İçeriğe Yönlendir

Dikkat! Egzoz Emisyon Değerleri Kontrolleri Başladı.

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Ciptuning, box ve egr iptalli tüm araçlar yandı :D

EGR iptal bende ve TÜV muayenesinden geçtim, Ford-Reno servilserinde ayrı ayrı ölçüm yaptırdım, hala limit altındayım, kısaca beni bağlamaaaz  :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

EGR iptal bende ve TÜV muayenesinden geçtim, Ford-Reno servilserinde ayrı ayrı ölçüm yaptırdım, hala limit altındayım, kısaca beni bağlamaaaz  :D

Renault'a nasıl girdin aaaabiiii :) Yürüdüğün yol da naylon, araba çökmedi mi yolun içine :D

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Yüreğime su serptin kardeşim. Şu muayeneyi atlatayım da bu gidişle deve kesecem. Hayatımda ilk kez muayeneye gireceğim. Çok dert oldu içime :)

hiç birşey olmaz merak etme . girdiği gibi çıkar. :) o arabayı muaneden bırakacak hiç bir sebep bulacaklarını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Halktan para yolmanın bir yolu daha. Ceza olur da bu kadar mı olur? Şimdi bu insafsızlık değil de nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ciptuning, box ve egr iptalli tüm araçlar yandı :D

Dpf varsa sıkıntı yok Abi. Dpf olmayıp, sadece EGR iptali varsada sıkıntı yok. Emisyon değerleri öngörülen değerde normal çıkıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

şimdi şunu merak ediyorum tüvden muane yaptırmış puluda oradan almış bir araç yolda kontrole takılsa ve ceza yese bu durumdan nasıl olucak . 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

şimdi şunu merak ediyorum tüvden muane yaptırmış puluda oradan almış bir araç yolda kontrole takılsa ve ceza yese bu durumdan nasıl olucak . 

KAvga çıkacak, n'olacak? Polisle vatandaşı karşı karşıya getirecek de umurlarında mı sanki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

KAvga çıkacak, n'olacak? Polisle vatandaşı karşı karşıya getirecek de umurlarında mı sanki?

cinnet geçiren bile olur bence :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Renault'a nasıl girdin aaaabiiii :) Yürüdüğün yol da naylon, araba çökmedi mi yolun içine :D

Servisin içinde değil, ana yolun kıyısında servisin duvarının dibine klube kurmuşlar, orada ölçtüler, zaten içeri almadılar beni, müşteri kaçırıyormuşum, bu Fiesta buraya giremez olmaaaz dediler  :D  :D  :D

Mahkemeyeeeee  :biggrin:

Yorum bağlantısı

büyük konuşmıyım ama bana 1700 tl ceza yazan adamı orda gömerim yere  :bambam:  fabrikalar harıl harıl çevreyi kirletsin kimse ceza yazmasın benim araç emisyonu yüksek diye 1700 tl ceza... :angry:

Havayı hepimiz soluyoruz,aynı denetimler fabrikalar için de yapılıyordur muhakkak :) 

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Havayı hepimiz soluyoruz,aynı denetimler fabrikalar için de yapılıyordur muhakkak :)

abi izmirde aliağa sanayisine yani demir çelik sektörünün olduğu yere yakın yerde oturuyorum emin ol denetim falan yapılmıyor adamların bi saat te yaptığı çevre katliamını ben ömür boyu araç sürerek yapamam...

Yorum bağlantısı

5 bin tllik skoda favorite 1700 tl lik ceza keserlerse o araç sahibi polisi keser bence...

Cezayı polis kesmiyor Mert.Çevre bakalığı yapıyor denetimleri. 

Niye herkes asmaktan,kesmekten,gömmekten bahsediyor,görevini yapan memurun ne suçu var.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

egr iptali ve race chiple tüvde muane ve egsoz pulundan sorunsuz geçtmiştim. :)

Aynen bende de egr iptal...tüv'den ve egzoz muayenesinden sorunsuz geçtim...

Bu tüvtürkün garezi bana mıdır yav :)

Ne kat iptali var ne bişe ama geçemedim :D

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bu tüvtürkün garezi bana mıdır yav :)

Ne kat iptali var ne bişe ama geçemedim :D

Hatta  :biggrin: Tüv'den sonra egzoz muayenesine girmiştim,yani 2 yılın dolmasına az bir süre vardı..arada egr iptalide yapmıştım :) ,dedim ki tüv'den sonra halledeyim egzoz işini  :)

