İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy Note 3, 4 Eylül'de Tanıtılıyor.

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Bugün Samsung Türkiye sayfası bu gönderiyi yayınladı. 
1175200_674730225888706_79794495_n.jpg

Bu arada shiftdeletenet sitesinden cihazın ön paneli olduğu iddia edilen bir fotoğraf var. gsmarena_0091377615194.jpg

Selefi Note 2'den 1.68 inç büyük bu kaynağa göre. Tasarım yine aynı. Klasik plastik olacağı kesin. 1 adet sensör artmış gibi gözüksede orası bildirim ledi yeri. 

gsmarena_0111377615225.jpggsmarena_0121377615241.jpg
İlk partide Qualcomm'un 2.3 GHz hızında çalışan Snapdragon 800işlemcisi, Adreno 330 Grafik birimi ve 3 GB RAM gibi iddialı donanım özellikleriyle gelmesi beklenen cihaz, dikkat çekici özellikleriyle yine büyük akıllı telefon severlerin tercihi olacak gibi gözüküyor. Fakat bu sene rekabet daha yorucu olacak. Phablet pazarına Xperia Z Ultra ile giren Sony ve One Max ile girecek olan HTC, Samsung'u tek bırakmayacak.

Sizce nasıl olacak? Daha ne eklenebilir ? 

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mega zaten berbat, note3 iyi olacak bence.

Samsung 15 günde yeni bir model açıklıyor. Salak mı bunlar anlamadım :p

Sizinkide 2li şampuan+krem hediyeli misali, bir esas birde plastik çıkarıyor ya, ayrıca bulaşık makinesi firmaları gibi eskisini getir 2. ele sayalım sıfır verelim kampanyasına başlıyormuş duydunmu, elmastore larda eskisini getir yeniyi götür...   :D

Baktılar işler kötü, zamzung-htc sağlı sollu tokat indiriyor, damping yapmış elma  :D

Yorum bağlantısı

Samsung 15 günde yeni bir model açıklıyor. Salak mı bunlar anlamadım :p

Samsung'un amiral gemisi denebilecek modellerinin çıkış tarihleri aslında belli. Galaxy S serisi senenin ilk çeyreğinde, note serisi ise son çeyreğinde tanıtılıyor. Mini modelleri tanıtımdan yaklaşık 2 ay sonra geliyor. Mega serisi eni bir model ve o da muhtemelen yılın ortasında yenilenecek.

Samsung Güney Kore üretim modelini en iyi uygulayan markalardan. Hr bütçeye göre her segmentte ürünü, evladiyelik değil, günün modasına uygun olarak çıkarıp, hızlıca yenisini piyasaya sürmek. Televizyonundan tutun, çamaşır makinesine kadar samsung'un piyasada iki sene önce çıkan modelini bulmak mümkün değildir. Japonlar her bütçeye uygun üretir gibi yapar ama genelde segmentinde pahalı noktada konumlandırır. Amerikalılar her gelir grubu ile uğraşmazlar. Belirledikleri gruba göre hareket ederler. En alt segmente de, en üst segmente göre de hareket etseler genelde kaliteli ve uzun ömürlü üretime önem verirler. Fiyatları yine pahalıdır. Almanlar ise alt tarafa bakmazlar, en üst segmente gözlerini dikip, en pahalıyı üretirler. Spesifik noktalarda seri üretimi bile az sayıdadır ve herkesin ulaşmasını istemezler ürünlerine.

Benim gözlemlerim en azından böyle.

Note3'e gelirsek; piyasada epey ses getirir. Ancak yine ilk başta çok büyük algısı ile piyasasına müdahale edilmek istense de, incelendikçe kasa ebadına müdahale ile değil, çerçeve ile ekran arasındaki boşlukların azaltılması sonucunda kayıp alanların kullanıma dahil edilmesi ile büyüdüğü ortaya çıkar zamanla.

Sonra diğer telefon(!) modellerinde olmayan özellikleri keşfedildikçe çoğalmaya başlar piyasada. S5 çıkana kadar saltanatı devam eder. Iphone bu arada yenilikçi bir modelle gelirse özellikle bayan kullanıcılar arasında tercih edilen model olan selefi Note2'den rol çalamaz. Iphone beklentileri karşılayamazsa bayanların en çok tercih ettiği model olur. Multimedya özelliklerini iyi kullanmak isteyen gençlere yönelik olarak iekranı büyütürken dış çerçeveyle birkaç milim oynarsa ve ceket cebini aşacak bir boyuta ulaşırsa işdünyasını kaybetmeyi göze almış demektir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Evren Abi bizim gibi tüketim toplumu için güzel strateji ama üretim olmayınca bu kadar sık model ve alım satım bize zarar. Ben şahsen evladiyelik düşürüm çoğu konuda. Bu yüzden kanım ısınamıyor Samsung'a. Bu kadar çok model çıkarması, ileride bu modellere verdiği desteği de azaltır diye düşünüyorum.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

İlk gözlemlerim,
Tasarıma çok çalışılmış. Deri arka kapak yapılmış. Kılıf, kapak ve renkleri çok güzel olmuş. 
Spen gelişitirilmiş. 
SNote bambaşka birşey olmuş, beğendim. 
Ekran 5.7 inç FULL HD. 
Detaylar sonra.

