İçeriğe Yönlendir

Connect - Yeni Connect Böyle Olmalıydı Bence..

Önder Kurtcalı

Recommended Posts

Önder Kurtcalı

herkese iyi günler. Marjpiyer takımı hazır sonkat boyası atılıp takılacak takılacak ama ön arka tampona ekmi yaparım yeniden tamponmu tasarlarım zaman gösterecek. Ön arka tampona birşeyler yapmadan marjpiyerleri takmak istemiyorum. Spoyler ne durumda derseniz başıma 4 büyük tatlı bela nasip oldu onlarla uğraşıyorum.OA6on5.jpgljGOYb.jpgJantlar ikinci el lastikler sıfır. Jantların iki tanesinde çizikler vardı hepsini boyamaya karar verdim. Resimdeki mat görünen zımparalı. Jantları görenlerlerden ilk tepkiler jant büyük değilmi? lastik ince değilmi? orjinali jantı güzel ne gerek vardı? aracı yormazmı? fuzuli masraf yapmışsın dediler heralde insanların %80 -%90nı böyle düşünüyordur. Napayım bu hastalık heralde. Herkezin hastalığı farklı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Spoyler biraz abarti olur gibime geliyor. Biraz daha kucugu daha iyi olur gibi. Tabi ki tercih sizin. Ama jantlar harika olur araca...

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Herkese iyi günler. Marjpiyer takımı hazır sonkat boyası atılıp takılacak takılacak ama ön arka tampona ekmi yaparım yeniden tamponmu tasarlarım zaman gösterecek. Ön arka tampona birşeyler yapmadan marjpiyerleri takmak istemiyorum. Spoyler ne durumda derseniz başıma 4 büyük tatlı bela nasip oldu onlarla uğraşıyorum.OA6on5.jpgljGOYb.jpgJantlar ikinci el lastikler sıfır. Jantların iki tanesinde çizikler vardı hepsini boyamaya karar verdim. Resimdeki mat görünen zımparalı. Jantları görenlerlerden ilk tepkiler jant büyük değilmi? lastik ince değilmi? orjinali jantı güzel ne gerek vardı? aracı yormazmı? fuzuli masraf yapmışsın dediler heralde insanların %80 -%90nı böyle düşünüyordur. Napayım bu hastalık heralde. Herkezin hastalığı farklı.

Hocam ben de bu jantlardan arıyorum. Orjinal mi? Nereden temin ettiniz?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Spoyler biraz abarti olur gibime geliyor. Biraz daha kucugu daha iyi olur gibi. Tabi ki tercih sizin. Ama jantlar harika olur araca...

Mesajımda yazdığım gibi daha tasarım aşamasında aklıma başka başka fikirler geliyor. Kartondan modelini yapmadan içime sinmeden yapmam. Görüşleriniz için teşekürler. Jantlarda boyası bitince araçta mükemel olacak inşallah.

Hocam ben de bu jantlardan arıyorum. Orjinal mi? Nereden temin ettiniz?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jantları lastikciye gösterdim orjinal yamuğu,kaynağı, tamiratı yok dedi. Malum alışveriş sitesine şu an itibariyle bakarsan jant lastik satışta var.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Arkadaşlar dedi inanmadım. İlan no: 274948206 kahroldum. Yazık yazık diyecek söz bulamıyorum.

Merak ettim burada neyden bahsediyordunuz? Kaçırmışız..

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Bundan önceki connect aracımı jant ve marjpiyer harici bütün aksesuarlarını söküp satığım fiyatın üstüne ikibin kusur ekleyip satışa çıkardığı ilan numarasıydı şimdi yok.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Jantları ilk olarak zımpara yapıp boya tabancasıyla akrelik astarla boyadım.m60kAZ.jpgA7jkbB.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Sonra bir daha içli dışlı zımparalayıp akrelik esaslı metalik jant boyasını( bu rengi bulmak için 2 kere boyacının yanına gidip geldim) kurutarak 2 kat boyadım. En son olarakta akrelik parlak vernik boyadım. Resimler kötü çıkmış, çıkar tabii telefon alacağın parayla jant lastik alırsam daha resimler kötü çıkar.a371JO.jpg7gjyEv.jpgA7jy2p.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

bDmGXZ.jpgBu parçaların ne işe yarayacağını anlayabildinizmi? 

