İçeriğe Yönlendir

Dijital Lpg Seviye Göstergesi (Acar-Lpg)

Mehmet Acar2

Recommended Posts

Furkan Avcı

Benim soket maalesef yok. İşaretli yerde lehim mevcut, buna bir çözüm var mıdır? 

hocam o soket iptal oluyor zaten, iki vidadan söküp gelen sensörü takıyorsunuz. Problem yok yani. Ama Mehmet abi göstergenin tipinin uyumlu olup olmadığını söyler.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

hocam o soket iptal oluyor zaten, iki vidadan söküp gelen sensörü takıyorsunuz. Problem yok yani. Ama Mehmet abi göstergenin tipinin uyumlu olup olmadığını söyler.

Hocam soket olsa iptal olması önemli değil de soket yok. :) Direk kablolar lehimli. Ha tabi lehim olayı çözer herhalde. Lehim basit iş yapılır diye düşünüyorum. Eğer Mehmet abi uyumlu derse. 

Bu analog gösterge çalışmaya devam ediyor, bundan destek alan 4 ledli göstergenin yerine yeni aldığımız takılıyor değil mi? Doğru anlamış mıyım?

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Hocam soket olsa iptal olması önemli değil de soket yok. :) Direk kablolar lehimli. Ha tabi lehim olayı çözer herhalde. Lehim basit iş yapılır diye düşünüyorum. Eğer Mehmet abi uyumlu derse. 

Bu analog gösterge çalışmaya devam ediyor, bundan destek alan 4 ledli göstergenin yerine yeni aldığımız takılıyor değil mi? Doğru anlamış mıyım?

Yok hocam yanlış anlamışsın, o ledli gösterge artık bir anlam ifade etmiyor sadece benzin/gaz geçiş düğmesi işe yarıyor.

Hocam soket/moket hiç önemli değil, o manometre kablosuyla beraber iki tane vida sökülerek boşa çıkıyor ve onun yerine yeni sensör takılıyor.

İçerdeki ledli gösterge artık rastgele çalışmaya devam ediyor.

Şu mesajdaki resme bak hocam, eski manometreyi sağ üstte bir yere sıkıştırdım :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/243755-dijital-lpg-seviye-g%C3%B6stergesi-acar-lpg/page-5#entry2087180

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Yok hocam yanlış anlamışsın, o ledli gösterge artık bir anlam ifade etmiyor sadece benzin/gaz geçiş düğmesi işe yarıyor.

Hocam soket/moket hiç önemli değil, o manometre kablosuyla beraber iki tane vida sökülerek boşa çıkıyor ve onun yerine yeni sensör takılıyor.

İçerdeki ledli gösterge artık rastgele çalışmaya devam ediyor.

Şu mesajdaki resme bak hocam, eski manometreyi sağ üstte bir yere sıkıştırdım :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/243755-dijital-lpg-seviye-g%C3%B6stergesi-acar-lpg/page-5#entry2087180

Olay şimdi anlaşılmıştır ;) Mehmet abi önceki siparişleri bir halletsin sonra ben vereyim :) Çok sağolasın Furkan hocam  :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Cem Işık

Mehmet abi sağlık durumun nasıl oldu?

Gösterge imali devam mı tekrar?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Mehmet abi sağlık durumun nasıl oldu?

Gösterge imali devam mı tekrar?

Çok şükür iyiymiş Mehmet abimiz, facebook tan tekrar imalata başladım demişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar2

Merhaba arkadalar,

geçen ay karaciğerimden bir ameliyat geçirdim.bu günlerde çok daha iyi durumdayım.

insallah tekrar bir sıkıntı yasamam.

tekrar lpgmeter uretimine ve twiputer II gelistirme çalısmalarına basladım.

lpgmeter isteyenler icin ürün mevcuttur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba arkadalar,

geçen ay karaciğerimden bir ameliyat geçirdim.bu günlerde çok daha iyi durumdayım.

insallah tekrar bir sıkıntı yasamam.

tekrar lpgmeter uretimine ve twiputer II gelistirme çalısmalarına basladım.

lpgmeter isteyenler icin ürün mevcuttur.

Çok geçmiş olsun.

KA'lar için OBD reader yapın / tanıtın tekrardan. Şu ara çok talep var :)

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Geçmiş olsun, devletimiz bu tarz insanları daha iyisini yapabilmeleri için desteklemeli.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Furkan Avcı

LPGMeter i ilk aldığımda kış aylarıydı o zamanki kalibrasyon ile havalar ısındıktan sonraki kalibrasyon ayarları tutmadı.

Bugün biraz önce tekrardan 11, 22 43.5 litrelik 3 adımda dolum yapıp kalibrasyon yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim araçtaki lpg gösteresi uygun olmadığından mahrum kaldım bu sistemden.. Güle güle kullan Furkan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Görseller çok güzel görünüyor Mehmet bey. Tebrikler ellerinize sağlık. Bu arada babanız vefat etmiş galiba Allah rahmet eylesin , geride kalanlara sabır versin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar2

Görseller çok güzel görünüyor Mehmet bey. Tebrikler ellerinize sağlık. Bu arada babanız vefat etmiş galiba Allah rahmet eylesin , geride kalanlara sabır versin.

Tesekkur ederim Yunus bey,  sizler sağolsun, hayat maalesef gerceklerini en ummadığın zamanda insana tattırıyor.

Yorum bağlantısı

Başınız sağolsun öncelikle.

Sizin çalışmalarınızı cok uzun zaman önce 10bin tl civarina araba bakarken twingo club u kesfettigimde görmüştüm o zamanlar twingoyu alir almaz ilk alacagim sey twiputer olacakti.

Ellerinize sağlık çalışmalar cok daha güzel hale gelmiş.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Basiniz sagolsun. Calismalariniz umarim hayirli ve guzel kapilar aralar.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

LPGmeter II isimli cihazın tasarımı tamamlanıp, üretim aşamasına geçilmiştir.

incelemek isteyenler için kullanım kılavuzu linki https://www.dropbox.com/s/1r19dqrkwyaacpz/LPGmeter%20K%C4%B1lavuzu.pdf?dl=0

facebook https://www.facebook.com/pages/LPGmeter/513926998704094?ref=bookmarks

başınız sağolsun. satış aşamasını da bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abi başın sağolsun,allah sabırlar versin inşallah..

2 ile 1 arasında ne fark var acaba? 1 benim araca uymuyordu depodaki manuel gösterge uyumsuz olduğundan, bu uyar mı benim araca?

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar2

teşekkür ederim arkadaşlar, sizler sağolun

Abi başın sağolsun,allah sabırlar versin inşallah..

2 ile 1 arasında ne fark var acaba? 1 benim araca uymuyordu depodaki manuel gösterge uyumsuz olduğundan, bu uyar mı benim araca?

Cem bey  LPGmeter II  görsel olarak yenilenmiş bir versiyon aynı zamanda ısı ölçümü ve akü voltaj ölçümü eklendi, bunun haricinde ölçüm mantğı bir önceki modelle aynı, bu yüzden BRC şamandralar için halen çözüm getirme fırsat olmadı. BRC şamandra kullanan bir çok kişi ısrarla benim bir çözüm oluşturmamı bekliyorlar, umarım önümüzdeki güünlerde böyle bir çalışma için fırsat bulurum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...