İçeriğe Yönlendir

Map Ve Maf Sensörlerinin Temizlemesi Nasıl Yapılır.

Serdar Canyurt

Recommended Posts

Serdar Canyurt
(düzenlendi)

ben daha 13-14 yaşındayen saatlerin içini açardım yaşımı hatılarmıyorum ama ilk telefonum olan ericsson p800 telefonumun içini açtım, 20-21 yaşlarında daha yeni çıkmış olan iphone 3g telefonumun içini daha sonra iphone 3gs , ve daha sonra iphone 4 içini açtım şu anda iphone 4s kullanıyorum onun içini henüz açmış değilim :D elektroniğe mekaniğe merakım var ne yapayım 2-3 günde bir aracımı garaja alıp kaputu kaldırıp anlamaya çalışıyorum elimdeki aletlerle sökebildiğim parçaları söküp temizliyorum ve yerine takıyorum yanmayan çalışmayan yerleri bulmaya çalışıyorum elimden gelirse tamir ediyorum gelmezse sanayiye :D mesela bu merakım sayesendei polen filtresi ve hava filtresininin yerini öğrendim ve sanayiye gitmeden kendimde değiştrebiliyorum artık aletlerim olsa motor yağı vs de değiştiririm kendimden eminim :D

hatta bu gün lpg kalibrasonu için ecu ya bağlanabilmek için 50 tl ye kablo alıyorum yazılımıda indirdim ve lpg kalibrasyonunu kendim yapacağım çok heyecanlıyım :D

tarihinde Serdar Canyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

:help:    :help:    :help:    :help:    :help:

Sizin cesaretinize hayranım. Daha şeklini ve yerini bilmediğiniz bir şeyi temizlemek için sürekli olarak mesaj atıyorsunuz:) yardıöm gelip temizlik yaptıktam sonra olası mesajınız "arkadaşlar motor srıza ışığı yandı rölantide dalgalanma var çekişten düştü" şeklinde olası bir mesaj atma ihtimaliniz oldukça yüksek gibi gözüküyor.

bu arada aynı şehirde oturuyoruz bakımları nerede yaptırıyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

ben hala yardım edebilecek birilerinin olduğuna inanıyorum :fiuw:

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

bence bu gün birisi resimle gösterecek oksijen sensörünün yerini ya da bana bu araçta oksijen sensörünün olmadığını söyleyin bende kurtulayım sizde kurtulun :blush:

Yorum bağlantısı

Bu ısrarınızın nedenini gercekten anlamıyorum aracta maf sensoru var ben ucretsiz temizlettim bakımda gidin bir tamirciye 5tl verin temizletşn hem yerini ogrenirsiniz sizde kurtulursunuz bizde

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

burada da ustalar var temizleyen ben zaten onlardan yardım bekliyorum onlar bilmezse zaten kimse bilmez

Yorum bağlantısı

Burda ustalar varda her defasında konu önde olsun diye yazı yazmak hoş olmuyor bence bilen biri görünce yardımcı olacaktır zaten sabırlı olmak lazım zaten  hava filtresinin ordahortumunu sökünce rahatlıkla bulabilirsin diye düşünüyorum ki onlarda öyle düşünüyor. Ayrıca ustaların hepsinde fiesta yokki hemen resim cekip göndersin sana burda kullanıcılar agırlıklı ve bildiğimiz kadar yorum yapabiliyoruz... amacım tartısma yaratmak değil yanlıs anlama sakın ama sürekli konunun yenilenmesinden rahatsız oluyorum 

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

Burda ustalar varda her defasında konu önde olsun diye yazı yazmak hoş olmuyor bence bilen biri görünce yardımcı olacaktır zaten sabırlı olmak lazım zaten  hava filtresinin ordahortumunu sökünce rahatlıkla bulabilirsin diye düşünüyorum ki onlarda öyle düşünüyor. Ayrıca ustaların hepsinde fiesta yokki hemen resim cekip göndersin sana burda kullanıcılar agırlıklı ve bildiğimiz kadar yorum yapabiliyoruz... amacım tartısma yaratmak değil yanlıs anlama sakın ama sürekli konunun yenilenmesinden rahatsız oluyorum 

