İçeriğe Yönlendir

Fordclub Üyelerinin Araç Kokuları.

Hakkı Ünsal

Recommended Posts

Misafir

Haklısın Kerem, ilkbaşta çok yoğun kokuyorda sonrasında o keskinliği kayboluyor

Sonrasında hepten kayboluyor. Hiç koku kalmıyor. :biggrin: Kaybolmayan koku istiyoruz  :tongue:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Seninki çakmaymış :) tam 3 ay, kokusu suruyor. Sonrasinda 6 ay, torbido içi, kol dayama içine koyuyorum.. Açınca buram buram araba içine koku veriyor gene

Yorum bağlantısı
Misafir

Seninki çakmaymış :) tam 3 ay, kokusu suruyor. Sonrasinda 6 ay, torbido içi, kol dayama içine koyuyorum.. Açınca buram buram araba içine koku veriyor gene

Tenekeyi komplemi açıyorsun yoksa sadece bir kısmını mı?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Komple açıyorum Kerem. Başka türlü yarım açma şeklini hiç denemedim. Tam 2 yıldır kullanıyorum ama ilk kez senden duydum bunu. 15 günde, o yoğun keskinliği kaybolmuyor bile...

Ayar yerini biraz az tutuyorum okadar

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu
Misafir

Komple açıyorum Kerem. Başka türlü yarım açma şeklini hiç denemedim. Tam 2 yıldır kullanıyorum ama ilk kez senden duydum bunu. 15 günde, o yoğun keskinliği kaybolmuyor bile...

Ayar yerini biraz az tutuyorum okadar

Hepsiburada.com dan aldım. Bir daha alıp tekrar deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Aksesuarcıda kokusu güzel olan ve herhangi bir markası olmayan bir çok koku kullandım.. Her defasında değişik bir koku .

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Misafir
(düzenlendi)

yeni bir şey keşfettim :)

Koku bu. 3 TL.6y9y5esu.jpguvevybyb.jpg

Çift taraflı yapışkanla arka kapı gözüne yapıştırdım ... Evde ofiste bir ay gidiyormuş kokusu.çok tatlı bir kokusu da var tavsiye ederim

edy7u2yr.jpga8u8avy3.jpg6uhuhu9a.jpg

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

kavun, menekşe,orman esintisi çam ve califonia sakız kokusu kadar ağır değil... şuana kadar 

8 kişiye test ettirdim 8 de 8,  california scens.. sakız kokusunu benden başka kimse beğenmemişti, sonra sonu çöp oldu ,,, 

:)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

merhaba foruma aranıza yeni katıldım istanbulda bunu marketlerde veya bulabileceğimiz bir yer varmı internet dışında

Tekzen, Bauhause vs gibi büyük marketlerde (genelde yapı marketlerde) kolayca bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı

merhaba foruma aranıza yeni katıldım istanbulda bunu marketlerde veya bulabileceğimiz bir yer varmı internet dışında

Ben sanalpazar da erdem boya dan alıyorum marketlerde falan hiç denk gelmedim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

yeni bir şey keşfettim :) Koku bu. 3 TL. Çift taraflı yapışkanla arka kapı gözüne yapıştırdım ... Evde ofiste bir ay gidiyormuş kokusu.çok tatlı bir kokusu da var tavsiye ederim

Bu refill diye geçen normalde cam kaide içine oturan koku kartuşu artık yeni ambalajında kartonun içinde ek aparata gerek kalmadan kullanılabiliyor. Geçen yeşil renk olanını aldım araç biraz yerleri sildiğimiz deterjan gibi kokuyordu, daha sonra yukardaki renklisini aldım, harika bir aroma ve Punto'nun iç mekanını rahatça diğer kokulardan arındıracak kadar güçlü. Zaten bunlar bir süre sonra kuruyor toz haline gliyor güneşe maruz kalırsa, ancak yine de koku vermeye devam ediyor. Kuruyanı, torpido gözü, bagaj gibi daha dar alanlarda kullanıp, uzun süre verim alınabilir. Cordoba'da küllüğün önünde kartuşun yerleştirildiği cam kaideye uygun boşluk olduğu için çok kullanmıştım, şimdi kartonda kullanılması çok işime geldi. Ancak fiyat 5-5,5TL arasında şu anda:) Yine de tüm oto pafümlerinden uygun.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arabaya bindikten sonra anında kokuya alışıyoruz ve hissetmiyoruz, bu sebeble ve araba genelde şu sıralar durduğundan anlık koku tercih ediyorum, alayını denedim, hepsi eh işte ve geçici, benden başkası binecekse şundan bir fıs atıyorum yetiyor, zaten 1-2 dakka sonra sürekli bile koksa insan alışıyor ve koku falan duymuyorsun, ayrıca havalandırma kokuyu dışarı atıyor, araba giderken hiçbirisi kalmıyor kokunun, bu sebeble anlık koku tam bana göre, sıkıyorum tamam, ahanda bu var şuan, 1 seneden fazla gider bana :)089313930402-sprey-koku--.png

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Okyanus kokusunu uzun zamandır kullanıyorum, hafif ve güzel bir koku ancak pek kalıcı değil.. Bende çok koku denedim ama bu würth bence de güzel  :good1:

