İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Erhan Doruk

Arkadaşlar bugün Mediamarkt a giderek telefonu inceledim. Arka kapağı pek kalite hissi uyandırmadı ancak fiyatına göre gerçekten güzel bir telefon. Almayı düşnüyorum.  Forumda kullanan arkadaşlar şarj konusunda bilgi verebilirlerse sevinirim. Kullanım ve süre olarak. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Arkadaşlar bugün Mediamarkt a giderek telefonu inceledim. Arka kapağı pek kalite hissi uyandırmadı ancak fiyatına göre gerçekten güzel bir telefon. Almayı düşnüyorum.  Forumda kullanan arkadaşlar şarj konusunda bilgi verebilirlerse sevinirim. Kullanım ve süre olarak. Şimdiden teşekkürler.

Mesela bende çift hat takılı, gece 12:00-01:00 gibi dolduruyorum, sabaha kadar açık, gün içinde wifi açık arada oyun falan youtube vs. akşam 8-9 gibi %40 kalmış oluyor ortalama, hee ama pek kurcalamazsam 2 günü gördüğü de oluyor. Bu arada şirket hattı olduğu için sık sık görüşme yapıyorum. Yani ben memnunum.

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

telefonu pazar günü aldım bu söyledikleriniz hemen hepsi telefonda yüklü geldi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim telefon da wifi bağlantısı olduğu halde ağ hatası deyip güncellemiyor...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Restart yaptım ama wattsap dahil çalışan bir şey yok...sadece forum... :)

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Abi aman diyim dışarıdan güncellemeyi indirip kendin kurmayı deneme. 2 saat sonunda telefonu hard reset yaparak açabildim. Çok zor oldu. Her yerimden soğuk terler aktı ama kurtardım teli. Yeniden açtım. Olan sd kartımdaki dökümanlara oldu. Şu an telefonum son güncelleme yapılmış halde...

Bu yazından sonra vazgeçtim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Uzun süredir %71di. Şu an %96'da kaldı.

Foruma yazdıkça ilerliyor...

%97...

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben büyük tehlike atlattım. Baktım telefon hep aynı yerde kalıyor. Aldığım yee gitim. Telpanın servisi en yakın İstanbul'da var oraya göndereceğiz 20 gün süresi var dediler. Kafamdan kaynar sular döküldü bir anda. Tamda tatile çıkarken. Eve gittim biraz araştırma yaptım. Hard reset atabilmek için bir şeyler baktım. Ses açma tuşuna ve telefon açma tuşuna aynı anda uzun süre basarsanız telefon özel modda başlıyor. Denemeler sonucunda çıkan menüden telefonun içine girerek yandexden indirdiğim güncelleme paketini buldum. Onu seçip tekrardan yükleme yaptım ve telefon düzeldi. Biraz korktum ama güzel oldu telefon :)

Mert arkadaşın telefonuna bu güncellemelerden 1 tanesi vardı,ama bir türlü indirmedi,indire basıyoruz indiriliyor diyor fakat hiç ilerlemiyor, wifi ile de denedik kendi interneti ile denedik olmadı bir türlü 50 kere denedik,net full çekiyordu,sence problem ne olabilir

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi serverlarda sıkıntı var şu an. İstersen internetin 1 terabayt genişliğinde olsun yinede indiremezsniz. Yoğunluğun geçmesi lazım. Dün ben en son %70 i gördüm ama ilerlemedi. Gittim dışardan indirdim ondan dolayı sıkıntı yaşadım. Size tavsiyem bir kaç gün beklemeniz. Yoğunluk geçene kadar sabetmek lazım.

Anladım mert teşekkür ederim,birde bu güncellemelerden 1 tanesi vardı,telefonu yeni aldığı içinmi,yani diğerleri yüklümüdür telefonda

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Mert arkadaşın telefonuna bu güncellemelerden 1 tanesi vardı,ama bir türlü indirmedi,indire basıyoruz indiriliyor diyor fakat hiç ilerlemiyor, wifi ile de denedik kendi interneti ile denedik olmadı bir türlü 50 kere denedik,net full çekiyordu,sence problem ne olabilir

Sabırlı olmak lazım, gece kalan %3 bile 20 dk. sürdü. Çok iyi bir güncelleme oldu. En çok hoşuma giden, bildirim çubuğu ekran kiltliyken de açılıyor ve üst kısımda bazı uygulama iconları var(bluetooth, gps vs.) ayrıca wifi bildirim iconu daha önce sadece bağlanırken mavi renk oluyordu bağlandıktan sonra gri kalıyordu sanki çekmiyormuş gibi görünüyordu diğer android sürümlerine göre(tabletteki 4,0 sürümünde de mavi çizgilerle çekim gücü gösteriliyordu) ama artık bu da aynı oldu. Mesaj için birşey diyemeceğim çünkü Textra diye bi,r uygulama kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Anladım mert teşekkür ederim,birde bu güncellemelerden 1 tanesi vardı,telefonu yeni aldığı içinmi,yani diğerleri yüklümüdür telefonda

