İçeriğe Yönlendir

Dikkat! Egzoz Emisyon Değerleri Kontrolleri Başladı.

Misafir

Recommended Posts

Faruk Kaya

bundan 1 ay önce egzos emisyon pulu aldım fakat aracımızın(connect ks210i 1.8 tdci)  egzosuna bi alet felan takılmadı direk verdi adam. (inşallah olmaz ama) şimdi bizi çevirseler ve muayene yapsalar aracın değerleri yüksek çıkma gibi bir durum olursa ceza verdikleri zaman pulu aldığım yer hakkında yasal işlemde bulunabilir miyim ? 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Bir belediye başkanı vakti zamanında demiştiki " Herkes sadece evinin önünü süpürse bütün sokaklar temiz olur"  Bende desem ki " herkes kendi arabasını çevreye ve yasalara uyumlu olarak kullanıp ayarlarını tam yapsa ne güzel olur" :) Trafikte öyle araçlar varki bunların dolaşması doğrumu acaba hep beraber düşünelim ...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Şu alkolmetreler gibi farklı farklı değerler çıkmazsa güzel bir uygulama, destekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tem otoyolu gayet akıcı, tüm gişeler açık, hgs tam çalşıyor, 14 sene önce sattığın arabaya vergi borcu gelmiyor, asfalt pürüzsüz, herkes vergisini ödeyerek sıfırı 100bin avroya ferrari alıyorsa... egzosu da ölçsünler.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bir belediye başkanı vakti zamanında demiştiki " Herkes sadece evinin önünü süpürse bütün sokaklar temiz olur"  Bende desem ki " herkes kendi arabasını çevreye ve yasalara uyumlu olarak kullanıp ayarlarını tam yapsa ne güzel olur" :) Trafikte öyle araçlar varki bunların dolaşması doğrumu acaba hep beraber düşünelim ...

Alakayı göremedim Fatih. Şöyle ki, ölçüm yaptırmayana ceza olmasın denmiyor ki burada. Onlara ceza olsun da bu kadar mı olmalı? İyi yani sence 1700 TL ceza. Ölçüm yaptırıp belgesini aldıktan sonra trafikçilerin ölçümünde değerler tutmazsa vereceksin yani 1700 TL. Biz evimizin önünü süpürüyoruz da biri geliyor "olmamış" deyip 1700 TL istiyor. Adil mi sence şimdi bu?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Alakayı göremedim Fatih. Şöyle ki, ölçüm yaptırmayana ceza olmasın denmiyor ki burada. Onlara ceza olsun da bu kadar mı olmalı? İyi yani sence 1700 TL ceza. Ölçüm yaptırıp belgesini aldıktan sonra trafikçilerin ölçümünde değerler tutmazsa vereceksin yani 1700 TL. Biz evimizin önünü süpürüyoruz da biri geliyor "olmamış" deyip 1700 TL istiyor. Adil mi sence şimdi bu?

Ben yazışmaların hiç bir yerinde durup dururken standart bir araca ceza kesildiğini görmedim okumadım da . Eğer arabanız standartlar dahilinde ise niye herkes bundan rahatsız oluyor ki.?

Tam 4 sayfadır yazılıyor ama kimse ceza yememiş bir yakını da yememiş. Millet olarak ahkam kesmeyi çok seviyoruz sadece...

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Vur deyince öldürmüşler :) Ben emisyona girmişim., emisyon ölçümü yapıldıktan sonra hangi hakla ceza yazacaklar.Her ay arabayı emisyon ölçümüne mi sokmamız lazım :unsure2: Her eve emisyon ölçüm aleti mi alacak vatandaş? :D Ölçüm yaptırmayana 800 küsür TL,yaptırıp emisyondan geçene 1700 TL :p Komediye bak :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben yazışmaların hiç bir yerinde durup dururken standart bir araca ceza kesildiğini görmedim okumadım da . Eğer arabanız standartlar dahilinde ise niye herkes bundan rahatsız oluyor ki.?

Tam 4 sayfadır yazılıyor ama kimse ceza yememiş bir yakını da yememiş. Millet olarak ahkam kesmeyi çok seviyoruz sadece...

Oha (kendime), abi sen 57 doğumluymuşsun ya... :blush: Ben de Fatih deyip duruyorum ha, yuh! :)

Şimdi, abi bizim kızdığımız kontrol istasyonundan olur aldıktan sonra -ki bu çevreye zararlı bir araca verilmez; bir başka deyişle o araç çevreye zarar vermiyor demektir- polis çevirmesinde yapılan ölçümden sonra 1700 TL para cezası kesilirse sen kızmaz mısın yani? İstasyondan olur aldığın halde "benim araç da çevreye duyarlı olsaydı, n'apalım" deyip gidip cezayı öder misin abi? Ağır gelmez mi? Kimse burada demiyor ki "araçlarımız varsın çevreci olmasın, polis ceza yazmasın bize, çevreyi kirletelim, ooh" :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

vesile ile benzinliler hego değişimine, tdci lar enjektörcüye bakayım.....

