İçeriğe Yönlendir

Plaka Değişimi İçin Bilgi

Bilal Düzenli

Recommended Posts

Taner Erbay
(düzenlendi)

kesinlikle size katılıyorum :) manisa içinde Bursa plaka gezmek buyuk mutluluk benim içinde :))

KnPvjV.jpg

KrLq2a.jpg

tarihinde Taner Erbay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Ne gerek var...

İki önceki arabamın plakası 55 ES 999 du...hiç mi hiç artısını görmedim...hep olumsuzluklarla karşılaştım...olmadığım yerde ceza yemediğim mi kaldı...gıcıklığına durdurulmadığım mı...en iyisi karışık plaka...

Bu arabada şöyle bir şansım oldu bu demeliyim...3 harfli plaka istemedim   nedeni de AAK  ile başlamasıydı sanırım arabayı yakardım... :D  eski plaka ne var dedim ....sattığım aracın plakasına rastladım...aslında bu da bir risk...sattığımda çıkmayan cezam olabilirdi... ;)

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Turnacıoğlu

Siz o plakadan bastırıp şifaen aracınızın ön camına koyun,hiç canınızı sıkmayın,çünkü çok prosedür gerekiyor..(Esprimi anlayışla karşılayacağınızı umut ediyorum.) :flowers:

aklıma gelmedi değil

almak istediğim plaka 38DD655. hikayesi var, o daha sonra

Yorum bağlantısı
Misafir

Sıfır araç alınırsa sorun daha kolay çözülebiliyor. İkinci el bir araç alınıp, şehir değiştirip, plaka değiştirilecekse ve plaka boştaysa yine nispeten halledilebiliyor. İkinci el araç şehir değiştirip, plaka da başka bir araçtaysa offf, çok uğraştırıcı. Bana biri gelse bunu da kabul etmem. Tanıdık olursa belki.

Yani istediğiniz plaka-araba kombinasyonuna erişmek için o kada ruğraşıyorsunuz ve para harcıyorsunuz ki, şöyle bir gönül rahatlığıyla oh be iyi ki yaptım diyemiyorsunuz. Denemeler oldu, yapılamadı oradan biliyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Turnacıoğlu

yoğun araştırmalar sonucunda trafiktende teyit alınarak aracın il dışına şatışı gerçekleşmeden plakanın boşa çıkamayacağı bilgisi edinildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

yoğun araştırmalar sonucunda trafiktende teyit alınarak aracın il dışına şatışı gerçekleşmeden plakanın boşa çıkamayacağı bilgisi edinildi

Bu arada 1 ayı geçirince eski plaka ile devam zorunluluğunuz oluyor..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

İyi günler arkadaşlar;

Bir ricam var bilen arkadaşlardetaylı anlatabilirse sevinirim..

aracımı alırken ekonomik nedenlerden pekde üzerine düşmedim

Lakin şimdi plakamı değiştirmek isterim

çok mu zordur ne gibi prosedürler gerekli

birde yeni almak istediğim plaka öyle sıradan bir plaka değil hani seçim falan yapabiliyor muyuz

şu an 42 olan plakam yeni istediğimde 42 ile başlıyacak

çok uğraşacaksam hiç bulaşmak istemem

Yorum bağlantısı
Taner Ayık

Once araci sehir disinda oturan birine satis yaparak plakanizi degistireceksiniz.daha sonra tekrar satis alarak notere plaka degisiklini soyleyip 42 plaka yaparsiniz.ozel plaka istiyorsaniz emniyette tanidik birini bulmaniz lazim.yada konyada nasil bilmiyorum ama ankarads internetten emniyetin listeye ekledigi plakalardan secip alabiliyorsunuz.fakat cikma plaka alirken sorgulayin hasar kayiti falan gorunnesin.maliyet olarakda 500 tl ye yakin bir miktar tutar.gecen hafta plaka degistirdigim icin biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Taner Bey in dediği gibi aracınızı tekrar satıp/ almanız ve emniyette kankanızın olması gerekecek. Birde istediğiniz plakayı bulunca bağış adı altında bir mebla para yatıracaksınız bankaya, standart giderlerden ek olarak. Bence de hiç kurdalanmayın  :i-ih:

