İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Şu anda burada 16 GB'lık versiyon kullanan kimse yok galiba di mi?

Acaba bu 16'lıklar yeni seri olarak üretilmiş olabilir mi? Bu ufak tefek sorunları gidermiş olabilirler diye düşündüm.

Htc telefonum konuşurken sürekli kapanıyor,şebeke tam göstermesine rağmen arama aranma yapmıyor bir müddet.acaba telefondanmı şebekedenmi,fikri olan başına gelen varmı. Ara ara böyle oluyor

Eğer ara sıra oluyorsa bence hattandır. Eskiden vodafone kullanırken bende de olurdu. Şebeke göstergesi tam gösterirdi, arama yap deyince bir anda kaybolurdu sinyal, kapatınca tekrar gelirdi. Bazı bazı olurdu.

Yorum bağlantısı
Misafir

Şu anda burada 16 GB'lık versiyon kullanan kimse yok galiba di mi?

Acaba bu 16'lıklar yeni seri olarak üretilmiş olabilir mi? Bu ufak tefek sorunları gidermiş olabilirler diye düşündüm.

Eğer ara sıra oluyorsa bence hattandır. Eskiden vodafone kullanırken bende de olurdu. Şebeke göstergesi tam gösterirdi, arama yap deyince bir anda kaybolurdu sinyal, kapatınca tekrar gelirdi. Bazı bazı olurdu.

Ara ara oluyo,bazen hiç olmuyo,avea hattım

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer abi arkadaşımda 16 gblık olanında var. İkisi benden sonra aldı ikiside 16 gb. Nasıl kontrol edeyim yeni seri olup olmadığını ?

Demin benim meşhur telefoncuyla görüştüm, "abi hususi gidip telefonları kargodan bizzat aldım, gelmesini beklemedim, 16 GB beyaz da var siyah da, bekliyorum" dedi :p:D

Birazdan gider alırım, öğleden sonra karşılaştırırız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ara ara oluyo,bazen hiç olmuyo,avea hattım

Bende de oluyordu K750i'de, benim telefonda sıkıntı vardı, bi gitti bi daha gelmedi, önceki samsungda  da oluyordu ama şuan eşimde samsung, bir sıkıntı yok şimdilik(benim hat vodafone, hanımda avea tabanlı bimcell var)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar gm de ben çift hatlı kullanıyorum bir hatla konuşurken diğeri arandığında ulaşılmıyor ibaresi alınıyor normalde meşgul çalmalı diye biliyorum, sizdedemi öyle?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Telefonu aldım nihayet öğlen arası. Kısa süre kurcalayabildim.

Dış hoparlör sesi çok çok iyi. Hem temiz hem yüksek ses veriyor. Tasarımdan kaynaklı sorun, telefon hoparlör üzerine bırakıldığında hoparlör delikleri tamamen kapatılmış oluyor. Bu da sesi azaltıyor. Hoparlör çıkışı biraz daha kıvrımlı bir bölgede olsaymış daha iyiymiş. Ancak yine de beklediğimden iyi.

Özellikle merak ettiğim ahize kulaklık ses seviyesi benim One X ile aynı diyebilirim. Ciddi bir zayıflık görmedim, bir yerlerde duymamış olsaydım, görüşme sesi az geliyor diye aklıma bile gelmezdi.

Telefonun kasa olarak zayıf görülmesinin sebebi sanıyorum inceliği ve hafifliği. Malzeme de plastik olunca insana güven hissi vermiyor. Ancak öyle hemen çıt diye kırılacak bir şeye de benzemiyor. Bunda da kutusundan ekran jelatini çıktı, kulaklığı, toplam 3 ayrı boyda kulaklık ucuna takılan plastiği, şarj aleti, usb kablosu ve kitapçıklar da içerisinde.

16'lık dahili hafızanın 4,5 GB 'lık kısmı sistem için ayrılmış durumda, ilk kutudan çıktığı haliyle kullanılabilir "sistem alanı" 1-1,5 GB civarındaydı. Kullanıcıya ayrılmış toplam dahili alan ise 11 GB kadar.

Telefon üzerinde Android 4.2.1 ile geldi. Yayınlanma tarihi olarak 2013 Eylül ayı yazıyordu. Sistem güncellemesi sorguladım, güncel sürüm kullanıyorsunuz dedi. Kendi uygulama marketine girdim ancak FM radyo ile ilgili bir şey göremedim. Facebook, youtube, instagram, flash player vb. uygulamalar vardı sadece. FM radyo açık mıydı kapalı mıydı ona da bakmadım aslında, belki de zaten aktifmiştir.

Bunun haricinde ekran, dokunmatik hassasiyeti, klavye boyutu ve yazım kolaylığı olarak çok büyük eksi görmedim şimdilik. 1-2 gün daha bende kalacak, bakalım başka neler göreceğiz.

