İçeriğe Yönlendir

Dsg Şanzıman

Mert Ender

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

yağ yakan mercedes var mı diye sor?

Sordum  :D  :D  :D

Bu arada manuel candır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

DSG candır esas. Tadını alan bir daha bırakamıyor, misal ben. Ne yaptım, gittim yine dsg aldım. :)

Hatasız olduğuna inansam, araç hazır, sw SüperB :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Amcamın 2001 yılında aldığı Golf Comfortline, 2007 senesinde Kıbrıs'da görevliyken, yazın sıcağında otoparkta dururken sağ ön kapı camı kendi kendine içeri  düşmüş.

Servise götürdüğünde cam motor makarasının sıcakta erimesinden dolayı halat boşa düşüp cam düşmüş. Garantisi bittiği için parasını verip halatı ve makarayı değiştirtti. Kıbrıs'ta görevi bitip Türkiye'ye döndüğünde ruhsat adresinde Vw'den gelen mektup buldular. Servise çağırmışlar aracı. Servise gittiğinde Kıbrıs'ta değişen halat ve makaranın parasının karşılığı iki bakım hediye edip tüm makaraları da sıcağa dayanıklı makara ile değiştirdiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
hatasız kul olmaz. ki bu kul da değil kul yapısı.ancak diken-gül.
elbette olmaz, yalniz normalde olabilecek ariza vardır birde olacagi kesin olan, bu duzelmeden dsg almak zor, ugrasamam, daha düzgün is cikaran Audi almak daha iyi olucak sanirim.
Amcamın 2001 yılında aldığı Golf Comfortline, 2007 senesinde Kıbrıs'da görevliyken, yazın sıcağında otoparkta dururken sağ ön kapı camı kendi kendine içeri düşmüş.Servise götürdüğünde cam motor makarasının sıcakta erimesinden dolayı halat boşa düşüp cam düşmüş. Garantisi bittiği için parasını verip halatı ve makarayı değiştirtti. Kıbrıs'ta görevi bitip Türkiye'ye döndüğünde ruhsat adresinde Vw'den gelen mektup buldular. Servise çağırmışlar aracı. Servise gittiğinde Kıbrıs'ta değişen halat ve makaranın parasının karşılığı iki bakım hediye edip tüm makaraları da sıcağa dayanıklı makara ile değiştirdiler.
dsg de de aynini yapsinlar tamam, iyi niyet le falan olmaz bu isler, hatalar ni resmi yoldan kabul edecekler tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

elbette olmaz, yalniz normalde olabilecek ariza vardır birde olacagi kesin olan, bu duzelmeden dsg almak zor, ugrasamam, daha düzgün is cikaran Audi almak daha iyi olucak sanirim.

dsg de de aynini yapsinlar tamam, iyi niyet le falan olmaz bu isler, hatalar ni resmi yoldan kabul edecekler

Ediyorlar ki zaten, çoğu arıza da garantisi bitmiş araçta bile değiştiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sorunca arızalı olduğunu kabul ediyorlarmı ve garanti bitik araçta değişiyorlar iyi güzel fakat tekrar etmeyeceğinin garantisi varmı (normal arıza ihtimalini demiyorum, o olur tabii, kronik dsg arızasını kastettim, değişince kronik arıza işi bitiyormu)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Sorunca arızalı olduğunu kabul ediyorlarmı ve garanti bitik araçta değişiyorlar iyi güzel fakat tekrar etmeyeceğinin garantisi varmı (normal arıza ihtimalini demiyorum, o olur tabii, kronik dsg arızasını kastettim, değişince kronik arıza işi bitiyormu)

Bu arızanın oranı kaç onu bilmek lazım. Bu bahsedilen arızanın yüzde kaçında yolda kalma durumu olmu, yüzde kaçı sadece ses yapmış bunları bilmek lazım. Forumlarda mekatroniği değişenler son 1-1,5 yıl içinde tekrar sorun yaşadım diyen pek görmedim.

Geçen Doğuş Ceo'su sattıkları her 10 araçtan 6'sı DSG ve dizel dedi bir programda. Güzel oran. Geçen yıl kaç araç satmış bu marka ona da bakmak lazım.

Baktım buldum :p

2012 yılında Türkiye'de toplam 777761 adet araç satılmış binek ve hafif ticari de.

Bunun 92840'ı Vw, 5811'i Seat, 10118 Skoda, 13720 Audi.

Vw grubu 122489 araç satmış yüzdeye vurursak 74000'e yakın satmışlar. 

Bunların ne kadarı arıza vermiş bilmek lazım kronik demek için.

