size dönelim diyorlar dönmüyorlar..

Bu aküyü bulmamda bana yardımcı olur musunuz.. ?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Araç aküsu starter, lazım olan, traksiyoner

Özür dilerim fıransızca bilmiyorum :punish:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

o akü nerden baksan 250 liradır. 250 liraya kabaca 1000 kwh enerji alabilirsin. yani 5w bir led lambayı 1000000/5=200 000 saat yakabilirsin. günde 10 saat yansa 20 000 gün. yani 20000/365=54 sene o lambayı yakarsın

şebekeye bas hocam. o bile 4 senede amorti ediyor ancak.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Özür dilerim fıransızca bilmiyorum :punish:

Dil zenginliği önemlidir, teknik terimler değişmemelidir. :yukarıdakismileyleriade: :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dil zenginliği önemlidir, teknik terimler değişmemelidir. :yukarıdakismileyleriade: :biggrin:

Değil mi Senior :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hadi len! :bambam:

Değil mi Senior :)

Değil kido. :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2000 yılında başımdan geçen olay. Kafam şarj etmediki şemasını çıkarayım...80 li model, cccp üretimi bir akülü forklift onardım. Tamamen mekanik. Çift akülü. (2x20volt 300ah ) her rejerenatif frende yedek aküyü şarjda tutuyordu. Ne zamanki mevcut akü boşalır, kendiğiniden batarya konnektörleri yer değişip, dolu akü ile çalışıp frenlemeler ile diğer aküyü sarj ediyordu. En iyi sistem bile 10 saat dayanırken bu mendebur makina 4-5 gün şarj olmadan çalışıyordu. Bir yerlerde fizik hatası vardı ama nerde ? Neyse...

Sende çatalı yükle aşağı indirirken devirli bir dinamo ile şarj et, bu kıyağımı da unutma..;):)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sende çatalı yükle aşağı indirirken devirli bir dinamo ile şarj et, bu kıyağımı da unutma.. ;):)

Zaten var (93 yılından beri ) Hidrolik yağ geri dönüşte çift yönlü pompayı çeviriyor, pompada hidrolik motoru. Al sana kinetik enerji ( %15 civarında kazancı var )

Başka fikirlerle gel bilader :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sende çatalı yükle aşağı indirirken devirli bir dinamo ile şarj et, bu kıyağımı da unutma..;):)

öyle değil mi zaten?

güneş paneli koymalı dış mekancılara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Zaten var (93 yılından beri ) Hidrolik yağ geri dönüşte çift yönlü pompayı çeviriyor, pompada hidrolik motoru. Al sana kinetik enerji ( %15 civarında kazancı var )

Başka fikirlerle gel bilader :biggrin:

Yeminle demin aklıma geldi, yoksa bana göre pilli forklift olmaz orası ayrı...:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yeminle demin aklıma geldi, yoksa bana göre pilli forklift olmaz orası ayrı...:D

iyiye işaret.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

iyiye işaret.

Geçmişte fotokopi makineleri ile aşırı haşır neşir olunca biraz çözüm odaklı düşünmek kısmet olabiliyor..Fotokopi makineleri işleyen en güzel mekanik örneklerdir aslında bana göre...:)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

şunu izle serkan.

Hocam, fotokopi makinesinin işleyişini göz önüne alınca zamanlama bizim işimiz oluyor...:) Kağıt alınacak, aynı anda kopya oluşturulmaya başlayacak, bunlar aynı anda buluşacak, kağıt üzerinde kayma olmayacak vs... 50 kiloluk koliyi hop kaldır hop indir işi gibi değildir..:)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Akşam yine zaman zaman aklıma gelen helikopter tipini seyrettim..Yine birisi benden önce davranmış ama bir gün öne geçeceğim... :D

videoda dakika 5 teki mekanizmayı severim çok.

Mobilden göndermişsin hocam, ben 1930 model olanı izlemişim...Bende diyorum görüntü 4 dakika Mehmet hoca 5. dakikayı nasıl gördü ? :)

Fotokopi makinesindeki debriyaj balatası, bunlar eskiden yaylıydı içten...

NP_2020_N_A_REGISTRATION_CLUTCH.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...