İçeriğe Yönlendir

Map Ve Maf Sensörlerinin Temizlemesi Nasıl Yapılır.

Serdar Canyurt

Recommended Posts

Serdar Canyurt

ben o riski göze alıyorum benim anlamadığım neden kimse yardımcı olmuyor  :nea:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benzinliyi bilmem, dizel olsa hemen resimlerim, neyse bulursan korkacak birşey yok, sakın içine el sürme, bez vs. değdirme, 15-20 cm. den bir kaç kez kontak sprey sık, kuruduktan sonra monte et tamam, bozulmaz merak etme.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu araçtan zaten kısıtlı sayıda var.. Olanlar da kurcalama meraklısı değil demekki. :)

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Hepinize teşekkür ederim ilgilendiğiniz için ama mutafa volkan koca kardeşim belki 10 kere izledim o videoyu ama o benim araçtan değil sanırım mk4 lerin kaput altından çünkü benim kaput alının şekli böyle değil yinede saol googlede de çıkmıyor zaten daha önce bizzat kendi söken birisnin bilgi vermesi gerekiyor atç firsta 2001 ghia ilk attığım resimle kaput altı aynı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu araçtan zaten kısıtlı sayıda var.. Olanlar da kurcalama meraklısı değil demekki. :)

Bu durumda biz meraklımı oluyoruz yani  :D

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt
(düzenlendi)

ben meraklıyım abi neresinde ne var ne yok herşeyini öğrenmek isterim sadece araç değil mekanik olan herşeye merakım var benim.

tarihinde Serdar Canyurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

hava filtre kutusunun bittiği yerdeki kibrit kutusu benzeri parça maf sensörü. googlede nasıl aradınız bilmiyorum ama çeşitli açıdan resimler görsellerde mevcut....

Photo1697.jpg

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

kaput altında gösterebilir misiniz resim koysam ?

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

aracın hiç bir yerinde yok yok yok kafayı yicem bu araçta bu sensörün olmadığına karar vereceğim neredeyse 10 dkk önce bütün kaputun altını elimde fenerler gezdim kuytulara köşerlere aralara maralara heryere baktım hatta motorun üstündeki plastiği bile söktüm orada sadece hava filtresi var başkada bişey yok  :cray:

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

aracın hiç bir yerinde yok yok yok kafayı yicem bu araçta bu sensörün olmadığına karar vereceğim neredeyse 10 dkk önce bütün kaputun altını elimde fenerler gezdim kuytulara köşerlere aralara maralara heryere baktım hatta motorun üstündeki plastiği bile söktüm orada sadece hava filtresi var başkada bişey yok  :cray:

motor plastiğinin altında  hava filtresi var derken?  altta aracınızın motor resmi var,sağda akünün de sağında hava filtresi kutusu var. ya siz başka bir araçtan bahsediyorsunuz,ya da bende  bir problem var.  bence siz kendi başınıza bu işe girişmeyin olacakların sonu pek iç açıcı görünmüyor :(((

PV__engine_2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt
(düzenlendi)

motor plastiğinin altında  hava filtresi var derken?  altta aracınızın motor resmi var,sağda akünün de sağında hava filtresi kutusu var. ya siz başka bir araçtan bahsediyorsunuz,ya da bende  bir problem var.  bence siz kendi başınıza bu işe girişmeyin olacakların sonu pek iç açıcı görünmüyor : :(: :(

PV__engine_2.jpg

Benim aracımın içi böyle değilki İnan bey bu araç tam olarak sizin mi yoksa temsilimi koydunuz ? Benim aracım tam olarak fiesta 2001 ghia 1.25 ve kaput altı böyle değil resime göre sağ farın üstündeki siyah kutunun olduğu yer bende boş ve motordan gelen 4 plastik borunun üstü tamamen plastikle kaplı onu söktüğümde altından hava filtresi çıktı bu araçla benim aracımın içi farklı

tarihinde Serdar Canyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Almanyadan ithal endura motor sanırım sizinki... resim temsili fakat bizdeki fiesta ile aynı yerleşim. fiestaların motorları değişik değişikmiş yeni öğrendim  :unsure2:

573006.jpg

motortalk-28532.jpg

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

1. Resim benimkisinin aynısı motor zetec yazıyor ama üstünde sonuç olarak maf yerini görebilcekmiyiz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefondayım. Resimleri net göremiyorum. Filtrenin altındaki 3 kablo giren siyah şeydir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

orası kelebek boğazıyla ilgili bi cihazmış onu söktüm temizledim nolur nolmaz diye :D

Yorum bağlantısı

Eski kasa fiestalarda hava filtre borusunun üzerinde , yeni kasalarda  hava filtresinin üzerinde bulunuyor.  balata spreyi ile temizleye bilirisin.

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Eski kasa fiestalarda hava filtre borusunun üzerinde , yeni kasalarda  hava filtresinin üzerinde bulunuyor.  balata spreyi ile temizleye bilirisin.

Resimli tarif edebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

çok güzel söylemişsiniz de bide yeni kasa 2001 olanların resimli göstersen çok makbule geçecek yola çıkacağım bu gün hala temizleyemedim.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

ya adam 1 aydır bas bas bağırıyor , biri çıkıp şu konuyu Serdar arkadaşımıza anlatıversin allah rızası için :)) Serdar Kardeş seyahattan geldikten sonra mutlaka cevaplanmış olur, içini ferah tut :) temizlemeden tatile çık sen en iyisi :))

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Yok abi ben yardım istemedikçe konu aşağıya iniyor her gün yazacam yardım gelene kadar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...