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Parçaları anlamadım da birşeyi ayarlanabilir yapmak için üretilmiş gibiler.

Jantlar üzerindeki işçilik ve netice çok güzel olmuş abi ellerine sağlık. Maşallah yaratıcılık ve yetenek konusunda hiçbirşeye ihtiyacın yok :)

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Parçaları anlamadım da birşeyi ayarlanabilir yapmak için üretilmiş gibiler.

Jantlar üzerindeki işçilik ve netice çok güzel olmuş abi ellerine sağlık. Maşallah yaratıcılık ve yetenek konusunda hiçbirşeye ihtiyacın yok :)

Sağol arkadaşım allah razı olsun teşekküler. Parçalara gelince altaki resimden anlaşıldığı üzere jantların göbek logosu. Değişik orjinal birşey olsun istedim fena olmadı bence.8ZB68r.jpgo3vd02.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Jantları geçen hafta taktım araç (bence) yavaştan kendi benliğini bulmaya başladı. Orda, burda çektiğim resimler.nr76og.jpgL3az6G.jpg6n2VVP.jpgy4Marj.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Lastikleri taktıktan sonra ilk sürüşte asfalta giderken saniki karıcaları eziyormuşum gibi bir dırıltı çok hafif bir titreme vardı. Lastikciye tekrar gittim lastikçi lastiğin tabanına baktı lastiğin tabanında bulunan liftler erimeden ses kesilmez dedi. Ayda en fazla 70-80 km yapıyorum ne zaman eriyecek bakalım.aE5rBd.jpg

Bu arada bir takım çıkma far buldum yavaşta olsa projeler devam ediyor.B2M7Zj.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Farlara düşüncen nedir abi? Bi-xenon?

Connect te yaptığım farların aydınlatma zevkini başka araçta bulamadım. 2 sağ fara, 2 sol fara 4 bi xenon merceği sığdırabilirsem aklımdaki proje bakalım nasıl şekilenecek. Aradığım ledler burda yok yapabilirsem çinden alacağım. Sıvı kimyasallar kullanmayı düşünüyorum ismini vermiyeyim. Aklımda proje çok biraz paraya ve zamana bakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtcalı

Herkese hayırlı bayramlar. Ramazan nedeniyle farlara başlayamadım, başlayamayışımın başka bir nedenide (bence) böyle bir aracın içinde olmazsa olmaz olan multimedya teyibe yaptığım masraftır. Karanlık resimde teyibin 2 usb çıkışını klima düğmelerinin altında boşta bulunan orjinal anahtar kapağını altlı üstlü oyup yerleştirdim fena olmadı.  Resimler her zamanki gibi kötü çıkmış.ZdRv1G.jpgdbEQWX.jpgNEJabO.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Önder Kurtcalı

İyi akşamlar arkadaşlar. En son ramazan bayramında yazmışım baya zaman olmuş. Merak edilmiyor olabilir ama iş,aile,madiyatdan ötürü pek bir şey yapamadım. Bir hafta önce araca 1500 liraya AKL gold marka lpg taktırdım. Malum benzinli araca bu devirde binilemiyecek. Farlara bi xenon uygulaması için çin den 1 takım mercek, 1 takım angel kapak, 1 takım balast,1 takım 8000 h1 ampul takımını en hesaplı 180 liraya satıyorlar. Bana iki takım gerekiyor 360 lira daha sinyaler için güçlü led ve gündüz farı içinde ledler lazım madiyattan beklemede şuan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
Daha önce resmini koymuş olduğum arka spoyler modeli üzerinde çalışma yaptım. Spoylerin bir parçasının köpük(strafor)dan şeklini çıkardım çok uğraştırdı. Bir model daha çıkarmayı düşünüyorum onunda resmini bitirince eklerim.
2jb610.jpg