Ben cevap vereyim;

Bu güncellemenin yayın tarihi 25/09/2013. BUndan önceki 02/09/2013'tü. Eğer telefonu Eylül başında aldıysan muhtemelen 02/09/2013 tarihli güncelleme yüklü almışsındır.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben cevap vereyim;

Bu güncellemenin yayın tarihi 25/09/2013. BUndan önceki 02/09/2013'tü. Eğer telefonu Eylül başında aldıysan muhtemelen 02/09/2013 tarihli güncelleme yüklü almışsındır.

Tamam teşekkürler,5 gün oldu telefonu alalı :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sonunda dur kalk dur kalk güncelleme indi ama şarj az diye yüklemedi... :) bir priz bulmam lazım... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Güncelleme sonrası telefonun dahada akıcı olduğunu hisseden var mı ? Menü arası geçişler oldukça güzel oldu :)

Kesinlikle fark oluyor ve telefonun ram i rahatlıyor. Yalnız kafama birşey takıldı; klavye güncellendi hareketle yazma özelliği eklendi diyor fakat ben bu özelliği çalıştıramadım. Sesle yazma özelliği süper oldu ama hareketle yazmayı kullanamıyorum. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bende kullanmıyorum. Orjinal klavyesinin ana ekranında türkçe karakterler yok. Bu nedenle buraya yazarken falan sıkıntı oluyor

Swiftkey en kullanışlısı. Güncellemeden gelen stok klavye de şu an swiftkey gibi ama dediğin gibi ana ekranda hala Türkçe harfler mevcut değil. Menü geçişleriyle ilgili hiç bir yorumum yok 1 haftadır nova luncher ve teslaunread plugin kullanıyorum çok şık çok akıcı çok fonksiyonlu. İstediğinin uygulamanın iconunu değiştirebiliyorsunuz. Ben telefonun kendi mail dışında telefon ve sms uygulamasını kullanmıyorum. O yüzden bu luncher'ın unrea plıgin uygulaması sayesinde hem telefon hem sms hem de mail iconlarının istediğim köşesinde okunmamış bakılmamış arama,sms,mail sayısı görebiliyorum.(bu arada kullandığım telefon uygulaması exdialer, sms için textra)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi hayırlısı, Gm hızlı çalışıyor anlaşılan, hoşuma gitti bu durum, Gm bu modelle ya işi kurtarır yada hacamat olur, o yüzden mecbur yüklenecekler, sizde bunun keyfini süreceksiniz  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Dün arkadaşım 16 Gb olanını aldı, güncellemeler yüklü geldi :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Marka amerikalı blu. blu life diye geçiyor modeli. Ben almadan bakmıştım. Çinde de gionee E3 ve golden E3 diye geçiyor. gionee ve golden biraz farklıymış okuduğum kadarıyla. Bu firmanın yaptığı şey samsung sony gibi firmaların reklama ayırdığı ek bütçeyi fiyattan düşerek piyasaya girmekmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Dün arkadaşım 16 Gb olanını aldı, güncellemeler yüklü geldi :rolleyes:

Bende bu cihazdan almaya karar verdim,şu an 16gb lık olan için en uygun fiyat nedir?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bende bu cihazdan almaya karar verdim,şu an 16gb lık olan için en uygun fiyat nedir?

699 TL...

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Telpa markette havale ile 685 TL...

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Gece saat 1 gibi şarj %100 ken çıkarttım Wifi kapalı iken yanıma koydum, sabah saat 7.45'te şarj %92'ydi. Bu normal mi?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bence gayet iyi bir değer abi. Herhangi bir sorun göremedim.

Daha önce samsung 5233star Wifi vardı onda 5 çubuk 2 gün gittiği için hiç kullanılmadan 6-7 saatte %8 gitmesi hoşuma gitmedi de ondan sordum...
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Gece saat 1 gibi şarj %100 ken çıkarttım Wifi kapalı iken yanıma koydum, sabah saat 7.45'te şarj %92'ydi. Bu normal mi?

Bence normal değil abi. Bende seninle aynı saatte doldurdum gece, sabah kalktığımda %99'du, işe geldim 9-10 gibi %97'ye düştü. Üstelik çift hat takılı bende. Mesela şuan %96'da. Ama ekran parlaklığı baya kısık ve statik duvar kağıdı kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...