İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy Note 3, 4 Eylül'de Tanıtılıyor.

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Octa da 1.9*4   1.3*4 olmak üzere sekiz çekirdek var. tabi bunlar hepsi bir arada çalışmıyor.

Snapdragon 4*2.26

Performans testleri dragonu daha önce gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert, Note3 ün esnek ekranlı versiyonuda az sayıda çıkacakmış, belki bizede gelir ona göre...

Abi ülkemize layık göreceklerini sanmıyorum. Veya money talks durumu olur.  :)

Yarın gidip inceleyeceğim vakit bulursam note 3ü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Internette ilk olma ihtimali yuksek. :)Gönderilen Resim

Galaxy Note 2 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi.

Gönderilen Resim

Devami eve gidince :p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bugün cihazı Armada Samsung bayisinde gördüm. Tek kelimeyle çok hoş diyebilirim. Ekran handikapı (düşük parlaklık) artık yok. Çok canlı duran kocaman bir ekran ve s4'ten esinlenme olan fırçalanmış metal görünümlü çerçevesi ile farklı duruyor. Arka kapak deri kaplama yapılmış. Bu da arka kapağı hem hafif ve ucuz görüntüden kurtarmış hem de çizilme riskini ortadan kaldırmış. Uzun vadede beyaz deri kapağın özellikle deri damarlarının kirlenmesi kaçınılmaz tabi. Cihazın fotoğrafını beğendim ama ekranın canlılığı buna etkendir. Bomboş cihazın uçar hızla çalışması çok keyifli. Dolunca nasıl olur görmek lazım hafızası ama 3gb ramin bıraktığı boşlukla çoklu uygulamalar açıkken bile kasılma problemi yaşanmayacaktır. Fiyat 2.199.tl olarak I7 işlemcili bir laptopa erişmiş durumda. Bu bir hayli fazla tabi. Özellikle selefi Note2 henüz olgunluğa bile erişmemiş ergen bir delikanlı gibi kanlı canlı iken Note3 gençlik ateşinin verdiği heyecanı fiyata yansıtmış:) bu fiyatla sadece ilk olmak isteyenlerin tercihi olcaktır. Gündelik kullanıcıların ve telefonunu yenilemek isteyenlerin beklemesini gerektiren bir fiyat.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bugün cihazı Armada Samsung bayisinde gördüm. Tek kelimeyle çok hoş diyebilirim. Ekran handikapı (düşük parlaklık) artık yok. Çok canlı duran kocaman bir ekran ve s4'ten esinlenme olan fırçalanmış metal görünümlü çerçevesi ile farklı duruyor. Arka kapak deri kaplama yapılmış. Bu da arka kapağı hem hafif ve ucuz görüntüden kurtarmış hem de çizilme riskini ortadan kaldırmış. Uzun vadede beyaz deri kapağın özellikle deri damarlarının kirlenmesi kaçınılmaz tabi. Cihazın fotoğrafını beğendim ama ekranın canlılığı buna etkendir. Bomboş cihazın uçar hızla çalışması çok keyifli. Dolunca nasıl olur görmek lazım hafızası ama 3gb ramin bıraktığı boşlukla çoklu uygulamalar açıkken bile kasılma problemi yaşanmayacaktır. Fiyat 2.199.tl olarak I7 işlemcili bir laptopa erişmiş durumda. Bu bir hayli fazla tabi. Özellikle selefi Note2 henüz olgunluğa bile erişmemiş ergen bir delikanlı gibi kanlı canlı iken Note3 gençlik ateşinin verdiği heyecanı fiyata yansıtmış:) bu fiyatla sadece ilk olmak isteyenlerin tercihi olcaktır. Gündelik kullanıcıların ve telefonunu yenilemek isteyenlerin beklemesini gerektiren bir fiyat.

Saygılarımla.

Evren abi , bana telefonu elime aldigimda cok kalitesiz geldi. Telefon zaten çok hafif. Ayrica arka kapak asiri plastik hissi veriyor. Sahsen diger elimde note 2 varken bana kasasi kaliteli gelmedi. Kalem cok narindi. Beyazi daha güzel duruyor.

