İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy Note 3, 4 Eylül'de Tanıtılıyor.

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

zony bende var, ekrana jelatini bile bulamadım , kılıf, koruma kabı pil vs. samanlıkta iğne aramak gibi, telefon harika (benim ihtiyacıma göre) ama anki inadına aksesuar yok

Onunda böyle bir derdi var evet, neyse canım, ben 2-3 sene nasılsa birşey almam, o zaman not5- Z5- Htc Four falan çıkar onları irdeleriz artık :)

Sağlam vaatler, özellikle kamera konusunda, hele bir gelsin, Z dede böyle havaya girmiştik....

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

3d 42 inch smart tv ler 1500 TL, tek eksiği sim yuvası olan 7 inch dev tabletler 400 TL (bilnen marka)

üstüne oturduğum 4-5 inch ekranlı telefona 2000 lere varan meblağ vermem...... zira hak etmediği gün gibi açık.....

Onları yanında gezdirme seçeneğin yok abi :D

Bu telefonları tepsi olarak bile kullanma şansın var. TV, video kaydedici, fotoğraf mak., bilgisayar, Navigasyon, Telefon, gibi başlıca özelliklerinin yanında yüklediğin uygulamalar ile köpek savar olarak bile kullanman mümkün :D

Z1 i (Honami) bir kaç aydır piyasadan tekip etmeye çalışıyordum. Merak ettiğim ve beklediğim bir telefondu. Piyasaya sızan bilgilerden bir tek 4k çekim işi yalan oldu, diğerleri çıktı. SD de kamerasını çok beğeniyordu testini yapan adam. su altı çekim yapması (1m derinlikte) da ilginç bir özellik.

Aksesuar yönünden piyasada zayıf, samsunga göre. Hele gelsinler bir dokunalım bakalım :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

4K video çekebiliyormuş. Benim fiyat tahminim: İlk fiyat 2300 tl olacak.

Zony de çekiyor, ne olmuş yani  :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Zony de çekiyor, ne olmuş yani  :D

Onları yanında gezdirme seçeneğin yok abi :D

Bu telefonları tepsi olarak bile kullanma şansın var. TV, video kaydedici, fotoğraf mak., bilgisayar, Navigasyon, Telefon, gibi başlıca özelliklerinin yanında yüklediğin uygulamalar ile köpek savar olarak bile kullanman mümkün :D

Z1 i (Honami) bir kaç aydır piyasadan tekip etmeye çalışıyordum. Merak ettiğim ve beklediğim bir telefondu. Piyasaya sızan bilgilerden bir tek 4k çekim işi yalan oldu, diğerleri çıktı. SD de kamerasını çok beğeniyordu testini yapan adam. su altı çekim yapması (1m derinlikte) da ilginç bir özellik.

Aksesuar yönünden piyasada zayıf, samsunga göre. Hele gelsinler bir dokunalım bakalım :D

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sonuç, ne diyorsunuz yani  :)

Zony Z1 tırt çıktı diyelim, zamzung bildiğimiz nokia yolunda giden zamzung zaten, nokia satıldı, apple tırt, geriye HTC kaldı, en iyisi H T C muhahaha  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Sonuç, ne diyorsunuz yani  :)

Zony Z1 tırt çıktı diyelim, zamzung bildiğimiz nokia yolunda giden zamzung zaten, nokia satıldı, apple tırt, geriye HTC kaldı, en iyisi H T C muhahaha  :D

Abi yapma allah aşkına. Htc iflas eşiğinde zaten.  Teknolojide kimse samsungla yarışamaz. Nokia yolunda felanda gitmiyor. Giden tek şirket apple. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi yapma allah aşkına. Htc iflas eşiğinde zaten.  Teknolojide kimse samsungla yarışamaz. Nokia yolunda felanda gitmiyor. Giden tek şirket apple. 

Htc iflas ederse harbi üzüleceğim, androyu adam gibi kullanabilen ve elma satabilliğindeki tek marka bu çünki, hem kimse yarışamaz ne yahu, hepsi kore firması, hepsi birbirinden daha iyi şeyler yapıyor, kısaca bal gibide yarışır :) yarışamayan elma dır, zaten oda toplama, yarışamaması doğal :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Htc iflas ederse harbi üzüleceğim, androyu adam gibi kullanabilen ve elma satabilliğindeki tek marka bu çünki, hem kimse yarışamaz ne yahu, hepsi kore firması, hepsi birbirinden daha iyi şeyler yapıyor, kısaca bal gibide yarışır :) yarışamayan elma dır, zaten oda toplama, yarışamaması doğal :)

Htc'nin iflası benide çok üzer. Donanım,kasa,tasarım çok güzel htc'de. Samsung çok fazla yazılım yüklüyor. Htc ise stabilliğini sürekli ram'i dolu tutmasına borçlu. 

Teknolojide kimse yarışamaz abi Samsungda. Telefonda bence kaliteyi yükseltmeli biraz. Halen e250 kutusu gibi kutularla satıyor. Kulaklığı şarj aleti de öyle. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Htc'nin iflası benide çok üzer. Donanım,kasa,tasarım çok güzel htc'de. Samsung çok fazla yazılım yüklüyor. Htc ise stabilliğini sürekli ram'i dolu tutmasına borçlu. 