Arkadaşlar gm de ben çift hatlı kullanıyorum bir hatla konuşurken diğeri arandığında ulaşılmıyor ibaresi alınıyor normalde meşgul çalmalı diye biliyorum, sizdedemi öyle?

Tek işlemcili denilen çift hat özelliği var bu telefonda. O yüzden birisi aktifken diğeri çağrı alamıyor. Yani hepsi öyle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Telefonu aldım nihayet öğlen arası. Kısa süre kurcalayabildim.

Dış hoparlör sesi çok çok iyi. Hem temiz hem yüksek ses veriyor. Tasarımdan kaynaklı sorun, telefon hoparlör üzerine bırakıldığında hoparlör delikleri tamamen kapatılmış oluyor. Bu da sesi azaltıyor. Hoparlör çıkışı biraz daha kıvrımlı bir bölgede olsaymış daha iyiymiş. Ancak yine de beklediğimden iyi.

Özellikle merak ettiğim ahize kulaklık ses seviyesi benim One X ile aynı diyebilirim. Ciddi bir zayıflık görmedim, bir yerlerde duymamış olsaydım, görüşme sesi az geliyor diye aklıma bile gelmezdi.

Telefonun kasa olarak zayıf görülmesinin sebebi sanıyorum inceliği ve hafifliği. Malzeme de plastik olunca insana güven hissi vermiyor. Ancak öyle hemen çıt diye kırılacak bir şeye de benzemiyor. Bunda da kutusundan ekran jelatini çıktı, kulaklığı, toplam 3 ayrı boyda kulaklık ucuna takılan plastiği, şarj aleti, usb kablosu ve kitapçıklar da içerisinde.

16'lık dahili hafızanın 4,5 GB 'lık kısmı sistem için ayrılmış durumda, ilk kutudan çıktığı haliyle kullanılabilir "sistem alanı" 1-1,5 GB civarındaydı. Kullanıcıya ayrılmış toplam dahili alan ise 11 GB kadar.

Telefon üzerinde Android 4.2.1 ile geldi. Yayınlanma tarihi olarak 2013 Eylül ayı yazıyordu. Sistem güncellemesi sorguladım, güncel sürüm kullanıyorsunuz dedi. Kendi uygulama marketine girdim ancak FM radyo ile ilgili bir şey göremedim. Facebook, youtube, instagram, flash player vb. uygulamalar vardı sadece. FM radyo açık mıydı kapalı mıydı ona da bakmadım aslında, belki de zaten aktifmiştir.

Bunun haricinde ekran, dokunmatik hassasiyeti, klavye boyutu ve yazım kolaylığı olarak çok büyük eksi görmedim şimdilik. 1-2 gün daha bende kalacak, bakalım başka neler göreceğiz.

Tek işlemcili denilen çift hat özelliği var bu telefonda. O yüzden birisi aktifken diğeri çağrı alamıyor. Yani hepsi öyle.

One x i ne zaman satıyorsun sen onu söyle :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Teşekkür ederim :)

One x i ne zaman satıyorsun sen onu söyle :D

Satalım bebişim :p sen paradan haber ver.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Teşekkür ederim :)

Satalım bebişim :p sen paradan haber ver.

250 lira helalinden işler :p:D :acayipöldürenüyesmileyi:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Teklifim çok cazip herhalde, Zafer kaçtı ortalıklarda yok iyi mi ? :D Keşke daha az fiyat verseydim :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Teklifim çok cazip herhalde, Zafer kaçtı ortalıklarda yok iyi mi ? :D Keşke daha az fiyat verseydim :crazy:

Düşünmek için süre istedi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İçimden konuştum, duymuş olman lazım :p:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İçimden konuştum, duymuş olman lazım : :p:D

Evet evet bir çınlama geldi :D 

Düşünmek için süre istedi :biggrin:

Derinden düşünmüş abi :D 

d%C3%BC%C5%9F%C3%BCnen-adam-heykeli.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hatları "ulaşılamadığı durumda" birbirine yönlendirin. bu şekilde ikisinide aktif şekilde kullanabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şu başlığı da bir düzenlemek lazım artık :p

Tahiiirrr... Komple böylece hepicüğümüz rica etsek, başlığı; "General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler" olarak değiştirir misin kardeşim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şu başlığı da bir düzenlemek lazım artık :p

Tahiiirrr... Komple böylece hepicüğümüz rica etsek, başlığı; "General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler" olarak değiştirir misin kardeşim :)

Ne demek efendim, hemen :)

Resim olmuş mu :p 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ne demek efendim, hemen :)

Hala ateş gibisin maaşallah ;)

Eyvallah biraderim.

