İçeriğe Yönlendir

Connect - Yeni Connect Böyle Olmalıydı Bence..

Önder Kurtcalı

Recommended Posts

Önder Kurtcalı
Çağlar Bayur yazdı:

maaşallah. zeminde astarda standart boya mı kullanıldı?

Evet çağlar bey aracın orjinal boyası olan akrelik buz beyazına boyadım siyah olan kısımda akrelik  parlak siyaha boyadım. Tamponu takınca  renk farkı olmaz inşallah.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ton farkından değil , fiber çalışan bir malzeme yani saç gibi değil , temele uygun primer (astar ilk kat ) atılmaz ise boyayı emiyor çatlaklar oluşuyor aklınızda olsun.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Astar atmadan önce görebildiğim yerlere polyester macunu çekip zımparalayıp sırasıyla ilk kat akrelik  astar, macun, zımpara, astar, macun, zımpara, ilk kat akrelik beyaz boya, macun, zımpara ve son kat boyası boyadım. Daha önce connecte yaptığım tamponda  şimdiki kadar incelemediğim halde çatlama, kırılma gibi sıkıntılar yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Önder Kurtcalı

Öncelikle herkese sağlıklı huzurlu mutluk dolu günler diliyorum. Yazmayalı nerdeyse 3ay olmuş aslında yazmayacaktım ülkemizin ve dünyanın uğraştığı bu virüs belası varken adamın uğraştığı şeylere bak dersiniz diye yazıp yazmamaya birşeyler paylaşmaya teredüt ettim. Beni birazda olsa dünya işlerinden sıkıntılarından sitresinden uzaklaştırdığı için kendi çapımda oyalanıyorum. Belki bazılarınızı da biraz olsun paylaştıklarım kafanızı dağıtmanzı vakit gecirmenizi sağlıyordur. Yanlış birşeyler yazdızsam şimdiden özür diliyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
(düzenlendi)

Marjbiyelleri arka tampon çizğilerini tamamlasın diye ekleme yapıcam yine alçıdan sağ ve sol olmak üzere iki kalıp çıkardım daha işi var fena olmadı95Mx3pzXlxtTBu resme yakın birşey olacakwNDrcT

tarihinde Önder Kurtcalı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Önder Kurtcalı
(düzenlendi)

İyi akşamlar sağlıklı günler herkese. Birşeyler yazmayalı paylaşmalı nerdeyse 7 ay olmuş. Arabayla uğraşmayı bıraktım unuttum sanmayın. Mesleğimin gereği yapmam gereken işler yoğunlaştığından fırsat bulamaz oldum. Yaşımızda malum ama bitirmeden yorulmak ,üşenmek yok fırsat buldukça yapıyorum. Yavaş gitmesinin bir nedenide tasarımıyla kalıbına çok düşünmemdir.Yaptığım parçaların araça orjinale yakın çizgilerinin örtüşmesi beğenmezsem üşenmeden değiştirmem beni çok oyalıyor. Neyse resimler demek istediğimi anlatır.w1MF4c.jpg

tarihinde Önder Kurtcalı tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Kurtcalı yazdı:

Neyse resimler demek istediğimi anlatır.

Ne yaptınız anlatın hele :)

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

İnternette sıkıntı var resimleri yüklemeye çalışıyorum yükledikçe anlatırım

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Birşeyler yapmaya çalışıyorum. Bakalım ne meydana çıkacak.sFSeI3.jpgUrWOx7L.jpgnaIzj.jpghbJo.jpg5cX.jpgCP70ki.jpguHpB2.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bahadır Taşpolat
Önder Kurtcalı yazdı:

Tampon projesi bitti sonunda takmaya gelince yaza doğru marjbiyel ve spoylere ufak dokunuşlar yapıtıktan sonra takmayı düşünüyorum. Ön tarafada bişeyler yapmak lazım düşünmeye başladım zaman ne gösterir hayırlısı.http://imgim.com/9915incii3686403.jpghttp://imgim.com/6782inciq8990126.jpg

bu fotoğraf bende açılmıyor ? görebilen var mı 

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Resimleri ara sıra foruma girer bakarım diye yüklüyorum ama buradan da siliniyor demekkiF8o.jpg9Hc.jpgP98.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Kurtcalı
Önder Kurtcalı yazdı:

