İçeriğe Yönlendir

Touran 1.4 Tsi Dsg Aldım Ama....

Oktay Demirağ

Recommended Posts

Oktay Demirağ

Yetkili servisi tercih etmemekte fayda var demek böyle araçlarda.

Yetkili servisi tercih etmekte fayda var demek istediniz sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yanlış yazmışım. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)

cady ile sadece önü ve göğsü benzer be abi :D Buram buram kalite kokar touran :D

Koltuk döşemelerine çok dikkat etmedim. Ancak plastik malzemeler neredeyse aynı be Süha?. Ben öyle dediğin kadar bir fark göremedim açıkçası...   :D  :p

Gözünüz aydın Oktay bey. Gerçekten çok sevindim bu pozitif gelişmelere...    :good1:  :nazar:

tarihinde Fırat Şenol tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

mükemmel sonuç.

aracın 2. el değeri de arttı şimdi.mekatroniği değişmiş sorunsuz araç.yeme de yanında yat

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Bu arada, 60.000 bakımı yapılmamış demiştiniz. Nasıl iyi niyete aldılar?

Bu konu hakkında bir fikrim yok. 2 muhattab bir şekilde aralarında çözmüşlerdir sanırım. Biri vosmer diğer arkas. İyi niyet garantisi adı altında değiştirme için ilgili yazışmalara başlamışlar. Şayet RED yanıtı gelirse ücreti Arkas ödeyecekmiş ancak muhtemelen Onayı geleceğini belirtiyorlar.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

Koltuk döşemelerine çok dikkat etmedim. Ancak plastik malzemeler neredeyse aynı be Süha?. Ben öyle dediğin kadar bir fark göremedim açıkçası...   :D  :p

Gözünüz aydın Oktay bey. Gerçekten çok sevindim bu pozitif gelişmelere...    :good1:  :nazar:

abi şimdi kullandığım aracı yazayım, bel destekli ve yükseklik ayarları ön koltuklar, kol dayama kol dayama içinde cd-changer, sunroof kararan dikiz ayna düğmeli 10 airbag, karartmalı arka camlar, atermik ön cam  gibi donanımlar ve bu ürünlerin kalitesini anlatmaya çalışıyordum. Yoksa çft yönlü digital klimasına kadar ürünler aynıdır muhtelemelen ;) Bulabildiğim tek resim :D

xTsyuxW.jpg

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)

abi şimdi kullandığım aracı yazayım, bel destekli ve yükseklik ayarları ön koltuklar, kol dayama kol dayama içinde cd-changer, sunroof kararan dikiz ayna düğmeli 10 airbag, karartmalı arka camlar, atermik ön cam  gibi donanımlar ve bu ürünlerin kalitesini anlatmaya çalışıyordum. Yoksa çft yönlü digital klimasına kadar ürünler aynıdır muhtelemelen ;) Bulabildiğim tek resim :D

xTsyuxW.jpg

Eee tamam işte, bende farklı birşey demedim zaten. Yani sonuçta Caddy bir ticari araç ve buna rağmen sunroof, bel desteği ve atermik ön cam hariç hepsi benim arabada da var. Demeye çalıştığım her ikisi de Volkswagen ve bir çok parçası ortak, arada ki tek farklılık birinin ticari birinin binek olmasından kaynaklı. Touran'ı niye getirmiyor artık Doğuş? Getirmeye devam etse ne Caddy satabilir ne de tiguan...   ;)  :flowers:

tarihinde Fırat Şenol tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Eee tamam işte, bende farklı birşey demedim zaten. Yani sonuçta Caddy bir ticari araç ve buna rağmen sunroof, bel desteği ve atermik ön cam hariç hepsi benim arabada da var. Demeye çalıştığım her ikisi de Volkswagen ve bir çok parçası ortak, arada ki tek farklılık birinin ticari birinin binek olmasından kaynaklı. Touran'ı niye getirmiyor artık Doğuş? Getirmeye devam etse ne Caddy satabilir ne de tiguan...   ;)  :flowers:

bizdeki 7 kişilik stepnesiz olanı idi, stepne dışında başka kusuru yoktu :D illaki parçası ortak abi mondeo ile transitin motorları göstergesi vs.. de aynı hesabı ;) Abi touran kullanan herkesin hayali illaki toureg dir :) yani benim böyle hehe

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

bizdeki 7 kişilik stepnesiz olanı idi, stepne dışında başka kusuru yoktu :D illaki parçası ortak abi mondeo ile transitin motorları göstergesi vs.. de aynı hesabı ;) Abi touran kullanan herkesin hayali illaki toureg dir :) yani benim böyle hehe

Resim çekileli ne kadar oldu kardeşim .