Sahsen note2 sahibiyken ona gecmeye hic gerek olmadigini dusunuyorum. :)

Yorum bağlantısı

Evren abi , bana telefonu elime aldigimda cok kalitesiz geldi. Telefon zaten çok hafif. Ayrica arka kapak asiri plastik hissi veriyor. Sahsen diger elimde note 2 varken bana kasasi kaliteli gelmedi. Kalem cok narindi. Beyazi daha güzel duruyor.

Sahsen note2 sahibiyken ona gecmeye hic gerek olmadigini dusunuyorum. :)

Teşeon tüy gibi. Bu yüzden ele alındığında içi boşmuş gibi duruyor. Bu eskiden telefonlarda aranan bir özellikti fakat note serisinde önemli olan aslında telefonun ağırlık merkezinin dengelenmesi. Note2 bu açıdan ağırlık merkezi üst tarafta olan bir model ve telefon alttan sıkı kavranmaza dengesini kaybederek üst taraftan her an yere düşebilir. Telefonun enden genişliği de zaten ele oturduğundan ağırlığı ile kendini hissettirmesine gerek de yok diyebiliriz.

Telefonlarda artık ön bölümde tasarım namına yapacak birşey kalmadığından estetik olarak da çok değişiklik olmuyor. Note3'te de zaten farklılık çerçeve ve arka kapkta var. Ön bölümde ekran boşlukları doldurarak genişlemiş.

Kaleme bakmadım. Daha çok ekrana takıldım. Note2'de en beğenmediğim konu çünki ekran. S2 bile daha canlı bir görüntü verebilirken Note3'ün güncel tüm modellere göre donuk ve düşük parlaklı ekranından Note3'te eser kalmamış. Ancak ben de note2'nin daha uzun süre kullanılması taraftarıyım senin gibi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Gönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen Resim

Bir detayi belorteyim. Media marktta denedigim Beyaz renkli note 3'un cercevesi girc girc seklinde ses yapiyor. Sahsen malzeme kalitesi bence iyi degil.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Teknosa 9505 Snapdragon 800 lü modeli teşhire koyup bir nevi tüketiciyi kandırıyor.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Snapdragon 800 Ülkemize girmiyor. Girenler paralel ithalat veya benzeri yollarla getirtilen telefonlar. Dikkatli olmak lazım.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben Note 3'ü beğenmedim. Hala Note 1 kullanıyorum, o bana yetiyor. Note 2 güzeldi ama, Mote 3 ı-ıh olmamış. Saati var diye popüler olur bu telefon. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

S5 geliyormuş, OİS destekli kamerayla, beklemeye devam...  :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Lg güncelleme (samsungdaki göz boyama) işini çözerse Samsung un işi artık eskisi kadar kolay olmayacak gibi.Zira Lg G2 ile yapmış cidden. :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Note2 ilk ve tek samsung um olacak. iPhone da yenisi ciksa bile ilk hedef eski modeli yerle bir etmek degilde eskisinide yenisine yaklastirmaktir. Samsungta bu tam tersi. iPhone nun kendini farkli gormesi ve sevilmesi belkide bu sebepten :)

Note2 kullanicisi olarak yenisi ciksin istemedim ve istemiyorum. Ama iPhone kullandigim donemlerde yeni telefon ciksinda bizde faydalanalim diyordum.

Daha oncede dedigim gibi; 5" bir iPhone ciktigi an note2 im satiliktir...

Yorum bağlantısı
Misafir

Note2 ilk ve tek samsung um olacak. iPhone da yenisi ciksa bile ilk hedef eski modeli yerle bir etmek degilde eskisinide yenisine yaklastirmaktir. Samsungta bu tam tersi. iPhone nun kendini farkli gormesi ve sevilmesi belkide bu sebepten :) Note2 kullanicisi olarak yenisi ciksin istemedim ve istemiyorum. Ama iPhone kullandigim donemlerde yeni telefon ciksinda bizde faydalanalim diyordum.Daha oncede dedigim gibi; 5" bir iPhone ciktigi an note2 im satiliktir...

