İçeriğe Yönlendir

Map Ve Maf Sensörlerinin Temizlemesi Nasıl Yapılır.

Serdar Canyurt

Recommended Posts

Serdar Canyurt

Bu konuda bilgi edinmek istiyorum kirli olması durumunda zararlarını ve temiz olması durumunda sağladığı katkı hakkında bilgi verecek var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç mapım olmadı.. nasıl temizlenir bilmiyorum.. 

Maf yerinden sökülür, her hangi bir cisim temas ettirilmeden 30 santim mesafeden balata spreyi sıkılarak temizlenir.. 

Maf kirli ise, rolantide düzensizlik, çekiş düşüklüğü, yolda giderken silkeleme gibi sorunlara sebep olabilir.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Maf yerinden sökülür, her hangi bir cisim temas ettirilmeden 30 santim mesafeden balata spreyi sıkılarak temizlenir.. 

Maf kirli ise, rolantide düzensizlik, çekiş düşüklüğü, yolda giderken silkeleme gibi sorunlara sebep olabilir.. 

Motor sistem arızası da verebilir mi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Balata spreyi yağlı olduğundan tavsiye etmem. Forumda konusu geçmişti bulabilirseniz bir bakın isterseniz. Google da air flow sensor cleaner diye bir aratın. Bir firma sırf bu sensör için özel bir temizleyici çıkarmış

Balata spreyinde de yağ yoktur ancak kontak spreyleri daha iyi sonuç verir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motor sistem arızası da verebilir mi?

Bozuk değil ise kirlenmeden dolayı arıza vermez.. Hiç rastlamadım ben.. 

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

crc'nin ürününü 2 seneden beri kullanıyorum. Neredeyse canım sıkıldıkça temizliyorum, şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Aaa mondeo da manifolda intercooler dan sonra manifolda girmek üzere olan son noktada yok mu :D Focusda vardı da :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

WD 40 işi haleder mi?

Hayır.Yağsız bir sprey olacak.Philips in mavi kapaklı kontak spreyini kullanabilirsiniz.wd-40 yağlama amacıyla kullanılan bir ürün.Burada kullanılmaz.

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Değerli cevaplarınız için teşekkürler benim aracımda maf sensörünün yerini resimle gösterebilecek biri yardımcı olsun lütfen bu gün söküp temizliyim.

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Yok mu fiesta 2001 giha aracın maf sensörünün yerini resim ile gösterebilecek bir kişi ?

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

temizleyen veya temizleten olmadımı hiç bu sensörü bilen mi yok anlayamadım 2 gündür cevap bekliyorum 

Yorum bağlantısı

Ben temizlettim oralarda bi sensördü ama emin olmadıgım için bişi diyemiyorum senin yaptıgın gibi hava filtresine gelen hortumu cıkardılar tam o bölgeden söktüler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aaa mondeo da manifolda intercooler dan sonra manifolda girmek üzere olan son noktada yok mu :D Focusda vardı da :D

Hee yaa 2002 mondeoda maf yoktu :D

Hatta tamircide epey aramıştım mafı ne yaptınız diye :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Hee yaa 2002 mondeoda maf yoktu :D

Hatta tamircide epey aramıştım mafı ne yaptınız diye :D

jatco ? ;)

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

gırgıra bağladınız yine yav yine soruma cevap alamadım yokbu bi delikanlı şu sensörün yerini gösterecek

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

jatco ? ;)

Dizel motordan korkuyorum.. :D

gırgıra bağladınız yine yav yine soruma cevap alamadım yokbu bi delikanlı şu sensörün yerini gösterecek

Mapın nasıl temizleneceğini bilmiyorum.. Maf'ı yazdım... 

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Dizel motordan korkuyorum.. :D

Mapın nasıl temizleneceğini bilmiyorum.. Maf'ı yazdım... 

sorumu görmediniz sanırım;

sorum fiesta 2001 ghia aracın maf sensörünün yerini soruyordum resimde koydum hatta.

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

ben bunun içini açtım 2 tane vidası var telefon vidalarından açtığım cihazın içinde dikdörtgen şeklinde etrafı metalle çevrili çukur var arabada kalan kısmında dikdörtgen siyah bir çıkıntı vardı nolur nolmaz diye iki tarafıda temizledim ancak ben onları pek sensöre benzetemedim  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Yok mu bir fiestacı yerini söyleyecek, elbet var ama konuya gelmiyor  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

vay be koca forumda maf sensörünün yerini resimle gösterecek birisi yok mu şimdi boşamı aldım allen anahtar crc marka ail flow clean denen zımbırtıları  :fiuw:  

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

bence kesinlikle ellemeyin maf sensörüne, forumda daha önce kendisi temizlemek isteyipte o çok hassas parçaya kazayla hasar verip sonra konu açıp ben ne ettim diyen arkadaşlar oldu. 1000 tl civarında para verip yenisini aldılar. her şeyi kendimiz yapmak zorunda değiliz, alın spreyi gidin servise maf sensörünü bununla temizleyin deyin, olsun bitsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...