Resimleri ara sıra foruma girer bakarım diye yüklüyorum ama buradan da siliniyor demekkiF8o.jpg9Hc.jpgP98.jpg

Tamponun resimlerini çektikten sonra poşetleyip bir kenara koydum ben bile nasıl birşey olduğunu unuttum.HXrj.jpg

NXI7hKR.jpgBV7C.jpgmXvx.jpgEHB.jpg

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
(düzenlendi)

Elinize sağlık. 

Her şey 10 numara.

Özellikle farlar. 

tarihinde İsa Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yüksel Vatan
Ürünler iki gün önçe geldi. 25 gün beklememe deydi. 4 adet 3inç bi xenon mercek,4adet kapağı, 4 adet 55w 8000k xenon hid toplam 430 liraya mal oldu. gündüz farı ve sinyal içinde sonra sipariş verceğim.pWnJVN.jpgJlDbMB.jpgbG670V.jpg
Ben bixenon mercekte h1 35w 4300 k xenon ampul kullanıyorum. Farlar kapalı iken xenon farda selektör yaptığında xenon ampul tam performanslı bir biçimde yanmıyor. Ampul yeterli ısıya ulaşmadığı için. Sebebi 35 w olduğu için midir? Sizin 55w. Sizde de böyle bir durum var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Yüksel Vatan yazdı:

Sebebi 35 w olduğu için midir

Değil. D1S de D2S de 35 w ama D1S ile soğuk selektör yapılırken, D2S ile yapılmaz. Sizin ve diğer arkadaşın aldığı çakma tabir edilen sistemler D2S mantığı ile çalışır (ampulde bir devre yoktur) ve soğuk selektöre Uygun değildir. D1S ampulde ısıtma ateşleme gibi bir devre vardır arkasında.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yüksel Vatan
Değil. D1S de D2S de 35 w ama D1S ile soğuk selektör yapılırken, D2S ile yapılmaz. Sizin ve diğer arkadaşın aldığı çakma tabir edilen sistemler D2S mantığı ile çalışır (ampulde bir devre yoktur) ve soğuk selektöre Uygun değildir. D1S ampulde ısıtma ateşleme gibi bir devre vardır arkasında.
Teşekkür ederim.
O zaman D1S uyumlu mercek ve D1S xenon kiti alarak sorunu çözüme bulaştırabilirim.

H1 xenon beyni kullanıp sadece D1S xenon ampul ve ampulden beyne giden kablo soketi alırsam yine daha az bütçe ile çözüme ulaşabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Yüksel Vatan yazdı:

H1 xenon beyni kullanıp sadece D1S xenon ampul ve ampulden beyne giden kablo soketi alırsam yine daha az bütçe ile çözüme ulaşabilir miyim

Mümkün değil, voltajlari farklı. D1S ampul ve D1S balast gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
Yüksel Vatan yazdı:

Teşekkür ederim.
O zaman D1S uyumlu mercek ve D1S xenon kiti alarak sorunu çözüme bulaştırabilirim.

H1 xenon beyni kullanıp sadece D1S xenon ampul ve ampulden beyne giden kablo soketi alırsam yine daha az bütçe ile çözüme ulaşabilir miyim?

Aracın ne marka bilmiyorum. Bence yeni çıkan 360 derece ışık veren led ampuller var tabi farın arkasında yerin varsa onlardan takabilirsin. Ben farları yaparken bu ledler yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yüksel Vatan
Aracın ne marka bilmiyorum. Bence yeni çıkan 360 derece ışık veren led ampuller var tabi farın arkasında yerin varsa onlardan takabilirsin. Ben farları yaparken bu ledler yoktu.
Renault 9 Broadway

360 derece lümen değeri yüksek h1 led ampul bakacağım. Teşekkür ederim.

Fanlı led ampul sığmazsa su şişesi veya pimaş borudan çözüm bulabilirim [emoji846]49ef40ef0ebf2817fc4ba5c94c60ccaf.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...