2012-toplam-otomobil-satis-rakamlari-en-

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kronik değilse ve değişimden sonra sıkıntı kalmıyorsa iyi, hatalı araç sayısı az ve oluşma sıklığıda az ise o zaman kronik değil bu durum, yani alabiliriz, dsg nin verdiği zevk süper, buna katılyorum, beni bunaltan arıza yapması, ben 1 gün bile arabayı serviste bırakamayan tiplerdenim, heleki 2 senede bir bununla uğraşacaksam satarım o arabayı ben, üstüne düşmemdeki esas sebebte bu zaten. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kronik değilse ve değişimden sonra sıkıntı kalmıyorsa iyi, hatalı araç sayısı az ve oluşma sıklığıda az ise o zaman kronik değil bu durum, yani alabiliriz, dsg nin verdiği zevk süper, buna katılyorum, beni bunaltan arıza yapması, ben 1 gün bile arabayı serviste bırakamayan tiplerdenim, heleki 2 senede bir bununla uğraşacaksam satarım o arabayı ben, üstüne düşmemdeki esas sebebte bu zaten. 

122 Bin araç satılmış 2012'de kaçından arıza görülmüş, bu rakam her şeyi anlatır bu önemli. Gerisi burada ne konuşsak boş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

122 Bin araç satılmış 2012'de kaçından arıza görülmüş, bu rakam her şeyi anlatır bu önemli. Gerisi burada ne konuşsak boş.

Hımm, bu durumda DSG candırmı diyoruz?  :D

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Vw forumlarında bu kadar çok dsg muhabbetine rastlamadım. Ne demişler : Zenginin malı züürdün çenesini yorarmış :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kimse demiyor ki, 770 Bin satılan pazarda Vw grubu 122 Bin satmış, diğer onca marka ne yapmış :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

VW Türkiye'yi satış politikası ve garanti süresi konusunda sürekli eleştiririm fakat Dsg başta olmak üzere araçlarda kullanıcı kaynaklı ya da değil yaşanan sıkıntılarda müşteri odaklı olduklarını söyleyebilirim. Kalite olmadığı durumlarda dahi kalite algısı yaratmayı başarıyorlar.

Dsg deneyimin henüz 2 bin km'de bu şanzıman problemlerden ötürü dikkat eşiğimi yükseltmiş durumda fakat iyi tarafından bakınca araca olabildiğince nazik davranıyorum, en basit hesapla yetkili servis kullandığım sürece kavrama problemlerinin bana yaşatacağı tek sıkıntı bir kaç gün araçtan uzak kalmak olabilir, dizel otomatik için konuşuyorum sağladığı yakıt ekonomisi ve ikinci el değeri ise olumsuzlukları bertaraf ediyor. Şu da var ki dsg konusunda yaşadıkları problemler VW'e epey deneyim kazandırmış durumda belli mi olur yakında net çözümü bulup sorun çıkaranlardan ilelebet kurtulabilirler. :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ama şunu da göz önünde bulundurmak gerek,bu 122 bin aracın kaç tanesi 20.000-30000 km yi geçti.fabrikadan çıkar çıkmaz da arıza verecek değil zaten.araçlar 80-100 binleri devirince de bakmak lazım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İsler karisyor desene, 60-80 bin km de eğer ariza verecekse is kotu, inşallah kesin cozerlerde dsg zevkini bizde yasarız, yoksa sıkıntıya gelemem ben :)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Tüketim kaygılarından dolayı klasik otomatik şanzımanların kullanımı git gide azalıyor, çoğu üretici yavaş yavaş çift kavramalı şanzımanlara geçiyor. Alternatif CVT ama onu kullanan üreticiler de sınırlı.

Korkunun ecele faydası yok, eğer otomatik araç istiyorsanız ve yarı otomatikler sizi tatmin etmiyorsa DSG ve benzerlerine yönelmek zorundasınız. Yoksa debriyaj ve vites koluyla uğraşmaya devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Manuel candır, hem uzun yolda kullanırım ben, arada bir vites değişirim, siz şehiriçiciler kullan sın oto şanzımanı  :D

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bence otomatiğin rahatlığına alışan manuele zor biner bir daha. Ancak gazlamak ve yanlamak için manuel seçimi yapılabilir gibime geliyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yaş kemale erdi, artık oto alıp sesiz sedasız gitmem lazım, bu sebeble bende mecburen alacağım galiba  :D

Şu iyi gider mesela  :rolleyes:

maxresdefault.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

He, çok zor çook, anca bu araba kurtarır beni, ah belim, yıllarca debriyaja basmaktan kireçlenen sol ayağım, aıgıhh  :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

He, çok zor çook, anca bu araba kurtarır beni, ah belim, yıllarca debriyaja basmaktan kireçlenen sol ayağım, aıgıhh :D

Müstehak sana, binme odun gibi debriyaji olan triportör fiestaya... Al bir tane punto mjet dualogic canavar gibi gez

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Müstehak sana, binme odun gibi debriyaji olan triportör fiestaya... Al bir tane punto mjet dualogic canavar gibi gez

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Gittik aldık DSG şanzımanı. İçimden bir ses sorun çıkaracak diyor ama hadi hayırlısı :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...