Yorum bağlantısı
Misafir

Alıp satmaya gerek yokmuş arkadaşlar emniyetten bir tanıdık hallederiz dedi lakin noter 200 yeni plaka 50 tutar dedi birde sigorta yenileneekmiş ha birde benim arkadaşın yemek masrafı var dedi :D onu halledebilirsem oldu bu iş artık 42EEM42 42EEM20 benimdir.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

onu bunu bilmem ama 42 EEM 42 nin isyanbul versiyonu 34 EEM 34 olsaydı sizden 3000 tl gibi bir bağış isterlerdi

Yorum bağlantısı
Misafir

onu bunu bilmem ama 42 EEM 42 nin isyanbul versiyonu 34 EEM 34 olsaydı sizden 3000 tl gibi bir bağış isterlerdi

burdada 250 tl çektiler E harfi 1 aya açılır daha veremeyiz dediler onu tanıdıklan halletçez gibi

Yorum bağlantısı
Taner Ayık

Alıp satmaya gerek yokmuş arkadaşlar emniyetten bir tanıdık hallederiz dedi lakin noter 200 yeni plaka 50 tutar dedi birde sigorta yenileneekmiş ha birde benim arkadaşın yemek masrafı var dedi :D onu halledebilirsem oldu bu iş artık 42EEM42 42EEM20 benimdir.

Satis yapmadan plaka nasil degisecekmis onu anlamadim.birde noter neden.satis yapilmayacaksa noterle ne isiniz var.rastgele plaka degisimi yapilabiliyormuymus.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Satis yapmadan plaka nasil degisecekmis onu anlamadim.birde noter neden.satis yapilmayacaksa noterle ne isiniz var.rastgele plaka degisimi yapilabiliyormuymus.

bana da saçma geldi aslında da araştırıyorum bakalım karıştırdıkca bişeyler çıkacak

tescil tarihi ve plaka değişimi (ruhsat) komple değişeceği için bunun ile alakalı bir noter işlemi olabiliralım satım olmadan sonuçta noter tek alım satım için aracı değildir diye düşünüyorum

tarihinde Veli Uncu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Ayık

bana da saçma geldi aslında da araştırıyorum bakalım karıştırdıkca bişeyler çıkacak

öyle birşey olacagını sanmıyorum.yani aynı şehir plakası ben bunu begenmedim yeni plaka almak istiyorum diye birşey yok bildiğim kadar.ancak satış ile dğişir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bi yerde plakasi calinan vatandas emniyete basvuruyor. Calinan plaka iptal olup yeni bir plaka tahsis ediliyormus artik. Boyle bir islem yapilacak saniyorum ama noter masraflari oldugu icin alim satim var gibi duruyor.

kendi plakamı kendim çalarım öyle ise :D lakin o zamanda eski plakadan basarlar diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Taner Ayık

Bi yerde plakasi calinan vatandas emniyete basvuruyor. Calinan plaka iptal olup yeni bir plaka tahsis ediliyormus artik. Boyle bir islem yapilacak saniyorum ama noter masraflari oldugu icin alim satim var gibi duruyor.

E o zaman plaka degistirmek isteyen herkes ya plakam calindi yada plakam dusmus die gider plaka degisikligi yapar.boyle bir uygulama varsa biraz mantiksiz olmus bence.

Yorum bağlantısı
İsrafil Kozan

Arkadaşlar konuya aciklik getireyim. Adres değişikliği yaptiginiz taktirde 1 ay icinde plaka değiştirme hakkiniz vardir. 200 TL masraf dediği de ruhsatin iki yapragi değişecek onun parasi. Yeni plaka için şoförler odasi 50 TL para alacaktır. Sigorta meselesi ise en basit olani, yeniden sigorta yaptirmaniza gerek yoktur sigortacinizi arayip zeyil yaptirirsiniz olur biter.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...