Öncelikle her defasında konunun önde olması hoş olmuyorsa sitenin modu admini vs. bu konu hakkında bana uyarı yaparlar beni uyarmak size düşmez. Sizde benim gibi kullanıcısınız sorduğum ve yardım almak istediğim konu hakkında bildikleriniz varsa yardımcı olun, "demişsiniz ki hava filtresinin orada hortumunu sökünce rahatlıkla bulabilirsin diye düşünüyorum yardımcı olmak istiyorsanız 1 sayfa geride 3. sayfada koyduğum fotoğrafta yerini göstermek bu kadar zor olmasa gerek.Yazınızdan, konuya yazma gereği duymanızın tek amacının rahatsızlığınızı bildirmek olduğunu çıkardım zira bana yardımcı olabilecek hiçbir bilgi vermemişsiniz. Rahatsızlıklarınızı sitenin yönetimine bildirirseniz daha çabuk sonuç alırsınız.

siz motorunuzun resmini koyun ustalarımızı yerini gösterirler.

3. sayfada resim mevcut.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

$(KGrHqF,!psE63ZjQgDmBO5gimGLlg~~60_35.J

Bu parça olması lazım. hava filtresinin kutusunu komple sökerseniz zaten parçayı görüceksiniz. Yalnız filtreyi değil, kutuyu söküceksiniz. 

parça fiyatı 200 liraya yakın. 

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

$(KGrHqF,!psE63ZjQgDmBO5gimGLlg~~60_35.J

Bu parça olması lazım. hava filtresinin kutusunu komple sökerseniz zaten parçayı görüceksiniz. Yalnız filtreyi değil, kutuyu söküceksiniz. 

parça fiyatı 200 liraya yakın. 

Teşekkürler Erdem bey, yanlış anlamadıysam kaputu açınca motorun üstünde bulunan 6-7 allen vidalı plastik yeri sökünce hava filtresinin bulunduğu yerde mi bu sensör resimde göstereceğim az sonra

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

motor resmini bulamadım. ondan resim istemiştim. o vidaları söktüğünüzde filtre çıkıcak önünüze. filtreyi çıkarın. filtre kutusunun altında vida varmı hatırlamıyorum. yoksa geçmedir. filtreye giren hava borularını sökün filtre kutusunu çekin yerinden çıkıcaktır. sonra resimdeki parçayı görebilirsiniz. içinde tel vardır. sakın ellemeyin. yağsız kontak sprey ile temizleyebilirsiniz. yanlız böyle parçalarda çalışan parçayı söküp temizlersiniz. fakat taktığınızda arıza yapabilir bu riski göz önüne alın sökerken. 

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

motor resmini bulamadım. ondan resim istemiştim. o vidaları söktüğünüzde filtre çıkıcak önünüze. filtreyi çıkarın. filtre kutusunun altında vida varmı hatırlamıyorum. yoksa geçmedir. filtreye giren hava borularını sökün filtre kutusunu çekin yerinden çıkıcaktır. sonra resimdeki parçayı görebilirsiniz. içinde tel vardır. sakın ellemeyin. yağsız kontak sprey ile temizleyebilirsiniz. yanlız böyle parçalarda çalışan parçayı söküp temizlersiniz. fakat taktığınızda arıza yapabilir bu riski göz önüne alın sökerken. 

Çok teşekkür ederim Erdem bey, ben o filtreye kadar açtım motoru ama alet kutunun üstündeki plastik parçayı hemen sağ tarafında hava geçen boru var.

seqw.jpg

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

resimde belli olmuyor ama o kırmızı ile işaretlediğin yer maf sensörü olması lazım.

Yorum bağlantısı
Serdar Canyurt

resimde belli olmuyor ama o kırmızı ile işaretlediğin yer maf sensörü olması lazım.

O boru gibi olan yerin etrafında sensör tarzı birşey var ama maf sensörü değilmiş sonradan öğrendim

Yorum bağlantısı
Erol Okcu
(düzenlendi)

O boru gibi olan yerin etrafında sensör tarzı birşey var ama maf sensörü değilmiş sonradan öğrebndim

bence varsa elinizde aracın kullanma klavuzu onu  okusan belkı yardımcı olur .. :D

tarihinde Erol Okcu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

oksijen sensörü ilk marşta almama durumu yapar mı? aracım benzinde iken ilk marşta çalışmıyor. ikinci marşta 2 sn içinde çalışıyor. direk lpg ile çalıştırırsam ilk marşta kesin çalışıyor daha çalışmadığı olmadı. benzinde hep ilk marşta araç uzun süre beklediğinde sorun yaşıyorum. 1-2 saat beklemelerde araç çalışıyor sıkıntı olmuyor. bu olay çok canımı sıkıyor.. :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...