Yok abi sağol, ben almayayım :D

YO4ez7h.jpg

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Oha (kendime), abi sen 57 doğumluymuşsun ya... :blush: Ben de Fatih deyip duruyorum ha, yuh! :)

Şimdi, abi bizim kızdığımız kontrol istasyonundan olur aldıktan sonra -ki bu çevreye zararlı bir araca verilmez; bir başka deyişle o araç çevreye zarar vermiyor demektir- polis çevirmesinde yapılan ölçümden sonra 1700 TL para cezası kesilirse sen kızmaz mısın yani? İstasyondan olur aldığın halde "benim araç da çevreye duyarlı olsaydı, n'apalım" deyip gidip cezayı öder misin abi? Ağır gelmez mi? Kimse burada demiyor ki "araçlarımız varsın çevreci olmasın, polis ceza yazmasın bize, çevreyi kirletelim, ooh" :p

Estağfurullah aramızda o kadarda yaş farkı yok 12 sene sonra sende benim yaşıma gelince yaşıt daş oluruz :D

Valla durup dururken haksız yere ceza yemedim ama 1,700 tl çok ciddi bir rakam ve bence bu İnsanların kendilerine çeki düzen vermesi için konulmuştur. Geçen gün tuvTürk'ün yayınladığı bir raporda 2 milyon civarında muayenesi geçmiş kayıtlı araç varmış yollarda. Bu kadar araç niye muayeneye gitmiyor acaba?

Benim arabada Egr bozuldu ( orijinal parçaya otosan 1100 tl fiyat verince iptal ettirdim üstüne birde  remap yaptırdım sonrada 35 tl verip egzost değerlerine baktırdım hala standartların altında çıkmaya devam edince muayeneye gittim ordada geçer not aldım. Elimde 2 farklı yerden alınmış belge var ve 2 sene kafam rahat :) Ama bana ceza yazmayı kafaya takan zaten bir şekilde yolunu bulup yazacaktır, maalesef hala bu zihniyette insanlar ile dolu Dünyamız . Önemli olan haksızlık ile medeni bir şekilde mücadele etmek...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Estağfurullah aramızda o kadarda yaş farkı yok 12 sene sonra sende benim yaşıma gelince yaşıt daş oluruz :D

Valla durup dururken haksız yere ceza yemedim ama 1,700 tl çok ciddi bir rakam ve bence bu İnsanların kendilerine çeki düzen vermesi için konulmuştur. Geçen gün tuvTürk'ün yayınladığı bir raporda 2 milyon civarında muayenesi geçmiş kayıtlı araç varmış yollarda. Bu kadar araç niye muayeneye gitmiyor acaba?

Benim arabada Egr bozuldu ( orijinal parçaya otosan 1100 tl fiyat verince iptal ettirdim üstüne birde  remap yaptırdım sonrada 35 tl verip egzost değerlerine baktırdım hala standartların altında çıkmaya devam edince muayeneye gittim ordada geçer not aldım. Elimde 2 farklı yerden alınmış belge var ve 2 sene kafam rahat :) Ama bana ceza yazmayı kafaya takan zaten bir şekilde yolunu bulup yazacaktır, maalesef hala bu zihniyette insanlar ile dolu Dünyamız . Önemli olan haksızlık ile medeni bir şekilde mücadele etmek...

Hee 12 sene sonra sen olduğun gibi duracan ya. :p:D Anlayışın için teşekkürler "Fatih". ;)

O da var tabii, muayenesi geçmiş araca kesilen ceza ne kadar? Bilmediğimden sordum. Ama 1700 TL de değildir hani.  :i-ih: Medeniyet konusuna katılıyorum da abi, 1700 TL'yi duyan emisyon ölçümünden geçmiş bir adamın o anda ne düşünüp yapacağını tahmin etmek de zor olmaz sanırım. ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet Dinçer

Bugün egzos emisyon ölçümü yaptırdım,

geçen sene bugün yaptırmıştım yani 1 yıllıktı, bitiş tarihi bugün idi,

fakat yeni yapılan emisyon ölçümünde bitiş tarihi olarak 2 sene sonrasının tarihini yani 03-10-2016 tarihi yazıldı,

aracım 2001 model Ford Fiesta ghıa,

acaba araçların emisyon ölçümleri artık 2 yılda'mı yapılıyor,düşüncelerinizi almak istiyorum

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Eskiden beri 2 yılda bir yapılıyor :s Lpgli araçlar farklımı bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

10 yaşını dolduran araçlarda her sene yapılıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer
(düzenlendi)

Geçen sene 1 yıllık yaptılar, ama bugün nedense 2 yıllık yapıldı,

acaba önümüzdeki sene yaptırmasam  bir sorun çıkartırmı..? her halde kartın üzerindeki tarih geçerli,

ayarlayan usta PC de ayarlarken gördüm aracın özelliklerini marka ve  modelini  yazdı, çıkan tabloda 2 yıl olarak gözüküyordu oda karta 2 yıl sonrasının tarihini yazdı,...

AgTipB.jpg

tarihinde Ahmet Dinçer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Geçen sene 1 yıllık yaptılar, ama bugün nedense 2 yıllık yapıldı,

acaba önümüzdeki sene yaptırmasam bir sorun çıkartırmı..? her halde kartın üzerindeki tarih geçerli,

ayarlayan usta PC de ayarlarken gördüm aracın özelliklerini marka ve modelini yazdı, çıkan tabloda 2 yıl olarak gözüküyordu oda karta 2 yıl sonrasının tarihini yazdı,...

AgTipB.jpg

Tekrar 2 seneye cikarmislar abi benimde 1 yillikti gecen sene bu sene tekrar 2 ciktigini soylediler.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...