Teknolojide kimse yarışamaz abi Samsungda. Telefonda bence kaliteyi yükseltmeli biraz. Halen e250 kutusu gibi kutularla satıyor. Kulaklığı şarj aleti de öyle. 

Sen One kullan, iyice incele, 32gb s4 ne kadar ram kullanıyor birde One, boş haldeyeken ana belleğin ne kadarı boş onada bak, şöyle diyim, şuan bizde satılan hiçbir telefon marka ve modeli, ayfonda dahil (çünki aynı), rom uyumlu stabillikte One ile yarışamaz, S4 ün 8 çekirdek olanı vs. hız testinde falan geçer ama stabillikte şansı yok, donanım dolu uyum hatalı,  HTC nin bu dediğim konudaki tek modelide One yalnız, sadece bu alet, e tabii tek aletle de bu iş olmuyor, hala arkadaşlarıma htc diyince çin malımı diyenler var, adamlar pazarlamada berbatlar...

One ın stabilliği ram den değil, rom üzerinde özellikle uğraşılmış ve donanımla tam uyumlu hale getirilmiş, zaten Samsung tan iyi olmasının ana sebebide bu, Samsung donanım doldurur uyumu es geçer, roma önem vermez süslemeye bakar, o yüzdende genel olarak takılarak çalışır, s4 de dahil, note konusunda emin değilim, kullanmadım,onuda sen açıkla bakiim :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Z1in tirt ciktigini nerden cikarsiniz. Ekran 441ppi z1 de

Note3 te 363 ppi

Foto da tirt

İslemciler asagi yukari ayni

Ram note3 de 1 gb daha iyi

Pil 200 mah daha ustun not da. Ancak ekran farkliligi ve kullandigi arayuz nedeni ile asagi yukari ayni dayanma suresi vardir.

Not belki harici uygulamalar ile one gecebilir ama turkiye de bunlarin ne kadarini kullanabilirsiniz bilemiyorum. Gogil bile burasi icin navi destegi vermiyor.

Benim dusuncem z1 note dan daha iyi su anda...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Z1in tirt ciktigini nerden cikarsiniz. Ekran 441ppi z1 de

Note3 te 363 ppi

Foto da tirt

İslemciler asagi yukari ayni

Ram note3 de 1 gb daha iyi

Pil 200 mah daha ustun not da. Ancak ekran farkliligi ve kullandigi arayuz nedeni ile asagi yukari ayni dayanma suresi vardir.

Not belki harici uygulamalar ile one gecebilir ama turkiye de bunlarin ne kadarini kullanabilirsiniz bilemiyorum. Gogil bile burasi icin navi destegi vermiyor.

Benim dusuncem z1 note dan daha iyi su anda...

Bana deme  : :biggrin: ben laf olsun diye tırt dedim canım, Z1 gelsin görelim hele, şüphelendiğim şeyse şu, experia Z de ilk çıktığında, bende dahil vay be demiştik, sonra gördükki aksayan yönleri var,  Z1 de Sony durumu düzletmişmi acaba diye şüphem var o kadar.

Bu arada, Mert sana şu videoyu yolluyorum  :D

http://www.youtube.com/watch?v=zV2GA63HEGk

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bana deme :biggrin: ben laf olsun diye tırt dedim canım, Z1 gelsin görelim hele, şüphelendiğim şeyse şu, experia Z de ilk çıktığında, bende dahil vay be demiştik, sonra gördükki aksayan yönleri var, Z1 de Sony durumu düzletmişmi acaba diye şüphem var o kadar.

Kullandigi arayuz stock andro ya cok yakin dolayisi ile islemciden maksimum fayda saglayacaktir. Ayrica samsunglar gibi arka planda da cok fazla program calistirmiyor. İslemci snapdragon su an piyasadaki en baba islemci. Okuduklarim iyi izlenim birakti. Note un 5.7 lik ekraninda 363 ppi uretmesi acikcasi hayal kirikligi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kullandigi arayuz stock andro ya cok yakin dolayisi ile islemciden maksimum fayda saglayacaktir. Ayrica samsunglar gibi arka planda da cok fazla program calistirmiyor. İslemci snapdragon su an piyasadaki en baba islemci. Okuduklarim iyi izlenim birakti. Note un 5.7 lik ekraninda 363 ppi uretmesi acikcasi hayal kirikligi.

