İçeriğe Yönlendir

Touran 1.4 Tsi Dsg Aldım Ama....

Oktay Demirağ

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Yok, büyük suv olan Touareg. Bu Caddy'nin binek kardeşi...   :)

cady ile sadece önü ve göğsü benzer be abi :D Buram buram kalite kokar touran :D

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Aracı bugün Arkas'a götürdüm. Önce satış temsilcisine sonra aracı teslim alanlardan bir adama. Onlarda kullanırken kalkışta 2-3 defa stop etti. Pazartesi günü saat 10:00 a randevü verdiler. Anlaşmalı şanzumancı ustasının görmesini istediler ancak bu süreç içersinde sürekli olarak aklınızda kötü bir düşünce bulunmasın ne gerekiyorsa yaparız, hatta iade alırız olarak telkinde bulundular. Açıkcası olaya bu şekil yaklaşmaları beni mutlu etti. Bakalım Pazartesi günü ne olacak...

Öte yandan. Arabayı gerçekten çok sevdim ve ailemin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda. Özellikle otomatik park etmesi eşimin kullanması için bulunmaz nimet. Yakıt olarakda ilk izlenimim gayet olumlu. Arabanın hiçbir yerinden kasislerde dahi ses gelmemesi şahsen beni mutlu etti... 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Halil Erdoğan

Vw servislerinde dsg kavrama hatasından dolayı iyi niyet garantisi zımbırtısına parça parası almayıp işçilikte de büyük indirim yapıyorlardı. Olmadı birde servisle görüşün

Ben aracı aldığımda da 1-2 geçişlerinde titreme yapıp, sonrasında sorun yoktu. Servise götürdüm mekatronik değişimi yapıldı şu an sıkıntı yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aracı bugün Arkas'a götürdüm. Önce satış temsilcisine sonra aracı teslim alanlardan bir adama. Onlarda kullanırken kalkışta 2-3 defa stop etti. Pazartesi günü saat 10:00 a randevü verdiler. Anlaşmalı şanzumancı ustasının görmesini istediler ancak bu süreç içersinde sürekli olarak aklınızda kötü bir düşünce bulunmasın ne gerekiyorsa yaparız, hatta iade alırız olarak telkinde bulundular. Açıkcası olaya bu şekil yaklaşmaları beni mutlu etti. Bakalım Pazartesi günü ne olacak...

Öte yandan. Arabayı gerçekten çok sevdim ve ailemin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda. Özellikle otomatik park etmesi eşimin kullanması için bulunmaz nimet. Yakıt olarakda ilk izlenimim gayet olumlu. Arabanın hiçbir yerinden kasislerde dahi ses gelmemesi şahsen beni mutlu etti... 

çok sevindirici gözünüz aydın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

İnanın okuyunca kendi sorunum hallolmuş gibi sevindim.Arkasın bu tutumunuda takdir ettim demekki gönül rahatlığı ile araba alınır onlardan.Touran çok güzel bü araba tam aile arabası bundan sonra güle güle kullanırsınız inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Vw servislerinde dsg kavrama hatasından dolayı iyi niyet garantisi zımbırtısına parça parası almayıp işçilikte de büyük indirim yapıyorlardı. Olmadı birde servisle görüşün

Ben aracı aldığımda da 1-2 geçişlerinde titreme yapıp, sonrasında sorun yoktu. Servise götürdüm mekatronik değişimi yapıldı şu an sıkıntı yok.

Halil Bey iyi niyet garantisi 5 yıla kadar geçerli olduğunu okumuştum. Umarım Arkas sorunu çözer çünkü iade etmeyi hiç düşünmüyorum. TSI motorun bu kadar performanslı olabileceğini hiç düşünmedim. Ayrica dsg de gerçekten çok konforlu vites geçişleri var. Sizin aracınız kaç km de mekatronik sorunu çıkardı acaba?

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Gercekten sevindirici . Bu arada Arkas'in sahibi Italyan zannedersem. Umarim ilk yaklasim bile bizimkilere ornek olur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Aracı sabahtan tekrar Arkas'a götürdüm. Aracı gün içerisinde Vosmer'e götüreceklerini ve cihaz ile kontrol ettireceklerini bildirdiler ve aracı teslim aldılar. Bu sorun tam anlamıyla yapılmadan teslim etmeyeceklerini ancak bize Volswagenden bildirilen sıkıntının 50-100 TL lik ufak bir masrafı olduğunu ve ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdiler. Şu an için geri dönüşlerini bekliyorum... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Yine ben. :)

Cihazda mekatronik arızası yazmıyor. :)

Ancak bir ihtimal bobinlerden kaynaklanabiliyor bu sorun. Araç 140'lıktı değil mi? Bobinlerin 60 binde bir değişmesi gerekiyor standart prosedürde. 2011'de iyileştirilmiş bobinler geldi, ateşleme bozukluğu da silkeleme yapabiliyor ama düşük ihtimal. Ki bobin-buji değişimi de totalde 400 lira civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. 100 liraya çözebiliyorlarsa yarın oradayım. :)

Yavuz Bey, cihaza henüz bağlamadılar sadece telefon ile görüştüler. Sizin demek istediğiniz mekatronik arızası olsa bile cihaz ile göremeyeceklerini mi söylüyorsunuz ?