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

1700 TL almak ceza değil resmen infaz ... neticede keseceğiniz ceza kusur veya kabahate uygun olmalı, bence buradaki sıkıntı elinde egzoz muayene raporu olan bir araç sahibine hayır aracın egzoz değerleri uygun değil diyerek zaman kaybedeceklerine gidip bu raporları veren kurumları denetlemeleri gerekir, suyun başı belliyken çil yavrusu gibi araçla trafikte cebelleşmenin ne anlamı var :i-ih: ayrıca diyelim ki benim elimde geçerli olan bir rapor varsa, kimse kusura bakmasın ama SEÇİM ÖNCESİ EK GELİR KALEMİ  oluşturmak için araç sahipleri bu şekilde kullanılmamalı ... adam egzoz muayenesi yaptırmamışsa cezasını kes ama muayenesi tam olan bir araca ceza kesmek bence sadece komedidir ... Ama şunu kabul ederim muayene sonrası araç da konu ile ilgili bir oynama olmuşsa kes cezayı ama ben ne bilirim tüv-türk'ün verdiği onay doğrumu yanlış mı !!!!!! o zaman geçer rapor verilen bir araç söz konusu kontrolde geçemiyorsa resmi rapor veren yerler bizi resmen dolandırıyor ki buna ''nitelikli dolandırıcılık'' denir ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Bu iş çok sıkıntı olur bence. Elimde muayene var günüde var ama ceza yiyecem hemi alnını karışlarım adamın.. :tongue:

Şaka bir yana muayene olupta ceza yemek çok fena olur başımıza gelmez inşallah ne diyelim..

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

geçenlerde şirket aracımı vw amarok vizeye götürdüm egzoz emisyonda geçmiş yapalım mı dediler evet dedim her neyse emisyon sırasına girdim yetkili kişi abi bunlar euro4 motor ölçüm yapmıyoruz direk onalıyoruz aracı stop edebilirsin dedi şaşırdım ne alaka bilgisi olan var mı ? benim ford fiestada euro4 motor ondada mı aynı işlemi yapıcaklar

?

Çok saçma bi uygulama, ya aracın motorunda bi problem var ve gereginden fazla egzos gazı salıyorsa.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Çok saçma bi uygulama, ya aracın motorunda bi problem var ve gereginden fazla egzos gazı salıyorsa.

aynen öyle ama beni şaşırtan raporda yalan değer yazsa üç kağıtçılık yapıldı dicem ama bildigin bütün değerler sıfır ama pulu yapıştırdı muayineden geçti :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar, "muayeneden geçtim, ceza yiyemem" gibi bi durum söz konusu değil. Karşı çıkmak bana saçma geldi. Zira cam filmi ile de muayeneden geçebilirsiniz ama trafikte memur amcalar yine tepenize binebilirler.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

1 hafta 10 gün süre verip aracını düzelten ceza ödememeli. Arabamızın emisyon değerini her gün ölçemeyizki. Herzaman arıza lambasıda yanmaz.

Neyin ne zaman bozulacağını kimse bilemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1 hafta 10 gün süre verip aracını düzelten ceza ödememeli. Arabamızın emisyon değerini her gün ölçemeyizki. Herzaman arıza lambasıda yanmaz.

Neyin ne zaman bozulacağını kimse bilemez.

Belli bir değer aralığı ve kabul edilebilir tolerans sınırı vardır muhtemelen,onun haricindekilerde de muhakkak sonradan yapılmış ekstra birşeyler vardır.Yoksa normal şartlarda emisyon değerleri değişmez yada standartların dışına çıkmaz

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bu haber bana pek inandırıcı/mantıklı gelmedi.

Muayenesi olmayana para cezası olabilir bu mantıklı.

Muayenesi olduğu halde ölçüm yapılıp yüksek çıkan değer için para cezası kesinlikle kabul edilemez.

Şöyle olsa anlarım, muayenesi olmayanlara o an için ölçüm yapılıp değerler olması gerekenden yüksek çıkarsa o zaman 1700 lük ceza olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yapılsın tabi. Benim de kötüyse bana da yazsın kabulüm. Ama HERKESE YAZILSIN.  Yolda kamyonların dumanlarından bıktım.  :angry:

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

vallahi iyi olmuş, ne o yolda kara kara duman atan arabalar öyle. ister önünde gitsin, ister ışıklarda yanında dursun nefes alamyıyoruz.  cezayıda kesecen, trafikten de men edecen bunları. o pis egzos dumanının solumak zorunda mıyım.

Yapılsın tabi. Benim de kötüyse bana da yazsın kabulüm. Ama HERKESE YAZILSIN.  Yolda kamyonların dumanlarından bıktım.  :angry:

bizim burada yazmaa kalksalar 

1 ceza makbuzu yetmez.

2 Cezayı yazacak ama eli gitmez ( nerden baksan 1000den fazla araç ve 2 ile çarptın mı 2000 bin kişi eder :D

3 Olaylara müdahale için de mutlaka takviye ekip istenir vesselam bizim buraya o ekibin gelmesi için gereken tüm yollar ogün için özel değil hergün tıkalı olduğu için neler olur allh bilir.

4 Helikopter ile memur vatandaşlar kurtulmuş olur :)

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...