3Ad6A4.jpglEVq3b.jpgyVX64a.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

İyi akşamlar arkadaşlar. En son ramazan bayramında yazmışım baya zaman olmuş. Merak edilmiyor olabilir ama iş,aile,madiyatdan ötürü pek bir şey yapamadım. Bir hafta önce araca 1500 liraya AKL gold marka lpg taktırdım. Malum benzinli araca bu devirde binilemiyecek. Farlara bi xenon uygulaması için çin den 1 takım mercek, 1 takım angel kapak, 1 takım balast,1 takım 8000 h1 ampul takımını en hesaplı 180 liraya satıyorlar. Bana iki takım gerekiyor 360 lira daha sinyaler için güçlü led ve gündüz farı içinde ledler lazım madiyattan beklemede şuan.

Önder bey elinize sağlık merak ediyoruz tabiki yaptığınız herşey diğer arkadaşlar için fikir oluşturuyor, hatta ben şu kalıbı nasıl yapacaksınız oldukça merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Çok dereceli duruyo Düz yapıp uzatsaniz daha yakışıklı durur

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Önder bey elinize sağlık merak ediyoruz tabiki yaptığınız herşey diğer arkadaşlar için fikir oluşturuyor, hatta ben şu kalıbı nasıl yapacaksınız oldukça merak ediyorum.

Sağolun hüseyin bey teşekürler. Bir kaç arkadaş sağ olsunlar bu site içinde yanlış hatırlamıyorsam tahtadan, kartondan tampon yapanlar var şeklinde birşeyler yazmış biraz canım sıkıldı merak edilmiyor deyişimin sebebiydi. Her neyse tek spoyler için kalıp yapmayla uğraşmayıp connecte yaptığım gibi hazır malzeme( dekota) dan yapmayı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Çok dereceli duruyo Düz yapıp uzatsaniz daha yakışıklı durur

Önerin için sagol uğur.Önceki mesajımda ikinci bir model yapacağım demiştim dediğin gibi biraz daha eğip uzatmayı deniycem bakalım ortaya nasıl birşey çıkacak . Olmadı bir model daha yaparım içime sinene kadar. Tabiki diger arkadaşların da görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Spoylerin bir modelini daha yaptım. Üzerinde biraz daha çalışacağım.

JqEq9q.jpgVPyPnV.jpgkGYGzm.jpg9gpgZQ.jpgo0z0Rk.jpgYq5qGl.jpgKalıbı yapmak bir yana birde soru sorup oyalayan insanlarla uğraşıyorum. O ne, ne işe yarıyacak, nasıl yaptın,ne gerek var gibi sorular sorup moral bozuyorlar. Kapalı  alet edevatın olduğu bir garajım olsa sıfırdan araba yapardım heralde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Spoylerin bir modelini daha yaptım. Üzerinde biraz daha çalışacağım.

Kalıbı yapmak bir yana birde soru sorup oyalayan insanlarla uğraşıyorum. O ne, ne işe yarıyacak, nasıl yaptın,ne gerek var gibi sorular sorup moral bozuyorlar. Kapalı  alet edevatın olduğu bir garajım olsa sıfırdan araba yapardım heralde.

Ben önceki arabaya spoyler taktığımda da ne işe yarayacaklar dedikelerinde iniş esnasında piste daha iyi tutunsun diye demiştim, pek kulak asmamak gerekiyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Abi bu kez daha iyi olmuş bence. Arabanın çehresini değiştirmiş.

Aklıma takılan konu ise şu, aerodinamik açıdan sıkıntı yaratacak bir durum oluşur mu araçta?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...