Çok kalıcı değil evet, direk paspaslara sık, içerde daha uzun süre kalıyor, sonrası zaten burnun alışıyor duymuyorsun bile :) ben genelde canım çekerse yada yanımda başkaları olursa sıkıyorum, yoksa araba kokmuyor bile, habire temizleyince koku falanda olmuyor doğal olarak  :biggrin:

Yorum bağlantısı

Şu havalandırmaya takılan kokulardan aldım geçen. Febreze marka. Normalde 9,90. Uyum market 4,90 a indirmiş. Aldım, taktım, koku güzel ama 5-6 gün olmadı bitti. Üzerinde 30 gün diyor.. 

http://www.gimatmarketler.com.tr/urun/febreze-oto-kokusu-yagmur-ormanlari_11138.aspx?CatId=552

Bunun toka gibi (http://www.hepsiburada.com/liste/air-point-vanilya-4-adet-petek-arasi-havalandirma-kokusu-35a010/productDetails.aspx?productId=otm35a010&categoryId=26029) olanları var. Mondeo'da hep kullandım memnundum ama evo'da istediğim etkiyi alamadım. Bunda dijital klima kapalı iken dışardan giren havayı engelleme imkanı olmasının etkisi çok tabi:) Bundan 8 adet kullanınca daha etkili oluyor ve gerçekten uzun süre etkisini hissettiriyor hatta araca siniyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Bunun toka gibi (http://www.hepsiburada.com/liste/air-point-vanilya-4-adet-petek-arasi-havalandirma-kokusu-35a010/productDetails.aspx?productId=otm35a010&categoryId=26029) olanları var. Mondeo'da hep kullandım memnundum ama evo'da istediğim etkiyi alamadım. Bunda dijital klima kapalı iken dışardan giren havayı engelleme imkanı olmasının etkisi çok tabi:) Bundan 8 adet kullanınca daha etkili oluyor ve gerçekten uzun süre etkisini hissettiriyor hatta araca siniyor.

Saygılarımla.

Daha önce vanilyalısından bahsetmiştin galiba abi. Aradım buradaki market vb lerde. bulamadım. Deneyemedim. Bunu da ucuz diye aldım. Harbi ucuz mal çıktı. Hem sıcaktan, hemde klimanın sürekli max ta çalışmasından kısa sürede bitti. Bulursam bu tokalardan deneyeceğim.  :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Erol

Rossmann mağazalarından satın aldığım vanilya esansını pamuğa damlatarak (ıslak olmayacak şekilde) aracın kapı ceplerine koyuyorum. Ayrıca aynı esansı aynaya asılan tipteki kokulardan kokusu bitip kurumaya yüz tutmuş olana damlatıp yedirerek kokuyu araç içinde destekliyorum. Arabama her binen mest olup iniyor ve kokuyu soruyor. Eskiden şehirlerarası otobüs çalıştırdığımız dönemlerde ise pastalara konulan bildiğiniz şekerli vanilini su ile ıslatıp sulandırarak kalorifer peteklerine damlatırdık. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Saygılarımla.

Klima kapalıyken dışardan hava alamıyorsun öylemi, hımm tırt listeme bir madde daha ekledim  :D

Yorum bağlantısı

Klima kapalıyken dışardan hava alamıyorsun öylemi, hımm tırt listeme bir madde daha ekledim :D

Istersen aliyorsun secenekli yani. Bence arti hanesine eklemek lazim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Rossmann mağazalarından satın aldığım vanilya esansını pamuğa damlatarak (ıslak olmayacak şekilde) aracın kapı ceplerine koyuyorum. Ayrıca aynı esansı aynaya asılan tipteki kokulardan kokusu bitip kurumaya yüz tutmuş olana damlatıp yedirerek kokuyu araç içinde destekliyorum. Arabama her binen mest olup iniyor ve kokuyu soruyor. Eskiden şehirlerarası otobüs çalıştırdığımız dönemlerde ise pastalara konulan bildiğiniz şekerli vanilini su ile ıslatıp sulandırarak kalorifer peteklerine damlatırdık. :)

Ben de bir kere aktarlardan almıştım, pastaya konulmayan vannilya özütü. Çok yoğun olduğu için Eyüp Sabri Tuncer'in fısfıslı küçük kolanyası ile karıştırıp kullanmamı önermişti satıcı. Kolonyadaki limon kokusu alamayıyorsun zaten 3 kaşık koyunca:) Aracın içine sıkınca geniz yakacak kadar sert bir karışım olduğundan paspas altlarına sıkıp, paspası üstüne kapatıyordum. Ancak aracı satarken, 10 kolonya şişesi dolduraca kadar vanilyayı yeni sahibine verdim. Sonra bu metodu bir daha uygulamadım. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Benim araç, ben içeri girdiğimde kokmaya başlıyor. Aahaohohaohaaaahii... :crazy:

Ne yiyorsun pardon ne kullanıyorsun Sayın Murat Hocam? (parfüm olarak) :bye:  :tease3:  :vroom:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ne yiyorsun pardon ne kullanıyorsun Sayın Murat Hocam? (parfüm olarak) :bye::tease3::vroom:

Sense & Spray kullanıyorum canım. Hareket algılayınca sıkıyor. Sen ne sandın ki? :seytan:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...