Samsung ekranı= yapay görüntü, tv leride aynı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Htc'nin başka üretimi var mı bilmiyorum ama piyasada en bilinir ürünü telefon. Tek ürünle devler piyasasında yarışmak zor. Özellikle de teknolojinin ana elementlerinde üretici değil, tüketici konumundaysanız. Bu nedenle Sony ve Samsung'un tuzu kuru. Maliyetleri düşürüyorlar ama piyasada fiyat dengesini de bozmadan sattıklarının karı onlara yetiyor. Zaten akıllı telefonlarda tasarım namına bir çalışma nerdeyse yok gibi. Nerdeyse ön tarafı tamamen ekran arkası kapak olan dikdörtgen bir form sürekli incelip, genişliyor. İçindeki işlemciler öncüleri bilgisayarlardaki yapıyı taklit ederek ısınma problemlerinin daha az enerji harcayarak engellenmesine uğraş verilerek tasarlanıyor. Ekranlar artık full hd'ye kadar geldi. Tv'nin 55 inc olanı 2500tl iken onda bir boyuta düşmüş ekranın maliyeti giderek azalmıştır herhalde. Sonuçta üzülerek de olda Htc yakında kendine bir partner bulmak zorunda ya da bir çatı altına girer. Samsung piyasadan giderse sallayarak gider. Zaten eğer piyasa Japonlar ve Amerikanlara kalırsa telefonlar ilk çıktıklarında 1500usd'yi görürler. Bu yüzden piyasada dua edelim de çinliler ve koreliler olsunlar.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Honami donanım olarak hepsini katlar, ancaaaaakkkk kullandığı arayüzü yenilemezse güzelim telefon çöp olur. Ali hocam HTC'nin herşeyi iyi güzel ama (bendede desire x var) adamlar pil kullanımını uzatmayı beceremiyorlar abicim çıldırıcam yaaa :) Samsung makyaja verdiği önemin 1/4'ünü yazılım uyumuna verse piyasanın canına okur.

Apple hala aynı kafadan devam ediyor, ne diyim :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Honami donanım olarak hepsini katlar, ancaaaaakkkk kullandığı arayüzü yenilemezse güzelim telefon çöp olur. Ali hocam HTC'nin herşeyi iyi güzel ama (bendede desire x var) adamlar pil kullanımını uzatmayı beceremiyorlar abicim çıldırıcam yaaa :) Samsung makyaja verdiği önemin 1/4'ünü yazılım uyumuna verse piyasanın canına okur.

Apple hala aynı kafadan devam ediyor, ne diyim :)

One la işi çözdüler, sıkı kullanırsan 1 gün, normal 2 gün, hiç oyun oynamaz wifi yide ara ara açarsan daha fazla dayanır, sadece telefon olarak 2 günü çoook rahat geçiyor zaten, dediğim gibi HTC One ile işi çözdü, inşallah gerisinide getirir.

Apple ın yapacağı pek birşey yok, ios la ancak bu kadar, androdan tamamen farklı bir yazılım ve sınırları çok dar, ancak süsleme ve kopyalama yapabilir elma.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Apple kullanıcısıyım Samsung'a her kesime hitap ettiği için sempati duyarım fakat bu sempati yerini kötü duygulara bırakır oldu, sürekli telefon yenilemek ve her yeni üretimde bir öncekini ekarte etme niyeti çok bariz. Emin olun şu tanıtımda kullanılan orijinal tema dahi insanların telefonu almasına yetiyor. Adam Nokia kullanıyor akıllı telefon alacak ekranda şu tüysü bitki olana eski diyerek balonlu olanı alıyor. Almadığı telefon S3! Yahu eşekten yarış atına biniyorsun zaten, eski dediğin ne yeni dediğin ne? Bugün s4 alanlar s5 çıktığında kötü hissedecekler kendilerini bu açık, s5 mini ile kıyaslanacak ve geçilir hale gelecekler. S3 mini s4 miniye çoktan yenildi, vaktiyle 1000 liraya alanlar şimdi o paraya s3 alabiliyorlar. İşin içinde olmayanı etkileyen bir sistem olanı ne hale getirir, günlerce kıyas yapan fiyatının düşmesini bekleyen, tam alacakken bir marka daha çıkan ve bunun kullanıcı yorumları için bekleyende bekleyen şaka gibi. :)

Iphone bu yönden daha stabil, 2011'de 2 bine aldığım 4s, 2014'e üç dört ay kalmış hala 1600 civarı, e üstüne çıka çıka bir model çıkmış. Fakat 1000 liralık s3 çok daha gelişmiş geliştirilebilir duruyor. Bundan sonra telefon için asgari ücretten fazlası aileme haram, ondan gittik eşime GM Discovery aldık daha ulaşmadı ama az çok belli telefon, yani telefon işte en babası da kırılıyor en adisi de. Şu note kullananlar işi dışında kullanıyorya o da garip, ne yapıyon bunla Temple Run oynuyom, iyi. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Mert Boran

Şu an vatanda ön sipariş fiyatı 2100 tl. Sitesinde bugün geleceği yazıyordu ama gelmemiş. Boşuna gitmişim. Muhtemelen ilk inceleyip paylaşanlardan biri olacağım. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Mutlu_2

arkadaşlar snapdragon işlemci ile octa arasında ne fark var 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

arkadaşlar snapdragon işlemci ile octa arasında ne fark var 

8 çekirdek gibi küçük bir fark var sanırım, dahasıda varda tam bilmiyorum açıkcası :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mert, Note3 ün esnek ekranlı versiyonuda az sayıda çıkacakmış, belki bizede gelir ona göre...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...