Gerçi hoş, şimdi düşününce benim açmadığım konu için başlık değişimi talep ettim ama Mert kardeşim bana kızmaz inşallah :):flowers:

Ha bir de ufak bir şikayetim oldu bu konudan. İlgilenir misin :p:crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hala ateş gibisin maaşallah ;)

Eyvallah biraderim.

Gerçi hoş, şimdi düşününce benim açmadığım konu için başlık değişimi talep ettim ama Mert kardeşim bana kızmaz inşallah :):flowers:

Ha bir de ufak bir şikayetim oldu bu konudan. İlgilenir misin :p:crazy:

Çok masraflısın arkadaşım sen :p

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çok masraflısın arkadaşım sen :p

Telefonu satarken hizmet bedeli olarak düşeceğim ben onları :D Sen çık aradan :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

250 lira helalinden işler :p:D :acayipöldürenüyesmileyi:

Yuh ulen, 150TL'den fazlası haram :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Antivürüse hiç gerek yok. Zafer abi gm nin kendine ait programı var telefonda. İçinde direk kullanıma hazır. Adıda uygulama yöneticis. İndirmeye gerek kalmıyor

Mesajı buraya aldım Mert, bütünlük kaybolmasın.

Evet gördüm onu. Uygulama taşıma bile var içerisinde.

Şu ana kadar kurcalama sonrası, Disovery'nin en büyük özelliği ne diye sorsalar bana; kullanıcı dostu diye cevap verirdim. Android alt yapı ile eski akılsız telefonların kullanımını bir arada gördüm. Bahsettiğimiz uygulama yöneticisi, hazır yüklü

gelen dosya yöneticisi ve isminin özellikle "Dosyalarım" olarak yazılmış olması, basit fakat etkili ve hızlı tema desteği, animasyon geçişlerin kolay erişilebilir ve değiştirilebilir olması, sistem güncellemelerinin ve hesap makinasının ana menü içerisinde kendi isimleriyle bulunması, yine ana menüdeki uygulama kısayollarının klasik telefonlarda en çok kullanıılanlardan oluşması, ayarlar menüsünün özelleştirilerek basitleştirilmesi, esas android görünümlü ayarlar için ek bölüm olması, ikonların boyutları nedeniyle bu hisse kapıldım. Cihaz sanki "android gibi" değil. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Şu batarya konusuna geri dönersek;

Gionee E3 bataryası sipariş vermiştim 12 dolara. Maalesef yanlış batarya sipariş vermişim hiç araştırmadan. (Gerçi siparişi verip vermediğimi bile hatırlayamadım gelinceye kadar) Bana gelen batarya kodu BL-C008. Ama uyumlu olanı BL-C008A imiş. İkisinin arasındaki fark  (benim aldığım)1'er mm uzun ve geniş, en önemlisi de + ve - uçların konumu sıralaması. Ben hiç buna bakmadan sipariş vermişim. Başka forumda alan ve kullanan memnun olan var. Şu an 3200 mah olanlar piyasada. Bilemiyorum ne yapmak gerekir. Ben bir deneme yaptım 24 TL çöpe gitti bodozlama daldığım için şimdi yine kaşıntı tuttu...

Bu uyumlu olan:

http://www.aliexpress.com/item/Christmas-Gifts-Business-Mobile-Battery-Plate-3-7V-3200MAh-Li-ion-Battery-for-Gionee-elife-E3/1405108821.html

Bu benim aldığım:

http://www.aliexpress.com/item/Christmas-Gifts-Business-Mobile-Battery-Plate-3-7V-2800MAh-Li-ion-Battery-for-GN818T-Radiance-BL/1209074312.html

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

http://www.ereyon.com.tr/urun/general-mobile-discovery-37v-li-ion-1800-mah-batarya.aspx

Abi geçen haftya kadar burada stokta idi. Fiyatı 29 tl.

http://www.telpamarket.com/Discovery-Batarya,PR-1102.html

Bu zamana kadar telpada stokta görmedim ama ereyona yakında gelir. Boşuna masraf olmuş.

Masraf demeyelim de tecrübe diyelim. :fiuw:

Amaç 1800 almak değil mümkünse 2500 veya üzeri...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bayramdan önce General Mobile Discovery telefonum yere düştü ve 1. ve 2. camı kırılmış. Götürdüğüm tamirci şuan parça yok Türkiye'de dedi fakat ben inanmadım. Sizce ne yapıyım??? :(:(

Konuya çok sık bakmıyorum.Ancak alıntı yapabiliyorum.Abimin arkadaşı arka cebindeyken oturup ekranı kırmış serviste değişim yapıldı ekranın 180 tl ödemiş.Bence fiyatı uygun geldi.Yetkili servise danışın bence

Ayrıca burada nerdeyse her telefoncunun camında var olduğu yazıyor girip sormadım ama çoğu kişi bulamamaktan şikayetçi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...