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Kötü haberleri aldık. Vosmer aracı iyi niyet garantisinde sadece % 20 karşılacağını bildirmiş. Arkas ise kalan 5.000 tl masrafın % 50 sini karşılayabileceğini yada aracı iade alabileceğini söyledi. Ben de mecburen iade alınması yönünde istekte bulundum. Yarın arabanın tekrar satışı yapılacak ve ücret iadesinde bulunacaklar :(

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

hmm,üzücü.arkas adına da saçma bir tercih olmuş.o aracı yaptırmadan satmayı mı ve kaça satmayı düşünüyorlar ki.satılacaksa illa ki yapılacak.hazır satılmış aracı yaptır,hem alıcı memnun kalsın,hem namın yürüsün. :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

hmm,üzücü.arkas adına da saçma bir tercih olmuş.o aracı yaptırmadan satmayı mı ve kaça satmayı düşünüyorlar ki.satılacaksa illa ki yapılacak.hazır satılmış aracı yaptır,hem alıcı memnun kalsın,hem namın yürüsün. :angry:

Sanırım bu parça elektronikçiler de değişim yapılmadan temizletilebiliyormuş. Kendilerinin böyle bir alternatifi olduğunu da söylediler.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sanırım bu parça elektronikçiler de değişim yapılmadan temizletilebiliyormuş. Kendilerinin böyle bir alternatifi olduğunu da söylediler.

muhtemelen size de temizlenmişini sattılar,2. gün mal patladı.

aynı süreci tekrar yaşarlar

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Abi tavsiyem işin ehli olmayan kimseye şanzımanın civatasını bile elletme.

Ben mekatronik tamir videolarını izledim. Ustası olmayanın altından kalkabileceği bir iş değil. :)

Artık gerek kalmadı, ben seçimimi iade den kullandım. Ancak yapılsın deseydim Vosmerde yapılacaktı araç. Şu aşamada artık onlar yine yaptırırlarmı temizletirler mi bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Doğru olanı yaptın Oktay... Sıkma canını... 

En az 3 bin lira isterlerdi senden... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Üzülme, bencede doğrusunu yaptın, altı üstü araba Allah daha iyilerini nasip eder nasılsa, hiiç takma kafana, hayırlısı buymuş de ve geç, zaten yaptırsanda doğuştan hatalıydı, yine bozulacağı kesindi zaten....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Arkas'ın  ücret iadesi teklif etmesi iyi olmuş. Ayrıca bu tip arızaların çıkma ihtimalini bizzat test ettiğiniz için otomatikleri daha sorunsuz marka ve modellere yönlenmekte deneyim kazanmış oldunuz. Haftasonubiraz cansıkıcı geçmiş olsa da yeni araç alımının heyecanı ile zorlu ama daha güzel bir süreç sizi bekliyor. HAyırlısı olsun.

Saygıalrımla.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Artık gerek kalmadı, ben seçimimi iade den kullandım. Ancak yapılsın deseydim Vosmerde yapılacaktı araç. Şu aşamada artık onlar yine yaptırırlarmı temizletirler mi bilmiyorum.

En doğrusunu yapmışsınız Oktay bey, sonradan başınız ağrıyacağına paranızı iade alma yolunu seçerek...   :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

artık öyle bir zamandayız ki,aldığımız araca maximum 3 sene biniyoruz,2. el ise daha da kısa.aradaki fiyat farkını cepte gördüğümüz an,model yükseltmeye çalışıyoruz...

durum böyle iken,yine bu aracın ya da şanzumanın aynısı fakat,servis garantisinde yakın zamanda değişmiş olanını bulup alınabilir.yakın zamanda değiştiyse,siz de 2-3 yıl sonra (belki daha erken) satacağınıza göre..

ben olsam,bu kadar övülen şanzumanı kullanmak isterdim. :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

bizdeki 7 kişilik stepnesiz olanı idi, stepne dışında başka kusuru yoktu :D illaki parçası ortak abi mondeo ile transitin motorları göstergesi vs.. de aynı hesabı ;)Abi touran kullanan herkesin hayali illaki toureg dir :) yani benim böyle hehe

Touran'a binmedim ama benim hayalim :p Ama emmiyi ikna edemiyorum kasko konusunda :D

Hocam, illa tekrar DSG alacam diyorsanız DOD dışında bakmayın. DOD vw grup araçlarda çok aşırı titiz davranıyor.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

DSG mi... Ben büyük konusmayayim ama DSG ye daha da bulaşmam. Sıfır olsa dahi...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

İade tercihi bence de doğru tercih olmuş. En baştan problemli başlayan bir birliktelikten hayır gelmezdi. Siz de yol yakınken dönmüş oldunuz. Sonuçta o kadar para verip bir de problemlerle uğraşmak da vardı. Umarım yeni seçenek iyiki dedirtir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Resim çekileli ne kadar oldu kardeşim .

2008 be kanka çok hareketli ve performanslı olduğum zamanlardı. Bu araba az mı reşna gördü beya :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

2008 be kanka çok hareketli ve performanslı olduğum zamanlardı. Bu araba az mı reşna gördü beya :))

Kaderimiz aynıymış bende zayıftım o zamanlar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...