Ben bobinlerden olacağını da düşünmüyorum. Sadece 1 ve geri de sıkıntı. ayrıca araç motor ısısı 90 a ulaştığında sorun yapıyor. Araç soğukken bir ve geride de hiçbir sıkıntı yok.Araç bakım kağıdında en son 45.000 de bakıma girmiş gözüküyor 60.000 bakımı yapılmamış. Şu an araç 67.000 km de.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Aracı sabahtan tekrar Arkas'a götürdüm. Aracı gün içerisinde Vosmer'e götüreceklerini ve cihaz ile kontrol ettireceklerini bildirdiler ve aracı teslim aldılar. Bu sorun tam anlamıyla yapılmadan teslim etmeyeceklerini ancak bize Volswagenden bildirilen sıkıntının 50-100 TL lik ufak bir masrafı olduğunu ve ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdiler. Şu an için geri dönüşlerini bekliyorum... 

Gerçek masrafı söylemeyebilirler, canınız sıkılmasın ve kendileri hakkında olumsuz düşünmemeniz için.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Cihazda mekatronik arızası diye bir arıza görünmüyor. İşi bilen usta test sürüşünde anlıyor. Bende de benzer bir sorun 2. ve geri viteslerde var, silkeleme çok sert değil ama bir çok arabaya binen farketmiyor, ve stop etme sorunu da yok. Dolayısıyla Akif ustayla konuştuk ve masraf etmemeye karar verdik. 

Aslında şüphe etmiştim bugün ama 1. ve geri viteste, sadece ısınınca yapıyor deyince daha da emin oldum.

Sizdeki silkeleme çok mu sert?

Neredeyse emniyet kemer gergilerinin bile devreye gireceği kadar sert :) Şöyle düşünün manuel vitesli araçta birden debriyajı kaldırdığınızda araba  nasıl zıplıyorsa (bu sırada stop ediyor yada toparlayabiliyor) aynı o şekilde, bu zıplattıktan hemen sora ayağınızı gazdan çekerseniz 2. vitese alıyor ve sorunsuz devam ediyor, eğer gaz vermeye devam ederseniz zıplata zıplata devirleniyor ve 2. vitese geçiyor. Bu zıplatmada klima şayet açıksa devir çok düştüğü için araba stop ediyor. Klima kapalı ise havalandırma açıksa arabanın devri düştüğünde havalandırmalarda minimum üflemeye geçiyorlar.

Klima açık ve ayağınızı frenden çektiğinizde hiç gaz vermezseniz hemen zıplatıp stop ediyor.

Bu arada volswagen ile gorustuklerinde kalkiş yardimcisinun sıkıntılı olabileceğini yazılım guncellemesi ile bu sorunun duzelecegini ifade etmisler. Ne olacak bakalım...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Neredeyse emniyet kemer gergilerinin bile devreye gireceği kadar sert :) Şöyle düşünün manuel vitesli araçta birden debriyajı kaldırdığınızda araba  nasıl zıplıyorsa (bu sırada stop ediyor yada toparlayabiliyor) aynı o şekilde, bu zıplattıktan hemen sora ayağınızı gazdan çekerseniz 2. vitese alıyor ve sorunsuz devam ediyor, eğer gaz vermeye devam ederseniz zıplata zıplata devirleniyor ve 2. vitese geçiyor. Bu zıplatmada klima şayet açıksa devir çok düştüğü için araba stop ediyor. Klima kapalı ise havalandırma açıksa arabanın devri düştüğünde havalandırmalarda minimum üflemeye geçiyorlar.

Klima açık ve ayağınızı frenden çektiğinizde hiç gaz vermezseniz hemen zıplatıp stop ediyor.

Bu arada volswagen ile gorustuklerinde kalkiş yardimcisinun sıkıntılı olabileceğini yazılım guncellemesi ile bu sorunun duzelecegini ifade etmisler. Ne olacak bakalım...

şu olabilir bu olabilir demelerine bakmayın.genel olarak bu şanzımanın mekatronikle derdi olduğunu biliyoruz.büyük ihtimal sorun oradan çıkacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Arkas çözsün bu problemi 

bizim forum üyeleri de birkaç alışveriş yapar Arkas'tan...

sonuçta iyi niyete iyi niyet ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Araçtan bugün haber var. :) Arkas aracı Vosmere götürmüş. Vosmer bir teşhis yapmış. Daha sonra 2 farklı şanzumancıya da gidilmiş emin olmak amacı ile. Sonuç olarak aracı Vosmer'e teslim etmişler ve Yavuz Bey'in söylediği gibi mekatronik değişmesi gerekiyormuş. Aracın bakımları tam olması nedeniyle iyi niyet garantisi adı altında değişim yapılması için gerekli yazışmalar yapılıyormuş. Muhtemelen bu sorunu VW karşılayacak. Açıkcası şu başıma gelenlere üzüldüm ancak Arkasın aracın arkasında sonuna kadar durmasını takdir ettim ve 2.el araç alıyor ve en azından şanzımanı 2 yıl garantili olacağı için de mutluyum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Çağlar Bey aynı parçanın arızası durumunda 2 yıl mekatroniğin garantisi olacağı belirttiler.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Çağlar Bey aynı parçanın arızası durumunda 2 yıl mekatroniğin garantisi olacağı belirttiler.

Bunun için belge istemeniz ileride bir arıza durumunda ( inşallah olmaz ) daha kolay muhattap bulmanızda yardımcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...