Note ve S serisinde Samsung yeni modelin özelliklerini bir eski modele verir eğer sensörlerle bağlantılı değilse. Görsel bazı detayları da daha eski modellerle paylaşır. Android sürümünde ise Samsung'ta uzun süre destek vardır üst segment telefonlara. Note2 aslında çok uzun süreden beri S4'teki mesela gözle ekranı kaydırma özelliğini alacak durumda fakat s4'ün yazılım problemlerinin optimizesi için Android ana sürümünün değişmesi beklendiği için Note2 bu güncellemeyi almadı. Daha doğrusu Note2 o kadar stabil bir model ki, bir iki yama sayılacak sürüm dışında ekstra bir güncelleme almadı. Yakında gelecek 4.3 sürümünün sızıntı olarak piyasaya dağıtılan halini çoğu kullanıcı pek beğenmedi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tamara Lazgiyeva
(düzenlendi)

bilginiz var mi?

burdan etotalk.com  N9002 Galaxy Note siparis versem,sonra Turkiyede kayid edebilirmiyim?

ve ingilizce iyi bilen varsa,lutfen yardim edebilirmisiniz siparis vermeye,benim ingilizcem cok kotu,bazi kelimeleri anlamiyorum((

tarihinde Tamara Lazgiyeva tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

bilginiz var mi?

burdan etotalk.com  N9002 Galaxy Note siparis versem,sonra Turkiyede kayid edebilirmiyim?

ve ingilizce iyi bilen varsa,lutfen yardim edebilirmisiniz siparis vermeye,benim ingilizcem cok kotu,bazi kelimeleri anlamiyorum((

45 dolar kargo ücreti varmış Türkiye'ye. 3 ile 7 iş günü arasında geliyormuş. Kayıt için pasaportunuz olmalı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

45 dolar kargo ücreti varmış Türkiye'ye. 3 ile 7 iş günü arasında geliyormuş. Kayıt için pasaportunuz olmalı. :)

dogru (( unuttum pasaport lazim((

bugun bana dediler telefonun cope at :crazy:  2 parcasi kopmus,anacip mi dedi,hatirlamiyorum,komple degisilecekmis,yarin samsunga verecem,olmasa memlekete gonderecem kardesim  ne yaparsa yapsin

ama samsungtan biraz korkmaya basladim

bu nasil telefon ya,her yeri saglam,ufak catlak bile yok,50 sm yukseklikten dustu ve cok gurultu bile olmadi,tamer olmiyecek hala geldi :danger:

yarin telefon satin almak lazim ama ne alsam? sasirdim kaldim :blink::s:soshelp:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

bugun bana dediler telefonun cope at :crazy: 2 parcasi kopmus,anacip mi dedi,hatirlamiyorum,komple degisilecekmis,yarin samsunga verecem,olmasa memlekete gonderecem kardesim ne yaparsa yapsin

bu nasil telefon ya,her yeri saglam,ufak catlak bile yok,50 sm yukseklikten dustu ve cok gurultu bile olmadi,tamer olmiyecek hala geldi :danger:

yarin telefon satin almak lazim ama ne alsam? sasirdim kaldim :blink::s:soshelp:

Lg G2. :)
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

bugun bana dediler telefonun cope at :crazy:  2 parcasi kopmus,anacip mi dedi,hatirlamiyorum,komple degisilecekmis,yarin samsunga verecem,olmasa memlekete gonderecem kardesim  ne yaparsa yapsin

Tekrarlıyorum...

Samsung pişmanlıktır :p

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva
(düzenlendi)

Tekrarlıyorum...

Samsung pişmanlıktır :p

bugun Samsunga gittim,bakacaklar,haber bekliyecem

belki telefoncular beni dolandirmak istediler

bakalim samsung ne diyecek

ama ben simdi sony xperia z ultra istiyorum :give_heart2:

surda resimler var http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/247911-sony-xperia-z1/?p=2138802

ama sadece telefon degil + 3 aksesuar istiyorum:

Akıllı Bluetooth® Kulaklık SBH52

Akıllı Telefona Takılabilir Lens Tarzı Kamera DSC-QX100  

Güç KapağıCP12

acaba komple ne kadar olur :unsure2:  Turkiyede Sony magazasi yok,site bile yok,siparis vermekicin :( Rusyada hepsi var, :unknw: Turkiyede yok :beee:  

tarihinde Tamara Lazgiyeva tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Z ultra cok buyuk bir telefondur. Phaplet boyutundan dahi buyuk denilebilir. Baska bir konuda Z1 demissiniz. Hem kullanim hem ikinci el piysasasi olarak z1 daha iyi bir secim olacaktir.

Her iki modeli yanyana degerlendirirseniz daha kolay karar verirsiniz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...