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

1280855_678240478871014_2006588518_n.jpg

Samsung Galaxy Not 3 nihayet tanıtıldı. Almanya’da düzenlenen IFA 2013 öncesinde gerçekleşen özel bir etkinlikle tanıtılan Galaxy Note 3’ün tanıtım etkinliği son derece özeldi. Tanıtım öncesinde klasik müzik konseri bile vardı. Ve daha birçok ilgi çekici sunumlar yer alıyordu. Tüm bunlar Samsung’un Galaxy Note serisine verdiği önemim bir göstergesi aslında.

Daha ince, daha güçlü, daha hızlı, daha büyük ekranlı ve daha güçlü bir cihaz yapmaya çalıştıklarını açıklayan Samsung, cihazda yeni bir S kalem yani S Pen’e yer veriyor. Bu kalem çok daha kapsamlı özelliklere sahip olacak.

Güvenlik konusunda da bazı yenilikler sunacak olan Note 3, Samsung Knox isimli güvenlik uygulamasına sahip olacak. Mobil dünyanın en güvenli altyapısına sahip olacağı iddia ediliyor.

Samsung-Galaxy-Note-3-tanitim-1.jpg

Her ne kadar Türkiye’deki kullanıcıları ilgilendirmese de LTE konusunda en gelişmiş ağ destek özelliğine sahip olacağı öne sürülüyor.

25 Eylül itibariyle tüm dünyada ve Türkiye’de satışa çıkacak.

Samsung Galaxy Note 3 Akıllı Telefonun Özellikleri

• 151.2×79.1×8.3 milimetrelik boyutlar.
  • 168 gram ağırlık. Galaxy Note 2’ye göre 15 gram daha hafif.
  • 5.7 inçlik Super AMOLED full HD ekran.
  • 2.3 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci ya da dördü 1.9 GHz, dördü 1.3 GHz olmak üzere sekir çekirdekli Exynos 5 Octa işlemci.
  • 3 GB RAM.
  • 32 ya da 64 GB dahili depolama alanı.
  • 13 MP BSI algılayıcılı kamera.
  • 2 MP ön kamera.
  • Saniyede 30 kareyle 1080p full HD video çekebilme.
  • Wi-Fi, GPS, GLONASS, NFC, Bleutooth 4.0, kızıl ötesi bağlantı özellikleri.
  • 3200 mAh batarya.
  • Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi.
  • Yenilenmiş bir S Pen yani S kalem.
tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Xperia z1

Kod adi honami.

Bunu da inceleyin derim sallanmadan once ;)

yine rakam? :mangal:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vay beee, biran kendimi tırtfon lansmanında sandım, makyajdan başka kayda değer ne var, fiyatından başka, tamam iyi güzelde sonuç .... ortada birşey yok.

İşi, makyajlı araba işine döndürdü bu zamzung ta haaa :) 

Kol saatinide yerim, seneleeer önce Casio nun yaptığı ve bir ara G-Schock saatlerde kullanılan ama gerisi olmadığından tutulmayan bu özelliğe yakın saatleri vardı, şimdilerde yeniiden çıkaracaklarmış, gidip onlardan alırım, zamzung gear almam :)

Alın size örnek.

http://www.engadget.com/2013/08/08/casios-new-g-shock-watches-pack-bluetooth-music-remote-control/

http://www.youtube.com/watch?v=WJWx4ZQTUKE

Videoyu izleyin, sonuna dek, gear mış cık cık..

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

yine rakam? :mangal:

Abi bu telefonlarin ikisinin de 2000 tl civarinda olmasini bekliyorum. Eylul sonu gibi piyasaya girerler. O zaman fiyat bellolur.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3d 42 inch smart tv ler 1500 TL, tek eksiği sim yuvası olan 7 inch dev tabletler 400 TL (bilnen marka)

üstüne oturduğum 4-5 inch ekranlı telefona 2000 lere varan meblağ vermem...... zira hak etmediği gün gibi açık.....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

3d 42 inch smart tv ler 1500 TL, tek eksiği sim yuvası olan 7 inch dev tabletler 400 TL (bilnen marka)

üstüne oturduğum 4-5 inch ekranlı telefona 2000 lere varan meblağ vermem...... zira hak etmediği gün gibi açık.....

O samarttan bende de var, birde Hatçe One ım var, dahada almam, üstünede hayatta oturmam, yeterince oturdu zaten  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

one dan iyi tepsi oluyor, safranboluda ilgili deneme ve foto çekimi yapmıştık :mangal:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

one dan iyi tepsi oluyor, safranboluda ilgili deneme ve foto çekimi yapmıştık :mangal:

Ama kahve tepsisi, bu not3 ten kallavi misafir çay tepsisi oluyor, hemde en gümüşünden :)

One bana göre tam sınırda, daha büyüğünü hayatta almam, Laptopum var, tablete bakmam bile :)

Not3 alma niyetinde olanlar, Zony Z1 i görmeden hamle yapmasınlar, eğer xperia Z deki gibi olmaz ise sağlam alet geliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=blUhgOJXetM

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

4K video çekebiliyormuş. Benim fiyat tahminim: İlk fiyat 2300 tl olacak.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zony bende var, ekrana jelatini bile bulamadım , kılıf, koruma kabı pil vs. samanlıkta iğne aramak gibi, telefon harika (benim ihtiyacıma göre) ama anki inadına aksesuar yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...